MY.UAНовини
"Мотор полетів мені в обличчя": розмова з військовим, який пережив підрив на протитанковій міні
"Мотор полетів мені в обличчя": розмова з військовим, який пережив підрив на протитанковій міні

"Мотор полетів мені в обличчя": розмова з військовим, який пережив підрив на протитанковій міні

В інтерв'ю 24 Каналу Олег Симороз розповів, як переміг смерть, що мотивує його продовжувати боротьбу, а також пригадав неймовірні історії, як цивільні українці допомогли вистояти під час спроб Росії захопити Київ. Деталі – читайте далі у матеріалі.

Нагадаємо, що у першій частині інтерв'ю ми писали про скандал з МСЕК, корупцію та мобілізацію. Більше цікавого – читайте за посиланням.

Про вступ України до НАТО

Як думаєш, чи вже час, щоб Україну взяли до НАТО? І чи є реальні шанси на запрошення до Альянсу?

Є певні критерії. Насамперед це – військово-політичний блок. Не забувайте слово "політичний" блок. На мій максимально незалежний погляд, хоча який незалежний погляд? Я – ветеран Збройних Сил України, тобто я волів би, щоб нас взяли в НАТО. Я прекрасно усвідомлюю, що це посилить нас, – їхні стандарти, їхня техніка, їхня обороноздатність, яка є кращою у світі.

Я вважаю, що з погляду військових навичок, вміння воювати та управляти технікою, ми не те що підходимо, ми – одні з кращих країн у світі. Це без всілякого пафосу. Але враховуючи управління військами, командування військами, мобілізацію, тобто рекрутинг, вміння працювати з персоналом, корупцію в системі Міноборони, армії, країни, м'яко кажучи, залишає нас на останніх позиціях, якщо говорити про країни НАТО. Там є країни, у яких теж не все в порядку в сенсі корупції, та ж Туреччина чи Угорщина.

Навпаки, ця ситуація має бути таким холодним серйозним душем, який має нам чітко сказати і дати зрозуміти, що нам треба більше сподіватися на свої сили, на власний ВПК, посилювати тут роботу. Безперечно, із союзниками це було б краще, з партнерами це було б краще. Краще було б для країни.

Як ти думаєш, яка може бути альтернатива? Як можуть розвиватися події далі? Чи можливі сценарії перемир'я на якомусь етапі? Що ти думаєш щодо цього?

Скажімо так, ми категоричні в цій позиції, що не може бути мови ні про яке заморожування війни. Ми, безперечно, намагалися в розмовах з впливовими американцями, зокрема з політикуму, говорити все ж таки про збільшення військової підтримки України на постійному рівні. Тобто, якщо говорити про постійний рівень, найкращий варіант постійної підтримки це, безперечно, Альянс.

Якщо не Альянс, то хоча б якісь більш серйозні угоди про військову допомогу. Вони хоча б нам публічно в очі не готові говорити про заморозку, але я знаю, що такі дебати у них всередині країни тривають. США зараз в такому дуже цікавому процесі, найважливішому для їх країни, це – вибори. Тому там ніхто не готовий змінювати якісь орієнтири.

Це специфіка міжнародної політики. Вони не будуть нічого змінювати протягом цих виборів і поки не зайде нова адміністрація.

Чи може спрацювати План перемоги

Шляхом вирішення цієї ситуації мав би стати План перемоги, який Володимир Зеленський представив більшості країн. Як ти думаєш, чи може він тут спрацювати?

Для мене це не План перемоги України, а План перемоги союзників, що дуже прикро, адже перемагати доведеться Україні, і здобувати наші території буде український солдат. Я не побачив плану, як держава буде виходити з тих проблем, які є на фронті, як ламатиме критичну ситуацію і справді переходитиме до процесів, які призведуть до визволення країни й врешті-решт до перемоги. Всього цього я не побачив.

Якщо говорити про План перемоги Зеленського, який базується на підтримці союзників, а саме, що нас мають взяти в НАТО, то коментувати це важко. Я не вбачаю, що Європа, США, країни Альянсу вважають себе незахищеними навіть при всіх нюансах.

У них є ядерна зброя і в Сполучених Штатах, і на території Європи. Хтось більше, хтось менше, але всі вони мілітаризовані. Наприклад, Польща, яка межує з Росією, після початку повномасштабного вторгнення, значно посилила військову складову, свій ВПК – він доходить до серйозного рівня. Відповідно, я цієї проблеми не бачу.

