MY.UAНовини
Як харчуватися восени та взимку, щоб не страждати через фігуру влітку, - поради дієтолога
Як харчуватися восени та взимку, щоб не страждати через фігуру влітку, - поради дієтолога

Як харчуватися восени та взимку, щоб не страждати через фігуру влітку, - поради дієтолога

Закінчилося не лише літо, а й бабине літо. На вулиці холодно, в квартирах теж не комфортно, тому тягне лежати під теплою ковдрою, заїдаючи нудьгу чимось смачним та висококалорійним. Такий режим однозначно призведе до набору кілограмів, а отже, треба вибудовувати своє харчування так, щоб не довелося посилено худнути до літа.

Яким має бути зимове харчування? Що прибрати з раціону, щоб не погладшати? Яка їжа допоможе нам почуватися добре та легко? Якщо не солодке, чим себе тішити? Про це Коротко про розповіла дієтолог Євгенія Розум.

Позбавляємось зайвого: 1 - калорійних напоїв

Дієтолог Євгенія Розум. Фото: Фейсбук

- Вага - не лише про естетику, а й наше здоров'я, - наголошує дієтолог. - Щоб не набрати непотрібних кілограмів за холодний період, спробуйте прибрати шкідливі продукти, що призводять до збільшення ваги та погіршення самопочуття.
Так, лікар радить звернути увагу, чи немає у нашому харчуванні зайвих продуктів, які ми вживаємо непомітно для себе.
- Насамперед, це солодкі напої – соки та газувані напої. У прохолодну пору року хтось збільшує вживання теплих напоїв – кави та чаю. Головне питання: з чим ми їх п'ємо і в якій кількості? Якщо це кава, то двох-трьох чашок на день буде достатньо. Є зайва вага? У цьому разі краще не вибирати латте з великою кількістю молока або обмежитися одним напоєм на день.

Що стосується молока, то, за словами дієтолога, воно не таке вже й безпечне - причому як коров'яче, так і рослинне.

- Якщо ми вживаємо напої з молоком – 3-4 порції – це вже забагато. Молоко у наших напоях – це їжа, – нагадує Євгенія. – А якщо наші напої доповнити солодкими сиропами та цукром, дуже легко перебрати з калоріями. Багато хто замінює звичайне молоко на рослинне - зверніть увагу, скільки ви вживаєте: воно також має свою калорійність і містить доданий цукор.

Чай з цукром або з печивом, продовжує лікар, призводить до того, що ми легко перебираємо з калоріями, і, здавалося б, такі дрібниці не дозволяють ні знизити вагу, ні успішно її контролювати.

- Тому, насамперед, потрібно прибрати зайві напої або залишити лише воду, чай без цукру - трав'яний, чорний, зелений, каву без будь-яких добавок - цукру та солодощів. Дозовано можна додавати молоко чи вершки, – каже Євгенія.

Що пити

  • 💧Найкращий напій - вода. У холодний сезон ми хочемо пити її менше. У цьому разі можна підігріти воду, зробити її теплою або гарячою. Для покращення смаку у воду можна додати продукти, що не впливають на рівень глюкози та інсуліну: наприклад, лимон або лайм, корицю, імбир, кардамон. У води з'явиться приємний присмак, при цьому вона залишатиметься водою;
  • ☕️зелений чай, чорний, ройбуш, кава, цикорій, але без добавок;
  • ☕️допустимо какао (людям із зайвою вагою краще пити какао на воді);
  • 🥛якщо ви нормально переносите молоко та не маєте зайвої ваги, можна його додавати. Але помірковано і без цукру.

Мінімізуйте кількість кави та какао з молоком, як би затишними у холод вони не виглядали. Фото: pixabay.com

Позбавляємося зайвого: 2 - напівфабрикатів

Така їжа, на думку дієтолога, тягне за собою цілий ланцюжок проблем.

- Сосиски, сардельки, ковбаси містять багато шкідливих речовин та надмірну кількість солі. Колір сосисок та ковбас говорить про те, що там багато барвників (відварене м'ясо буде сірого кольору). Це вкрай шкідливо для нашої печінки, бо провокує аутоімунні процеси, порушення гормонального фону, доброякісні пухлини та онкологічні захворювання. Тому максимально її мінімізуйте, а краще взагалі виключіть із раціону.

Чим замінити

🥩Вибирайте цілісні продукти.

