MY.UAНовини
Старі плівки, нова студія, музей і Академія. Чим зараз живе «Суспільне Львів»
Старі плівки, нова студія, музей і Академія. Чим зараз живе «Суспільне Львів»

Старі плівки, нова студія, музей і Академія. Чим зараз живе «Суспільне Львів»

Новий простір Академії Суспільного у Львові, оновлена студія, музей історії телебачення та сховище магнітних стрічок і кіноплівок. «Детектор медіа» побував у центрі виробництва й мовлення західного хабу Суспільного — на «Суспільне Львів».

24 грудня 1957 року вперше вийшло в ефір Львівське телебачення. 67 років тому над Львовом, на Високому замку, з’явилася телевежа, що знаменувало старт телевізійного мовлення. Одночасно з цим у місті налагодили виробництво телевізорів, один із яких нині став експонатом у музеї історії телебачення та радіомовлення західного хабу Суспільного.

18 травня 2018 року телерадіокомпанія отримала логотип «UA: Львів» як філія Суспільного мовлення, за кілька років ставши «Суспільне Львів», а нині — центром виробництва західного хабу Суспільного. Чим зараз живе «Суспільне Львів» і які оновлення та перебудови проходять у будівлі на Високому замку, ми дізналися, потрапивши за лаштунки телевізійної кухні.

Ми побачили перші експонати музею історії телебачення та радіомовлення, оглянули новий простір Академії Суспільного, побували в оновленій телестудії та у кабінетах, де зберігають аудіо- та відеоплівки. У супроводі продюсера з виробництва західного хабу Суспільного Максима Волошина, шеф-редактора хабу Віталія Гамадина та продюсерки сайту «Суспільне Медіатека» Ірини Гоць ми пройшлися телевізійними коридорами, зазирнувши на оновлені локації.

 Будівля західного хабу Суспільного

Музей історії телебачення

Перше приміщення, куди ми потрапляємо, зайшовши в будівлю, — це простір, де зберігають експонати музею історії телебачення і радіомовлення.

«Експозиція музею наразі поповнюється, будуть експонати, які відображають дух епохи. Поки тут є деякі елементи радянського періоду. Це камери, радіоприймачі, старі телевізори, світло — те, що було притаманне для того часу», — розповідає продюсер із виробництва західного хабу та «Суспільне Львів» Максим Волошин.

 Вадим Міський і Максим Волошин біля музейних експонатів

«Деякі експонати були привезені з філій Суспільного, деякі — були тут, у Львові. Наприклад, є старі телевізори “Електрон”, які виготовляли у місті. Дуже класний експонат — це телевізор “Вогник” (“Огонек” російською — “ДМ”), його назвали на честь програми “Блакитний вогник”», — додала продюсерка сайту «Суспільне Медіатека» Ірина Гоць.

 Експонати музею історії телебачення

  Колекція музею

Консультантом створення проєкту став художник Андрій Лінік. 

«Спершу ми хотіли просто відобразити тяглість історії — як народжувалося телерадіомовлення у Львові, якими технічними засобами користувалися, що було особливого. Потім ця ідея розширилася, завдяки донорському фінансуванню провели творчий конкурс на створення експозиції. Його виграли львівські дизайнери, які мають за плечима сучасні українські та міжнародні проєкти, — додає менеджерка «Суспільне Львів» Тетяна Колісніченко. — Тож тепер це має бути простір із багатьма сучасними інтерактивними речами, де можна не тільки потримати в руках кіноплівку з 1960-х, а й подивитися старі відео, послухати радіопрограми, спробувати себе в ролі ведучого мегапопулярної раніше інформаційної програми “Екран дня”».

Простір Академії Суспільного мовлення

Далі потрапляємо у навчально-презентаційний простір Академії Суспільного мовлення, відкриття якого відбулося 2 жовтня за участі міжнародних та українських партнерів. Про його важливість для Суспільного «Детектору медіа» розповів керівник Академії Суспільного мовлення Олександр Дмитренко.