Президент запропонував, щоб ми взяли на себе роботу із захисту на цьому фланзі з Росією. Не думаю, що це їх (партнерів – 24 Канал) суттєво зацікавить, тому що у нас немає внутрішнього ВПК, тобто у нас, по суті, є оператори техніки. Не думаю, що це може суттєво змінити ситуацію, яка є.

"Так продовжуватися не може": про інклюзивність в Україні

Нещодавно ви змінили протези на колінах на електронні. Як загалом зараз оцінюєте ситуацію з інклюзією в Україні? Чи є зміни на краще?

Електронні коліна – це, звісно, добре, але коли у тебе немає своїх колін, то металеві їх не замінять. Зараз в Україні багато людей, які користуються кріслами колісними. Раз на тиждень я теж дозволяю собі відпочити від протезів й користуюся кріслом колісним.

Змін на краще, на жаль, немає. Я буду трошки песимістичний. Тут просто треба розуміти, що ми вважаємо нормою. Норма – це можливість комфортно потрапити в будь-яку будівлю і, як мінімум, скористатися комфортно вбиральнею.

Якщо орієнтуватися навіть по Києву, де я живу, то він абсолютно не інклюзивний. Людям з інвалідністю складно припаркуватися на автомобілі у місті й дібратися до входу. Я мовчу вже про приватні заклади, про сферу послуг тощо. Теж дуже багато питань, які викликають злість. Адже, наприклад, у ресторанах чи кафе у центрі Києва ремонти роблять мало не щороку, але власники не додумуються до того, що ширина дверей 60 сантиметрів може бути комусь некомфортна.

В Україні ця сфера абсолютно нерегульована. Люди з інвалідністю, люди, які мають тимчасове або постійне ураження опорно-рухового апарату, мами з дитячими візочками – всі ці групи не захищені державою і кинуті напризволяще.

Є точкові приклади, історії, які можна поставити за приклад – там, де ми гарно "покричали". Як стимулювати дотримуватися законодавства? Притягувати до відповідальності з покаранням, штрафувати, наповнювати бюджет.

Що потрібно насамперед змінити, аби ситуація покращилася?

Безумовно, держава має взяти під свій контроль, врегулювати й прописати чіткі правила, як у цивілізованих країнах. Зокрема, забезпечити на законодавчому рівні право на доступність для людей з інвалідністю, які користуються кріслами колісними; впровадити чіткі вимоги до пандусів, ширини дверей, доступу до вбирань, сходів, ліфтів або електронних пандусів.

Великий бізнес і середній бізнес можуть це врегулювати самостійно. Звісно, можуть бути нюанси з історичною забудовою. У таких випадках може допомогти державний чи міський бюджет. Проте потрібно звертати увагу й на рівень прибутку цих закладів. Навряд чи фешенебельним ресторанам потрібна допомога, враховуючи їх прибуток. Після цього створюється система штрафів.

Про підрив на протитанковій міні

Хочу поговорити про особисте. Ти написав, що 20 жовтня пройшло 2 роки з моменту поранення. Як підрив на протитанковій міні змінив твоє життя? Чи думав, що можеш бути настільки сильним і мотивувати інших людей?

Скажу відверто, мабуть, ні. Це важкий період. Перший рік був присвячений боротьбі за життя. Другий рік – присвячений тому, щоб максимально повернутися до повсякденного життя, тобто ходіння на протезах, заняття буденними справами, роботою, керування автівкою. Все це виконується, але дуже непросто.

Справді, велика подяка лікарям, родичам, друзям, усім близьким, які це все витримали. Подяка ворогам, які мене стимулювали. Я прекрасно розумів, з якими думками вони читали новини про те, що я помираю в реанімації. Це мотивувало мене зробити так, щоб вони не дочекалися. Бо є дуже багато людей в українській політиці й не тільки у владі, які посміхалися з цієї новини (про поранення – 24 Канал).

За 2 роки я довів багатьом, що відсутність ніг не означає, що я не зможу з ними боротися. Головне, щоб совість не ампутували. У нас просто дуже багато людей в політиці намагаються жити з ампутованою совістю. Так жити проблемно, а без ніг, як виявилося, жити можна.

