MY.UAНовини
Яким буде населення України після війни: заява Зеленського та аналіз демографа — огляд
Яким буде населення України після війни: заява Зеленського та аналіз демографа — огляд

Яким буде населення України після війни: заява Зеленського та аналіз демографа — огляд

Статус тимчасового захисту в ЄС отримали майже 4 мільйони українських біженців.

Мільйони українців виїхали за кордон від початку повномасштабної війни, рятуючись від обстрілів. Утім, питання чи повернуться ті, хто поїхав. Зеленський виступив із заявою і розповів, що буде з українцями, які виїхали за кордон під час війни. А демограф розповів невтішні цифри населення України, народжуваності, назвав помилки влади та навіть пояснив, як це можна виправити. 

Всі подробиці демографічної ситуації в Україні під час та після війни розповіла Вікторія Гнатюк в ексклюзивному огляді на YouTube-каналі TSN.ua.

Скільки українців виїхало за кордон 

Станом на 31 серпня 2024 року статус тимчасового захисту в ЄС отримали майже 4 мільйони 200 тисяч українців, які виїхали за кордон з початком повномасштабного вторгнення. 

За даними Євростату, близько 60% усіх українських біженців зареєстровано у трьох європейських країнах. Зокрема, найбільшу кількість біженців з України, які оформили статус тимчасового захисту, зареєстрували у Німеччині, там перебуває понад 1 мільйон 12 тисяч українців, а це 27% від загальної кількості у ЄС. У Польщі понад 975 тисяч українців, що становить 23,4%, а в Чехії майже 377 тисяч, що у відсотках трохи більше дев’яти від загальної кількості. 

Що буде з тими, хто поїхав з України 

Президент Володимир Зеленський закликав українців, які перебувають за кордоном, повертатися та допомагати. Він запевнив, що держава не тиснутиме на громадян, які виїхали за кордон після початку повномасштабної війни, задля їхнього повернення. 

Про це Зеленський говорив під час інтерв'ю представникам ЗМІ країн Північної Європи.

Він додав, що у всіх українців складалися різні ситуації. Багато громадян мали серйозні причини для виїзду за кордон. Йдеться, зокрема, про пенсіонерів, дітей, сімей загиблих військових та інші категорії.

Як змінилося населення України 

Станом на 2021 рік населення нашої держави становило близько 41 мільйона осіб, нині ця цифра значно менша. 

Станом на 1 січня 2024 року Інститут демографії оцінював чисельність населення на території України у понад 35 мільйонів. Демограф Олександр Гладун в інтерв’ю "РБК-Україна" прокоментував нові дані від ООН та оцінив ці цифри. 

Він заявив, що від початку великої війни населення України скоротилося на 10 млн осіб, або приблизно на чверть. Все це – через відтік біженців, падіння народжуваності і загибель людей на війні. Такі дані наводить ООН. Демограф зазначає, що треба брати до уваги, на яку дату, за якою територією надається ця оцінка. 

"Коли почалось повномасштабне вторгнення, на початку 2023 року ми робили свою оцінку чисельності населення України станом на 1 січня 2022 року. Бо ще до великої війни були певні проблеми з обліком, у нас давно не було перепису населення. І треба було зробити переоцінку даних, скільки ж людей в Україні. Ми проводили цей аналіз в кордонах 1991-го року: рахували включно з ОРДЛО і з Кримом. І, за нашими оцінками, тоді в Україні було трохи більше 42 мільйонів людей”, - зазначив він.

При цьому демограф наголосив, що менше стало людей, які саме перебувають на території держави, а не саме українців, багато з яких стали біженцями. 

“Методологічно, якщо людина відсутня в країні більше року, її можна знімати з обліку. Але ми ж розуміємо, що ситуацію маємо нестандартну. Що люди зараз там, але вони можуть повернутися. Тому зараз ми маємо говорити про чисельність населення, яке знаходиться на території України на певні дати, на певних кордонах", - підкреслив він. 

Небувала ситуація

Такого стрімкого зменшення кількості людей, які живуть в країні, Україна не бачила за весь період своєї незалежності. За кордон за різними оцінками виїхало близько 5 мільйонів українців. 

Опитування показують, що охочих повернутися додому серед них меншає. Не для всіх завершення війни означатиме повернення. Майже третина учнів в різних регіонах України кажуть, що хочуть після школи вчитися за кордоном. Також, коли повноцінно відкриють кордони, з країни захоче виїхати якась частина чоловіків. Поїдуть, наприклад, до дружин і дітей, які вже адаптувалися на новому місці. 

