MY.UAНовини
Невже зима знову без світла: чому Україна може опинитися на межі блекауту
Невже зима знову без світла: чому Україна може опинитися на межі блекауту

Невже зима знову без світла: чому Україна може опинитися на межі блекауту

Росія може вдатися до обстрілів ядерних об'єктів України цього опалювального сезону. Водночас майбутні удари є лише прогнозованими, а тому чи справді так трапиться – невідомо. Попри прогнози, можливість російських атак на об'єкти ядерних електростанцій можуть спричинити колапс в українській енергосистемі.

Найімовірніше, що блекауту в такому випадку не уникнути, адже ядерна енергетика залишається найбільшим виробником електроенергії, у той час, як маневрована генерація зазнала за останні місяці тривалих атак.

24 Канал дізнавався наскільки важлива ядерна енергетика у виробництві електроенергії, що відбуватиметься зі світлом під час атак на ядерні об'єкти та чи може бути блекаут знову.

Чи буде Росія атакувати ядерні об'єкти цієї зими

У розмові з 24 Каналом експерт з ринку енергетики Юрій Корольчук розповів, що з 2022 року по теперішній період Росія майже не атакувала ядерні енергостанції України. Постає питання: яка ж тоді логіка таких дій в наступному році чи найближчим часом? Крім того, усі ядерні об'єкти України давно відомі Росії, адже їх будували ще за часів Радянського Союзу.

Нагадуємо! Міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив про те, що за даними української розвідки Кремль готує удари по критичних об'єктах ядерної енергетики. Йдеться про відкриті розподільчі пристрої АЕС та підстанції передачі, які є критичними для безпечної роботи атомної енергетики.

Раніше вже були випадки, коли на окупованій Запорізькій АЕС виникали ризики щодо безпеки й обговорювалися моменти щодо ймовірних негативних сценаріїв. Однак це питання вичерпали, адже чимало було пояснень щодо того, що рівень захисту в АЕС доволі високий. Завдати шкоди самому об'єкту, який виробляє електроенергію, не так просто, як здається.

Юрій Корольчук

Експерт Інституту енергетичних стратегій

З іншого боку, якщо ракетні удари були здійснені по самому реакторові, то, звичайно, відбулася б зупинка АЕС навіть якби там були одна чи дві ракети. У такому випадку все б залежало від того, якої шкоди завдано.

Крім того, попри об'єкти, які розташовуються на території АЕС, є ще об'єкти, які є за її межами, і від них також залежить спроможність електростанції стабільно працювати. Адже, як відомо, електростанція може працювати за умови, якщо є споживач електроенергії.

Якщо ж нема споживача електроенергії, тобто, якщо він не отримує електроенергію, відбувається зупинка об'єкта,
– додає Корольчук.

Цікаво! Якщо буде пошкоджена підстанція, яка буде розташована на видачі електроенергії з боку АЕС, тоді також можна говорити про зупинку електростанції в цілому. Втім така "зупинка" ядерної електростанції означає, що вона попри все підтримуватиметься в режимі життєдіяльності, як-от на сьогодні Запорізька АЕС.

Експертка DiXi Group Олена Лапенко для 24 Каналу розповіла, що частка ядерної енергетики в балансі ОЕС України змінюється залежно від ремонтної кампанії на атомних енергоблоках, поточного споживання, темпів відновлення теплової та гідрогенерації.

В середньому ця частка сягає 55% (коливання можливе від 50% до 60%). Крім того, якщо росіяни продовжать бити по вугільній та гідрогенерації, то частка АЕС буде збільшуватись.

Олена Лапенко

Генеральний менеджер у сфері безпеки та стійкості, аналітичний центр DiXi Group

Якщо частка АЕС сягає 60%, то зрозуміло, що від стабільності роботи цього джерела енергії ми залежимо дуже сильно. Графік виробітку атомних енергоблоків, які експлуатує Україна, – рівний, вони не придатні до регулювання (швидкого зниження або збільшення виробітку). Тому важливо, щоб ці енергоблоки стабільно працювали всю зиму.

У пікові навантаження – вечірні або вранішні – споживання покриваються іншими видами генерації, а саме ТЕС та ГЕС за наявності резервів. Якщо ж значний дефіцит, то вся генерація працює цілодобово на максимальних потужностях, як і АЕС.

