Уряд Швеції відмовиться від десятка проєктів вітрових електростанцій у Балтійському морі через можливі негативні наслідки для обороноздатності.
Про це повідомляє SVT, пише "Європейська правда".
У понеділок шведський уряд ухвалив рішення відмовитися від 13 із 14 проєктів вітрових електростанцій у Балтійському морі, дослухавшись до аргументів військових.
"Уряд вважає, що це призвело би до неприпустимих наслідків для оборони Швеції", – зазначив міністр оборони Пол Йонсон.
Перед цим минулого тижня Збройні сили Швеції оприлюднили аналітичну записку із висновком, що проєкти вітрових електростанцій у Балтійському морі ускладнять оборону Швеції.
Серед аргументів військових – те, що така морська інфраструктура ускладнює ведення радіоелектронної розвідки, зокрема виявлення загроз із повітря або пересування підводних човнів.
По-друге, у разі реальної війни ця інфраструктура була би дуже вразливою до ударів крилатими ракетами і балістикою.
"Складно робити такі оголошення… Проте це належне повідомлення на тлі теперішньої безпекової ситуації і нашого дуже серйозного ставлення до обороноздатності Швеції", – зазначила міністерка енергетики та промисловості Емма Буш.
Також повідомляли, що Швеція і Норвегія відмовляються від планів створення повністю безготівкових систем через побоювання, що це підсилило би їхню вразливість перед загрозами з боку Росії.
У брошурі під назвою "Якщо прийде криза або війна", яку розробили у Швеції, Міністерство оборони радить людям регулярно користуватися готівкою і мати принаймні тижневий запас у різних номіналах.