Доктор економічних наук, заступник директора Інституту демографії та проблем якості життя НАН України Олександр Гладун зазначив, що провести перепис населення зараз фактично неможливо. 

“Перепису не може бути, тому що це неможливо організувати, та й недоцільно. По-перше, як проводити його біля лінії розмежування? Як проводити під час тривог, бомбардувань? Особливо в тих містах, які доволі чисельні. Суми, Харків, Одеса, Миколаїв, Херсон. Там просто фізично неможливо провести перепис, це небезпечно. По-друге, з точки зору методології, після закінчення війни треба буде почекати рік або два, коли буде більш-менш чітко видно, скільки людей повернеться з-за кордону. Тоді ми зможемо сказати, скільки наших вимушених мігрантів включати у чисельність населення в Україні... Провести перепис населення складніше, ніж вибори. Навіть сама підготовка може тривати до двох років”, - сказав він.

Також він зазначив, що у Маріполі залишилось 70-80 тисяч тих людей, які жили там до вторгнення, стільки ж туди завезли з Росії. Це не рахуючи самих російських військових, які там дислокуються. Виходить, зараз там громадян Росії більше, ніж громадян України. Тобто Росія проводить активну політику зміни спочатку військового, а потім демографічного захоплення території. 

Схожа історія була в іншій країні 

Демограф зазначив, що подібна історія свого часу вже була в Ірландії. Люди масово виїжджали під час і після голоду в країні в середині 1800-х. Нині в Ірландії живе понад 5 млн, тоді як за кордоном - більш ніж 70 млн людей кажуть, що мають ірландське походження.  

Скільки ще українців хочуть виїхати?

Демограф зазначив, що на початку 2024 року проводилося опитування у школах і 26% учнів сказали, що вони хочуть продовжувати навчатися за кордоном. Була фраза у тому звіті, що така думка дітей дуже корелює з позицією їхніх батьків. Це залежить і від того, як батьки сприймають країну, умови проживання. 

“Я завжди кажу: війна – це одне, але нам ще треба проводити глибокі мотиваційні дослідження, чому люди від нас їдуть загалом. Бо їхали від нас і до повномасштабного вторгнення. Що їх не влаштовує в самій країні? Чому їм тут не комфортно? Чому вони вважають, що за кордоном їм буде краще?” - задає риторичні запитання Олександр Гладун.

За його словами, у звичайних умовах це пояснюється економічними чинниками, питанням грошей. Але тоді виникає питання: чому людина не може реалізувати себе економічно в нашій країні, що заважає?

“Я не вірю, що вдасться нормально дослідити цю мотивацію людей найближчим часом. Для себе одну з причин виїзду людей я формулюю так: їдуть через те, що у нас корупція, і через кумівство. Коли людина займає якусь посаду, то всіх своїх починає проштовхувати, родичів бере заступниками. В органах державного управління, особливо на місцевому рівні, цього дуже багато. Це мої суб'єктивні думки, але це ще треба досліджувати”, - зазначив він.

Чи допоможе Стратегія демографічного розвитку? 

Нещодавно Кабмін погодив Стратегію демографічного розвитку України до 2040 року. Багато хто її вже критикував. Демограф же зазначає, що взагалі не сприймає цю стратегію як стратегію збільшення чисельності населення.

Гладун зазначає, що загалом ця стратегія спрямована на те, щоб якось стабілізувати демографічну ситуацію в країні. Вона містить шість стратегічних цілей. Але на думку експерта, проект стратегії, який першим висували на публічне обговорення, був кращий, ніж те, що врешті затвердив уряд. 

Однією з цілей у першому варіанті була стратегія розміщення населення по території країни. Це змінили, залишили тільки проблеми ринку праці. Однак розміщення по території країни вирішує проблеми і ринку праці, і проблеми проживання. Щоб в Україні не було порожньої території, щоб не було того знелюднення, про яке заявляє ООН. 

Відтак проблема – де та які підприємства створювати, де розвивати соціальну інфраструктуру. Це включає також ринок праці, але це питання більш комплексне. Також на першому місці спершу були питання, пов'язані з народжуваністю, на другому – з тривалістю життя, а на третьому – міграція. Та врешті-решт міграцію поставили на перше місце. 