Водночас у мережі можна зустріти досить багато розповсюджених "міфів" щодо роботи АЕС та забезпечення споживання, зокрема, що кіловатами, виробленими на атомних електростанціях, можна нібито покрити дефіцит електроенергії для населення. Ця інформація не відповідає дійсності,
– додає Лапенко.

Що буде зі світлом

На думку Корольчука росіяни цьогоріч йтимуть шляхом, що у минулі роки, тобто "розхитуватимуть" підстанції, які фактично є "мостом" між виробником та споживачем. Зауважимо, що найбільший виробник електроенергії в Україні – атомні електростанції.

Коли розбивається ця ланка передачі від виробника електроенергії до споживача, то для АЕС з'являються проблеми. Можна навести приклад щодо ситуації з російськими ударами цієї весни по теплових електростанціях. На мою думку, основною ціллю Росії тоді було вивести з експлуатації теплові блоки та ТЕЦ, тобто маневровану генерацію,
– запевняє Юрій Корольчук.

У такому випадку перед енергосистемою постає питання ребром: відключати споживачів й промисловість, скорочуючи економіку, або ж навантажувати блоки АЕС для виробництва електроенергії в більшій кількості, а у певні періоди, коли немає надмірного споживання, – менше електроенергії. Однак у такому випадку можливі технічні чи аварійні поломки самих АЕС.

Важливо! Саме маневрована генерація виконує "гойдалки" з електроенергією у бік зростання та у бік зниження.

Якщо ж цієї зими удари відбуватимуться по підстанціях у такому вигляді, то, звичайно, йде мова про те, що зупиняться АЕС й Україна порине в темряву. Від ремонтних робіт залежатиме, коли все відремонтується чи відбудується, а також залежатиме у який період така ситуація трапиться.

Втім ми не знаємо чи насправді Росія наважиться бити саме по ядерних об'єктах. Припускати, що таке може трапитися, ми можемо. Однак тоді з міжнародної точки зору, це спричинить резонанс,
– зауважує експерт Юрій.

Олена Лапенко також говорить про непрогнозованість російських обстрілів. Також вона додає, що росіяни вже кілька разів цілили по підстанціях, куди видають потужність АЕС. Це є порушенням стабільної роботи енергосистеми й може призвести до чергового блекауту.

Зауважте! У звичайних умовах, за відсутності обстрілів, аварійне вимкнення навіть одного атомного енергоблока є стресом для енергосистеми, що вже казати, коли вимикається ціла електростанція з 2 – 4 енергоблоками.

Хороша новина полягає в тому, що все ж таки сподіваємось, що ефективність роботи нашої ППО посилюється, також енергетики вже мають значний досвід, як впоратись з наслідками російських атак, в нас є резерви обладнання. Тому сподіваємось, найгірших сценаріїв вдасться уникнути,
– зауважує експертка Лапенко.

За словами Корольчука, зараз важко прогнозувати, скільки днів без електроенергії буде після подій, які можуть спричинити удари по ядерних об'єктах.

  • Згадуючи зиму 2022 – 2023 років, коли було спеціально відключено АЕС від системи внаслідок ударів, і відповідно в Україні відбувся контрольований блекаут, що спричинив у середньому 2 – 3 доби без світла.
  • Водночас енергосистема Україні на сьогодні виснажена ракетними ударами й, за оцінками, енергетичного запасу є на рівні лише 70%.
  • Загалом, збитки української енергетики через російські обстріли оцінюють в 56,5 мільярда доларів, йдеться у звіті Міжнародного валютного фонду.
  • Водночас за оцінками KSE, із загальних збитків енергетичного сектору у понад 56 мільярдів доларів, 16 мільярдів з них припадає на прямі фізичні руйнування, у той час, як непрямі фінансові втрати становлять понад 40 мільярдів доларів.

Роль ядерної енергетики в Україні

Як повідомляють в пресслужбі Міненерго, атомна генерація забезпечує понад половину споживання електроенергії в Україні. Міністр енергетики Герман Галущенко зауважив, що всі розуміють, що атомна енергетика потрібна.

Цікаво! Ще у далекому 2020 році прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв у своїх соцмережах, що українські АЕС за 11 місяців виробили 52% всієї електроенергії. Він писав, що атомна енергетика та її розвиток були та залишаються одним із пріоритетів Уряду.