 Олександр Дмитренко під час відкриття простору Академії Суспільного мовлення

«Чим новий простір Академії у Львові є для компанії Суспільного? Коли в компанії є обладнаний простір із бомбосховищем, то зникає адміністративне навантаження, стає простіше і швидше організовувати зустрічі з медійниками чи громадським сектором, проводити презентації, пітчинги, робити передпокази. Все дає синергію для народження нових, іноді неочікуваних проєктів. Тому я би сказав, що цей простір є натхненням для нових проєктів Суспільного. У Львові — один із центрів резервного мовлення компанії та центр виробництва західного хабу Суспільного. Тут також реалізуються декілька важливих для Суспільного проєктів, наприклад, проєкт з оцифрування архівних матеріалів. Тому тут просто необхідний такий простір», — говорить Олександр Дмитренко.

 Простір Академії Суспільного у Львові

Максим Волошин розповідає, що простір Академії складається з двох великих зон, кожна з яких розрахована під певні задачі.

«Перша зона — більш відпочинкова, для невеликих зустрічей. Першим досвідом такої співпраці з зовнішнім середовищем буде робота зі студентами Українського католицького університету, які спробують опрацювати архів 60—80-х років, побачити, надихнутись і використати ці архіви при підготовці матеріалів, які ми з ними будемо готувати. Інша зона передбачена для того, щоб проводити тренінги, лекції, щось більш масштабне. Тут є конструкції, які можуть рухатись і приймати різні форми. Має бути два проєктори», — розповідає Максим Волошин.

На листопад вже заплановано воркшопи про сторітелінг, операторську майстерність і мобільну журналістику, а також тренінги про використання штучного інтелекту та роз’яснення щодо закону про медіа. 

 Зона простору Академії Суспільного, у якій будуть проводити заходи

Проведення тренінгу з мобільної журналістики є ідеєю шеф-редактора західного хабу Суспільного Віталія Гамадина.

«Мобільна журналістика — це оперативність. Зараз насправді дуже багато новин і дуже багато ексклюзивів завдяки мобільній журналістиці. Це коли журналіст якомога швидше може дістатися на подію, відзняти це на телефон і оперативно закинути на наші майданчики. І відповідно це також потребує поліпшення навичок і якості цієї роботи. Загалом ми зараз вибудовуємо в команді максимальну універсальність, щоб кожна людина вміла робити все в плані конвергентності та кроспостингових проєктів», — говорить Віталій Гамадин.

Ірина Гоць розповіла, що «Суспільне Медіатека», яка має багато оцифрованих плівок, готова влаштувати у просторі показ матеріалів. Приміром, фільм «Теодори з Васюківки», який знімали в Харкові, оцифрований із плівки.

«Цей простір — це місце, від якого ми очікуємо, що саме тут буде з’являтися наступна генерація журналістів і покоління зірок у своїй професії. Ми розуміємо, що зараз у Львові живе значна частина спеціалістів, які приїхали через війну з різних куточків країни, і наша місія — підхопити їх, заохотити їх приєднатися до Суспільного та розвиватися разом із нами», — говорить Максим Волошин.

Олександр Дмитренко розповідає, що вже є більш масштабні плани щодо використання простору для роботи.

«Біля “Суспільне Львів” є паркувальний майданчик, де зупиняються екскурсійні автобуси й починається екскурсія на Високий Замок. У перспективі хочемо зробити Суспільне у Львові одним із пунктів екскурсійної програми. Це не просто відвідування музею, а комплексна програма з воркшопом про медіаграмотність і критичне мислення. Академія Суспільного мовлення задовго до повномасштабної війни почала організовувати навчання й тренінги з медіаграмотності, особливо для підлітків, і ми розуміємо, як важливо інтегрувати ці навички в інтерактивні проєкти з гейміфікацією. Звісно, цей проєкт потребує комплексного підходу, зокрема з погляду безпеки, тому боюся прогнозувати, коли ми зможемо розпочати роботу над ним повноцінно. Простір також зручний для проведення артвиставок і презентацій. Ми думаємо в цьому напрямі, особливо враховуючи, скільки унікальних матеріалів знаходимо, коли оцифровуємо архіви Суспільного. І, звісно, будемо проводити у ньому конференції, презентації та тренінги. Ми відкриті для всіх цікавих проєктів від усіх організацій, які поділяють цінності Суспільного. Пропозиції співпраці можна надсилати на скриньку academy@suspilne.media», — розповів Олександр Дмитренко.

