Що отримає Північна Корея від Росії за підтримку її війни в Україні
Північна Корея відправила тисячі солдатів до Росії для підтримки її вторгнення в Україну, і ще тисячі, як очікується, приєднаються до неї до кінця року, згідно з даними південнокорейської розвідки і військових чиновників.
У той час як Національна розвідувальна служба (NIS) заявила в своєму останньому аналізі, що витрати Північної Кореї на війну, схоже, переважають над вигодами, інші експерти в Сеулі кажуть, що Пхеньян тепер може розраховувати на те, що Москва прикриє його спину в можливих непередбачених ситуаціях на Корейському півострові.
Про це пише газета The Korea Gerald.
Інститут стратегії національної безпеки (INSS), аналітичний центр, пов'язаний з NIS, заявив, що рішення Північної Кореї відправити війська до Росії за кілька тижнів до президентських виборів у США, схоже, ґрунтується на розрахунку на те, що перемога Дональда Трампа призведе до швидкого завершення війни в Україні.
«США при Трампі можуть вивести війська з України, що підірве один з головних стовпів нової структури на кшталт холодної війни, яку Пхеньян наполегливо будував в останні роки в тісній співпраці з Москвою», - йдеться в доповіді INSS. «З огляду на невизначені перспективи війни після виборів у США, Пхеньян швидко перейшов до того, щоб заздалегідь прив'язати Москву до своєї зовнішньої стратегії».
У доповіді, опублікованій 22 жовтня, INSS стверджував, що Північна Корея втратить цінність для Росії, коли війна вщухне. Коли цей момент настане, Північна Корея, перебуваючи в пастці санкцій і напружених зв'язків з традиційним союзником Китаєм, більше не зможе розраховувати на російську допомогу, йдеться в доповіді аналітичного центру.
«У довгостроковій перспективі Північна Корея втратить більше, ніж отримає, приєднавшись до війни з Росією», - йдеться в доповіді.
Втім, посол Сеула в Росії Ві Сун Лак заявив в інтерв'ю The Korea Herald, що вступ у війну проти України - «зовсім не погана угода» для Північної Кореї.
З одного боку, фінансова та продовольча кризи в країні значною мірою вирішуються завдяки російській компенсації за її внесок у військові зусилля, сказав Ві, який був поінформований NIS як член комітету з питань розвідки Національної асамблеї.
Минулого тижня NIS повідомила Асамблеї, що кожен північнокорейський солдат, відправлений воювати на боці Росії, отримуватиме щомісячну зарплату в розмірі близько $2,000. Вважається, що щонайменше 10 000 північнокорейських солдатів прямують до України, що означає річний дохід у розмірі понад 200 мільйонів доларів, сказав законодавець.
За даними NIS, окрім військ, в Росії наразі перебуває близько 4 000 північнокорейських робітників. Їх середня заробітна плата становить близько 800 доларів на місяць.
За словами Ві, щороку в середньому Північна Корея виробляє близько 4 мільйонів тонн зерна, такого як рис, ячмінь і пшениця, згідно з її власною заявою. Але більшу частину «рисового виробництва» країни насправді становить картопля, а рис - менше третини від загального обсягу, пояснив він.
«4 мільйони тонн зерна, які, за словами Північної Кореї, вона виробляє на рік, насправді не вистачає близько 1 мільйона тонн для того, щоб прогодувати країну. Якщо Росія пропонує 600 000-700 000 тонн рису, цього достатньо, щоб покрити більше половини того, що потрібно Північній Кореї для задоволення річного попиту», - сказав він.
Депутат нагадав, що в минулому Росія відправляла до Північної Кореї від 50 000 до 100 000 тонн рису за один раз. «Таким чином, можна сказати, що 600 000 тонн - це трохи більше, ніж рисова допомога, яку вони отримували від Росії раніше», - сказав він.
Тепер, коли Росія купує артилерійські снаряди у Північної Кореї, значна частина дефіциту продовольства «ймовірно, була компенсована за рахунок торгівлі зброєю», - сказав він. «Продаючи кілька контейнерів артилерійських снарядів, Пхеньян може дозволити собі набагато більше, ніж сотні тисяч тонн рису».
Минулого тижня NIS повідомив, що Росія, як вважають, також допомагає Північній Кореї з передовими космічними технологіями, оскільки Пхеньян прагне запустити ще один військовий розвідувальний супутник.
Але найприємніша частина угоди, яку отримає Північна Корея, - це, можливо, залучення Росії до участі в бойових діях на Корейському півострові в разі виникнення непередбачуваних обставин.
«Північна Корея офіційно заявляє, що воювала на боці Росії. Якщо на Корейському півострові коли-небудь розпочнеться війна, Північна Корея може розраховувати на те, що Росія прийде на допомогу», - сказав Ві.
Нам Сун Вук, колишній президент INSS, сказав , що аналітичний центр NIS «применшує» значення вступу Північної Кореї у війну в Україні своїми нещодавніми доповідями.
«Військова співпраця між Північною Кореєю і Росією триватиме і після війни. Вони домовилися надати негайну військову допомогу, якщо одна з них зазнає нападу в рамках пакту про взаємну оборону, який є обов'язковим до виконання», - сказав він.
Нам сказав, що Північна Корея «залишиться корисною для Росії в якості розмінної монети» в переговорах з наступною адміністрацією США. «Москва буде використовувати свої тісні зв'язки з Пхеньяном, щоб отримати важелі впливу на Вашингтон, як це робив Пекін у минулому», - сказав він.
Напомним, США в воскресенье, 3 ноября, приняли участие в трехсторонних военных учениях с Южной Кореей и Японией, задействовав дальний бомбардировщик B-1B, в ответ на недавнее испытание новой межконтинентальной баллистической ракеты КНДР, предназначенной для удара по материковой части Штатов, сообщает AP.
Общие военные учения союзников "демонстрируют решительность и готовность трех стран реагировать на развитие ядерной и ракетной программ Северной Кореи", говорится в заявлении Объединенного комитета начальников штабов Южной Кореи.
Вашингтон, Сеул и Токио уже второй раз в этом году проводят трехсторонние воздушные учения.