“Для мене це означає, що народжуваність і тривалість життя уряду стратегічно не дуже цікава, і будуть займатися найперше поверненням тих, хто виїхав. Що взагалі не правильно”, - вважає він.

Олександр Гладун зазначив, що перш за все вирішення демографічної проблеми треба починати з народжуваності. 

“Якщо людина не народиться, вона не піде в школу, не вийде на ринок праці, не поїде за кордон і не повернеться додому. Якщо немає народжуваності, то нема і населення. Зараз навіть пропонується створення Міністерства демографії і міграції. Розумію, це обумовлено тим, що багато людей виїхало. Але повернуться люди чи ні – це не залежить від того, хто який новий державний орган створив”, - зазначив він. 

Європі потрібні українці 

Європа зацікавлена в тому, щоб наші громадяни не поверталися додому. За даними Євростату, в країнах Євросоюзу людей у віці 64 і старше – всього 6% із тих наших громадян, які туди приїхали і там зареєструвалися. А ось основна маса біженців – це той вік, які можуть там працювати й відповідно - платити податки. 

Скільки дітей треба народжувати

Експерт каже, щоб чисельність населення не скорочувалася, треба аби 100 жінок народжували 210-220 дітей. Тоді чисельність населення буде більш-менш стабільною і не буде скорочуватись. 

Він зазначив, що в Україні на початку повномасштабної війни цей показник був на рівні 116. Тобто, вже тоді було дуже мало. Зараз, можливо й ще менше, втім це достеменно невідомо. Як свідчать опитування, головний чинник, що гальмує народжуваність – економічний, тобто низька заробітна плата, проблеми з житлом. 

Друга причина – час. Дитина зараз потребує багато часу, а теперішні жінки дуже активно задіяні в суспільній сфері, є жінки-кар’єристки. Важливим поштовхом до народжуваності може стати саме економічна підтримка, поки мама буде з дитиною. 

“Не так, як зараз – невеликі виплати і тільки до 3 років. У багатьох країнах Європи є практика – там роблять фінансовий вклад у родину до досягнення дитиною віку 18, а то й 20 років. Виплати до 18 років є в Польщі. Тобто йде підтримка протягом всього життя дитини до її дорослішання, поки вона не вийде у самостійне життя”, - зазначив він. 

Також Гладун наголосив на потребі розвивати соціальну інфраструктуру, створювати більше ясел та дитячих садків. Окрім того, важливо давати жінкам право мати гнучкий робочий день, можливо, неповний. 

За його словами, підвищити народжуваність до 220 дітей на 100 жінок, можливо, й не вдасться, але вийти на рівень 180 –  цілком реально. Перед війною, за результатами опитувань, налаштованість української родини була на дводітну сім'ю.

Скільки українців не повернуться? 

За різними опитуваннями, точно хочуть залишитися за кордоном 25% біженців. Приблизно стільки ж, 30-40%, сказали, що точно повернуться. 

Експерт пояснив, що якраз за тих, хто між цими відсотками, нам і треба боротися, тобто за тих, хто ще так і не визначився, повернеться чи ні. З ними потрібно підтримувати контакт та якось допомагати, щоб вони бачили, що про них теж піклуються, що вони потрібні своїй країні. 

“Я проти того, щоб для повернення виділяли великі суми грошей. Бо тоді між людьми постане питання, чим гірші ті, хто не виїхав і всю війну пробув вдома, у своїй державі. Хто працював в умовах обстрілів, хто робив свій внесок в економічний розвиток держави. Допомагати треба тим, хто постраждав, у кого будинки зруйновані”, - зазначив він.

Гладун вважає, що плани треба будувати не на 52 мільйони українців і навіть не на 42. 

“Визнати і відверто сказати, що нас в країні після війни буде приблизно 30 мільйонів. І вже під цю чисельність планувати і економіку, і розвиток соціальної інфраструктури, і подальше життя, і впроваджувати заходи демографічної політики, які б покращували цю ситуацію”, - сказав він. 

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео "Що буде з українцями, які виїхали за кордон через війну: Зеленський зробив заяву!"

