MY.UAНовини
Як харчуватися восени та взимку, щоб не страждати через фігуру влітку, - поради дієтолога
Як харчуватися восени та взимку, щоб не страждати через фігуру влітку, - поради дієтолога

Як харчуватися восени та взимку, щоб не страждати через фігуру влітку, - поради дієтолога

Закінчилося не лише літо, а й бабине літо. На вулиці холодно, в квартирах теж не комфортно, тому тягне лежати під теплою ковдрою, заїдаючи нудьгу чимось смачним та висококалорійним. Такий режим однозначно призведе до набору кілограмів, а отже, треба вибудовувати своє харчування так, щоб не довелося посилено худнути до літа.

Яким має бути зимове харчування? Що прибрати з раціону, щоб не погладшати? Яка їжа допоможе нам почуватися добре та легко? Якщо не солодке, чим себе тішити? Про це Коротко про розповіла дієтолог Євгенія Розум.

Позбавляємось зайвого: 1 - калорійних напоїв

Дієтолог Євгенія Розум. Фото: Фейсбук

- Вага - не лише про естетику, а й наше здоров'я, - наголошує дієтолог. - Щоб не набрати непотрібних кілограмів за холодний період, спробуйте прибрати шкідливі продукти, що призводять до збільшення ваги та погіршення самопочуття.
Так, лікар радить звернути увагу, чи немає у нашому харчуванні зайвих продуктів, які ми вживаємо непомітно для себе.
- Насамперед, це солодкі напої – соки та газувані напої. У прохолодну пору року хтось збільшує вживання теплих напоїв – кави та чаю. Головне питання: з чим ми їх п'ємо і в якій кількості? Якщо це кава, то двох-трьох чашок на день буде достатньо. Є зайва вага? У цьому разі краще не вибирати латте з великою кількістю молока або обмежитися одним напоєм на день.

Що стосується молока, то, за словами дієтолога, воно не таке вже й безпечне - причому як коров'яче, так і рослинне.

- Якщо ми вживаємо напої з молоком – 3-4 порції – це вже забагато. Молоко у наших напоях – це їжа, – нагадує Євгенія. – А якщо наші напої доповнити солодкими сиропами та цукром, дуже легко перебрати з калоріями. Багато хто замінює звичайне молоко на рослинне - зверніть увагу, скільки ви вживаєте: воно також має свою калорійність і містить доданий цукор.

Чай з цукром або з печивом, продовжує лікар, призводить до того, що ми легко перебираємо з калоріями, і, здавалося б, такі дрібниці не дозволяють ні знизити вагу, ні успішно її контролювати.

- Тому, насамперед, потрібно прибрати зайві напої або залишити лише воду, чай без цукру - трав'яний, чорний, зелений, каву без будь-яких добавок - цукру та солодощів. Дозовано можна додавати молоко чи вершки, – каже Євгенія.

Що пити

  • 💧Найкращий напій - вода. У холодний сезон ми хочемо пити її менше. У цьому разі можна підігріти воду, зробити її теплою або гарячою. Для покращення смаку у воду можна додати продукти, що не впливають на рівень глюкози та інсуліну: наприклад, лимон або лайм, корицю, імбир, кардамон. У води з'явиться приємний присмак, при цьому вона залишатиметься водою;
  • ☕️зелений чай, чорний, ройбуш, кава, цикорій, але без добавок;
  • ☕️допустимо какао (людям із зайвою вагою краще пити какао на воді);
  • 🥛якщо ви нормально переносите молоко та не маєте зайвої ваги, можна його додавати. Але помірковано і без цукру.

Мінімізуйте кількість кави та какао з молоком, як би затишними у холод вони не виглядали. Фото: pixabay.com

Позбавляємося зайвого: 2 - напівфабрикатів

Така їжа, на думку дієтолога, тягне за собою цілий ланцюжок проблем.

- Сосиски, сардельки, ковбаси містять багато шкідливих речовин та надмірну кількість солі. Колір сосисок та ковбас говорить про те, що там багато барвників (відварене м'ясо буде сірого кольору). Це вкрай шкідливо для нашої печінки, бо провокує аутоімунні процеси, порушення гормонального фону, доброякісні пухлини та онкологічні захворювання. Тому максимально її мінімізуйте, а краще взагалі виключіть із раціону.

Чим замінити

🥩Вибирайте цілісні продукти.

- Якщо говорити про м'ясо, це має бути шматочок м'яса. Якщо приготувати з нього щось смачне вдома, ви точно знатимете, скільки солі та спецій туди поклали, зможете використовувати ароматні трави. Підсилювачів смаку та барвників там не буде.