Вся ця історія про боротьбу. І той мотор, який полетів мені в обличчя після протитанкової міни, і та машина, яка підірвалася. Це історія, коли життя перемогло смерть. Слава Богу, це історія з хепі-ендом. Я люблю старі голлівудські фільми, де є простий, добрий фінал. І хоч моя історія драматична, з каліцтвом, але вона все-таки про хепі-енд.

Я не страждаю, усе у мене чудово. Я щаслива людина завдяки підтримці моїх військових і всіх людей, які в мене вірять. Я знайшов себе в цьому житті. Я далі борюся. Я боровся зі смертю, а зараз – з внутрішнім ворогом, який є в нашій країні.

Підсумовуючи, скажу, що я бачу сенс подальшого життя, у мене є плани. Тому я хочу змінити нашу країну, бо не планую жити тут лише рік чи два й помирати, здаватися Росії. Ні, я хочу, щоб наша країна перемогла. Я хочу прожити тут до старості. Це моя мотивація продовжувати боротьбу й не опускати руки.

Як поранення і протезування вплинули на твоє здоров'я? Наскільки важливо тренуватися кожен день, аби пересуватися на протезах?

Я по життю оптиміст, не люблю скаржитись. Це мої родичі постійно заганяють мене до лікарів. Якщо об'єктивно, то здоров'я забрано багато. Лише за час лікування у реанімації у мене влили 6 літрів крові. З моєю вагою я загалом мав стільки крові. Тому здоров'я похитнулося і час від часу я це відчуваю. Щодо фантомних болів, то їх зараз менше, але періодично вони приходять.

Та діяльність, якою я займаюся, є нервовою. Це теж впливає на здоров'я. Бо, на жаль, це вже не той 24-річний активіст, який може бігати й зі всіма сваритися. Тобто здоров'я після поранення похитнулося, а емоційні пригоди в такій цікавій роботі, яку я виконую, досі залишаються.

Справді, для того, щоб бути активним на протезах, гарно себе почувати я змушений дуже сильно працювати над своїм фізичним станом. Навіть тоді, коли не хочеться, коли немає часу, коли здається, що втомлений, але я займаюсь майже кожного дня. Це дає можливість ходити на протезах, бути самостійним, пересуватися до своєї автівки, їздити на ній, бути там, де я хочу бути. Але, звісно, все це складно.

На жаль, є ще ментальна сторона. Я оптиміст. У мене все добре. Я не маю депресії, яка пов'язана з пораненням, але, на жаль, боротьба, про яку згадував, забирає в мене дуже багато сил там, де цього не мало б бути.

Що мотивує продовжувати боротися

Але при цьому щось тебе мотивує рухатися далі. Що це саме?

Війна в країні. Я отримую задоволення, коли вдається відстояти справедливість, в якійсь сфері зробити нашу країну більш цивілізованою. У мене є мета й вона не стосується чогось матеріального. Звісно, нам подобаються автомобілі, квартири, але це не може бути життєвою метою чи мрією. Принаймні у мене.

Я думаю про щось глобальне: прожити красиво, прожити хороше життя у своїй успішній, класній країні та бути дотичним до цього. Саме це мене й тримає, бо Україну треба змінювати. У мене вже друге життя, у вас всіх перше, а в мене – друге. Я переміг смерть, яка хотіла мене забрати. Тому нічого не залишається, як самовіддано це робити.

Скажу відверто, у все це я свято вірю і це моя мрія. Хтось мріє про Mercedes, а я про те, щоб через десятки років озирнутися назад і сказати, що все зробив правильно. Мені не соромно ні перед собою, ні перед людьми, які в мене вірили. Можливо, це романтизовано. Але, якщо йти добровільно захищати країну, то хочеться, щоб ця країна нарешті здобула цивілізоване нормальне життя. І нація, і сама країна на це заслуговують.

Неймовірні історії допомоги українців

Думаю, що ти мотивуєш чимало людей. Цікаво почути історії, коли українці тебе приємно здивували. Можеш розповісти кілька випадків?

Їх багато. Ми говорили про погані, сумні речі, про те, що викликає злість. Але толерувати корупцію не можна. Тим ми й відрізняємось від тих, з ким воюємо. Про корупцію треба говорити й треба з нею боротися.