 Академія Суспільного у Львові в очікуванні відвідувачів

Оновлена студія західного хабу Суспільного

На початку березня цього року у Львові відбувся запуск нової студії, з якої щодня ведуть прямі трансляції як всеукраїнського інформаційного проєкту «Суспільне Студія», так і проєктів місцевих каналів Суспільного.

 Студія західного хабу Суспільного

«Ми повністю переоснастили цей павільйон. Повністю нове світлодіодне освітлення, яке дуже мало електроенергії споживає. Не знаю, чи ви на якомусь павільйоні ще побачите 10-метровий екран і три бокові поворотні екрани, на які можна виводити різні зображення. На великому екрані так само можна виводити багато зображень. У нас камери Sony з підтримкою 4К. Я знаю, що в Україні такого більше немає ніде. Наша студія входить до трійки найкращих в Україні, тому що навіть на комерційних каналах немає такого павільйону з такими можливостями», — розповідає начальник управління технічного забезпечення «Суспільне Львів» Віктор Козій.

  Віктор Козій розповідає про технічні потужності студійного приміщення

Максим Волошин розповів, що можливості оновленої студії дозволяють не лише транслювати «Суспільне Студія», а й використовувати локації для запису регіональних кореспондентів і локальних проєктів.

«Ми вже тут відпрацювали такі проєкти як “Кримське питання” та “Як справи?”, на сьогодні сім днів на тиждень — це “Суспільне Студія”», — пояснив Максим Волошин.

 Максим Волошин

  • Читайте також: Максим Волошин, «Суспільне Львів»: Продюсер із виробництва — це той, хто перекладає мову творців на зрозумілу для інженерів і навпаки

Віталій Гамадин додає, що триває удосконалення процесу роботи з усіма потужностями студії та удосконалення навичок людей, які з ними працюють. «Мабуть, кожного місяця у нас додаються нові елементи, додається певна динаміка, нові речі, з якими ми експериментуємо», — говорить Віталій Гамадин.

 Віталій Гамадин

У команди західного хабу в планах — створення спільного ньюзруму, де будуть працювати творчі співробітники різних платформ — редактори, кореспонденти, працівники диджитал-платформ Суспільного.

«Це потрібно для поліпшення логістики та взаємодії один з одним, більшої оперативності, якіснішої комунікації. Зараз з огляду на специфіку приміщення у нас немає змоги зібрати всю команду в одному місці, ми сподіваємося, що з наступного року це реалізується — і редактори всіх платформ працюватимуть в одному місці. Це поліпшить видачу самого контенту», — розповів Віталій Гамадин.

Сховище для зберігання плівок — «Суспільне Медіатека»

Суспільне мовлення володіє авторськими правами на десятки тисяч оцифрованих і тих, що чекають на оцифрування, годин відео та аудіоматеріалів. Наприкінці листопада 2023 року відкрито платформу архівних відео й аудіо — «Суспільне Медіатека». Серед них є, зокрема, такі історичні відео як зустріч з Іваном Миколайчуком у кінотеатрі «Жовтень» (1965 рік), змагання зі слалому на горі Тростян (1969 рік), інтерв’ю Леоніда Каденюка, В’ячеслава Чорновола, кадри з фабрики «Світоч» у 1965 році чи «Азовсталі» у 2003-му. Суспільне мовлення в межах проєкту планує оцифрувати сотні тисяч годин власних архівних матеріалів, де задокументовані події, які мають історичну цінність у становленні Незалежності України.

  • Читайте також: Таїсія Турчин: Кожен архівний кадр може слугувати щонайменше хронікою або доказовою базою для судів

Разом із продюсеркою сайту «Суспільне Медіатека» Іриною Гоць ми пройшлися сховищами, де зберігають магнітні та кіноплівки.

 Ірина Гоць розповідає про унікальні плівки, які зберігають у сховищі

У першій кімнаті зберігають магнітні плівки — одно- та дводюймові, які оцифровують на спеціальних приладах.