Встановлюємо чітку кількість прийомів їжі

- Тягу до переїдання можна скоригувати режимом харчування, зробивши 3-4 повноцінні прийоми їжі без перекусів, - каже Євгенія. - Нерідко стикаюся з тим, що люди їдять невеликими порціями і часто. Наприклад, замість сніданку – кава та маленький бутербродик. Така їжа не наситить вас надовго, до обіду її точно не вистачить. Якщо сніданок не був повноцінним - знову підуть у хід печиво, солодощі, у кращому разі, фрукти. Але навіть фрукти – не повноцінна їжа. Повноцінний сніданок дасть насичення до наступного прийому їжі та убезпечить від додаткових під'їдань.

Коли ми добре насичені, організм отримав усі необхідні йому вітаміни та мікроелементи, у нього не виникає потреби “просити” у вас додаткову цукерку чи солодке. Хотітись цього не буде. І навіть якщо вам їх запропонують, ви легко зможете себе контролювати.

Як виглядає повноцінний прийом їжі

Повноцінна їжа має бути змішаною - овочі, складні вуглеводи та якісний білок.

  • Вуглеводи: злаки, каші, макарони, бобові - цілісні продукти дадуть гарне насичення.
  • Білок: риба, птиця, м'ясо, морепродукти, субпродукти, яйця, шматочок сиру, сир у вигляді сирників.
  • Овочі: блюдо доповніть достатньою кількістю овочів.

Якщо запечена або відварена куряча грудка здається вам нудною, додайте більше спецій, прянощів, зелені. Фото: pixabay.com

Спосіб приготування має значення

Те, як ми готуємо їжу, за словами експерта, впливає на стан печінки, шлунково-кишкового тракту, мікрофлору. Від того, чи смажимо ми, варимо чи тушкуємо, залежить протікання обмінних процесів і те, чи будуть ушкоджуватися ваші клітини та тканини.

- Найкращий варіант приготування – відварювання, запікання під кришкою або в рукаві. Якщо вам потрібно щось підсмажити, підсмажте трохи. Слідкуйте, щоб не утворювалися коричневі запечені скоринки, які багато хто любить: це – токсичні речовини, – наголошує Євгенія Розум.

Дозуйте сіль

Зайва сіль - це набряки та ризик підвищення артеріального тиску. Як правило, якщо є зайва вага, вона супроводжується підвищеним артеріальним тиском. Особливо якщо ми говоримо про людей 35-40+. У цьому разі тим більше треба контролювати кількість солі, попереджає дієтолог.

Як солити правильно

  • Не соліть їжу під час приготування їжі. Досолюйте, коли вона вже у вашій тарілці. Так ви не з'їсте солі більше, ніж треба.
  • Щоб їжа була смачною та зігрівала, використовуйте пряні трави та приправи. З їхньою допомогою, зокрема, легше контролювати кількість солі.
  • Чудовий варіант для тих, хто не має протипоказань – перець: червоний перець, гострий чилі. Він дає відчуття жару, тепла. Використовуйте його в холодний сезон: з ним простіше обмежити сіль і він дозволяє почуватися зігрітим.

І не прибирайте жири!

- У нашому раціоні мають бути якісні жири, особливо у зимовий період. Якусь частину енергії ми віддаємо на обігрів тіла – жири нам у цьому дуже допомагають, – радить лікар. – Але важливо, щоб жири були якісними.

Які жири корисні

  • Насамперед, це жир з риби, птиці та м'яса - їх ми отримуємо разом із продуктами.
  • З рослинних жирів – авокадо, різноманітні горіхи та насіння.
  • Також рослинна олія. Оптимально оливкова. Можна об'єднувати нерафіновану соняшникову та лляну олію, але краще вживати їх у вигляді насіння: у насінні олії зберігаються найкращим чином і не так окислюються.
  • Як тваринний жир підійдуть молочні продукти - вершкове або топлене масло (82-83% жирності), можна використовувати трохи вершків. Звісно, ​​в помірних кількостях.
  • Якщо потрібно щось підсмажити, змащуйте сковороду смальцем або вершковим маслом. Для смаження також підходить оливкова та кокосова олії: ці продукти менше окислюються і утворюють менше токсичних речовин. Решту олії краще додавати в готові страви в холодному вигляді.

А що на десерт?

Традиційно лікар радить фрукти та ягоди, які обов'язково мають бути в раціоні. Ними можна або доповнювати основну страву, або їсти окремо на десерт.

