MY.UAНовини
Все про вибори у США 2024: останні опитування, як рахують голоси і коли будуть результати
Все про вибори у США 2024: останні опитування, як рахують голоси і коли будуть результати

Все про вибори у США 2024: останні опитування, як рахують голоси і коли будуть результати

5 листопада 2024 року у США пройдуть вибори президента країни, від яких залежить і доля України та всього світу. На цей пост претендують Дональд Трамп і Камала Гарріс.

24 Канал підготував для читачів усі можливі відповіді на складні питання, як влаштовані вибори, які шанси мають кандидати та коли ми дізнаємось результати.

Чому обирають саме між Трампом і Гарріс і хто має право балотуватись

Насправді це не так, кандидатів більше. У кампанії-2024 крім Гарріс і Трампа беруть участь ще 16 кандидатів, а було ще більше. Найбільш відомий з тих, хто знявся, це племінник президента Джона Кеннеді Роберт Кеннеді-молодший, який нині вже агітує за Трампа.

Які критерії для кандидатів в президенти США:

  • кандидат має народитися в Америці;

  • йому має виповнитися щонайменше 35 років;

  • він має проживати в США не менш як 14 років.

Хто має право балотуватися

Висувати свою кандидатуру в президенти може практично будь-хто – закони не забороняють це навіть тим, хто перебуває під слідством чи взагалі відбуває покарання.

Шанси так званих "незалежних кандидатів" мізерні, але, деякі можуть виступати спойлерами, тобто забрати голоси у фаворита у якомусь окремому штаті, де мають локальну популярність. Це може бути вирішальним фактором у так званих "хитких штатах" (swing states).

У США традиційно не зважають на треті сили (за рідкісними виключеннями) й на виборах-2024 вся боротьба розгорнеться між представниками двох політичних сил – Республіканців і Демократів.

Двопартійна система: чим Республіканці відрізняються від Демократів

Політична система США базується на двопартійності, де Республіканська та Демократична партії виступають такими собі полюсами та антагоністами. В країні є також інші партії (абсолютно різноманітні, їхнє існування гарантовано Конституцією та свободою слова та думки).

  • Республіканці традиційно вважаються більш консервативними та дещо правішими.
  • Демократи – більш ліберальними і прогресивнішими (вони менше звертають уваги на "традиційні цінності" та питання релігії).

Останнім часом протиріччя між двома партіями поглибились, розкол проходить через такі важливі для американців теми, як право на аборти (репродуктивні права) та обмеження щодо вогнепальної зброї. Каталізатором цих змін є саме Трамп і трампізм.

При цьому обидві партії не однорідні та мають різні фракції, подекуди дуже радикальні. Так, всередині Демократичної партії є ліві чи навіть лівацькі групи, які за бажання можна назвати квазікомуністами.

Натомість у Республіканців є фракція прибічників MAGA (акронім від слогана політичних кампаній Трампа Make America Great Again). Останніх також називають трампістами і нині вони все більше еволюціонують не в бік фракції, а такої собі політичної секти, з вірою у численні теорії змови, шаленим популізмом лідерів та мовою ворожнечі.

Трампізм – це норма?

Варто розуміти, що трампізм – це аж ніяк не нормальний стан Республіканської партії, фактично Трамп та його оточення взяли поважну партію у заручники та ультимативно нав'язують більшості свою радикальну адженду.

Як Трамп і Гарріс стали кандидатами в президенти

Від однієї партії у фінальній стадії виборів може бути лише один кандидат. Для визначення кандидата в президенти від партії в США є традиційний шлях – партійні праймеріз та кокуси, тобто первинні вибори в окремих штатах.

Мета праймеріз і кокусів у штатах – обрати делегатів (виборщиків) на загальний партійний з'їзд (Конвент чи Конвенція). У процесі визначаються делегати, які представлятимуть (віддаватимуть свій голос) за визначеного кандидата.

Тобто перемога на праймеріз і кокусах – це лише обіцянка підтримки певної кількості делегатів.