«Ми працюємо над тим, щоб ці пристрої зібрати та запустити в роботу. Вони є у деяких філіях. Частина з них уже не працює і стає своєрідними “донорами” деталей. Таким чином зберемо кілька приладів і візьмемося до оцифрування. І напрацювання у цьому напрямі вже є, скажу по секрету. У Львові у нас зберігаються плівки з Хмельницького. В майбутньому — плануємо зібрати й з інших регіонів. І створити тут сховище архівних носіїв Суспільного, великий центр зі зберігання, оцифрування й опрацювання цих архівів», — розповідає Ірина Гоць.

У наступній кімнаті зберігають кіноплівки, які є найдавнішим носієм, що використовували на телебаченні.

 Приміщення, де зберігають кіноплівки

«Тут є плівки з 50—60-х років. Частина — власного виробництва Львівської студії телебачення, частина — копії, які колись розсилали по всіх телестудіях. Оцифрування кіноплівки потребує дуже дорогого обладнання й технічного забезпечення, а також фахівців, які вміють це робити. Ми співпрацюємо з суспільним мовником Японії NHK, урядом Японії, у планах мати такий апарат і у Львові, щоб оцифровувати кіноплівки. Зараз ми систематизуємо, дивимося, у якому вони стані, описуємо, присвоюємо нові інвентаризаційні номери, щоб розуміти, що потрібно першочергово оцифровувати, а що пізніше. Зараз у нас у Львові зберігається приблизно п’ять із половиною тисяч коробок із кіноплівками», — говорить Ірина Гоць.

 Ірина Гоць демонструє, як виглядає кіноплівка

Зараз на сайті «Суспільне Медіатека» завантажено майже півтори тисячі годин відео- та аудіозаписів.

«Насправді ми щодня публікуємо щось цікаве. Для нас це взагалі мегазахоплення. З того, що б я порекомендувала зараз, — це, звісно, Івасюк, його виконання і фільми про нього. Є запис його голосу у студії “Українського радіо”. Дуже багато є відео з Назарієм Яремчуком — концерти, програми, спогади друзів, колег і рідних про нього. У нас є дуже класний перший телевізійний концерт “Океану Ельзи” (Львівська студія телебачення, програма “Дека”), 1995 рік. Дві частини є на сайті, дуже рекомендую подивитися. Дуже класне є відео з Хмельницького: перші українські вибори президента, голосування на референдумі за Незалежність. На відео — вайб того,  як українці хотіли Незалежності, як вони до неї йшли та які піднесені були на цих виборах. Майже кожне відео — це скарб і відкриття. Для нас — однозначно», — розповідає Ірина Гоць.