- Краще вибирати кисло-солодкі фрукти. Якщо це солодкі груша та виноград – дозуйте ці продукти. Особливо, якщо вам актуальна тема нормалізації ваги або ви швидко набираєте зайве. Зверніть увагу на ягідки, особливо сезонні. Це калина, обліпиха, журавлина, брусниця. Всі ягоди, які можуть зберігатися довго, є безцінними для нас. Вони впливають на процеси, що відбуваються в нашій печінці, детоксикацію, імунну систему та мікрофлору.

Як використовувати ягоди (як свіжі, так і заморожені)

  • Приготувати морс;
  • використовувати їх як доповнення до салатів, приготованих овочів - вони надаватимуть стравам цікаву кислинку;
  • збити ягоди в блендері і додати як соуси до м'яса та птиці.
Невелика хитрість

Гарячі страви дарують почуття насичення

- У холодну пору року можна впливати на самопочуття за допомогою гарячих страв: у цей час хочеться більше зігрітися - теплі страви швидше приносять почуття ситості. Використовуйте різноманітні сезонні супчики. Можна приготувати овочевий суп-пюре чи крем-суп. Восени нам доступний наш улюблений гарбуз. З ним можна приготувати безліч цікавих страв – і суп-пюре, і крем-суп. Будь ласка, використовуйте.

Але не варто їсти лише супи: для нас найкращі продукти – цілісні.