Нагадаємо, за прогнозами ООН, в Україні до 2100 року населенняможе скоротитися до 15,3 млн людей.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Орнітолог б’є на сполох: хімікати вбивають ключових захисників врожаю
360ua.news
2025-07-10T17:55:53Z
Скільки коштуватиме відбудова та модернізація України? Шмигаль відповів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-10T17:55:01Z
Пенсія "згорить", якщо не встигнете: ПФУ попередив - можна залишитись без виплат за три роки
Знай
2025-07-10T17:43:59Z
У Мінсоцполітики прокоментували плани про підвищення пенсій
ZN UA
2025-07-10T17:40:48Z
Україна та Швейцарія підписали угоду про співпрацю у відновленні
УкраинФорм
2025-07-10T17:37:31Z
ДТЕК разом з американською Fluence запускають в Україні одну з найбільших систем накопичення енергії в Східній Європі
TSN
2025-07-10T17:34:41Z
Мелоні: пов’язані з РФ компанії не мають брати участь у відбудові України
Европейская правда
2025-07-10T17:31:38Z
«Укрнафта» інвестує в розподілену генерацію спільно з партнерами ЄС
AIN
2025-07-10T17:10:55Z
Економічне майбутнє України буде набагато сильнішим, ніж її минуле - Бессент
УкраинФорм
2025-07-10T17:10:52Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Учені створили новий тест на колоректальний рак: він займає всього 20 хвилин
Фокус
2025-07-10T17:46:34Z
Учені відкрили новий спосіб регенерації печінки: ключем до успіху став цукор
Фокус
2025-07-10T17:31:12Z
П’ять фактів про головний біль, про які ви, ймовірно, не знали
360ua.news
2025-07-10T17:13:04Z
Відпустка з дитиною: що покласти в аптечку
Telegraf
2025-07-10T16:31:28Z
Вийшов черговий номер науково-практичного журналу "Превентивна медицина. Теорія і практика"
Telegraf
2025-07-10T16:22:44Z
Американські чоловіки спричинили бум тестостерону в США
ГЛАВКОМ NET
2025-07-10T16:04:39Z
Чи може українець на пенсії за вислугу років продовжувати працювати
24tv
2025-07-10T15:19:51Z
Послом у США може стати Умєров - Зеленський
УкраинФорм
2025-07-10T17:58:53Z
Кінець війни не скоро? Головні заяви Зеленського про переговори, розмову з Трампом та Patriot
Telegraf
2025-07-10T17:58:49Z
Фонд Віктора Пінчука та YES провели Дискусію "No Security – No Recovery" з нагоди Конференції з відновлення України в Римі
Детектор М
2025-07-10T17:55:40Z
Британія і Франція домовились співпрацювати в ядерному стримуванні
Европейская правда
2025-07-10T17:55:32Z
Путін хоче 1,5-мільйонну армію, у 2026 він може витратити 300 мільярдів на війну, – Зеленський
24tv
2025-07-10T17:52:04Z
У розвідок України та партнерів є інформація, що Росія надалі затягуватиме війну, – Зеленський
24tv
2025-07-10T17:48:48Z
Париж і Лондон посилюють військову співпрацю - Макрон розповів деталі
УкраинФорм
2025-07-10T17:46:55Z
Переговори з РФ: Зеленський пояснив, чому їх зараз не продовжать
Фокус
2025-07-10T17:46:55Z
Лідери країн Коаліції охочих домовилися посилити заходи проти воєнної економіки Росії
УкраинФорм
2025-07-10T17:46:52Z
Збитки столичному бюджету майже на ₴200 мільйонів: підозри оголосили 11 посадовцям КМДА
УкраинФорм
2025-07-10T17:57:39Z
Лише 4 знаки зодіаку отримають потужний сигнал від Всесвіту: хто у списку
GlavRed
2025-07-10T17:40:55Z
Подорожчання проїзду у Рівному: чого очікувати з 1 серпня
Политека
2025-07-10T17:31:57Z
Липнева спека омине не всю Україну: де й коли буде прохолодно
Telegraf
2025-07-10T17:31:04Z
Вдарить +9 та литимуть сильні дощі: синоптики попереджають про небезпеку
GlavRed
2025-07-10T17:25:24Z
Повінь у Львові: у місті випав "надзвичайний" дощ, який побив рекорд за всю історію спостережень
