Помірне споживання кофеїну пов'язане з меншим ризиком розвитку кардіометаболічної мультиморбідності (КМ). Здоров'я 24 з посиланням на CNN Health пояснює, що це за група захворювань і останні дані про користь споживання кофеїну. Зауважимо, що дослідження уже опубліковане в журналі Endocrine Society's Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism.
КМ – це співіснування щонайменше двох кардіометаболічних захворювань, таких як ішемічна хвороба серця, інсульт та діабет 2 типу. Головна гіпотеза дослідження у тому, що кава та споживання кофеїну можуть відігравати важливу захисну роль майже на всіх етапах розвитку КМ.
Деталі дослідження
Вчені проаналізували дані близько 180 000 осіб з британського Біобанку, великої біомедичної бази даних і дослідницького ресурсу,. Учасники дослідження не мали кардіометаболічних захворювань на старті спостережень. Вони вели звіт щодо споживання кофеїну в каві, чорному або зеленому чаї, а також про кардіометаболічні захворювання, які у них діагностували.
Помірне споживання кофеїну корелювало зі зниженими ризиками виникнення нових випадків кардіометаболічної мультиморбідності.
Ризик знижувався на 48,1%, якщо люди випивали 3 чашки на день, або на 40,7%, якщо вони вживали від 200 до 300 міліграмів кофеїну на день, порівняно з людьми, які не пили або випивали менше однієї чашки,
– наголосили дослідники.
Оскільки дослідження охопило велику вибірку і базується на багатьох біомаркерах, це робить його вагомим доказом позитивного впливу кофеїну на здоров'я серця. Тобто – чай і кава, можуть зміцнювати здоров'я серцево-судинної системи.
Водночас дослідники зазначили, що хоч ці дані свідчать про зв'язок між кофеїном, чаєм і кавою та зниженням ризику комбінації серцево-судинних захворювань, все ж слід бути обережними, перш ніж робити висновки про справжні причинно-наслідкові зв'язки, адже причиною покращення здоров'я серця можуть бути інші фактори, які не вдалось врахувати у дослідженні.