MY.UAНовини
Старі плівки, нова студія, музей і Академія. Чим зараз живе «Суспільне Львів»
Старі плівки, нова студія, музей і Академія. Чим зараз живе «Суспільне Львів»

Старі плівки, нова студія, музей і Академія. Чим зараз живе «Суспільне Львів»

Новий простір Академії Суспільного у Львові, оновлена студія, музей історії телебачення та сховище магнітних стрічок і кіноплівок. «Детектор медіа» побував у центрі виробництва й мовлення західного хабу Суспільного — на «Суспільне Львів».

24 грудня 1957 року вперше вийшло в ефір Львівське телебачення. 67 років тому над Львовом, на Високому замку, з’явилася телевежа, що знаменувало старт телевізійного мовлення. Одночасно з цим у місті налагодили виробництво телевізорів, один із яких нині став експонатом у музеї історії телебачення та радіомовлення західного хабу Суспільного.

18 травня 2018 року телерадіокомпанія отримала логотип «UA: Львів» як філія Суспільного мовлення, за кілька років ставши «Суспільне Львів», а нині — центром виробництва західного хабу Суспільного. Чим зараз живе «Суспільне Львів» і які оновлення та перебудови проходять у будівлі на Високому замку, ми дізналися, потрапивши за лаштунки телевізійної кухні.

Ми побачили перші експонати музею історії телебачення та радіомовлення, оглянули новий простір Академії Суспільного, побували в оновленій телестудії та у кабінетах, де зберігають аудіо- та відеоплівки. У супроводі продюсера з виробництва західного хабу Суспільного Максима Волошина, шеф-редактора хабу Віталія Гамадина та продюсерки сайту «Суспільне Медіатека» Ірини Гоць ми пройшлися телевізійними коридорами, зазирнувши на оновлені локації.

 Будівля західного хабу Суспільного

Музей історії телебачення

Перше приміщення, куди ми потрапляємо, зайшовши в будівлю, — це простір, де зберігають експонати музею історії телебачення і радіомовлення.

«Експозиція музею наразі поповнюється, будуть експонати, які відображають дух епохи. Поки тут є деякі елементи радянського періоду. Це камери, радіоприймачі, старі телевізори, світло — те, що було притаманне для того часу», — розповідає продюсер із виробництва західного хабу та «Суспільне Львів» Максим Волошин.

 Вадим Міський і Максим Волошин біля музейних експонатів

«Деякі експонати були привезені з філій Суспільного, деякі — були тут, у Львові. Наприклад, є старі телевізори “Електрон”, які виготовляли у місті. Дуже класний експонат — це телевізор “Вогник” (“Огонек” російською — “ДМ”), його назвали на честь програми “Блакитний вогник”», — додала продюсерка сайту «Суспільне Медіатека» Ірина Гоць.

 Експонати музею історії телебачення

  Колекція музею

Консультантом створення проєкту став художник Андрій Лінік. 

«Спершу ми хотіли просто відобразити тяглість історії — як народжувалося телерадіомовлення у Львові, якими технічними засобами користувалися, що було особливого. Потім ця ідея розширилася, завдяки донорському фінансуванню провели творчий конкурс на створення експозиції. Його виграли львівські дизайнери, які мають за плечима сучасні українські та міжнародні проєкти, — додає менеджерка «Суспільне Львів» Тетяна Колісніченко. — Тож тепер це має бути простір із багатьма сучасними інтерактивними речами, де можна не тільки потримати в руках кіноплівку з 1960-х, а й подивитися старі відео, послухати радіопрограми, спробувати себе в ролі ведучого мегапопулярної раніше інформаційної програми “Екран дня”».

Простір Академії Суспільного мовлення

Далі потрапляємо у навчально-презентаційний простір Академії Суспільного мовлення, відкриття якого відбулося 2 жовтня за участі міжнародних та українських партнерів. Про його важливість для Суспільного «Детектору медіа» розповів керівник Академії Суспільного мовлення Олександр Дмитренко.