- Якщо говорити про м'ясо, це має бути шматочок м'яса. Якщо приготувати з нього щось смачне вдома, ви точно знатимете, скільки солі та спецій туди поклали, зможете використовувати ароматні трави. Підсилювачів смаку та барвників там не буде.

Встановлюємо чітку кількість прийомів їжі

- Тягу до переїдання можна скоригувати режимом харчування, зробивши 3-4 повноцінні прийоми їжі без перекусів, - каже Євгенія. - Нерідко стикаюся з тим, що люди їдять невеликими порціями і часто. Наприклад, замість сніданку – кава та маленький бутербродик. Така їжа не наситить вас надовго, до обіду її точно не вистачить. Якщо сніданок не був повноцінним - знову підуть у хід печиво, солодощі, у кращому разі, фрукти. Але навіть фрукти – не повноцінна їжа. Повноцінний сніданок дасть насичення до наступного прийому їжі та убезпечить від додаткових під'їдань.

Коли ми добре насичені, організм отримав усі необхідні йому вітаміни та мікроелементи, у нього не виникає потреби “просити” у вас додаткову цукерку чи солодке. Хотітись цього не буде. І навіть якщо вам їх запропонують, ви легко зможете себе контролювати.

Як виглядає повноцінний прийом їжі

Повноцінна їжа має бути змішаною - овочі, складні вуглеводи та якісний білок.

  • Вуглеводи: злаки, каші, макарони, бобові - цілісні продукти дадуть гарне насичення.
  • Білок: риба, птиця, м'ясо, морепродукти, субпродукти, яйця, шматочок сиру, сир у вигляді сирників.
  • Овочі: блюдо доповніть достатньою кількістю овочів.

Якщо запечена або відварена куряча грудка здається вам нудною, додайте більше спецій, прянощів, зелені. Фото: pixabay.com

Спосіб приготування має значення

Те, як ми готуємо їжу, за словами експерта, впливає на стан печінки, шлунково-кишкового тракту, мікрофлору. Від того, чи смажимо ми, варимо чи тушкуємо, залежить протікання обмінних процесів і те, чи будуть ушкоджуватися ваші клітини та тканини.

- Найкращий варіант приготування – відварювання, запікання під кришкою або в рукаві. Якщо вам потрібно щось підсмажити, підсмажте трохи. Слідкуйте, щоб не утворювалися коричневі запечені скоринки, які багато хто любить: це – токсичні речовини, – наголошує Євгенія Розум.

Дозуйте сіль

Зайва сіль - це набряки та ризик підвищення артеріального тиску. Як правило, якщо є зайва вага, вона супроводжується підвищеним артеріальним тиском. Особливо якщо ми говоримо про людей 35-40+. У цьому разі тим більше треба контролювати кількість солі, попереджає дієтолог.

Як солити правильно

  • Не соліть їжу під час приготування їжі. Досолюйте, коли вона вже у вашій тарілці. Так ви не з'їсте солі більше, ніж треба.
  • Щоб їжа була смачною та зігрівала, використовуйте пряні трави та приправи. З їхньою допомогою, зокрема, легше контролювати кількість солі.
  • Чудовий варіант для тих, хто не має протипоказань – перець: червоний перець, гострий чилі. Він дає відчуття жару, тепла. Використовуйте його в холодний сезон: з ним простіше обмежити сіль і він дозволяє почуватися зігрітим.

І не прибирайте жири!

- У нашому раціоні мають бути якісні жири, особливо у зимовий період. Якусь частину енергії ми віддаємо на обігрів тіла – жири нам у цьому дуже допомагають, – радить лікар. – Але важливо, щоб жири були якісними.

Які жири корисні

  • Насамперед, це жир з риби, птиці та м'яса - їх ми отримуємо разом із продуктами.
  • З рослинних жирів – авокадо, різноманітні горіхи та насіння.
  • Також рослинна олія. Оптимально оливкова. Можна об'єднувати нерафіновану соняшникову та лляну олію, але краще вживати їх у вигляді насіння: у насінні олії зберігаються найкращим чином і не так окислюються.
  • Як тваринний жир підійдуть молочні продукти - вершкове або топлене масло (82-83% жирності), можна використовувати трохи вершків. Звісно, ​​в помірних кількостях.
  • Якщо потрібно щось підсмажити, змащуйте сковороду смальцем або вершковим маслом. Для смаження також підходить оливкова та кокосова олії: ці продукти менше окислюються і утворюють менше токсичних речовин. Решту олії краще додавати в готові страви в холодному вигляді.