Але добре, що ти запитала і про позитивні речі, бо їх величезна кількість. Я не песиміст, який бачить тільки погане. Пригадую початок повномасштабної війни, пригадую людей, які були об'єднані всім. Хтось варив їжу, хтось стояв в черзі до ТРО як і я.

Пригадую, ми копаємо окопи під обстрілами й приїжджає дід на тракторі. Якою тільки мовою ми йому не пояснювали, що не можна на екскаваторі допомагати нам рити окопи. Тоді по нас прилітало все: і міномет, і "Град", і ствольна артилерія. Це був Гостомельський та Ірпінський напрямки під час оборони Києва.

Дід під обстрілами копав всі окопи разом з нами. Потім сидів у бліндажі й ховався. Це був простий роботяга, не мобілізований. Я навіть не впевнений, що наше командування додумалось потім йому виписати хоч якусь подяку.

Ще є сумна історія, але нею можна пишатися. Поруч біля нас були лінії електропередач, які вели до Києва. Одну перебило обстрілом з "Граду". Приїхав електрик з Києва і почав туди лізти. Ми йому сказали, що цього не можна робити, бо щойно був обстріл. А він відповів, що ніхто не вимагав, щоб він їхав, просто він бачить, що Київ сидить без світла. На жаль, цей електрик загинув… Але це ті речі, які врізаються в пам'ять назавжди.

Скільки є людей честі, які самовіддано пожертвували себе цій країні, скільки добровольців. Мій батальйон у 112 бригаді на той момент був на 100% сформований з добровольців. Близько 800 людей добровільно прийшли захищати місто, столицю. Це назавжди в серці.

Якщо говорити про час після поранення, то до мене підходило стільки дітей, навіть без батьків. Йде якийсь малий, років 10 – 12, підходить і дякує. Він, мабуть, вперше в житті це робив, соромився дуже. Такі вчинки, і їх насправді безліч, – це те, що викликає одночасно й сльози, й гордість за цю країну, бо вона справді вартує того, щоб за неї боротися.

Що зараз порадиш українцям, які без мотивації, яким важко, які в депресії та не вірять у щось хороше?

Успішна нація, успішна країна, про яку ми мріємо, народжується в боротьбі. Тільки сильний потім здобуде вигідні умови на міжнародній арені, побудує сильну країну, в якій буде приємно жити. Усе це народжується у боротьбі.

Я вважаю нас нічим не гіршими, ніж решта країн світу. Ми навіть більш працьовиті. Ми вміємо талановито воювати навіть з тим, що у нас є. Пригадуєте, як у Росії розповідали про 72 години? Казали, мовляв, побачимось у найкращому випадку у Львові. Але ми показали, що можемо перемогти будь-яку армію світу.

Тепер, коли ми все це пройшли, воно ж вартує, щоб за нього боротися і врешті-решт побудувати тут класну країну, бути переможцем. Дивитися на деяких сц*кунів і пишатися тим, що є українцями, пишатися українською державою. Для мене це головна мотивація. Не бути сателітом якоїсь країни. Не бути партнером якоїсь країни. Не бути об'єктом, а суб'єктною, нормальною державою. Це і мотивує мене боротися.

Я звик завжди намагатися бути успішною людиною. Тому я хочу, щоб і країна була успішною та все для цього роблю. А якщо ви хочете прожити життя з опущеними руками, стрибати у вікна й все пропало, то я нагадаю, що життя одне. Такі бонуси, як у мене, що життя далося вдруге – дуже рідкісні. Але навіть якщо і так, то життя все одно дуже коротке, його мало, воно швидко пройде. Тому варто його красиво прожити.

Спойлер "прожити красиве життя" – це не в ресторані кальян покурити. Це зробити так, щоб потім справді було чим пишатися. І це "пишатися" було записано в історію, а не на рахунок кальянного бару. Така мотивація.

