Про це сказала Пані Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова, відповідаючи на запитання «Детектора медіа» під час спілкування з українськими журналістами 28 жовтня у Києві напередодні оприлюднення звіту про розширення ЄС.
«Нині у Європейському Союзі набагато більше визнають роль і вплив російської дезінформації на Європу. А також роль соцмереж, де інформація поширюється досить швидко.
Зараз в ЄС визнають, що на значну частину наративів про Україну мають вплив російські. Водночас є менше здатності усвідомити їхній вплив та як насправді працює російська дезінформація в Європі. Наприклад, досить відомий наратив про українську корупцію все ще дуже стійкий. Існує новий російський наратив про те, що Россія перемагає, а Україна програє, і начебто росіяни мають здатність бути сильнішими саме завдяки своїм наративам, а не силі», - розповіла дипломатка.
Катаріна Матернова також наголосила на тому, що важливо підтримувати проекти, пов’язані з розвитком критичного мислення та медіаграмотністю.
«Нині є інвестиції в фактчекінг і критичне мислення в Європейському Союзі. Водночас ЄС складається з 27 держав. Десь більш успішно, ніж деінде, ми зробили, я вважаю, досить значні кроки, щоб заборонити явні російські канали дезінформації. Водночас останні все ще дуже присутні в інших аспектах, тому я думаю, що це процес. Ми точно не можемо оголосити перемогу над російською дезінформацією»,- резюмувала Катаріна Матернова.
- Як влаштована протидія дезінформації на заході та півночі Європи, а також на Британських островах
Фото Представництво ЄС в Україні
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.