 Олександр Дмитренко під час відкриття простору Академії Суспільного мовлення

«Чим новий простір Академії у Львові є для компанії Суспільного? Коли в компанії є обладнаний простір із бомбосховищем, то зникає адміністративне навантаження, стає простіше і швидше організовувати зустрічі з медійниками чи громадським сектором, проводити презентації, пітчинги, робити передпокази. Все дає синергію для народження нових, іноді неочікуваних проєктів. Тому я би сказав, що цей простір є натхненням для нових проєктів Суспільного. У Львові — один із центрів резервного мовлення компанії та центр виробництва західного хабу Суспільного. Тут також реалізуються декілька важливих для Суспільного проєктів, наприклад, проєкт з оцифрування архівних матеріалів. Тому тут просто необхідний такий простір», — говорить Олександр Дмитренко.

 Простір Академії Суспільного у Львові

Максим Волошин розповідає, що простір Академії складається з двох великих зон, кожна з яких розрахована під певні задачі.

«Перша зона — більш відпочинкова, для невеликих зустрічей. Першим досвідом такої співпраці з зовнішнім середовищем буде робота зі студентами Українського католицького університету, які спробують опрацювати архів 60—80-х років, побачити, надихнутись і використати ці архіви при підготовці матеріалів, які ми з ними будемо готувати. Інша зона передбачена для того, щоб проводити тренінги, лекції, щось більш масштабне. Тут є конструкції, які можуть рухатись і приймати різні форми. Має бути два проєктори», — розповідає Максим Волошин.

На листопад вже заплановано воркшопи про сторітелінг, операторську майстерність і мобільну журналістику, а також тренінги про використання штучного інтелекту та роз’яснення щодо закону про медіа. 

 Зона простору Академії Суспільного, у якій будуть проводити заходи

Проведення тренінгу з мобільної журналістики є ідеєю шеф-редактора західного хабу Суспільного Віталія Гамадина.

«Мобільна журналістика — це оперативність. Зараз насправді дуже багато новин і дуже багато ексклюзивів завдяки мобільній журналістиці. Це коли журналіст якомога швидше може дістатися на подію, відзняти це на телефон і оперативно закинути на наші майданчики. І відповідно це також потребує поліпшення навичок і якості цієї роботи. Загалом ми зараз вибудовуємо в команді максимальну універсальність, щоб кожна людина вміла робити все в плані конвергентності та кроспостингових проєктів», — говорить Віталій Гамадин.

Ірина Гоць розповіла, що «Суспільне Медіатека», яка має багато оцифрованих плівок, готова влаштувати у просторі показ матеріалів. Приміром, фільм «Теодори з Васюківки», який знімали в Харкові, оцифрований із плівки.

«Цей простір — це місце, від якого ми очікуємо, що саме тут буде з’являтися наступна генерація журналістів і покоління зірок у своїй професії. Ми розуміємо, що зараз у Львові живе значна частина спеціалістів, які приїхали через війну з різних куточків країни, і наша місія — підхопити їх, заохотити їх приєднатися до Суспільного та розвиватися разом із нами», — говорить Максим Волошин.

Олександр Дмитренко розповідає, що вже є більш масштабні плани щодо використання простору для роботи.

«Біля “Суспільне Львів” є паркувальний майданчик, де зупиняються екскурсійні автобуси й починається екскурсія на Високий Замок. У перспективі хочемо зробити Суспільне у Львові одним із пунктів екскурсійної програми. Це не просто відвідування музею, а комплексна програма з воркшопом про медіаграмотність і критичне мислення. Академія Суспільного мовлення задовго до повномасштабної війни почала організовувати навчання й тренінги з медіаграмотності, особливо для підлітків, і ми розуміємо, як важливо інтегрувати ці навички в інтерактивні проєкти з гейміфікацією. Звісно, цей проєкт потребує комплексного підходу, зокрема з погляду безпеки, тому боюся прогнозувати, коли ми зможемо розпочати роботу над ним повноцінно. Простір також зручний для проведення артвиставок і презентацій. Ми думаємо в цьому напрямі, особливо враховуючи, скільки унікальних матеріалів знаходимо, коли оцифровуємо архіви Суспільного. І, звісно, будемо проводити у ньому конференції, презентації та тренінги. Ми відкриті для всіх цікавих проєктів від усіх організацій, які поділяють цінності Суспільного. Пропозиції співпраці можна надсилати на скриньку academy@suspilne.media», — розповів Олександр Дмитренко.

