У цей день церква вшановує пам'ять відомих святих. Про це свято – розповість LifeStyle24.
День усіх святих
Близько двох тисяч років тому давні кельти відзначали у цей день свято "Самайн", яке символізувало завершення сезону збору врожаю й перехід з літньої до зимової пори року. Племена вірили, що вночі відкривалися ворота між світом живих і мертвих, тому можна було зустріти померлих просто на вулицях. Після прийняття християнства "Самайн" перейменували в День усіх святих. Водночас існує кілька версій щодо встановлення дати цього свята: перша – у 609 році Папа Боніфацій IV заснував перший День усіх святих, який відзначався 13 травня, друга – у 835 році римський Папа Григорій IV видав відповідний указ, що заснував День усіх святих, третя – у 935 році Папа Іван XI офіційно встановив цей день саме 1 листопада.
Головною метою свята є вшанування пам'яті святих. У церквах та храмах моляться за всіх, хто прославився добрими справами. Також віряни беруть участь у богослужіннях, а потім вирушають на кладовища, де доглядають за могилами й згадують лише хороше про померлих.
Символами свята є свічки та квіти. Ці атрибути символізують віру, надію та вічність. Світло свічок означає шлях душі до вічного спокою, а краса квітів – мир і чистоту.
Чоловік вшановує пам'ять померлого / Фото Freepik
Коли святкують православні християни
Це свято щорічно відзначається в першу неділю після Трійці. Цьогоріч цей день припав на 30 червня. Особливість цього дня – православні віряни згадують святих, сповідників, преподобних, мучеників та інших людей, які віддали своє життя за віру в Ісуса Христа.