А що на десерт?

Традиційно лікар радить фрукти та ягоди, які обов'язково мають бути в раціоні. Ними можна або доповнювати основну страву, або їсти окремо на десерт.

- Краще вибирати кисло-солодкі фрукти. Якщо це солодкі груша та виноград – дозуйте ці продукти. Особливо, якщо вам актуальна тема нормалізації ваги або ви швидко набираєте зайве. Зверніть увагу на ягідки, особливо сезонні. Це калина, обліпиха, журавлина, брусниця. Всі ягоди, які можуть зберігатися довго, є безцінними для нас. Вони впливають на процеси, що відбуваються в нашій печінці, детоксикацію, імунну систему та мікрофлору.

Як використовувати ягоди (як свіжі, так і заморожені)

  • Приготувати морс;
  • використовувати їх як доповнення до салатів, приготованих овочів - вони надаватимуть стравам цікаву кислинку;
  • збити ягоди в блендері і додати як соуси до м'яса та птиці.
Невелика хитрість

Гарячі страви дарують почуття насичення

- У холодну пору року можна впливати на самопочуття за допомогою гарячих страв: у цей час хочеться більше зігрітися - теплі страви швидше приносять почуття ситості. Використовуйте різноманітні сезонні супчики. Можна приготувати овочевий суп-пюре чи крем-суп. Восени нам доступний наш улюблений гарбуз. З ним можна приготувати безліч цікавих страв – і суп-пюре, і крем-суп. Будь ласка, використовуйте.

Але не варто їсти лише супи: для нас найкращі продукти – цілісні.

