Як передає Укрінформ із посиланням на NOS, ще два твори мистецтва спочатку вкрали, а потім викинули на вулиці.
«Дві роботи Енді Воргола були викрадені з галереї в Ойстервейку, провінція Північний Брабант, де минулої ночі стався вибух. Дві інші роботи з цієї ж серії «Правлячі королеви» викинули на вулиці. Це підтверджує власник мистецької галереї MPV Gallery», - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що інцидент стався вночі. Для того, щоб потрапити до будівлі, зловмисники застосували вибухівку.
Вибуховою хвилею вибило вхідні двері, багато вікон галереї. Крім того, скло у вікнах вилетіло і в інших будинках на вулиці.
На відео з камер безпеки видно, що зловмисники забрали чотири роботи серії «Правлячі королеви». Художник створив їх у 1980-х роках. На шовкографічних портретах зображені чотири королеви, що знаходилися при владі: нідерландська Беатрікс, британська Єлизавета II, Маргрете II — королева Данії та королева Свазіленду Нтомбі Твала.
Проте всі вони не помістилися в автомобіль зловмисників, тому дві роботи просто викинули на вулицю. Зникли злодії з портретами британської королеви та королеви Данії.
Роботи були виставлені у галереї перед продажем на арт'ярмарку PAN Amsterdam, який має проходити з 24 листопада по 1 грудня.
На думку власника галереї Марка Піт Віссера, пограбування не вдалося, оскільки всі чотири твори були «непоправно пошкоджені». Він не став говорити про їхню вартість, але зазначив, що добре застрахований від фінансових збитків.
Варто зазначити, що у 2021 році чотири аналогічні роботи були продані за 217 000 євро. «Вони не такі рідкісні», - зазначив історик мистецтва Віллем Баарс.
Однак, за словами фахівця, продати вкрадені твори буде складно. З одного боку, тому, що вони пронумеровані, і тому одразу впізнаються як твори, що були в Ойстервейку. З іншого боку, тому що вони пошкоджені. «Тож якщо є пошкодження, то подібний витвір мистецтва втрачає свою цінність», - зазначив фахівець.
Як повідомляв Укрінформ, у Нідерландах повідомили, що знайшли картину нідерландського художника Ван Гога «Весняний сад», яка була викрадена з нідерландського музею чотири роки тому під час пандемії коронавірусу.
Фото: SQ Vision/NOS