Фокус
2025-07-10T17:22:24Z
Район з найдоступнішим житлом: яка ціна квартир у Києві
24tv
2025-07-10T17:04:44Z
На Куп’янському напрямку прикордонники за допомогою дрона взяли в полон росіян
УкраинФорм
2025-07-10T17:04:01Z
Жодне місто до такого не готове, – Садовий про наслідки сильних злив у Львові
24tv
2025-07-10T16:46:46Z
Розкриті технічні характеристики південнокорейського ударного дрона KAI
InternetUA
2025-07-10T17:46:55Z
Мама перевірила телефон доньки і завмерла, побачивши несподіване відео: що вона знайшла
Фокус
2025-07-10T17:40:43Z
Коли винайшли вареники та хто їх приготував першим: це сталось далеко за межами України
24tv
2025-07-10T17:36:19Z
Дійде до 1000 дронів за ніч, – офіцер ЗСУ оцінив потенціал Росії та змогу України захищатись
24tv
2025-07-10T17:36:17Z
Росіяни вкрали розробку ЗСУ із захисту танків "капюшон" і запатентували її
Фокус
2025-07-10T17:31:27Z
Вдосконалили співпрацю з Росією, – офіцер ЗСУ про нову загрозу повітряних атак через Білорусь
24tv
2025-07-10T17:25:27Z
Україна має 2 завдання: військовослужбовець проаналізував способи боротьби з "Шахедами"
24tv
2025-07-10T17:24:35Z
В Литву з Білорусі залетів невідомий дрон, керівництво країни спускалося в укриття
InternetUA
2025-07-10T17:16:30Z
Ми маємо йти шляхом до повністю контрактної армії, – Зеленський
24tv
2025-07-10T17:16:23Z
"Нестерпний біль, паралізоване обличчя": Мозгова розповіла, як прощалася з життям
GlavRed
2025-07-10T17:34:28Z
У столиці Ботсвани проведуть Вечір української кухні
УкраинФорм
2025-07-10T17:19:26Z
Називав Зеленського "фашистом": у режисера "Сватів" на війні в Україні опинилася близька людина
Фокус
2025-07-10T16:58:18Z
Що слухають українці зараз та який трек лідирує в музичних чартах
24tv
2025-07-10T16:34:17Z
"Поїхала кукуха": дружина Козловського розповіла, як провела ніч під обстрілом
GlavRed
2025-07-10T16:25:43Z
Історичний рекорд: найпершу у світі сумку Hermes Birkin продали за $10 млн
Фокус
2025-07-10T16:10:17Z
Новий детективний серіал "Таємниці архівів": коли прем'єра на "1+1 Україна"
TSN
2025-07-10T15:46:09Z
Італія допоможе відновити шість культурних пам’яток у центрі Одеси - Точицький
УкраинФорм
2025-07-10T15:43:04Z
Ранкове шоу повертається: Apple TV представив тизер 4 сезону
1News
2025-07-10T15:25:17Z
В траві кліщів не буде взагалі: ось чим потрібно обробити ділянку
24tv
2025-07-10T17:28:42Z
Варто регулярно чистити: як вимити бачок унітаза, щоб запобігти іржі та цвілі
24tv
2025-07-10T16:42:36Z
Ідеальний борщ готується саме так: додайте один інгредієнт, і смак перевершить очікування
Telegraf
2025-07-10T16:28:42Z
Українцям радять скошувати бадилля картоплі до збору врожаю: навіщо це потрібно
GlavRed
2025-07-10T16:25:00Z
Там жила донька цукрового магната та навчався відомий письменник: де цей будинок і чим він дивує сьогодні
Telegraf
2025-07-10T16:16:08Z
Ці інгредієнти є в кожного: як легко зробити слайм вдома
24tv
2025-07-10T16:04:41Z
Туреччина впроваджує нові формати обслуговування у готелях. Скільки коштуватиме відпочинок
ГЛАВКОМ NET
2025-07-10T15:48:28Z
Закопайте використані чайні пакетики на городі: ви й не підозрювали про користь
24tv
2025-07-10T15:22:56Z
Пара викрила "нечесні правила" готелю щодо видачі шезлонгів туристам на відпочинку
Фокус
2025-07-10T15:07:40Z
Під Києвом машина покотилась на хлопчика: дитина померла
1News
2025-07-10T17:55:43Z
У Київській області випав град розміром із куряче яйце
Комсомольская правда
2025-07-10T17:52:15Z
