Від масштабної повені в Іспанії загинуло близько сотні людей. Синоптики прогнозують нові зливи
- © EPA-EFE/Manuel Bruque © EPA-EFE/Manuel Bruque © EPA-EFE/Biel Alino © EPA-EFE/Biel Alino © EPA-EFE/Manuel Bruque
Щонайменше 95 людей загинули внаслідок масштабної повені, яка накрила східний регіон Іспанії Валенсію – 92 у Валенсії, 2 у Кастилії-Ла-Манчі та ще один в Андалусії, повідомляє іспанське агентство EFE.
На разі рятувальники продовжують працювати у місцях завалів, які утворились на місцях селевих потоків, що зносили все на своєму шляху. Вони продовжують пошуки постраждалих та, можливо, загиблих.
Міністерка оборони Маргарита Роблес повідомила, що військовий підрозділ, що спеціалізується на рятувальних операціях, у четвер почне прочісувати багнюку та сміття за допомогою службових собак у найбільш постраждалих районах.
На запитання журналістів, чи є імовірність, що кількість жертв зросте, вона сказала: «На жаль, ми не налаштовані оптимістично».
На разі в регіоні частково відсутнє електропостачання, деякі дороги закриті для руху, а залізничний транспорт не працює. В країні оголосили триденну жалобу.
Напередодні метеорологи повідомили, що за вісім годин у вівторок у деяких районах Валенсії випала річна кількість опадів, що спричинило селеві потоки на автомагістралях і затоплення сільськогосподарських угідь у регіоні, який виробляє дві третини цитрусових Іспанії.
У четвер синоптики знову прогнозують сильніші дощі у Валенсії та інших районів на північно-східному узбережжі.
Повінь у вівторок стала найсильнішою в Іспанії з 1996 року, коли 87 людей загинули внаслідок проливного дощу, який затопив кемпінг у Піренеях. Останні катастрофічні повені в Європі сталися в липні 2021 року, внаслідок чого загинули 243 людини в Німеччині, Бельгії, Румунії, Італії та Австрії .
Інтенсивну зливу пояснюють явищем, відомим як gota fría, або «холодна крапля», яке виникає, коли холодне повітря рухається над теплими водами Середземного моря. Це створює нестабільність атмосфери, в результаті чого тепле, насичене повітря швидко піднімається вгору, що призводить до сильних дощів і гроз.
Експерти кажуть, що потепління Середземного моря, яке збільшує випаровування води, відіграє ключову роль у посиленні проливних дощів.