Ніщо так добре не зігріває і водночас насичує у холод, як суп. Фото: pixabay.com

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
В США объявили, чем закончится война в Украине
Известия Киев
2024-10-24T17:50:30Z
"Возвращаются в оккупацию": Украина провалила политику по поддержке ВПЛ, — Шуляк
Фокус
2024-10-23T21:06:39Z
Медведев пригрозил США ядерным оружием и предрек крах западного миропорядка
Новости Украины
2024-11-02T15:48:20Z
Коллаборантку Монтян лишили права заниматься адвокатской деятельностью
Корреспондент
2024-10-24T19:06:14Z
ГУР узнало, чем Путин "вооружил" наемников из КНДР
Хвиля
2024-11-02T21:30:32Z
"Хочешь увидеть, как я бью людей": Трамп не на шутку разозлился на митинге
Comments UA
2024-11-02T21:27:02Z
Сикорский ответил Зеленскому по поводу МиГов: Мы сделали больше, чем любая другая страна
Европейская правда
2024-11-01T13:30:58Z
Северокорейские военные начали действовать в Украине, – разведка США
Хвиля
2024-10-29T21:39:41Z
Эрдоган сделал Путину любопытное предложение
Comments UA
2024-10-25T22:33:49Z
Стояли, ждали и заскучали: девушка нашла, чем занять свой рот с мужчиной в очереди
Знай
2024-10-22T19:51:44Z
Привлечете беду: какой день недели считается опасным для стрижки
Marie Claire
2024-10-25T22:00:38Z
Медиков из военных госпиталей переводят в пехоту: что происходит
Comments UA
2024-10-28T11:06:38Z
Россияне ставят на свои БПЛА линзы Люнеберга: зачем они нужны и есть ли такие у ВСУ
Фокус
2024-10-21T14:21:24Z
В Третьей штурмовой критикуют военное командование: какая причина
Comments UA
2024-11-02T21:06:53Z
ПВО стало хуже сбивать "шахеды": Безуглая назвала неожиданную причину
Comments UA
2024-11-02T20:45:10Z
Какие доплаты получат пенсионеры в 2025 году
Знай
2024-10-20T18:36:01Z
Не только мобилизация: какие социальные услуги обязаны предоставлять ТЦК украинцам — список
Знай
2024-10-21T18:06:58Z
26 октября 2024 года: Димитрия Мироточца - что сегодня нельзя делать
Фокус
2024-10-25T23:21:02Z
Российская певица официально бросила своего четвертого мужа
Comments UA
2024-10-22T19:51:54Z
Не замерзнуть и роскошно выглядеть: 7 модных идей, которые вдохновят вас перед ноябрьскими холодами
Marie Claire
2024-10-31T19:16:19Z
8 главных трендов 2025 года
Marie Claire
2024-10-21T18:01:22Z
Цыбульская уехала за границу с девятилетним сыном
Корреспондент
2024-10-29T11:06:30Z
"Мы проиграли стереотипу": Андрей Бедняков признался, почему развелся с женой
Фокус
2024-11-02T20:45:42Z
Какой брючный костюм будет в моде в 2025 году — 6 признаков, которые выделят вас из толпы
Marie Claire
2024-11-02T18:01:40Z
Киллиан Мерфи появился на премьере в Лондоне со светлыми волосами
Фокус
2024-10-25T08:30:38Z
Хейли Бибер спустя два месяца после рождения сына вернулась к занятиям пилатесом
Фокус
2024-10-23T13:15:26Z
Известная актриса рассказала о кризисе в отношениях с мужем
Фокус
2024-10-22T14:24:36Z
Оккупанты массово заходят в Селидово - украинские дроноводы не успевают за потоком
Апостроф
2024-10-24T12:27:39Z
Пора готовить оборону Павлограда: Безуглая прогнозирует катастрофу на фронте
Comments UA
2024-10-25T21:12:12Z
Удар по Харькову: число жертв возросло
Корреспондент
2024-10-29T03:36:52Z
Лунный гороскоп на 29 октября, вторник
Marie Claire
2024-10-28T21:06:41Z
В Харьковской области оккупанты атаковали гражданское авто
Корреспондент
2024-11-02T21:30:05Z
ПВО отбивает атаку "шахедов" на Киев
Корреспондент
2024-11-02T21:15:34Z
Как стоимость пачки сигарет: коммунальщики аргументировали очередное повышение тарифов
Знай
2024-10-26T02:12:28Z
Следующая цель - Запорожье? Прогнозы хода войны
Корреспондент
2024-10-23T19:45:57Z
Враг ударил по энергообъекту в Сумской области
Корреспондент
2024-10-23T13:39:29Z
Почему пожилые люди меньше спят: названы главные причины
Comments UA
2024-10-25T22:36:15Z
Самые распространенные причины рака кожи: какие симптомы указывают на болезнь
Comments UA
2024-10-26T00:33:18Z
Польза и вред свежих соков: кому не следует употреблять фреши
Comments UA
2024-10-25T23:42:36Z
Почему не хватает воздуха: смертельные болезни, при которых возникает удушье
Comments UA
2024-10-26T02:36:33Z
Неприятное пробуждение. Что заставляет людей постоянно просыпаться в 3 часа ночи
Фокус
2024-11-02T20:51:28Z
Смертельный окрас: ученые обнаружили вредные вещества в распространенной косметике
Фокус
2024-11-02T20:03:56Z
Польза речной рыбы: какие виды следует добавить в рацион
Comments UA
2024-10-26T00:09:17Z
Отказаться раз и навсегда: как избавиться от вредных привычек
Comments UA
2024-10-26T02:09:34Z
ВОЗ отметила наибольший за последние десятилетия уровень заболевания туберкулезом в мире
ZN UA
2024-11-02T19:46:21Z
В Тернополе возле студенческого общежития умер работник университета
Корреспондент
2024-10-21T14:03:13Z
На Киевщине еще одно попадание БПЛА – соцсети
Корреспондент
2024-10-25T23:09:01Z
"По горячим следам": в Киеве задержали поджигателя отделений Укрпочты
Апостроф
2024-10-30T16:36:16Z
Россияне ударили по кладбищу в Одессе - повреждено более 100 могил
Апостроф
2024-11-01T15:22:12Z