Фото: Суспільне; Оксана Наумова

Читайте також
Музика, яка об’єднує: симфонічний оркестр «Українського радіо» закінчив український тур у Львові
Обличчя гіперлокальної мережі Суспільного: як працюють журналісти у віддалених громадах України
«Лист на радіо»: історії людей, життя яких змінило «Українське радіо»
Стара парадигма, виробництво документалістики та Суспільне
Світлана Остапа: Наявність сильного незалежного Суспільного мовника важлива для євроінтеграції України
«Традиція, що продовжує живити нашу сучасність»: із чим «Українське радіо» підходить до 100-літнього ювілею
Депутати, Нацрада й Мінкульт з’їздили на Суспільне: хвалили за довіру аудиторії, непокоїлися через брак фінансування
Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
Долучитись
Теги за темою
Львів
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Штурмовиків РФ "покришили" разом із технікою: на Харківщині відбито атаку ворога
GlavRed
2025-04-13T13:42:57Z
Корогодський заявив, що йде в мери Києва та назвав несподівану причину такого рішення
ГЛАВКОМ NET
2025-04-13T13:42:43Z
В Україні поступово теплішає: прогноз погоди на 14 квітня
24tv
2025-04-13T13:42:14Z
Прогноз погоди у Дніпрі на тиждень з 14 по 20 квітня: коли прийде справжнє тепло, синоптики назвали дату
Политека
2025-04-13T13:31:48Z
Хто придумав назву Львова та як місто називалось спочатку — маловідомий факт
GlavRed
2025-04-13T13:25:59Z
Поки загарбники пиячили, агент "АТЕШ" знищив танк на Донецькому напрямку
Antikor
2025-04-13T12:51:43Z
У Харкові ворожий безпілотник Молнія влучив у дитячий садок: що відомо
Факти ICTV
2025-04-13T12:48:11Z
В Одесі активісти накинули петлю на пам'ятник Пушкіну
Комсомольская правда
2025-04-13T12:48:09Z
Росія відновила штурми з бронетехнікою на Торецькому та Краматорському напрямках — ЗСУ
Antikor
2025-04-13T12:42:30Z
ЗМІ Туреччини повідомили про заплановану зустріч між Україною та РФ щодо Чорного моря
Европейская правда
2025-04-13T13:39:57Z
Розсекречені документи ЦРУ: Радянські солдати загинули після зіткнення з НЛО
Antikor
2025-04-13T13:31:08Z
Зеленський до Європи і США після удару по Сумах: розмови ще ніколи не зупиняли балістику
Европейская правда
2025-04-13T13:25:51Z
Трагедія в Сумах: українські зірки відреагували на ракетну атаку по центру міста
GlavRed
2025-04-13T13:25:36Z
В Європі висловили співчуття Україні через удар РФ по Сумах
УкраинФорм
2025-04-13T13:18:15Z
ISW оцінив, чи готовий Путін йти на компроміси на переговорах з Україною
Хвиля
2025-04-13T13:15:14Z
Все йде дуже добре – Пєсков про переговори із США
ZN UA
2025-04-13T13:01:03Z
Умєров після удару РФ по Сумах заявив, що Україні негайно потрібні додаткові системи ППО
ZN UA
2025-04-13T12:57:31Z
Поки в Сумах збирають загиблих, дружина депутата Грищука насолоджується ікрою в Буковелі: "Щодня хтось вмирає"
Знай
2025-04-13T12:51:22Z
В Україні вперше показали роботу лазерної зброї вітчизняного виробництва
ZN UA
2025-04-13T13:39:40Z
"Талановита піаністка й органістка": РФ вбила в Сумах викладачку музичного коледжу
Фокус
2025-04-13T13:36:27Z
Українські міста оголошують Дні жалоби за загиблими у Сумах
Комсомольская правда
2025-04-13T13:33:41Z
Розкриті технічні характеристики ударного винищувача четвертого покоління JAS 39 Gripen E/F
InternetUA
2025-04-13T13:31:14Z
Вітання "З Пасхою" залиште росіянам: ось так треба говорити в Україні
Telegraf
2025-04-13T13:21:03Z
"Сталеві. Нескорені. Наші" - показали обличчя морпіхів у проміжку між боями на сході
Gazeta UA
2025-04-13T13:15:33Z
Понад 40% озброєння Сил оборони є продукцією українського виробництва, — Буданов
Фокус
2025-04-13T13:10:27Z
Гроші на комуналку: хто з українців може отримати нову виплату від держави