Водночас раніше у коментарі 24 Каналу енергетичний експерт Геннадій Рябцев підтвердив, що в країни є енергетична стратегія – базову потужність мають забезпечувати саме атомні електростанції, а регулювання – системи накопичення енергії, які працюють зі станціями на відновлюваних джерелах та високоманеврові потужності на газу.

Як працюють атомні електростанції

Станції перетворюють ядерну енергію в електричну. За таким принципом працюють й теплові електростанції, де поділ ядер деяких важких елементів перетворюється в тепло, а воно – в електроенергію.

На сьогодні в Україні є 4 атомні електростанції, що працюють, серед яких Хмельницька, Рівненська, Південноукраїнська та Запорізька, яка є найбільшою атомною станцією у Європі з потужністю в 6 тисяч мегаватів.

Важливо! З весни 2022 року Запорізька АЕС окупована росіянами, з постійним підвищеним ризиком небезпеки.

Крім того, лише нещодавно в Міненерго заявили, що ЗАЕС знову опинилася на межі блекауту через ворожі обстріли.

  • Відтак одна з ліній передачі, що з'єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС із загальною українською енергосистемою, відключилася.
  • Річ у тому, що станція живиться лише однією лінією електропередачі і якщо відключити її від зовнішнього живлення, тоді може трапитися черговий повний блекаут. Це, своєю чергою, загрожує радіаційній безпеці.

Попри наявні загрози та брак коштів для відновлення усіх об'єктів енергосистеми, зокрема й енергоблоків, влітку стало відомо, що "Енергоатом" готує проєкт будівництва покинутої Чигиринської АЕС. Наразі ухвалене рішення про надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою та передачу земельних ділянок площею понад 38 гектарів у постійне користування компанією.

Чи вигідна "ядерка" зараз

Лапенко зауважує, що дати чітку відповідь, чи варто вкладатися в ядерну енергетику зараз чи ні, неможливо, адже питання розвитку ядерної енергетики лежить не тільки в площині економічної ефективності, досягнення кліматичних цілей та "зеленого" енергоміксу, але й в площині ядерної безпеки.

  • Є шлях Німеччини, яка повністю відмовилась від АЕС та ще й протестує проти проєктів суміжних країн, які передбачають розміщення нових ядерних біля її кордонів.
  • Але поряд є і Франція, яка має найвищу частку атомної енергії у своєму балансі – у 2023 році 64,8%.

Моя особиста думка – до ухвалення рішення про будівництво нових атомних енергоблоків повинні бути залучені не тільки урядовці або парламентарі, а також громадські організації, екоактивісти, експерти з ядерної та фізичної безпеки. Повинен відбутись суспільний діалог і знайдено оптимальне рішення,
– додає експертка DiXi.

Річ й у тому, що відновлювальна енергія ще не відіграє в енергосистемі України ту роль, яку вона може і має відігравати при реалізації "зеленого переходу". І це пов'язане в основному з двома факторами:

  1. Перший – недостатність систем накопичення енергії та маневрової генерації,
  2. Другий – значна частка сонячної генерації.

Якщо проаналізувати успішні кейси країн ЄС, в яких дуже розвинута альтернативна енергетика, то видно, що там дуже значну частку цього сегмента займає вітрова генерація. Вітрові електростанції, хоч і є також нестабільною генерацією, але все ж таки здатні видавати потужність в мережу і ввечері, і зранку, і вночі,
– каже пані Олена.

Водночас сонячна електростанція за відсутності потужного накопичувача видає струм лише в денні години, які характеризуються низьким попитом.