Российская армия ударила по железнодорожной станции в Днепропетровской области: пострадала работница
ZN UA
2024-11-02T21:07:22Z
В Днепровском районе выросло число пострадавших после атаки РФ
Корреспондент
2024-11-02T19:48:32Z
Российский военный вертолет разбился в Керченском проливе: что известно
Апостроф
2024-10-26T21:31:46Z
Житель Херсонщины взорвался на российской мине
Корреспондент
2024-10-26T16:01:52Z
В Днепре увеличилось количество погибших в результате ракетного удара
TSN
2024-10-25T22:33:36Z
"Тысяча Зеленского": в Минэкономики рассказали, куда начислят деньги
Фокус
2024-10-26T22:24:07Z
Солнечная электростанция: сколько стоит ее установить
ZN UA
2024-10-26T02:34:25Z
Литва отключится от российской электросети
Корреспондент
2024-10-26T00:00:19Z
Правительство изменило критерии бронирования работников
Корреспондент
2024-10-23T15:15:22Z
Стоит ли готовиться к курсу 47 гривен за доллар
Знай
2024-11-02T21:12:32Z
В Украине проводят масштабное изменение системы пенсий: сколько "снимут" с реальных зарплат
Знай
2024-11-02T20:30:35Z
Пенсия при минимальной зарплате: какой размер выплат можно получить
ZN UA
2024-10-26T05:04:09Z
Валютных скачков не избежать: что будет с курсом доллара к концу года
Знай
2024-11-02T18:36:26Z
Пенсия в Украине: стало известно, сколько получают руководители ПФУ
Политека
2024-11-02T18:31:01Z
Мы все не идеальны: худшие черты всех знаков Зодиака
Знай
2024-10-28T16:51:23Z
Почти вечные: продукты, которые не портятся годами
Comments UA
2024-10-26T01:42:46Z
Зачем замораживать джинсы: секреты стирки, о которых вы точно не знали
Знай
2024-10-27T20:51:34Z
Домашний грушевый пирог: простой рецепт с орехами и шоколадом
Политека
2024-10-30T00:00:38Z
Недостаток оказался преимуществом: ученые рассказали, как нас защищает иностранный акцент
Фокус
2024-11-02T21:06:44Z
Готовые образы: 6 идей, чтобы нарядиться на любую вечеринку
Marie Claire
2024-11-02T20:31:04Z
Пара из Британии разочарована самым дорогим завтраком в своей жизни
Фокус
2024-10-29T07:06:17Z
Как сделать компостную яму для листьев: советы опытных дачников
Политека
2024-10-26T00:06:26Z
Семейный мясной пирог с сыром и овощами за 40 минут: вкусный рецепт
Политека
2024-11-02T19:48:12Z
Из Украины сбежали двое хоккеистов, не вернувшись домой после игр Континентального кубка
Комсомольская правда
2024-11-02T14:33:49Z
Эннис рассказал о плане на поединок с Чухаджяном
Корреспондент
2024-11-02T10:12:37Z
Невесту Роналду госпитализировали из-за серьезной болезни
Корреспондент
2024-10-25T14:12:07Z
Возлюбленная Роналду провела четыре дня в больнице - шокирующие детали
Корреспондент
2024-10-26T07:39:06Z
Семь мячей на двоих: "Жирона" без Цыганкова победила в феерическом матче чемпионата Испании
TSN
2024-11-02T20:03:59Z
Небольшая азиатская страна унизила Россию
Comments UA
2024-11-02T18:42:24Z
Карпати в другому таймі розбили оборону Лівого Берега
Football.ua
2024-11-02T15:39:10Z
Стакан с алкоголем и сигарета: легенда футбола Адриано оказался в центре внимания
Фокус
2024-11-02T14:06:33Z
Усик – Фьюри 2: букмекеры назвали фаворита реванша
Известия Киев
2024-11-02T13:54:46Z
Предлагают сэкономить, а в итоге вы останетесь без денег: клиенты Vodafone поднимают бунт
Знай
2024-10-27T20:30:18Z
Батареи останутся в прошлом: создана пленка, превращающая движения в энергию
Фокус
2024-10-20T18:57:52Z
Лучшие складные смартфоны 2024 года: какие "раскладушки" пользуются успехом
Фокус
2024-10-25T13:06:53Z
Четыре опасных астероида сблизятся с Землей в ближайшие 24 часа - заявление NASA
Апостроф
2024-10-24T05:30:17Z
НЛО не только существуют, но и взаимодействуют с людьми: генерал утверждает, что знает это лично
Знай
2024-11-02T21:30:20Z
Найден способ подтвердить существование темной материи: помогут камни возрастом миллиарды лет
Фокус
2024-11-02T20:03:08Z
Жители России вновь могут скачать драйвера с сайта Nvidia
GameMag
2024-10-23T23:43:09Z
Российских игроков приглашают на консольный фестиваль CGF — Console Gaming Festival — Яша Хаддажи рассказал, чего от него ждать
GameMag
2024-10-24T17:16:19Z
Ужасы Outlast выйдут из монитора на большой экран: создатели "Пилы" займутся экранизацией
Знай
2024-11-02T19:51:04Z
Покупатели подержанных авто рискуют больше, чем думают
Знай
2024-11-02T16:51:53Z
Подорожала в 3 раза: старая 15-летняя Honda ушла с молотка за $102 000
Фокус
2024-11-02T13:30:56Z
"Горбатый", "буханка" и "пирожок": какие самые популярные прозвища были у советских авто
Фокус
2024-11-02T12:42:11Z
Семейный экспресс: тест-драйв нового Mitsubishi Outlander
Фокус
2024-11-02T09:36:14Z
«Это аномалия» ─ руководитель разработки ПО Rivian о кнопках в автомобилях
ITC
2024-11-01T21:16:54Z
980-сильное внедорожное купе: дебютировал самый мощный и странный "Гелендваген"
Фокус
2024-11-01T16:57:47Z
Искусственный интеллект подсчитал: сколько украинцам нужно времени, чтобы купить авто без кредита
Comments UA
2024-11-01T15:03:08Z
Geely выпустили недорогой кроссовер для бездорожья с оригинальным дизайном
Фокус
2024-11-01T14:57:01Z
В Украине сменился лидер продаж новых легковых автомобилей
Корреспондент
2024-11-01T13:03:46Z