Теги за темою
НАТО
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В Україні до Дня Соборності відбудуться культурні та просвітницькі заходи
УкраинФорм
2025-01-20T18:54:21Z
Шевченківська премія-2025 оголосила короткий список номінантів
Детектор М
2025-01-20T18:51:00Z
В автомобілі актора Гоші Куценка знайшли труп жінки: з’явились подробиці
FaceNews
2025-01-20T18:33:21Z
Де зараз Діма Корс – зірка початку 2000-х, який виконував легендарний трек "Чекатиму"
24tv
2025-01-20T17:51:20Z
Дві українські кінострічки вплинули на створення фільму «Носферату», їх покажуть у Нью-Йорку в добірці режисера
AIN
2025-01-20T17:00:00Z
Анна Кошмал в хутряній жилетці на голе тіло показала, який вигляд мала 10 років тому
TSN
2025-01-20T16:51:45Z
Аліна Гросу з чоловіком-росіянином повернулася до України та розкрила, скільки кіло набрала
TSN
2025-01-20T16:51:09Z
Суспільний мовник Швейцарії оголосив ведучих «Євробачення-2025»
Детектор М
2025-01-20T16:33:14Z
Дизайнери застерігають: 5 теплих кольорів, які ніколи не треба використовувати у ванній кімнаті
24tv
2025-01-20T16:18:29Z
До арсеналу Сил оборони торік додали близько 40 зразків стрілецького озброєння та гранатометів
УкраинФорм
2025-01-20T18:39:28Z
Світовий бум багатства: за минулий рік з’явилося понад 200 нових мільярдерів
InternetUA
2025-01-20T18:36:26Z
У Бразилії монета врятувала батька і доньку від смерті: фото з місця події
24tv
2025-01-20T18:33:19Z
Італія планує відправити військових в Україну для вивчення досвіду війни з Росією
360ua.news
2025-01-20T18:30:35Z
Як і коли відбудеться фінал конкурсу імені Петра Яцика
24tv
2025-01-20T18:21:42Z
Штрафи для 17-річних та мобілізація студентів
360ua.news
2025-01-20T18:03:50Z
"Заходять 200-ми й 300-ми": як росіяни намагаються атакувати острівну зону Дніпра
24tv
2025-01-20T18:03:31Z
Харківська ОВА реалізовує унікальний проєкт по забезпеченню військових модульними кухнями
Мій Харків
2025-01-20T18:01:38Z
Небажані дзвінки: як розпізнати шахрайський номер і не потрапити на гачок
Политека
2025-01-20T18:00:45Z
Всі розмови зрештою зводилися до інавгурації Трампа. Зведення інформаційної війни 11-17 січня 2025 року
Детектор М
2025-01-20T18:54:02Z
На інавгурації Трампа стався курйоз: винний капелюх Меланії
Telegraf
2025-01-20T18:51:15Z
СБУ викрила українські компанії, які постачали Росії мікрочипи для ракет і дронів
УкраинФорм
2025-01-20T18:48:54Z
Називав Зеленського "нацистом": республіканець Рамасвамі пішов із департаменту Ілона Маска
Фокус
2025-01-20T18:45:41Z
Дональд Трамп запросив на інавгурацію "російських опозиціонерів"
Фокус
2025-01-20T18:45:38Z
Незручний момент: на інавгурації Трампа не змогли включити гімн
Telegraf
2025-01-20T18:42:56Z
Під час інавгурації Трампа мемкоїни та біткоїни різко впали в ціні
Комсомольская правда
2025-01-20T18:42:50Z
Міс Україна Олександра Ніколаєнко з чоловіком-мільярдером з’явилася на інавгурації Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-01-20T18:42:47Z
ЗМІ: Міжнародний кримінальний суд очікує санкцій від адміністрації Трампа
Европейская правда
2025-01-20T18:42:01Z
Київський суддя живе в маєтку за мільйон доларів: що дізналися журналісти
Telegraf
2025-01-20T18:54:43Z
Коли буде похолодання в Україні: чи вдарять сильні морози до кінця січня
24tv
2025-01-20T18:51:37Z
ЗСУ відбили в Курській області новий масований штурм
УкраинФорм
2025-01-20T18:42:46Z
Аномальна теплота накриває Україну: до яких градусів підвищиться температура
GlavRed
2025-01-20T18:27:47Z