Участь у праймеріз беруть партійні делегати від штату, їхня кількість визначається чисельністю населення. Найбільшим є Каліфорнія, яка делегує 169 представників, найменшим – Делавер з 16 делегатами.

Загальна кількість делегатів від республіканців у 2024 році – 2 429. У липні 2024 року вони провели Національний з’їзд своєї партії у Мілуокі на арені клубу НБА "Мілуокі Бакс", де оголосили ім'я переможця.

Ним став Дональд Трамп. Його головними суперниками у боротьбі за номінацію були губернатор Флориди Рон Десантіс та ексгубернаторка Південної Кароліни й постійна представниця США в ООН у 2017 – 2018 роках Ніккі Гейлі.

Цього року ми стали свідками доволі рідкісного явища – заміни кандидата.

Чинний президент Джозеф Байден переміг на праймеріз Демократичної партії, але через провал на перших дебатах з Трампом опинився під шаленим тиском та змушений був зняти свою кандидатуру.

Його замінила віцепрезидентка Камала Гарріс. Оскільки вона йшла на вибори як №2 Байдена, проблем з цим не виникло – її кандидатуру просто затвердили на Національному партійному з’їзді (Конвенті), який відбувався 21 серпня 2024 року у Чикаго на арені іншого клубу НБА – "Чикаго Буллс".

Також Гарріс отримала право використовувати гроші з передвиборчого фонду Байдена, який збирається коштом пожертв (за тиждень до виборів сума перевалила за 1 мільярд доларів, що значно більше суми пожертв на користь Трампа).

На відміну від Гарріс, Дональд Трамп пройшов весь шлях праймеріз від початку та до кінця, перемігши інших претендентів. Паралельно з цим Трамп боровся у судах – проти нього вели аж 4 кримінальні справи.

За що судили Трампа

  • за організацію заколоту і штурму Капітолія 6 січня 2021 року,
  • за хабар з грошей для виборчої кампанії для порнозірки Стормі Деніелс за її мовчання,
  • за зберігання документів, що містять державну таємницю, в туалеті на віллі Трампа Мар-а-Лаго,
  • за втручання у виборчий процес та фальсифікацію виборів у штаті Джорджія.

Трамп був визнаний винним по справі пані Стормі, натомість інші справи потонули у бюрократичних процедурах. Також на бік Трампа став Верховний суд США (де завдяки Трампу у Республіканців є більшість), який 6 голосами проти 3 дивним чином підтвердив наявність у Трампа часткового імунітету на скоєння злочинів, зокрема, й організацію заколоту проти США.

Таким чином, на Трампі лишився ярлик "засудженого злочинця" (його нині активно використовує кампанія Гарріс, а себе вона позиціонує як прокурорку-законницю), але насправді він вийшов сухим з води.

Як проходять кампанії кандидатів

Після того, як кандидатів офіційно затверджують на партійних Конвентах, вони починають свою виборчу кампанію у новому статусі.

  • Основою кампаній є раллі – тобто передвиборчі агітаційні поїздки по штатах (саме під час однієї з них у містечку Батлер в Пенсільванії 13 липня на Трампа стався замах, внаслідок якого кандидат отримав незначне поранення і шикарне фото з кулаком вгору).
  • Також важливою є реклама. Вона фінансується з передвиборчих фондів. Це паперова продукція, а також телевізійні ролики та інтернет-реклама. Особливістю останніх рекламних кампаній в США стало ретельне таргетування на окремі аудиторії, з метою схилити їх на свій бік. Часто на різні групи людей один і той самий кандидат може таргетувати геть протилежні меседжі.

Традиційно визначальними подіями президентської кампанії вважаються дебати кандидатів. Зазвичай вони проходять у три раунди, але цього разу було лише 2.

При цьому Трамп дебатував з різними опонентами. Вперше проти Байдена 28 червня. На них Байден проявив себе дуже погано і так налякав своїх прихильників, що того примусули вийти з кампанії. То ж на других дебати Демократів вже презентувала Камала Гарріс. Вони пройшли 10 вересня і тут вже більш переконливою була пані Камала.