 Академія Суспільного у Львові в очікуванні відвідувачів

Оновлена студія західного хабу Суспільного

На початку березня цього року у Львові відбувся запуск нової студії, з якої щодня ведуть прямі трансляції як всеукраїнського інформаційного проєкту «Суспільне Студія», так і проєктів місцевих каналів Суспільного.

 Студія західного хабу Суспільного

«Ми повністю переоснастили цей павільйон. Повністю нове світлодіодне освітлення, яке дуже мало електроенергії споживає. Не знаю, чи ви на якомусь павільйоні ще побачите 10-метровий екран і три бокові поворотні екрани, на які можна виводити різні зображення. На великому екрані так само можна виводити багато зображень. У нас камери Sony з підтримкою 4К. Я знаю, що в Україні такого більше немає ніде. Наша студія входить до трійки найкращих в Україні, тому що навіть на комерційних каналах немає такого павільйону з такими можливостями», — розповідає начальник управління технічного забезпечення «Суспільне Львів» Віктор Козій.

  Віктор Козій розповідає про технічні потужності студійного приміщення

Максим Волошин розповів, що можливості оновленої студії дозволяють не лише транслювати «Суспільне Студія», а й використовувати локації для запису регіональних кореспондентів і локальних проєктів.

«Ми вже тут відпрацювали такі проєкти як “Кримське питання” та “Як справи?”, на сьогодні сім днів на тиждень — це “Суспільне Студія”», — пояснив Максим Волошин.

 Максим Волошин

  • Читайте також: Максим Волошин, «Суспільне Львів»: Продюсер із виробництва — це той, хто перекладає мову творців на зрозумілу для інженерів і навпаки

Віталій Гамадин додає, що триває удосконалення процесу роботи з усіма потужностями студії та удосконалення навичок людей, які з ними працюють. «Мабуть, кожного місяця у нас додаються нові елементи, додається певна динаміка, нові речі, з якими ми експериментуємо», — говорить Віталій Гамадин.

 Віталій Гамадин

У команди західного хабу в планах — створення спільного ньюзруму, де будуть працювати творчі співробітники різних платформ — редактори, кореспонденти, працівники диджитал-платформ Суспільного.

«Це потрібно для поліпшення логістики та взаємодії один з одним, більшої оперативності, якіснішої комунікації. Зараз з огляду на специфіку приміщення у нас немає змоги зібрати всю команду в одному місці, ми сподіваємося, що з наступного року це реалізується — і редактори всіх платформ працюватимуть в одному місці. Це поліпшить видачу самого контенту», — розповів Віталій Гамадин.

Сховище для зберігання плівок — «Суспільне Медіатека»

Суспільне мовлення володіє авторськими правами на десятки тисяч оцифрованих і тих, що чекають на оцифрування, годин відео та аудіоматеріалів. Наприкінці листопада 2023 року відкрито платформу архівних відео й аудіо — «Суспільне Медіатека». Серед них є, зокрема, такі історичні відео як зустріч з Іваном Миколайчуком у кінотеатрі «Жовтень» (1965 рік), змагання зі слалому на горі Тростян (1969 рік), інтерв’ю Леоніда Каденюка, В’ячеслава Чорновола, кадри з фабрики «Світоч» у 1965 році чи «Азовсталі» у 2003-му. Суспільне мовлення в межах проєкту планує оцифрувати сотні тисяч годин власних архівних матеріалів, де задокументовані події, які мають історичну цінність у становленні Незалежності України.

  • Читайте також: Таїсія Турчин: Кожен архівний кадр може слугувати щонайменше хронікою або доказовою базою для судів

Разом із продюсеркою сайту «Суспільне Медіатека» Іриною Гоць ми пройшлися сховищами, де зберігають магнітні та кіноплівки.

 Ірина Гоць розповідає про унікальні плівки, які зберігають у сховищі

У першій кімнаті зберігають магнітні плівки — одно- та дводюймові, які оцифровують на спеціальних приладах.