Розстріли цивільних у Бучі: ще сімох військових РФ притягнуть до кримінальної відповідальності
УкраинФорм
2025-01-20T17:48:41Z
Найважчий напрямок для ЗСУ: військовий експерт розкрив реальну ситуацію на фронті
Политека
2025-01-20T17:42:54Z
На Куп'янському напрямку українські бійці уразили сім одиниць бронетехніки РФ
УкраинФорм
2025-01-20T17:24:23Z
Не всі військові матимуть ПТСР, але цивільні повинні готуватися - психологиня
УкраинФорм
2025-01-20T17:15:30Z
У містечку на кордоні з Угорщиною хочуть витратити 200 млн на дороги, але у тендері є дивні деталі
Telegraf
2025-01-20T17:12:50Z
На Львівщині суд покарав адміністратора Viber-групи, який публікував місця роздачі повісток
InternetUA
2025-01-20T18:54:55Z
Подробиці бійки у Білій Церкві: 12-річній дівчинці призначили "день святого побиття"
TSN
2025-01-20T18:33:18Z
Тополя нецензурним жестом послав підприємця, який судився з "Антитілами" і вимагав понад мільйон грн
TSN
2025-01-20T18:21:16Z
На Тайвані стався сильний землетрус
УкраинФорм
2025-01-20T18:12:46Z
Шахраї надсилають «подарунки» та «посилки»: жертвою стала тернополянка
InternetUA
2025-01-20T17:54:40Z
Російське судно підозрюють у шпигунстві біля берегів Португалії
InternetUA
2025-01-20T17:36:48Z
Жінка викликала швидку, щоб перевірити її швидкість
360ua.news
2025-01-20T17:03:07Z
Поліція показала військових РФ причетних до розстрілів у Бучі, командиру оголосили підозру
ZN UA
2025-01-20T16:49:56Z
У Києві на СТО чоловік стріляв з автомата - його затримали
УкраинФорм
2025-01-20T16:33:55Z
Як позбутися плям від води на дзеркалі: ефективний лайфхак
24tv
2025-01-20T18:51:57Z
"Просто підсів...": чоловік 20 років випивав по 10 літрів пепсі щодня - ось що з ним стало
Знай
2025-01-20T18:51:02Z
Рибам – впевненість, Терезам – проблеми з грошима: гороскоп Таро на 21 січня 2025 року
Telegraf
2025-01-20T18:45:47Z
Яка риса характеру допомагає заробляти більше: цікаве відкриття
GlavRed
2025-01-20T18:42:21Z
Краще будь-якого паркана: які рослини потрібно висадити на краю ділянки
24tv
2025-01-20T18:21:49Z
Ананасовий перевернутий пиріг: рецепт улюбленої американської випічки
Фокус
2025-01-20T18:15:04Z
Секрет німецьких господинь: що додати у фарш для котлет, щоб вони вийшли неперевершеними
24tv
2025-01-20T18:12:25Z
Чому потрібно закривати кришку унітазу перед змиттям
Знай
2025-01-20T16:51:22Z
Не згниють навіть вологою зимою: чим обробити дошки за копійки
24tv
2025-01-20T16:39:03Z
Долари "зависли" за кордоном: Росія не може повернути третину доходів від експорту
24tv
2025-01-20T18:45:40Z
У Давосі стартує Всесвітній економічний форум: подробиці
ГЛАВКОМ NET
2025-01-20T18:42:20Z
Експорт Росії під загрозою: чому компанії не можуть розраховувати на те, що заробили
24tv
2025-01-20T18:39:13Z
Австрійський бізнес надав Росії оптоволоконні технології - ЗМІ
УкраинФорм
2025-01-20T18:33:48Z
Виплата пенсій, субсидій та лікарняних за січень: ПФУ вказав українцям на важливі деталі
Хвиля
2025-01-20T18:00:44Z
Корейські компанії пропонують використовувати нову технологію укладання асфальту в Україні
УкраинФорм
2025-01-20T17:48:42Z
Стабільність гривні та цифрова безпека: НБУ вдруге з початку війни оновив стратегію
УкраинФорм
2025-01-20T17:42:49Z
Дональд і Меланія Трамп створили власні криптовалюти: навіщо і на що вплинуть ці мемкоїни
InternetUA
2025-01-20T17:42:32Z
Гроші "зависли повітрі": клієнти Приватбанку обурені такою безвідповідальністю
Знай
2025-01-20T17:21:42Z
Apple не прагне до простого зростання користувачів iPhone: нова стратегія компанії