24tv
2025-04-13T13:06:54Z
Як не розгнівати душі померлих у поминальні дні 2025: сім народних прикмет
Telegraf
2025-04-13T13:03:29Z
Серед фіналістів премії видавців Prix Voltaire 2025 — росіянин Георгій Урушадзе, який емігрував до Британії
Детектор М
2025-04-13T13:25:15Z
Київська студія звукозапису «Tretyakoff production» продублювала «Minecraft: фільми» російською мовою
Детектор М
2025-04-13T12:55:51Z
Леді Гага підірвала публіку видовищним виступом на фестивалі Coachella
24tv
2025-04-13T12:45:03Z
Бізнесмен, зірка шоу та актор кліпу Slavia: зірка розкрила, хто батько її дитини
GlavRed
2025-04-13T12:27:49Z
Розкіш і комфорт: дизайнери назвали шість найкращих поєднань в інтер'єрі
Gazeta UA
2025-04-13T12:04:33Z
Sunday news з Софією Єгоровою! До Перемоги!
FM-TV
2025-04-13T11:36:44Z
Рецензія на фільм «G20»
ITC
2025-04-13T11:36:05Z
Біль пронизує навіть повітря, – українські зірки емоційно реагують на російський удар по Сумах
24tv
2025-04-13T11:03:23Z
У віці 94 років помер режисер фільму "Рембо: Перша кров" Тед Котчефф
24tv
2025-04-13T10:48:17Z
Рак голови та шиї: симптоми, причини та як знизити ризики
24tv
2025-04-13T11:12:27Z
Новий аналіз крові може виявити хворобу Паркінсона до появи симптомів — вчені
Факти ICTV
2025-04-13T10:42:24Z
Науковці визначили групи крові, власники яких найчастіше схильні до онкології
Gazeta UA
2025-04-13T08:57:15Z
Що буде, якщо їсти гриби щодня: які вибрати і якими будуть результати
Знай
2025-04-13T07:51:33Z
Грошовий подарунок до дня народження: хто з пенсіонерів отримає до 10 тисяч гривень
24tv
2025-04-13T07:33:53Z
Назвали 10 найкорисніших та найшкідливіших олій для готування їжі
Gazeta UA
2025-04-13T06:48:06Z
Який режим харчування найкращий для здоров'я серця
24tv
2025-04-13T06:18:52Z
Як позбутися лупи на бороді: поради чоловіка, який на цьому знається не з чуток
24tv
2025-04-13T03:15:13Z
2 звички, які призводять до плісняви: більшість це роблять щодня
24tv
2025-04-12T21:06:08Z
Побачили жахливу картину, – рятувальники про перші хвилини після удару по Сумах
24tv
2025-04-13T13:42:43Z
Залужний відреагував на удар по Сумах
ГЛАВКОМ NET
2025-04-13T13:24:30Z
Кількість загиблих у Сумах від ракетного удару зросла до 31 особи, - ДСНС
Antikor
2025-04-13T13:12:27Z
Балістичний удар по Сумах
360ua.news
2025-04-13T13:03:37Z
Суд виправдав експоліцейського від хабарництва, забракувавши докази
Украина Криминальная
2025-04-13T12:33:22Z
На Дніпропетровщині судитимуть чоловіка, причетного до вбивства цивільної дружини
Украина Криминальная
2025-04-13T11:54:46Z
У Дніпрі кур'єр Glovo вилетів з дороги, врізався в авто і загинув
InternetUA
2025-04-13T11:49:04Z
Росіяни вбили двох жінок у Куп’янську
Украина Криминальная
2025-04-13T11:48:06Z
"Тролейбус смерті": кількість жертв удару РФ по Сумах швидко росте, нові деталі
GlavRed
2025-04-13T11:25:44Z
Запорука соковитого та ніжного м'яса: готуємо найкращий маринад для шашлику
24tv
2025-04-13T13:42:37Z
5 речей, які нізащо не можна викидати у смітник: притягнете біду у дім
24tv
2025-04-13T13:21:07Z
Мигдально-молочне волосся Ліндсі Лохан – розкішний колір на весну 2025
24tv
2025-04-13T12:42:26Z
Гороскоп на тиждень з 14 по 20 квітня: Тельцям - зміни, Ракам - економити
GlavRed
2025-04-13T11:25:00Z
Історія татуювань: найцікавіше про походження, значення та причини популярності
24tv
2025-04-13T11:15:26Z
Лише найкмітливіші відгадають, що з дверною ручкою не так: на розгадку є 5 с
Gazeta UA
2025-04-13T11:04:45Z
Рай на Землі: жінка поселилась на острові, де всім пропонують безплатне житло
Фокус
2025-04-13T10:00:10Z
10 очевидних ознак, що кіт любить свого господаря
Gazeta UA
2025-04-13T09:54:11Z
Мармурові великодні яйця за 10 хвилин: проста техніка з неймовірним ефектом