«Ми працюємо над тим, щоб ці пристрої зібрати та запустити в роботу. Вони є у деяких філіях. Частина з них уже не працює і стає своєрідними “донорами” деталей. Таким чином зберемо кілька приладів і візьмемося до оцифрування. І напрацювання у цьому напрямі вже є, скажу по секрету. У Львові у нас зберігаються плівки з Хмельницького. В майбутньому — плануємо зібрати й з інших регіонів. І створити тут сховище архівних носіїв Суспільного, великий центр зі зберігання, оцифрування й опрацювання цих архівів», — розповідає Ірина Гоць.

У наступній кімнаті зберігають кіноплівки, які є найдавнішим носієм, що використовували на телебаченні.

 Приміщення, де зберігають кіноплівки

«Тут є плівки з 50—60-х років. Частина — власного виробництва Львівської студії телебачення, частина — копії, які колись розсилали по всіх телестудіях. Оцифрування кіноплівки потребує дуже дорогого обладнання й технічного забезпечення, а також фахівців, які вміють це робити. Ми співпрацюємо з суспільним мовником Японії NHK, урядом Японії, у планах мати такий апарат і у Львові, щоб оцифровувати кіноплівки. Зараз ми систематизуємо, дивимося, у якому вони стані, описуємо, присвоюємо нові інвентаризаційні номери, щоб розуміти, що потрібно першочергово оцифровувати, а що пізніше. Зараз у нас у Львові зберігається приблизно п’ять із половиною тисяч коробок із кіноплівками», — говорить Ірина Гоць.

 Ірина Гоць демонструє, як виглядає кіноплівка

Зараз на сайті «Суспільне Медіатека» завантажено майже півтори тисячі годин відео- та аудіозаписів.

«Насправді ми щодня публікуємо щось цікаве. Для нас це взагалі мегазахоплення. З того, що б я порекомендувала зараз, — це, звісно, Івасюк, його виконання і фільми про нього. Є запис його голосу у студії “Українського радіо”. Дуже багато є відео з Назарієм Яремчуком — концерти, програми, спогади друзів, колег і рідних про нього. У нас є дуже класний перший телевізійний концерт “Океану Ельзи” (Львівська студія телебачення, програма “Дека”), 1995 рік. Дві частини є на сайті, дуже рекомендую подивитися. Дуже класне є відео з Хмельницького: перші українські вибори президента, голосування на референдумі за Незалежність. На відео — вайб того,  як українці хотіли Незалежності, як вони до неї йшли та які піднесені були на цих виборах. Майже кожне відео — це скарб і відкриття. Для нас — однозначно», — розповідає Ірина Гоць.