Після цього Трамп вирішив, що з нього досить і оголосив, що третіх дебатів не буде. Натомість 2 жовтня свої дебати провели другі номери – кандидат у віцепрезиденти США від Демократичної партії Тім Волз і його опонент кандидат від Республіканської партії Джей Ді Венс. На них неочікувано переміг Республіканець, проте, великої уваги до дебатів "других номерів" у Штатах традиційно не звертають.

Програми кандидатів

Традиційно для американських виборців важливішими є питання внутрішньої політики та економіки, тому саме цим питанням кандидати приділяють найбільше уваги.

  • Так, Трамп обіцяє зменшити інфляцію та ввести 10 – 20% мита на більшість іноземних товарів, не лише китайські, але й європейські.
  • Економічні обіцянки та прожекти Трама виглядають щонайменше інфантильно, а в перспективні віщують США великі проблеми, проте, основна маса американців на це не зважає і схильна думати, що економічна програма Трампа значно потужнішна за те, що пропонує Гарріс.

Причина тут проста – під час президентства Трампа були нижчі ціни і було простіше вести бізнес, а той факт, що наступна економічна криза та інфляція стали наслідками саме політики Трампа та його невміння протистояти пандемії та іншим глобальним викликам, нікого не хвилює.

Республіканець давно вже хоче добудувати стіну на кордоні з Мексикою та влаштувати наймасштабнішу в історії США депортацію нелегальних мігрантів.

Також Трамп прагне відмежувати США від конфліктів за межами країни, але при цьому божиться, що має план завершення війни між Росією та Україною за 24 години. При цьому Трамп натякає на жорсткі рішення щодо Ірану та декларує підтримку Ізраїлю.

Камала Гарріс в очах виборців виглядає спадкоємицею політики Байдена з усіма її плюсами та мінусами. Вона обіцяє пільги для середнього класу та малозабезпечених сімей, зниження вартості ліків. Каже, що розбрететься із завищенням цін на продукти та обіцяє вирішити "квартирне питання".

Головна "фішка" кампанії Гарріс – боротьба за репродуктивні права, завдяки чому Демократка сподівається на мобілізацію жінок на виборах.

У зовнішній політиці Гарріс обіцяє, що продовжить "підтримувати Україну, скільки буде потрібно". У питаннях Ізраїлю та Палестини Камала дотримується певної обережності і декларує відданість ідеї "двох держав для двох народів", яка абсолютно правильна та раціональна, проте, не знаходить підтримки ані в Ізраїлі, ані серед палестинців.

Які шанси кандидатів на перемогу

У США дуже давня і дуже потужна індустрія соціологічних досліджень і соцопитувань. І не дивно, що така подія як вибори президента США викликає всебічну увагу соціологів. Ті проводять чимало різноманітних опитувань і замірів громадської думки, часто дуже дивних, з єдиною метою – визначити потенційного переможця.

Проте, попри дуже потужний інструментарій та ресурси, зробити це надзвичайно складно і в останні роки американські соціологи часто помиляються. Так, наприклад, було в 2016 році, коли соціологія була на користь Гілларі Клінтон, натомість переміг Трамп. Так було на виборах-2020, де вже Трамп програв Байдену.

Цього разу соціологія каже про вірогідність 50/50, а більш детальний аналіз дає різницю в 1% по ключових штатах. Їх 7 і саме від них залежатиме те, хто переможе.

На цьому тлі дуже дивно виглядають не менш славетні американські букмекери, які оцінюють шанси на перемогу Трампа аж на 62%, а Гарріс залишають тільки 37%.

Як рахують голоси

У виборах президента США потенційно можуть взяти участь понад 240 мільйонів виборців, а в країні немає прямих виборів президента, тобто американці голосують не за конкретного кандидата (хоча його ім’я і стоїть у бюлетені), а делегують свої голоси колегіям виборщиків.