24tv
2025-04-13T09:45:15Z
За останні 5 років золото подорожчало майже в 3 рази
24tv
2025-04-13T13:39:37Z
ДТЕК показав зруйнований Росією трансформатор на Одещині
ГЛАВКОМ NET
2025-04-13T13:33:52Z
Уряд виділив 1,5 млрд грн для підтримки прифронтових територій
360ua.news
2025-04-13T13:33:01Z
З готівкою – аномалія: економіст підказав, коли у 2025 році вигідно купити долари
Знай
2025-04-13T13:30:22Z
На який мінімальний термін можна укласти договір оренди землі
24tv
2025-04-13T13:06:52Z
Ціни на яйця у США продовжують бити рекорди
AgroPortal
2025-04-13T13:00:53Z
Україна з початку року наторгувала молочними продуктами на $90 млн
AgroPortal
2025-04-13T12:30:27Z
Новостворена компанія отримала багатомільйонний контракт на утримання доріг Миколаївщини
360ua.news
2025-04-13T12:24:39Z
Світлана Гринчук повідомила про відкриття у Чорнобилі сонячної електростанції: як трагедія перетворюється на символ відновлення
Знай
2025-04-13T12:22:57Z
Світоліна повторила рекорд збірної України за кількістю перемог
24tv
2025-04-13T13:39:36Z
Челсі націлився на Гарначо
Football.ua
2025-04-13T13:36:42Z
Українська тенісистка розійшлася з нареченим-росіянином
ГЛАВКОМ NET
2025-04-13T13:33:29Z
Еллардайс готовий повернутися до роботи
Football.ua
2025-04-13T13:25:10Z
Тео Ернандес отримав пропозицію з Саудівської Аравії, але хоче залишитися в Мілані
Football.ua
2025-04-13T13:12:05Z
Ньюкасл проявляє інтерес до Куньї
Football.ua
2025-04-13T12:58:52Z
Салах відмовився від 500 мільйонів євро заради нового контракту з Ліверпулем — BBC
Football.ua
2025-04-13T12:55:55Z
Бетіс близький до збереження Антоні
Football.ua
2025-04-13T12:52:39Z
Де Дзербі після поразки від Монако: Результат не відображає нашої гри. Ми ще в боротьбі
Football.ua
2025-04-13T12:40:35Z
Activision працюють над продовженням забутої супергеройської франшизи, стверджує інсайдер
24tv
2025-04-13T13:30:55Z
Де заховався кіт: треба мати "зір орла", щоб знайти його за 7 секунд
GlavRed
2025-04-13T13:25:07Z
4 поширених міфи про мінімалістичний декор, які краще забути
24tv
2025-04-13T13:15:57Z
Дівчина з хлопцем купили фастфуд: вони не були готові до того, що їм запакують
Фокус
2025-04-13T13:00:41Z
"Ось так треба розслаблятися": відео з відпочинком тюленя завірусилося в мережі
Фокус
2025-04-13T12:57:06Z
Не блакитна, а зелена куля: колись Земля мала зовсім інший колір, у чому причина
Фокус
2025-04-13T12:51:53Z
Мовчала десятиліття: на відстані 300 млн світлових років пробудилась велика чорна діра
FaceNews
2025-04-13T12:04:37Z
Загадки Стародавнього Єгипту: археологи виявили невідоме місто, йому 3400 років
Фокус
2025-04-13T12:00:09Z
Європа в паніці намагається зменшити залежність від дешевих супутників Маска, - WSJ
InternetUA
2025-04-13T11:31:13Z
Великий ріст продажів електромобілів у США в першому кварталі, але найбільші втрати можуть вас здивувати
Топ Жир
2025-04-13T13:30:39Z
Дружина допомогла Шумахеру підписати шолом для благодійного аукціону
ГЛАВКОМ NET
2025-04-13T12:57:28Z
На аукціоні продали раритетний Ferrari Міхаеля Шумахера
Фокус
2025-04-13T10:30:32Z
У Києві розбили новітній заряджений "Гелендваген" за 10 мільйонів
Фокус
2025-04-13T09:42:10Z
"Влетите у копієчку": досвідчений механік вказав водіям на маловідому помилку з колесами
Gazeta UA
2025-04-13T07:33:28Z
Subaru анонсувала випуск нового електричного кросовера
AutoCentre
2025-04-13T07:10:03Z
Нові мита Трампа на авто вдарять по покупцях та виробниках – NBC News
ГЛАВКОМ NET
2025-04-13T02:06:13Z
Яка шкода може вибухнути, якщо вибухне шина і вдарить ваш автомобіль
Топ Жир
2025-04-13T01:15:34Z
Електричний концепт BMW M3 отримав відмітання в соцмережах
Топ Жир
2025-04-13T00:00:10Z