Фото: Суспільне; Оксана Наумова

Читайте також
Музика, яка об’єднує: симфонічний оркестр «Українського радіо» закінчив український тур у Львові
Обличчя гіперлокальної мережі Суспільного: як працюють журналісти у віддалених громадах України
«Лист на радіо»: історії людей, життя яких змінило «Українське радіо»
Стара парадигма, виробництво документалістики та Суспільне
Світлана Остапа: Наявність сильного незалежного Суспільного мовника важлива для євроінтеграції України
«Традиція, що продовжує живити нашу сучасність»: із чим «Українське радіо» підходить до 100-літнього ювілею
Депутати, Нацрада й Мінкульт з’їздили на Суспільне: хвалили за довіру аудиторії, непокоїлися через брак фінансування
Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
Долучитись
Теги за темою
Львів
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Microsoft оживляет классику: готовится ремастер культовой Oblivion - инсайдеры слили детали
Знай
2025-02-01T05:51:21Z
Безопасность и защита игроков в онлайн-казино
Comments UA
2025-02-01T04:03:46Z
Bloomberg: Студия BioWare потеряла более 50% сотрудников
GameMag
2025-02-01T03:10:16Z
Поселение неандертальцев нашли в Чехии
Gazeta UA
2025-01-31T23:39:05Z
Killing Floor 3 выходит 25 марта — представлен трейлер и системные требования к ПК
GameMag
2025-01-31T23:21:50Z
GTA: San Andreas заговорит на русском — GamesVoice собирает 1,2 миллиона рублей на дубляж основного сюжета для ПК
GameMag
2025-01-31T23:21:22Z
Аналитика: Тираж Black Myth: Wukong достиг 25 миллионов экземпляров
GameMag
2025-01-31T23:16:23Z
Создатели Hogwarts Legacy сделали фанам бесплатный подарок: новые подземелья, квесты и персонажи
Знай
2025-01-31T20:51:39Z
Bend Studio избавляется от внештатных сотрудников на фоне отмены своего PlayStation-эксклюзива
GameMag
2025-01-31T19:57:40Z
Десять минут – и пирог на столе: как приготовить вкусную выпечку с бананом
Telegraf
2025-02-01T04:15:59Z
Самая утонченная укладка Кейт Миддлтон: как повторить собранную прическу принцессы Уэльской
Marie Claire
2025-02-01T03:00:47Z
Как приготовить вкусный одесский форшмак: "МастерШеф" Литвинова дала рецепт
Политека
2025-02-01T01:00:11Z
Как обустроить уютную спальню: пять идей
Gazeta UA
2025-01-31T22:39:26Z
Восстановят древнюю винодельню: что известно об амбициозном проекте турецкого города Перре
Фокус
2025-01-31T20:06:26Z
Гороскоп на 1 февраля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-01-31T18:39:49Z
Как быстро почистить чеснок с помощью микроволновки: простой лайфхак
TSN
2025-01-31T17:51:41Z
Золотые ворота, Потемкинская лестница и не только: ИИ круто показал выдающиеся украинские достопримечательности в стиле Lego
Telegraf
2025-01-31T17:42:19Z
Как избавиться от сомнений: мудрец назвал способ, не теряющий своей актуальности более 1000 лет
TSN
2025-01-31T17:30:13Z
Обстрел Полтавы: двое погибших, семь раненых
Корреспондент
2025-02-01T07:36:39Z
В Полтаве разрушен подъезд дома. Погибли люди, среди пострадавших – ребенок
ZN UA
2025-02-01T07:21:40Z
В Хмельницкой области раздаются сильные взрывы
TSN
2025-02-01T07:03:48Z
Российские удары по Украине: что и где произошло за ночь
Апостроф
2025-02-01T06:45:37Z
В Харькове прилет в Холодногорском районе. Есть пострадавшая
ZN UA
2025-02-01T06:36:55Z
На Полтавщине есть попадание в дом, повреждена энергоинфраструктура
Корреспондент
2025-02-01T06:36:21Z
Россия ударила по пятиэтажке в Полтаве, дом охватил огонь
Лига
2025-02-01T06:33:54Z
Украина под атакой ракет и дронов, прогремели взрывы: первые подробности
GlavRed
2025-02-01T06:27:14Z
В США самолет упал на город
BigMir
2025-02-01T06:21:46Z
Кто бросит вызов Усику: назван фаворит боя Дюбуа - Паркер
Gazeta UA
2025-01-31T18:39:39Z
Украинский ветеран покорил Килиманджаро после 32 операций и без правой руки: "Ампутация – не конец жизни"
Знай
2025-01-31T17:51:18Z