  • Їх 538, вони розділені по всіх штатах відповідно до кількості населення. Найбільша кількість виборщиків у Каліфорнії – 55.
  • Той з кандидатів, хто набере найбільшу кількість голосів в штаті (демократ чи республіканець), заручиться усіма 55 голосами виборщиків за принципом "переможець отримує все".

Для чого це робиться?

Оскільки США – не унітарна держава, а федеративний союз штатів (тобто формально окремих держав), голоси виборщиків далі сумуються й перемагає той, хто отримає цю більшість.

Кандидат, який набрав 270 (абсолютна більшість) із 538 голосів виборщиків, і стає президентом США.

Через таку особливість може перемогти кандидат, за якого сукупно віддали меншу кількість голосів громадян (так було, наприклад, у 2016 році, коли Гілларі Клінтон отримала 48,1% (65 844 610 голосів) проти 46% і 62 979 636 голосів виборців за Трампа, але програла, оскільки її опонент взяв 304 голоси виборщиків проти 227).

За таким принципом вибори президента працюють у всіх штатах, окрім Небраски та штату Мен, де голоси розподіляються відповідно до результатів зрозумілого нам всенародного голосування.

Сині, червоні та хиткі штати: в чому різниця

У США є традиційний розподіл на штати щодо їхніх політичних симпатій.

  • Так, Каліфорнія, Ілінойс, Масачусетс та Вермонт традиційно голосують за Демократів. Через офіційний колір Демократичної партії вони отримали назву "синіх штатів".
  • Натомість Техас, Алабама, Юта – це "червоні штати", червоний – це колір Республіканської партії і саме через це трампівські кашкети з надписом MAGA червоного кольору.

Але є ще штати, які не визначилися з електоральними уподобаннями і регулярно змінюють свою позицію, голосуючи по черзі то за Демократів, то за Республіканців. Це "хиткі штати" або swing states. У 2024 році їх 7 – це Пенсільванія, Мічиган, Невада, Вісконсин, Північна Кароліна, Джорджія та Аризона.

Саме від перемоги у кожному з цих окремих штатів залежатиме підсумкова перемога того чи іншого кандидата.

Відповідно до останньої соціології, Гарріс має незначну перевагу у Пенсільванії, Мічігані та Вісконсіні, натомість Трамп лідирує у Північній Кароліні, Джорджії та Арізоні.

Якщо ця тенденція збережеться, то Гарріс переможе, бо ці штати мають більшу кількість виборців (найбільше у Пенсільванії – 19). Втім, різниця між суперниками мінімальна (і Північна Кароліна з 16 виборцями, схоже, схиляється у бік Трампа). А це означає, що на всіх нас чекають сюрпризи, а вплинути на підсумковий результат може будь-яка дрібниця.

Такою, наприклад, може стати образа на адресу пуерто-ріканців, що пролунала на мітингу Трампа в Madison Square Garden від коміка Тоні Гінчкліффа – той назвав Пуерто-Ріко островом сміття в океані, чим обурив пуерторіканську діаспору і вочевидь посприяв її мобілізації. До речі, чимало вихідців з Пуерто-Ріко проживають саме в Пенсільванії і Гарріс саме в цей час виступала на зборах у пуерторіканському ресторані.

Коли і як відбудуться вибори

Вибори мають фіксовану дату – вівторок після першого понеділка листопада. Цього разу це 5 листопада 2024 року, але тут є нюанси, чимало американців мають можливість проголосувати достроково. Цим правом, наприклад, вже скористалися чинний президент Джозеф Байден та його попередник – 100-річний Джиммі Картер.

Крім них право проголосувати достроково (особисто або поштою) мають ще мільйони американців. Так, у Північній Кароліні відкріпні бюлетені для дострокового голосування почали розсилати ще 6 вересня, згодом таку можливість відкрили в Алабамі та Вісконсині. Також достроково особисте голосування розпочалося у Міннесоті, Південній Дакоті та Вірджинії.