Ніщо так добре не зігріває і водночас насичує у холод, як суп. Фото: pixabay.com

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Гороскоп на 27 июля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-07-26T16:51:34Z
10 вещей, которые никогда не понадобятся в поездках: советы, которые помогут собрать чемодан
Знай
2025-07-26T15:21:26Z
Гороскоп на сегодня 25 июля: сопротивление Тельцов, уязвимость Раков и разочарование Рыб
Знай
2025-07-25T01:45:56Z
"Просто будь собой" — плохой совет, утверждает психолог: что взамен говорят успешные люди
Фокус
2025-07-27T09:00:52Z
Рецепт, покоривший хозяек: консервированные кабачки в томатном соке на зиму, которые никогда не остаются в кладовке
Знай
2025-07-27T06:51:01Z
Въезд в США обрастает налогом в $250: как новый сбор усложнит въезд иностранцам
UAToday
2025-07-22T16:06:01Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
Долго стоять у плиты не придется: как приготовить ленивую лазанью на сковородке
Telegraf
2025-07-27T06:18:25Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Анджелина Джоли после громкого развода закрутила роман с бывшим любовником: кто он — СМИ
TSN
2025-07-26T15:18:52Z
Заметно похудевший Юрий Ткач восхитил романтикой с женой и показал подросшую дочь
TSN
2025-07-27T09:06:17Z
Она "разрывала" все чарты в 2018-м: какая украинская песня собрала 480 миллионов просмотров на YouTube
Telegraf
2025-07-27T05:06:44Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Лишь два стакана в день этого сока нормализует высокое артериальное давление
Comments UA
2025-07-23T17:06:12Z
В Японии разрешили выращивать человеческие эмбрионы из стволовых клеток
Новости Украины
2025-07-26T15:48:09Z
Почему петрушка должна быть в рационе каждого: девять причин
Gazeta UA
2025-07-27T05:45:58Z
Безуглая призналась, что имеет синдром Аспергера: что это за расстройство спектра аутизма
Comments UA
2025-07-27T05:15:17Z
Как распознать «тихий» инфаркт
UAToday
2025-07-26T16:51:32Z
Как заставить помидоры покраснеть: действенные способы
Gazeta UA
2025-07-21T15:33:32Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Сербия назвала условие поддержки санкций ЕС против России
Корреспондент
2025-07-25T12:33:17Z
Россия готовит новое масштабное наступление на Украину: ей будет помогать другая страна
Comments UA
2025-07-27T08:57:41Z
Российские туристы оказались в эпицентре войны в Таиланде: подробности. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-27T08:57:05Z
Зеленский утвердил закон против независимости НАБУ и САП, несмотря на предупреждения ЕС
Европейская правда
2025-07-22T23:09:08Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
Завтра правительство Шмыгаля представит важные решения для украинцев
TSN
2025-07-13T20:36:33Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Вместо парада - рой дронов: Ленинградская область содрогнулась от крупнейшей атаки с начала войны
Telegraf
2025-07-27T09:03:30Z
Бесплатное жилье для ВПЛ в Хмельницкой области: где точно приютят убежище
Политека
2025-07-27T09:01:43Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Полиция нашла женщину, которая в метро Киева кричала пророссийские лозунги
Корреспондент
2025-07-19T11:54:06Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Россияне ударили по дому в Степногорске: двое погибших
Апостроф
2025-07-27T08:57:19Z
В супермаркете мужчина с ножом напал на людей, ранены более 10 человек
TSN
2025-07-27T08:48:37Z
Россияне сообщают о взрывах в Подмосковье
Корреспондент
2025-07-18T03:45:47Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
Войска РФ попали в дом в Запорожской области: два человека погибли
ZN UA
2025-07-27T08:58:21Z
На Сумщине восемь пострадавших из-за обстрелов РФ
Корреспондент
2025-07-27T08:45:39Z
В сердце Украины заметили пушистых "гостей": они способны нападать на людей
Telegraf
2025-07-15T22:31:21Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Предателя Украины жестко избили в UFC
Telegraf
2025-07-27T09:00:00Z
Зинченко выбрал команду, в которой намерен играть дальше
Корреспондент
2025-07-27T08:57:21Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
"Динамо" – "Хамрун Спартанс": прогноз букмекеров, где и когда смотреть ответный матч квалификации Лиги чемпионов
ZN UA
2025-07-27T08:49:00Z
Два рекорда за год: юная львовянка установила новое достижение на Говерле
Фокус
2025-07-27T08:48:16Z
Сметанина назначена и.о. генерального директора Укроборонпрома
Корреспондент
2025-07-22T19:18:36Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Россия и Северная Корея запускают авиационные рейсы между странами
Апостроф
2025-07-27T08:27:01Z
Цены на топливо 27 июля: сколько стоят бензин, газ и дизель
TSN
2025-07-27T07:36:23Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Казахстан усложнил транзит российских грузов
Корреспондент
2025-07-14T17:18:49Z
Почему вода в океане солёная, а в озёрах и реках - нет: ответ вас может удивить
UAToday
2025-07-26T16:51:54Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
PlayStation анонсировала Titanic Escape Simulator – исторически точный симулятор выживания на "Титанике"
Знай
2025-07-27T07:51:17Z
Китайское кунг-фу и мрачный мир: Более 20 минут геймплея Phantom Blade Zero с S-PARTY 2025
GameMag
2025-07-27T07:01:30Z
Square Enix утратила оригинальный исходный код Final Fantasy Tactics — в The Ivalice Chronicles игра воссоздана в новом виде
GameMag
2025-07-27T06:07:27Z
Circana: Для успеха разработчикам нужно выпускать игры везде, геймеры не бросают любимые платформы ради чужих эксклюзивов
GameMag
2025-07-27T05:04:32Z
Выпустят сразу несколько моделей: Apple запускает глобальное обновление линейки iPhone
Знай
2025-07-27T04:51:44Z
Ученые выяснили, безопасны ли электронные сигареты во время беременности: исследование впечатляет
TSN
2025-07-27T04:21:03Z
На разгадку есть15 с. Попробуйте найти в головоломке странное авто
Gazeta UA
2025-07-26T07:36:54Z
В Украине распространяется новая опасная афера: автовладельцы под угрозой
Знай
2025-07-26T02:51:44Z
Renault обновила сверхбюджетный микровэн Triber
Корреспондент
2025-07-25T19:06:04Z
Китайские компании удвоили долю на европейском автомобильном рынке
Корреспондент
2025-07-25T17:27:31Z
Kia раскрыла детали модульного электрического грузовика PV5
Корреспондент
2025-07-25T17:24:28Z
Электромобиль Zeekr получил идеальную версию для украинских условий
Фокус
2025-07-25T15:57:19Z
В интернете показали редкий и малоизвестный спортбайк Citroen 80-х
Фокус
2025-07-25T15:00:33Z
Эти привычки вождения могут увеличить расход топлива до 40%
Знай
2025-07-25T09:51:54Z
В Украине упал спрос на бензиновые автомобили
Корреспондент
2025-07-25T09:33:51Z