Про це він розповів у програмі «Особистість з Сергієм Дойком».
«Для російської федерації це життєво необхідно, для її сучасної політики, щоб залишати ті країни, які ми умовно відносимо до пострадянського світу, у своїй орбіті або повертати їх назад. Для володимира путіна важливо створити пояс держав навколо росії, які мали би ті самі проблеми, як і російська федерація. Ну, передусім це робиться для того, щоб він зберіг владу у своїй країні, і, звичайно щоб він мав однодумців серед сусідніх країн», - зазначає Станіслав Желіховський.
Приклад України, констатує він, наочно демонструє, що робить росія, коли ти йдеш у вільне плавання, тобто робиш власний зовнішньополітичний вибір. Як результат, підкреслює експерт, ми бачимо історію, яка вже тягнеться навіть не з 2014 року, а з 2010, з Януковича, і тепер у нас повномасштабна війна, «нелегітимна» влада тощо.
Так само, додає гість програми, росія зацікавлена у Молдові, це було помітно і зараз під час першого туру президентських виборів. До того ж, зазначає він, Молдова не так давно позбулася проросійського президента Додона, а проєвропейська Санду добуває тільки першу каденцію, тож інтрига триває.
«Ну, а Грузія – це вже, напевне, давній супротивник ідеології путіна. Особливо пам'ятаємо постать Міхеіла Саакашвілі, це, напевно, екзистенційний ворог путіна, ворог №1 для нього, і це однозначно. Зараз тому робиться все можливе, щоб і надалі Саакашвілі сидів у в'язниці, а тим часом, поки він сидить, опозиція не має сильних лідерів… Ну, окрім хіба що президентки Саломе Зурабішвілі, яка фактично взяла на себе цю роль. Бачимо, вона об'єднала опозицію, була підписана відповідна хартія між політсилами, і вона веде зараз ці протести. Однак, поки все одно немає такого великого стержня в опозиційного руху, росія це використовує», - підсумовує Станіслав Желіховський.