Можливість дистанційного голосування стала популярною під час пандемії коронавірусу, тоді відкріпні бюлетені отримали 66,4 мільйона виборців (порівняно з 28,8 мільйона в 2016 році), всього ж тоді достроково проголосували понад 100 мільйонів виборців.

Виборчі дільниці у США відкриються о 5:00—7:00 й працюватимуть до 18:00—20:00 у різних штатах та в різних часових поясах. Після закриття виборчих дільниць почнеться підрахунок голосів.

Підрахунок голосів та що буде далі

Процес підрахунку голосів відбувається фактично в режимі онлайн і спостерігати за оновленням даних – це ще одна американська традиція. Результати виборів стануть відомі вже в ніч на 6 листопада (якщо різниця буде мінімальною, підрахунок може затягнутися). Офіційно Колегія виборщиків має оголосити результати виборів президента США 17 грудня 2024 року (визначений законом перший вівторок після другої середи грудня).

Якщо жоден кандидат не набере абсолютної більшості у Колегії виборщиків, то президента США визначатиме Палата представників. Там зараз більшість у Республіканської партії, проте, такий сценарій вважається малоймовірним. Наразі таке було лише двічі – у 1800 та 1824 роках.

Після підрахунку голосів марафон не закінчується – далі в кандидатів є 2 місяці на оскарження результатів виборів і судові розбірки. Відомо, що штаби Трампа вже готують позови, які можуть бути використані для оскарження результатів виборів. Натомість більшість губернаторів штатів заявили, що готові підтвердити результати виборів.

Остаточні результати виборів мають бути затверджені у Конгресі 5 січня 2025 року, а далі має відбутися інавгурація – традиційно вона проходить через два тижні після затвердження результатів виборів. До цього часу Джо Байден зберігатиме свої повноваження.

Оскільки американське суспільство нині сильно поляризоване, можна очікувати, що перемогу здобуде той кандидат, який отримав сукупну меншість голосів. Якщо це буде Гарріс, то цілком реально очікувати нових спроб бунтів від прихильників Трампа (як було в січні 2021 року).

Тому вибори-2024 будуть великим випробуванням для електоральної системи США і, на жаль, для України, оскільки наша держава нині дуже залежна від політичної стабільності свого головного союзника у війні з Росією.