Участие россиян и белорусов в турнирах: Украина обратилась к Международной федерации хоккея
Апостроф
2025-01-31T17:42:00Z
Сборная Украины U-21 проведет два спарринга в рамках подготовки к Евро-2025
Корреспондент
2025-01-31T17:33:32Z
Барселона продлила контракт с молодым талантом
Корреспондент
2025-01-31T16:54:00Z
Вторая допинг-проба отрицательная: Мудрик вернется на поле, — соцсети
Фокус
2025-01-31T16:51:05Z
Легендарный игрок "Шахтера" Степаненко официально перешел в турецкий клуб
ZN UA
2025-01-31T16:12:51Z
Футболист сборной Украины продолжит карьеру в Англии: детали рекордного трансфера
Telegraf
2025-01-31T11:57:48Z
Арсенал – Манчестер Сити: где смотреть и ставки букмекеров на матч АПЛ
TSN
2025-01-31T10:36:11Z
Удар по Харькову: количество раненых выросло, есть погибший
Корреспондент
2025-02-01T07:42:49Z
Погибшие, раненые, разрушения: стали известны последствия вражеской атаки на Харьковскую область
TSN
2025-02-01T07:36:04Z
Гороскоп для всех знаков Зодиака на 1 февраля 2025 года
Фокус
2025-02-01T07:12:13Z
Где и как проходят сейчас бои на фронте Украины: опубликованы карты
Апостроф
2025-02-01T07:09:50Z
Выбрался из оккупации на велосипеде, взял автомат и вернулся на фронт: боец сутки ждал эвакуации и выжил
Telegraf
2025-02-01T07:00:05Z
Потери россиян на фронте: Генштаб обновил данные 1 февраля
TSN
2025-02-01T06:51:38Z
Пенсионерам предлагают работу с проживанием и зарплатой более 30 тысяч гривен в Киеве
Telegraf
2025-02-01T06:42:38Z
Зиму отменили? Какую погоду готовят нам весна и лето. Прогноз синоптика
ZN UA
2025-02-01T06:33:45Z
Российский омбудсмен: Бойцы ВСУ делились последним с жителями Курщины
Корреспондент
2025-02-01T06:21:17Z
Два гения из крепостных: режиссер напомнил о дружбе Шевченко и Щепкина
Telegraf
2025-01-31T22:30:37Z
"2000 метров до Андреевки": украинский режиссер Чернов получил приз на фестивале "Санденс"/Картина получила награду за лучшую режиссуру
Апостроф
2025-01-31T19:21:59Z
Самый свежий стритстайл: 7 лучших образов гостей недели моды в Копенгагене
Marie Claire
2025-01-31T19:00:53Z
Американская затворница: что известно о Анне Курниковой, которую не видели два года
Фокус
2025-01-31T18:36:15Z
Эксперименты с тканью и топ-модели на подиуме: как прошел кутюрный показ Elie Saab
Marie Claire
2025-01-31T18:01:46Z
Слава Демин рассказал о фобии Елены Зеленской: чего боится первая леди/Блогер раскрыл интересные факты о супруге президента
Апостроф
2025-01-31T17:30:58Z
Трансгендерная актриса, номинированная на "Оскар", попала в скандал из-за удаленных твитов
Фокус
2025-01-31T17:15:57Z
Бывшая блогера Леона раскрыла правду о его отношениях с Анной Тринчер
TSN
2025-01-31T16:36:58Z
Премьеры недели: Тринчер спела о созависимости, а CHEEV о ссорах соседей за стеной
Комсомольская правда
2025-01-31T16:24:10Z
Какой завтра, 2 февраля, праздник – все об этом дне, какой церковный праздник, что нельзя делать
TSN
2025-02-01T07:06:38Z
Все про день 2 февраля: какой праздник, день ангела и что нельзя делать
Лига
2025-02-01T06:51:45Z
18-летних хотят заманить в армию: какими бонусами привлекает государство
Знай
2025-02-01T06:36:22Z
Война за Тайвань и не только. Смогут ли США избежать нового Перл-Харбора в Тихоокеанском регионе
Фокус
2025-02-01T06:27:15Z
Итоги 31.01: Скандал в МО и поражение НПЗ
Корреспондент
2025-02-01T06:21:52Z
Финансовая помощь малообеспеченным семьям: о чем следует знать
Знай
2025-02-01T06:21:14Z
Пропал с радаров, но вернулся с подарком: где сейчас ведущий "Мира наизнанку" Дмитрий Комаров
Telegraf
2025-02-01T06:12:50Z
Письма из ГНС и петиции о героях. Какие новые схемы используют мошенники
Комсомольская правда
2025-02-01T06:04:49Z
Украинский архиолигарх и сахарный магнат Никола Терещенко: как глава промышленной империи стал непревзойденным благотворителем
Telegraf
2025-02-01T06:00:29Z