Зараз головним завданням є стимулювання розвитку ВДЕ (відновлювана енергетика), створюючи умови для тих типів "зеленої" генерації, яка буде найбільш допоміжною для балансу енергосистеми.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Росіяни за добу 433 рази били по Запорізькій області - загинув чоловік, поранена дитина
УкраинФорм
2024-11-23T07:16:02Z
На Харківському напрямку росіяни атакували три рази, на Куп’янському за добу відбулося шість атак загарбників — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2024-11-23T07:12:45Z
Росіяни вночі та зранку тричі вдарили по прикордонню Сумщини
УкраинФорм
2024-11-23T07:12:31Z
Синєгубов розповів про ситуацію на Харківщині станом на 23 листопада
Мій Харків
2024-11-23T07:10:44Z
Із Куп’янського та Борівського напрямків евакуювали ще 32 людей
УкраинФорм
2024-11-23T07:09:24Z
Росіяни активізувалися на Времівському напрямку: карта бойових дій 23 листопада
24tv
2024-11-23T07:06:58Z
У Лозовій на Харківщині розпочинають капремонт дитячої поліклініки
УкраинФорм
2024-11-23T06:48:51Z
Воїни ССО здійснили наліт на позиції ворога: потужне відео
24tv
2024-11-23T06:42:20Z
Росіяни вдарили по 17 населених пунктах Херсонщини. Не минулося без постраждалих
ZN UA
2024-11-23T06:39:14Z
Трамп розглядає ексглаву розвідки Гренелла як спецпредставника щодо війни в Україні, – Reuters
24tv
2024-11-23T07:16:07Z
Як народний депутат Андрій Одарченко дав хабар Мустафі Найєму, а потім втік за кордон
Украина Криминальная
2024-11-23T07:12:05Z
Північна Корея готова до ядерного випробування, але чекає “політичного рішення” — оцінка США
ZN UA
2024-11-23T07:10:44Z
Як Путін вбивав своїх супротивників: у США розсекретили важливий документ
GlavRed
2024-11-23T07:09:03Z
Нинішня влада РФ готувала геноцид українців задовго до повномасштабного вторгнення - Буданов
УкраинФорм
2024-11-23T07:03:00Z
Тиждень змін, тріумфів і викликів: 1000 днів війни, медіаграмотність як свобода та бронза «Дитячого Євробачення»
Детектор М
2024-11-23T07:01:42Z
Росія позбавлятиме громадянства тих, хто не склав військову присягу
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T06:57:26Z
Трамп визначився з кандидатом на посаду міністра фінансів США: що відомо
24tv
2024-11-23T06:54:02Z
РФ скоро може знову запустити ракету "Орєшник": аналітики назвали цілі ворога
GlavRed
2024-11-23T06:45:32Z
День пам'яті жертв Голодомору: 5 художніх фільмів, які має побачити кожен українець
24tv
2024-11-23T06:33:41Z
Її "Жоржини" стали трендом у тіктоці: де зараз Наталія Бучинська
24tv
2024-11-23T05:06:09Z
У STALKER 2 з'явилася солістка The Hardkiss Юлія Саніна
InternetUA
2024-11-23T05:02:34Z
У Києві до Дня вшанування пам’яті жертв Голодомору відбулася прем’єра фільму «Сімейний альбом»
УкраинФорм
2024-11-23T00:39:03Z
Усвідомити цінність життя: фільми, серіали та мультфільми про постапокаліпсис
ZN UA
2024-11-23T00:03:12Z
Фільм «Ваяна» / Moana — Двейн Джонсон у полінезійському «костюми» на багатьох фото зі знімального майданчика
ITC
2024-11-22T22:03:39Z
Драматична історія про справедливість і помсту: які серіали подивитись, якщо сподобався "Реванш"
24tv
2024-11-22T21:39:08Z
«Ля Палісіада», «Мирні люди» і три копродукційні фільми про війну в Україні увійшли до списків «Оскара»-2025
Детектор М
2024-11-22T21:12:31Z
Пісні Tember Blanche потрапили у тренди завдяки серіалу "Реванш"
24tv
2024-11-22T21:03:41Z
Чим небезпечний анальний секс: наслідки, за та проти
CutInsight
2024-11-23T06:18:08Z
Гороскоп на завтра 24 листопада: Дівам - несподіваний дохід, Козерогам - велика удача
GlavRed
2024-11-23T04:27:10Z