Теги за темою
СШАДональд Трамп
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Ситуацию мы не удержим": военный сказал, когда будет полная потеря Украины
Comments UA
2025-01-04T19:21:40Z
Женщина ехала от свекрови и делилась впечатлениями: потом она взглянула на заднее сиденье
Фокус
2025-01-03T07:51:10Z
Сколько украинцев готовы отдать Путину четыре области: опрос
Comments UA
2024-12-30T05:45:29Z
Стало известно, сколько украинцев из оккупации вступили в армию РФ за 2024 год
Comments UA
2025-01-04T12:09:47Z
Родительское собрание - право или обязанность: юрист объяснил последствия
Знай
2025-01-08T04:21:15Z
Новые правила отсрочки: учтут ли беременность жены
Знай
2025-01-08T04:06:42Z
Какое значение имеет номер вашей квартиры: нумерологи дали пояснения по каждой цифре
UAToday
2024-12-27T16:36:22Z
Новое наступление ВСУ в Курской области: эксперт назвал важную цель украинских войск
TSN
2025-01-06T14:12:43Z
До какой даты нужно потратить "тысячу Зеленского", иначе деньги "сгорят"
Comments UA
2025-01-04T12:57:55Z
Полковник ВСУ заявил о прямой сдаче украинских земель: что пошло не так
Comments UA
2025-01-05T08:33:29Z
Беларусь стянула войска на границу с Украиной: в СНБО прокомментировали
Фокус
2025-01-07T19:51:32Z
Путин был готов ударить ядеркой по Украине: в США только сейчас сказали, кто отказал Кремль
Comments UA
2025-01-04T08:33:43Z
На Западе уже знают, что станет разменной монетой в переговорах по войне в Украине
Comments UA
2025-01-03T07:03:56Z
Трамп пообещал "ад" на Ближнем Востоке, если ХАМАС не освободит заложников
TSN
2025-01-08T04:18:06Z
ГПСУ задержала более 40 тысяч человек, которые хотели пересечь границу с начала полномасштабной войны
ZN UA
2025-01-08T04:09:19Z
Газопровод в ЕС из России снова запустят: "друг Путина" рассказал о покупателе российской "трубы"
Comments UA
2024-12-27T13:57:15Z
Встреча Трампа и Путина сорвалась: Гордон объяснил, почему война не закончилась 30 декабря
Фокус
2024-12-30T21:27:38Z
Маск устроил скандальный опрос: предлагает США освободить один из европейских народов
Comments UA
2025-01-06T14:36:35Z
Новогодние образы супругов Зеленских: стилист обратила внимание на важную деталь
Фокус
2025-01-03T06:51:08Z
Леся Никитюк решилась выйти замуж за военного: кто-то из звезд ее поздравил
Comments UA
2025-01-06T19:54:51Z
Вечная память: на фронте трагически погибли выдающиеся украинские актеры
Политека
2024-12-27T06:42:37Z
Тина Кароль встала на гимнастический козел на каблуках и очаровала фанов: "Просто королева"
TSN
2025-01-04T15:39:32Z
Продюсер Final Fantasy VII Ёсинори Китасэ хотел бы увидеть голливудскую адаптацию игры
GameMag
2025-01-07T20:54:07Z
Украина снимет фильм "Почему я убил Бандеру" за 24 миллиона гривен
Знай
2025-01-07T20:51:12Z
В Латвии расследуют смерть баскетболиста: против предательницы Украины Седоковой дадут показания/Друг Яниса Тимма подозревает, что певица могла устроить заказное убийство
Апостроф
2025-01-03T18:24:18Z
Лилия Подкопаева восхитила фото с дочерью и мужем и раскрыла, как с ними время проводит
TSN
2024-12-31T09:51:06Z
Василий Вирастюк впервые полностью показал младшую на 11 лет возлюбленную – маму своего четвертого сына
TSN
2025-01-06T11:39:03Z
Разведка США назвала настоящую причину катастрофы в Актау: детали
Comments UA
2024-12-28T11:33:04Z
В Энгельсе масштабный пожар на нефтебазе после атаки дронов – росСМИ
ZN UA
2025-01-08T01:40:56Z
Ночью Россия содрогалась от взрывов: последствия ударов
Comments UA
2024-12-27T06:18:09Z
С украинкой в ​​центре Варшавы произошел жуткий инцидент
Апостроф
2025-01-04T18:39:10Z
