Схоже, Qualcomm не єдина компанія, яка хоче придбати Intel. За чутками Samsung та Apple теж зацікавлені у придбанні технічного гіганта з власними виробничими потужностями.
Останнім часом справи в Intel відверто кепські. Після хвилі звільнень та оголошення про відокремлення виробничого підрозділу з’явився фінансовий звіт компанії, у якому йдеться понад $2 млрд збитків (головним чином через реструктуризацію). Також Intel згорнула будівництво заводу в Німеччині вартістю близько $30 млрд. У результаті NVIDIA прагне зайняти місце Intel в індексі Dow Jones як більш успішна компанія.
З процесорами теж не все гаразд. Тринадцяте та чотирнадцяте покоління (Meteor Lake) відрізнялося нестабільністю, частково подоланою лише нещодавно. Останні процесори Intel Core Ultra 200S (Arrow Lake) схоже, не користуються комерційним успіхом — через відсутність помітного покращення продуктивності та необхідність придбання нової материнської плати, у той час, коли AMD підтримує власну платформу майже 10 років, навіть з виходом нової.
Тож продаж Intel був би приголомшливим фактом, але не неймовірним. Раніше стало відомо про наміри купівлі з боку Qualcomm, яка нібито звернулася до Intel з пропозицією, але тимчасово пригальмувала її через вибори у США, за пізнішими чутками.
Щодо Apple дані про купівлю здаються дивними через те, що компанія вже давно розробляє власну архітектуру процесорів на базі ARM. Але є фактор можливої нестабільності Тайваню та розташованої там TSMC, і купівля американської компанії стала б у пригоді. Також це послабило б можливі позиції конкурента у вигляді Qualcomm. Інтелектуальна власність Intel також допомогла б будь-якому виробнику чипів.
Схожі мотиви є й у Samsung, яка, нібито теж прагне до купівлі. Справи в Exynos теж не дуже вдалі, додаткові виробничі можливості допомогли б компанії. Але слід зважати на те, що будь-яка подібна угода наштовхнеться на сильний опір американських антимонопольних органів, як це показало невдале поглинання ARM з боку NVIDIA.
До чуток слід ставитися скептично. Першоджерело, YouTube-канал Moore’s Law is Dead, іноді вдається до провокативних заяв, які не підтверджуються з інших джерел та не збуваються. В цілому перспектива придбання Intel будь-ким здається примарною — хіба що частинами.