На Херсонщині відкрили п’ять нових центрів телемедицини
УкраинФорм
2024-11-23T04:01:15Z
Головною лікаркою Америки стане медикиня з телеканалу Fox News
ZN UA
2024-11-23T03:07:34Z
У США вперше у світі провели подвійну трансплантацію легень за допомогою робота
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T02:42:56Z
У США виявили перший випадок зараження дитини на пташиний грип H5N1
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T23:42:27Z
За три роки Україна на 90% наблизилася до виконання європейського плану боротьби з інсультом - Ляшко
УкраинФорм
2024-11-22T23:00:41Z
3 добавки, які не допомагають при випадінні волосся: що насправді треба пити
24tv
2024-11-22T22:18:06Z
Імбир ніколи не буде сохнути та псуватися: секрет його зберігання
24tv
2024-11-22T21:03:06Z
Мілан — Ювентус. Напередодні
Football.ua
2024-11-23T07:16:29Z
Гвардіола: 75% клубів АПЛ хочуть, щоб Манчестер Сіті відправили до Чемпіоншипу
Football.ua
2024-11-23T07:12:46Z
Баварія — Аугсбург 3:0 Відео голів та огляд матчу Бундесліги
Football.ua
2024-11-23T06:51:59Z
НБА. «Сакраменто» без Леня програв у Лос-Анджелесі «Кліпперсу»
УкраинФорм
2024-11-23T06:48:24Z
Поздєєв: Щоб перемагати, треба забивати голи
Football.ua
2024-11-23T06:30:44Z
Полтава, Київ та Львів приймають у суботу матчі футбольної Прем'єр-ліги
УкраинФорм
2024-11-23T06:30:12Z
Динамо — Чорноморець. Напередодні
Football.ua
2024-11-23T06:22:22Z
Сельта — Барселона. Напередодні
Football.ua
2024-11-23T06:18:47Z
Ворскла — ЛНЗ. Напередодні
Football.ua
2024-11-23T05:49:15Z
В Україні прогнозують рекордно високі ціни на вершкове масло
AgroNews
2024-11-23T07:06:36Z
В Україні стрімко дорожчає ще один базовий продукт
TSN
2024-11-23T07:01:54Z
Україна та Литва зробили крок до унеможливлення обігу вкраденого окупантами зерна
AgroPortal
2024-11-23T07:00:23Z
Ціни на пальне знову злетять: названо причини та терміни подорожчання
Хвиля
2024-11-23T07:00:21Z
Відключення світла 23 листопада: у ДТЕК та "Укренерго" повідомили, коли не буде електрики
TSN
2024-11-23T06:21:19Z
Стало відомо, як змінилися ціни на кукурудзу
AgroNews
2024-11-23T06:06:39Z
Ухвалено проєкт закону про залучення інвестицій у рибну галузь
Agravery
2024-11-23T06:06:07Z
В Україні ввели новий порядок бронювання - відстрочку отримають працівники з зарплатою від 20 тисяч гривень
Комсомольская правда
2024-11-23T06:01:50Z
DroneUA надасть фіналістам конкурсу СИЛА АГРОЗМІН сертифікати на придбання агродрона
AgroPortal
2024-11-23T06:00:54Z
УІНП презентував новий ролик до Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-33 років
УкраинФорм
2024-11-23T07:16:16Z
Розвідувальний БпЛА виявлено біля британського авіаносця у Гамбурзі
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T07:15:28Z
В Україні вшановують пам’ять жертв Голодоморів
УкраинФорм
2024-11-23T07:12:11Z
Пам’яті молодшого сержанта Олександра Мирзи
УкраинФорм
2024-11-23T07:03:27Z
Дивні та лякаючі: двох ШІ-репортерів "звільнили" через невдоволення глядачів
InternetUA
2024-11-23T07:01:07Z
Любив Маріуполь і хотів там жити. Згадаймо Дмитра Положенцева
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T07:00:36Z
Росія може запустити по Україні ще один "Орєшнік" найближчими днями — аналітики
ZN UA
2024-11-23T06:55:33Z
На Сумщині сили ППО знищили дев'ять російських дронів
УкраинФорм
2024-11-23T06:45:01Z
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК
Знай
2024-11-23T06:36:13Z
Шляхи розійдуться – 2 знаки зодіаку, які можуть розірвати шлюб вже цього року
24tv
2024-11-23T07:03:27Z
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 23 листопада 2024 року
Фокус
2024-11-23T06:00:44Z