Мільйон доларів поліції та 100 тисяч кілерам за вбивство свідків: у Дніпрі затримали адвокатів
Фокус
2025-07-10T17:48:09Z
В Італії затримали чоловіка, який крав воду з памʼятки ЮНЕСКО
Европейская правда
2025-07-10T17:31:52Z
У Рівному чоловік приїхав забирати з поліції дружину п’яним: поліція склала протокол
ГЛАВКОМ NET
2025-07-10T17:30:37Z
У Петропавлівській Борщагівці авто покотилось на дитину - 9-річний хлопчик загинув
УкраинФорм
2025-07-10T17:22:32Z
Вбивство полковника СБУ Воронича у Києві: що відомо про загиблого та обставини злочину
Фокус
2025-07-10T17:10:08Z
СБУ та Нацполіція затримали шістьох паліїв, які працювали на замовлення російських спецслужб
ZN UA
2025-07-10T17:07:28Z
На Херсонщині упродовж дня внаслідок російських атак поранені дев’ять людей
УкраинФорм
2025-07-10T16:58:54Z
Формула-1 планує повернути двигуни V8 після рішення Stellantis
Топ Жир
2025-07-10T17:34:09Z
У Кременчуці виготовили потужний зерновоз тристороннього розвантаження
AutoCentre
2025-07-10T17:22:44Z
Rivian представила електрокари з чотирма двигунами
1News
2025-07-10T17:16:56Z
Hyundai Ioniq 6 N дебютував на фестивалі швидкості у Ґудвуді
AutoCentre
2025-07-10T17:10:56Z
Новий RAV4 став більш прохідним, а CX‑5 — більш преміальним. Яка модель підійде вам?
Топ Жир
2025-07-10T16:34:33Z
Водії сподівалися заправити бак, але отримали зовсім інше
Топ Жир
2025-07-10T16:04:52Z
Крихітна деталь спричинила масштабний відклик автомобілів Ford у цьому році, але виправлення поки що немає
Топ Жир
2025-07-10T15:19:08Z
МехаГітлер за кермом: скандальний Grok вбудується у Tesla Маска
Фокус
2025-07-10T15:07:36Z
Найрідкісніший електричний хетчбек від VW коштує дорожче, ніж Golf R
Топ Жир
2025-07-10T15:04:32Z
Дюбуа показав, як готується до реваншу з Усиком
Gazeta UA
2025-07-10T17:54:46Z
Борнмут наближається до трансферу Петровича з Челсі
Football.ua
2025-07-10T17:49:57Z
Динамо Київ – Мідтьюлланн 1:3 Відео голів та огляд товариського матчу
Football.ua
2025-07-10T17:46:52Z
Ноттінгем Форест відпустив Рамона Сосу в Палмейрас
Football.ua
2025-07-10T17:28:50Z
Фенербахче полює на Троссара — Моурінью бачить бельгійця ключовим підсиленням
Football.ua
2025-07-10T17:25:52Z
Ракіцький потрібен в Одесі: підписано новий договір із Чорноморцем
1News
2025-07-10T17:13:52Z
"Неможливо зупинити": відомий боксер зробив прогноз на реванш Усик – Дюбуа
24tv
2025-07-10T17:06:00Z
Фердинанд: Дембеле став важливішим за Мбаппе і може стати прикладом для всіх
Football.ua
2025-07-10T17:04:08Z
Конопля та Еліас зіграють із перших хвилин проти Ільвеса
Football.ua
2025-07-10T17:01:59Z
Як вибрати ідеальний телевізор у 2025 році та не переплатити: підказки експертів
Фокус
2025-07-10T17:37:26Z
В Україні під час спецоперації заблокували 133 нелегальних онлайн-казино
InternetUA
2025-07-10T17:31:58Z
Як правильно заряджати смартфон, щоб акумулятор служив довше
InternetUA
2025-07-10T17:13:01Z
Прощавай Google: творці ChatGPT випустять власний браузер на базі ШІ, – Reuters
Фокус
2025-07-10T17:07:19Z
Фахівці розповіли, чому варто регулярно перезапускати iPhone
InternetUA
2025-07-10T16:43:22Z
Монетизації не буде: YouTube боротиметься з низькоякісним контентом, створеним ШІ
24tv
2025-07-10T16:34:14Z
На Дніпровщині викрили мережу псевдоброкерів, які виманювали гроші через фейкові кол-центри
InternetUA
2025-07-10T16:31:16Z
У червні в Україні було заблоковано 983 інтернет-ресурси, — UABlocklist
Детектор М
2025-07-10T15:49:41Z
Оновлений дизайн і Pro-камери: з’явились перші деталі iPhone 17
360ua.news
2025-07-10T15:49:13Z