InternetUA
2025-01-20T18:42:25Z
Надтонкий Oppo Find N5: товщина корпусу становитиме менш як 4 мм – як дві монети
ITC
2025-01-20T18:31:05Z
Товщина всього 1 мм: у Китаї створили "найбільші у світі" гнучкі сонячні панелі
Фокус
2025-01-20T18:30:10Z
На порталі «Дія» відновили послугу автоматичного закриття ФОП
УкраинФорм
2025-01-20T18:24:33Z
Ілон Маск, Qualcomm та інші розглядають можливість купівлі Intel
InternetUA
2025-01-20T18:22:06Z
Експерти розповіли, які смс-повідомлення не можна зберігати у смартфоні
InternetUA
2025-01-20T18:01:38Z
Вивчення колорадських жуків може допомогти у боротьбі з ожирінням - науковці
УкраинФорм
2025-01-20T17:51:45Z
APU AMD Strix Point стануть серцем трьох 8-дюймових портативних ігрових консолей AOKZOE
ITC
2025-01-20T17:34:16Z
Ілон Маск хоче купити Intel, — SemiAnalysis
ITC
2025-01-20T17:33:05Z
Анчелотті — після перемоги над Лас-Пальмас: Це був важкий тиждень
Football.ua
2025-01-20T18:54:24Z
"Чотири хвилини": відомий промоутер заявив, що Усика врятували у бою з Дюбуа
24tv
2025-01-20T17:54:39Z
Неочікуваний трансфер: Шахтар продасть Сікана у турецький клуб
24tv
2025-01-20T17:54:05Z
Гвардіола — після розгрому Іпсвіча: Ми зрозуміли, що можемо конкурувати і бути командою
Football.ua
2025-01-20T17:51:02Z
Батагов відзначився дебютним голом за Трабзонспор
Football.ua
2025-01-20T17:24:51Z
Дворічна одеситка Клочкова встановила рекорд України з плавання
Фокус
2025-01-20T17:15:34Z
Шостий етап Кубка світу: розклад біатлонних гонок в Антгольц-Антерсельві
24tv
2025-01-20T17:03:10Z
Шовковський: Бражко та Попов не зіграють з Галатасараєм
Football.ua
2025-01-20T16:54:54Z
Шахтар – Брест: де дивитися і ставки букмекерів на матч Ліги чемпіонів
TSN
2025-01-20T16:54:34Z
Плюс одна вакцинація. Україна готує новий календар щеплень
ГЛАВКОМ NET
2025-01-20T18:30:31Z
Хто частіше хворіє і одужує від раку та як змінився вік пацієнтів: великий звіт онкологів
24tv
2025-01-20T18:09:43Z
Київстар передав центру «Незламні» новітнє медичне обладнання
УкраинФорм
2025-01-20T17:45:44Z
Прорив у медицині: медики здійснили унікальну операцію, що дає шанс онкохворим
Фокус
2025-01-20T17:12:10Z
"Не можна терпіти": доктор Комаровський розповів, як позбутися печії
Политека
2025-01-20T16:42:46Z
Чи дійсно мед такий корисний, як ми всі думали: кому слід уникати цього продукту
TSN
2025-01-20T16:39:25Z
Знайшли новий спосіб відновлення функції мозку після інсульту
24tv
2025-01-20T15:48:17Z
Омега-3: користь поліненасиченої кислоти, в яких продуктах міститься найбільше
TSN
2025-01-20T15:39:41Z
У кого зі знаків зодіаку вже завтра почнеться чорна смуга в житті
24tv
2025-01-20T15:03:08Z
Які цікаві автомобілі використовувалися для кортежів президентів США
AutoCentre
2025-01-20T18:01:05Z
Для чого потрібні ковпаки на колесах: більшість водіїв не здогадується
GlavRed
2025-01-20T16:27:57Z
Екстремальний Jimny і спортивний Swift: Suzuki представила яскраві моделі
Фокус
2025-01-20T16:15:15Z
Важливіші, ніж здається: 5 інструментів, які завжди повинні бути в авто
GlavRed
2025-01-20T15:27:43Z
Suzuki підготував до виставки в Індії ціле сузір’я новинок
AutoCentre
2025-01-20T15:19:48Z
Чи варто купувати вживане авто?
AutoCentre
2025-01-20T15:19:23Z
Новий рамний позашляховик MG стане доступною альтернативою Toyota Prado
Фокус
2025-01-20T15:00:52Z
Новий Volkswagen California став найкращим кемпером 2025 року
AutoCentre
2025-01-20T14:09:22Z
Продажі електромобілів у США в 2024 році: названо моделі-лідери
AutoGeek
2025-01-20T14:06:53Z