Мужчину, сбившего украинца в Варшаве, арестовали, ему грозит до 25 лет тюрьмы
Комсомольская правда
2025-01-08T04:27:29Z
В Сумской области прозвучало 40 взрывов
TSN
2025-01-08T02:09:58Z
Банда мародеров орудовала в морге Днепра: подробности от прокуратуры
Новости Украины
2025-01-03T19:54:50Z
Удар по Киеву: есть погибшие, дрон попал в квартиру известного ученого - он не выходит на связь
Хвиля
2025-01-01T15:36:06Z
Стали известны последствия атаки дронов на Одесскую область
Корреспондент
2024-12-30T08:37:43Z
Когда закончится война в Украине: астролог назвала города, находящиеся в опасности
Политека
2024-12-30T06:42:37Z
"Почти каждый день мне пишут и звонят россияне": в ВСУ рассказали о неожиданных последствиях Курской операции
Апостроф
2025-01-04T17:06:25Z
Муженко объяснил, почему из Курской области ВСУ не выводят войска
TSN
2024-12-28T12:51:42Z
«Военные ВСУ переоденутся в российскую форму и расстреляют мирных жителей»: что известно
Comments UA
2024-12-30T14:18:33Z
Гороскоп на 8 января: как избежать стресса в среду каждому знаку Зодиака
Знай
2025-01-08T02:30:57Z
Россияне планируют вывезти 5 тыс. детей из оккупированной Луганщины - ЦНС
Корреспондент
2025-01-08T01:36:21Z
В Украине погиб российский пропагандист
Апостроф
2025-01-04T20:27:31Z
Россияне уже у дверей: военный рассказал, когда может быть штурм РФ Днепропетровской области
Comments UA
2024-12-27T16:42:28Z
РФ бросила на Часов Яр 10 тысяч войска: командир из 24-й бригады об изнурительных боях за город
TSN
2025-01-04T11:36:43Z
Отказ Украины продолжать транзит российского газа может спровоцировать удары РФ по газотранспортной системе — Bloomberg
ZN UA
2024-12-28T11:33:07Z
118 грн за упаковку в 200 грамм: супермаркеты резко изменили цены на масло, молоко и сметану
Знай
2025-01-04T15:06:07Z
В Украине резко изменились цены на яйца: сколько стоит десяток и почему это не надолго
Новости Украины
2025-01-02T20:54:58Z
Михаил Шейтельман рассказал, почему Фицо никак не успокоится по поводу транзита российского газа
Знай
2025-01-06T13:51:24Z
Ощадбанк сделал важное объявление для держателей карт: можно не торопиться
Знай
2025-01-08T03:12:35Z
Новая программа поддержки: фермерам помогут с закупкой семян
Хвиля
2025-01-07T21:36:21Z
Заявление Фицо о прекращении поставок электроэнергии не угрожает энергообеспечению Украины, - эксперт
Comments UA
2024-12-28T10:21:48Z
Клиентка ПриватБанка потеряла 70 тысяч при покупке онлайн: деньги исчезли за считанные минуты
Политека
2024-12-28T07:01:22Z
Эти знаки Зодиака в 2025 году купят квартиру: кто среди счастливчиков
Comments UA
2024-12-28T02:30:27Z
Спортсмен 10 минут лежал в ванне, но "воробчика" спасти не удалось: "С одной стороны, ситуация комична..."
Знай
2024-12-31T04:51:55Z
Илон Маск намерен купить "Ливерпуль"
ZN UA
2025-01-07T17:36:42Z
Милан официально подтвердил увольнение экс-тренера Шахтера Паулу Фонсеку
Известия Киев
2025-01-04T08:34:11Z
На войне с Россией погиб многократный чемпион мира по карате: коллеги не сдержали эмоций
Comments UA
2025-01-03T15:36:58Z
Ньюкасл виграв першу частину кубкової дуелі в Арсеналу із Зінченком
Football.ua
2025-01-07T21:57:34Z
Один из лучших тренеров мира Клопп во время войны с Россией приедет в Украину – СМИ
ZN UA
2025-01-07T21:00:02Z
Украинского футболиста назвали одним из главных разочарований в Испании
ZN UA
2024-12-27T09:39:09Z
Назван самый высокооплачиваемый футболист английской Премьер-лиги
ZN UA
2025-01-03T20:00:07Z
Украинская гимнастка Мария Высочанская объявила о завершении карьеры
Комсомольская правда
2024-12-29T10:12:51Z