НСЗУ обнародовала список бесплатных услуг в амбулаториях в 2025 году
Знай
2025-02-01T07:21:53Z
Астрологический прогноз на февраль 2025: ключевые даты для важных дел и процедур
Фокус
2025-02-01T04:12:19Z
Как гора с плеч: родителям значительно облегчили жизнь в поликлиниках, какие изменения ввели
Знай
2025-02-01T03:12:38Z
Со врожденными пороками не мобилизуют: кого могут исключить из учета из-за состояния здоровья
Telegraf
2025-02-01T00:03:43Z
Подвигу Балто 100 лет. Как ездовые собаки спасли городок на Аляске от дифтерии
Telegraf
2025-01-31T19:42:14Z
Минобороны планирует облегчить походы в ТЦК и ВВК: что предлагают
UAToday
2025-01-31T19:06:02Z
Магнитные бури в феврале 2025 года: чего ожидать
Comments UA
2025-01-31T17:06:21Z
Бег может стать спасителем для здоровья или искалечить: что важно делать
Знай
2025-01-31T15:51:13Z
Добавьте в свой рацион этот орех, если не хотите стареть: исследования показали – он очень эффективен
TSN
2025-01-31T15:39:17Z
Выращивание некоторых овощей в зоне риска: как на это влияет глобальное потепление
ZN UA
2025-02-01T07:03:23Z
Власти распорядились вывезти зерно из сел
Gazeta UA
2025-02-01T06:24:01Z
Снова подорожание: как изменились цены на подсолнечное и сливочное масло
Знай
2025-02-01T06:06:12Z
Социальные выплаты: что нужно для назначения пенсии в размере 10 000 грн
ZN UA
2025-02-01T06:04:30Z
В Украине взлетели цены на популярный овощ: что прогнозируют аналитики
Хвиля
2025-02-01T05:24:48Z
Тарифы на воду в Украине продолжают расти: в каких городах платежки стали "тяжелее"
Знай
2025-02-01T05:06:48Z
Подорожание бензина в Украине потянет за собой цены на продукты, услуги и газ
Хвиля
2025-02-01T04:18:52Z
Ограничение карточных переводов: что может измениться с 1 февраля
ZN UA
2025-02-01T03:34:13Z
Единый налог: сколько должно платить ФЛП третьей группы
ZN UA
2025-02-01T03:04:14Z
Инженер превратил старый мотоцикл в самый быстрый в мире пенни-фартинг – фото
TSN
2025-01-31T19:36:08Z
Водитель на год бросил авто в аэропорту: какую шокирующую сумму он должен заплатить за парковку
TSN
2025-01-31T14:42:53Z
Гость из 2000-х: обнаружен культовый американский спорткар в заводской упаковке
Фокус
2025-01-31T13:12:14Z
800-сильный монстр: тюнеры скрестили старый универсал Mercedes W123 и Toyota Supra
Фокус
2025-01-31T12:12:55Z
Доступная роскошь: лучшие подержанные авто премиум-класса
Фокус
2025-01-31T09:51:20Z
Нетипичный раритет: созданный украинцем автобус 1937 года продают за $500 000
Фокус
2025-01-31T08:21:36Z
Машина из Китая за 30 тысяч: выгода или головная боль через несколько лет
Знай
2025-01-30T21:51:38Z
Некоторым водителям запретили управлять авто: с какого возраста нельзя за руль
Хвиля
2025-01-30T20:45:37Z
Tesla без водителя: когда компания запустит автономные такси
Comments UA
2025-01-30T19:06:54Z
Администрация Трампа уволила ряд прокуроров, занимавшихся расследованием штурма Капитолия
ZN UA
2025-02-01T07:39:12Z
После нового указа Дональда Трампа самая популярная криптовалюта упала ниже психологической отметки
Известия Киев
2025-02-01T07:33:02Z
Через семь месяцев после отставки премьера бельгийское правительство возглавили правые
Лига
2025-02-01T07:00:41Z
Келлог: Добиться прекращения огня и постоянного мира в Украине возможно в течение месяцев, а не лет
Апостроф
2025-02-01T06:51:25Z
"Они ужасно обращались с нами". Трамп заявил, что введет пошлины на товары из Евросоюза
Лига
2025-02-01T06:49:56Z
Вашингтон готовит самую большую операцию по массовой депортации в истории США
Известия Киев
2025-02-01T06:30:06Z
В Бельгии впервые придут к власти правые националисты
Корреспондент
2025-02-01T06:21:18Z
Христя Фриланд призвала ввести 100% пошлины на Tesla, чтобы наказать Илона Маска
ZN UA
2025-02-01T05:49:32Z
Трамп принесет трудные времена: решение президента США приведет к кризису
Comments UA
2025-02-01T05:45:50Z