Україна вже наступного року може мати крилаті та балістичні ракети власного виробництва – директор «Спецтехноекспорту»
Україна працює над власними крилатими та балістичними ракетами і вже 2025 року вони можуть з’явитися у Сил оборони. Такий прогноз зробив директор державного підприємства «Спецтехноекспорт» Олексій Петров в інтерв’ю OBOZ.UA.
«Скажу, що в цьому напрямку рухається і держава, і, нарешті, приватний сектор. І це було розумне рішення зняти монополію на ракетну галузь. Тому я думаю, що свої ракети вже такі, скажімо, крилаті й балістичні, ми матимемо до середини 2025 року. Я бачив випробування, поки що тільки льотні, але результати є», – зазначив Петров.
Водночас він додав, що Україна вже почала виробництво 150-мм снарядів за стандартами НАТО. За словами експерта, ці снаряди мають досить вигідну дистанцію, аби протистояти противнику.
«Окрім того, українські державні компанії намагаються відновити або розширити виробництво боєприпасів і радянського стандарту, на жаль, якого ми не можемо ще позбутися. Постріл калібру 152 мм, який летить за 30 км, украй необхідний, як і 122 мм. Вони в постійному дефіциті, адже у великій кількості використовувалися Силами оборони», – додав Петров.
Минулого місяця президент Володимир Зеленський заявив, що підприємства українського військово-промислового комплексу лише за перше півріччя цього року виробили у 25 разів більше боєприпасів для артилерії та мінометів, ніж за весь 2022 рік. Також за його словами, Україна виготовляє за місяць від 15 до 20 самохідних артилерійських установок «Богдана».
Крім того, у 33-й День Незалежності України воїни ЗСУ успішно уразили ворожу ціль новою українською розробкою – ракетою-дроном «Паляниця». За інформацією міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, «Паляниця» коштує менше, ніж 1 мільйон доларів.
Водночас офіцер ЗСУ та експерт в галузі БПЛА Юрій Касьянов заявив, що такого озброєння як «ракето-дрон» не існує і ніколи не існувало, а те, що винайшли в нашій країні – не що інше, як крилата ракета. За його оцінками, «Паляниця» може коштувати 160 тисяч доларів.