Некому жить: красивый город вблизи моря и гор платит людям 30 тысяч евро за переезд
Фокус
2025-01-05T11:00:20Z
Людей с какой группой крови трудно соблазнить
Comments UA
2025-01-03T03:30:46Z
Это нужно сделать 31 декабря 2024 года, чтобы 2025 год был удачным
Comments UA
2024-12-30T14:12:50Z
У талантливых и счастливых людей всегда есть эта цифра в дате рождения
TSN
2025-01-03T07:51:22Z
Эти знаки Зодиака умело манипулируют людьми: как им это удается
Comments UA
2025-01-08T01:30:44Z
Как правильно "одягати", "надівати" чи "надягати" — говорим по-украински правильно
TSN
2025-01-07T18:39:29Z
Серебряный френч: что нужно знать о cамом трендовом маникюре на Новый год 2025
Marie Claire
2024-12-28T22:01:21Z
Себе дороже: как общаться с грубыми людьми, не опускаясь до их уровня
Marie Claire
2025-01-04T15:01:29Z
Таро гороскоп на сегодня: кто получит подарок судьбы
Comments UA
2025-01-04T18:30:24Z
Раскрыли ключ к бессмертию: ученые выяснили, почему постельные клопы почти неубиваемы
Фокус
2025-01-04T17:42:58Z
В Альпах прячутся нерукотворные пирамиды: они старше известных пирамид Гизы
Фокус
2024-12-27T10:32:32Z
Ученые рассказали, как формируются месторождения золота на Земле
ZN UA
2024-12-30T15:42:39Z
Ученые заявили, что чайные пакетики несут угрозу здоровью человека
TSN
2025-01-04T16:18:38Z
"Этот ритуал бесполезен": почему закрытие приложений на iOS и Android может навредить смартфону
Фокус
2025-01-08T01:12:58Z
Riot Games выпустила синематик по League of Legends — это также тизер нового сериала
GameMag
2025-01-07T21:06:36Z
Stardew Valley продалась тиражом свыше 40 миллионов копий
GameMag
2025-01-04T17:33:44Z
Возрождение состоялось: Разработчики Hi-Fi RUSH официально вернулись к работе
GameMag
2025-01-04T14:55:20Z
В новых смартфонах Huawei обнаружили южнокорейские чипы, а не китайские: почему
Фокус
2024-12-26T16:22:49Z
Узнали время защиты организма: создан новый способ определения иммунитета после вакцинации
Фокус
2025-01-07T18:51:38Z
Как военнослужащему взять отпуск во время службы: в ТЦК назвали условия
Знай
2025-01-04T18:06:12Z
Программа "Доступные лекарства"охватит все аптеки Украины в 2025 году
Знай
2025-01-04T20:12:56Z
Какие три полезные привычки японцев помогают им жить более 100 лет
TSN
2025-01-04T19:21:20Z
Средства реабилитации: как их получить в 2025 году
ZN UA
2025-01-08T03:04:35Z
Люди с какой группой крови больше зарабатывают
Comments UA
2025-01-08T02:30:13Z
Внезапный союзник болезни Альцгеймера: ученые узнали о связи алкоголя с заболеванием
Фокус
2025-01-04T18:27:28Z
Три совета, которые не помогут похудеть
TSN
2025-01-04T12:54:17Z
Названы органы, которые стареют быстрее всего
Comments UA
2025-01-04T01:30:20Z
Поезд-вездеход: реставраторы восстановили уникальную паровую машину начала 20 века
Фокус
2025-01-05T18:06:08Z
Виноваты пешеходы. Почему Rolls-Royce и Jaguar отказались от талисманов на капотах
Фокус
2024-12-31T19:42:56Z
600 сил и максималка 330 км/ч: в Украине заметили редкий заряженный BMW
Фокус
2024-12-28T09:45:33Z
Японский Ferrari: обнаружен знаменитый суперкар Honda 90-х в новом состоянии
Фокус
2025-01-07T16:15:35Z
Будет две разные модели: новые Porsche Cayenne заметили во время тестов
Фокус
2025-01-07T15:21:10Z
Zeekr стане першим китайським автомобільним брендом, який вийде на ринок США
Portaltele
2025-01-07T14:39:45Z
Автопилот, ИИ и встроенная PlayStation: дебютировал первый автомобиль Sony
Фокус
2025-01-07T11:01:12Z
Звезда "Джимханы": на аукцион выставили знаменитое авто Кена Блока
Фокус
2025-01-07T10:12:42Z
Мощный раритет: в Киеве заметили лимитированный спорткар Mercedes 2000-х
Фокус
2025-01-07T09:15:12Z