Як найкраще просити про підвищення зарплати: у Гарварді дали цікаві поради
24tv
2024-11-23T04:30:09Z
Міні штолени з сирного тіста: простий рецепт смачнющого печива
Политека
2024-11-23T04:02:25Z
Левам треба вийти з зони комфорту: гороскоп на 23 листопада
24tv
2024-11-23T03:06:41Z
Гороскоп на 23 листопада для всіх знаків Зодіаку: Близнюки рулюватимуть суботою, Скорпіонів все-таки виведуть із себе
Знай
2024-11-23T02:30:29Z
Деруни без картоплі: зірка "Мастер Шеф" дала оригінальний і дуже смачний рецепт
Политека
2024-11-23T02:01:37Z
Чим витирати пил, щоб він менше сідав: геніальний лайфхак для прибирання з TikTok
GlavRed
2024-11-23T01:27:33Z
Просто та ефективно: як очистити пригорілі каструлі – цікавий лайфхак
GlavRed
2024-11-23T00:27:36Z
У Франції пограбували музей, виламавши коштовності з експоната, що є національним надбанням
УкраинФорм
2024-11-23T07:10:50Z
Вночі у Бердянську пролунав вибух, повідомляють про атаку на порт
УкраинФорм
2024-11-23T07:01:50Z
В Україні затримали чоловіка, який підпалив приміщення Укрпошти
InternetUA
2024-11-23T06:27:29Z
На Одещині затримали двох посадовців ТЦК та СП, які за гроші надавали відстрочку військовозобов'язаним
УкраинФорм
2024-11-23T05:19:23Z
Викрав картку у сусідки по гуртожитку та зняв кошти: поліцейські скерували справу до суду
InternetUA
2024-11-23T04:43:08Z
На Сумщині правоохоронці викрили чорного археолога
УкраинФорм
2024-11-23T02:42:59Z
Нацполіція заблокувала 9 схем ухилення від призову та затримала організаторів
УкраинФорм
2024-11-22T23:42:52Z
У Києві суд виніс вирок жінці, яка викинула з вікна 8-поверху свого кота
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T23:27:58Z
У Києві в руках чоловіка здетонувала коробка - потерпілий загинув на місці
ZN UA
2024-11-22T22:48:52Z
iPhone 17 та «iPhone 17 Air» не матимуть об’єктива з 5-кратним оптичним зумом
Portaltele
2024-11-23T06:36:53Z
Redmi оприлюднила новий логотип
Portaltele
2024-11-23T06:36:11Z
Експерт з кібербезпеки попереджає про шахрайські посилання в Telegram
InternetUA
2024-11-23T06:31:29Z
HMD готується до запуску смартфона Fusion з модульною конструкцією
Portaltele
2024-11-23T05:36:50Z
Треба знайти 6 відмінностей за 12 секунд: впорається лише людина із "зором орла"
GlavRed
2024-11-23T04:27:37Z
Кліматичні зміни пришвидшили урагани по всьому світу – Bild
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T04:15:30Z
Інсайдер розкрив плани Microsoft щодо майбутнього Call of Duty
InternetUA
2024-11-23T04:02:10Z
OpenAI випадково видалила потенційні докази за позовом про авторські права
InternetUA
2024-11-23T03:04:58Z
Android добавить функцію відновлення даних, аналогічну iOS
InternetUA
2024-11-23T02:01:27Z
Нью-Йорк запроваджує плату за в’їзд на Мангеттен на автомобілі
УкраинФорм
2024-11-23T00:06:28Z
Кабріолет Bugatti встановив світовий рекорд швидкості
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T23:00:51Z
Заощадите тисячі гривень на хімчистці: готуємо копійчаний засіб для прибирання салону авто
24tv
2024-11-22T21:42:00Z
Стартувало виробництво Mercedes-Benz eActros 600
AutoCentre
2024-11-22T19:04:37Z
Вчені знайшли спосіб заряджати акумулятори електрокарів лише за 15 хвилин
24tv
2024-11-22T18:22:34Z
Ford подав до суду за модернізацію нових Bronco
AutoCentre
2024-11-22T18:03:04Z
"Тести будуть позитивні": пілоти "Формули 1" у Лас-Вегасі поскаржились на марихуану
Фокус
2024-11-22T17:12:25Z
Tata Daewoo презентувала електровантажівку із запасом ходу 480 км
AutoCentre
2024-11-22T17:07:34Z
Брутальний і потужний: презентовано новий позашляховий кросовер Honda
Фокус
2024-11-22T17:06:38Z