MY.UAНовини
У приватній клініці – за державний кошт: які послуги і кому можна отримати
У приватній клініці – за державний кошт: які послуги і кому можна отримати

У приватній клініці – за державний кошт: які послуги і кому можна отримати

У державний бюджет щороку закладаються кошти на реабілітацію дітей з інвалідністю. Так, згідно з офіційними даними, в першу половину 2024-го було спрямовано 303 мільйони гривень, послуги отримали понад 5600 малюків та неповнолітніх. Це майже вдвічі більше, ніж було в довоєнному 2021 році.

Проблеми дітей з особливими потребами, на жаль, не втрачають своєї актуальності, особливо під час війни. Не всі батьки знають, що пройти реабілітацію бюджетним коштом можна не тільки в державних закладах, де інколи не вистачає місць, а й у приватному медичному секторі. Що для цього потрібно і які ще послуги можна отримати у комерційних клініках безкоштовно - з’ясовувала журналістка Коротко про.

Дітям з інвалідністю

Порядок використання коштів, виділених на реабілітацію дітей з інвалідністю, регулює Постанова Кабінету міністрів № 309, яка була видана 27 березня 2019 року. Напередодні 2020-го в неї були внесені зміни, що забезпечують принцип “гроші ходять за пацієнтом”. Тобто сім’я, де дитина потребує реабілітації, сама обирає, куди їй звертатися за послугами, обов’язок держави – перерахувати за послуги гроші.

- До 2020 року бюджетна програма була розрахована тільки на пацієнтів з дитячим церебральним паралічем. Крім державних закладів, дітей з ДЦП направляли лише в один приватний ребцентр у Трускавці. Після змін у законодавстві обмеження були зняті, до участі в програмі почали долучатися інші приватні центри, які мали ліцензії та відповідну медичну базу, - розповідає Юлія, співробітниця Міжнародного центру реабілітації та нейрофізіології. – Зараз ми активно працюємо за Постановою Кабміну №309.

Гроші виділяються раз на рік. Відповідно до стану дитини, це 16 000 або 25 000 гривень. Наша співбесідниця визнає, що така сума не може покрити весь комплекс реабілітації, бо у кожної дитини свої індивідуальні потреби.

- Але є ще інші державні програми, є благодійні фонди, куди можуть звернутися батьки або які ми можемо залучити до допомоги дитині, - відмічає Юля.

Директор ГО “Зоря надії” (товариство батьків дітей з інвалідністю) Алла Андрущук каже, що скарг на відмову в державних грошах на реабілітацію немає.

- Шкода, не всі сім’ї, які мають дітей з інвалідністю, звертаються по ті гроші. Жителі великих міст без проблем знайдуть центр, де влаштують дитину. А з віддалених від мегаполісів куточків треба їхати – витрачатися на дорогу, на найману квартиру, через це і можуть опускатися руки. Зараз наше товариство будує свій реабілітаційний центр, 11 приміщень передбачаємо віддати під тимчасове житло для пацієнтів та їх батьків.

Алла Андрущук не береться радити, якому закладу надати перевагу – державному чи приватному.

- Все вирішує не форма, а люди, які працюють з дітьми. Єдине, що можу порадити - через друзів, знайомих, соцмережі зібрати рекомендації.

Перелік державних і приватних установ, які здійснюють заходи з реабілітації дітей з інвалідністю, можна знайти за посиланням.

Як діяти:

  • Один з батьків або законний представник дитини пише заяву до Управління праці та соцзахисту населення (УПСЗН) за місцем реєстрації чи проживання дитини. У заяві вказується заклад, обраний для проходження реабілітації.
  • До заяви додаються копії: паспорта дорослого, який супроводжує пацієнта, свідоцтва про народження або паспорта дитини, ІПН дитини, індивідуальної програми реабілітації, яка видається ЛКК при встановленні інвалідності, виписки з медичної картки (форма № 027/у, термін давності не більше року). Якщо дитина - сирота або позбавлена батьківського піклування – копію документа, що підтверджує статус.
  • Після погодження заяви та виділення коштів УПСЗН та центр з надання реабілітаційних послуг підписують двосторонній договір.
  • По прибутті дитини в центр супроводжуюча особа заповнить анкету і буде проконсультована про подальші дії.

Після травм і хвороб

Пройти реабілітацію державним коштом також можуть як діти, так і дорослі, які мають таку потребу внаслідок перенесених хвороб чи травм. Проплата здійснюється в рамках Програми медичних гарантій (ПМГ), яка стартувала у квітні 2020 року. Наприкінці 2022-го до неї були внесені пакети 53 та 54: «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах», «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах”. Кожен пацієнт може безоплатно пройти обидва реабілітаційні цикли протягом року, якщо матиме такі показники.

Крім державних, участь у ПМГ беруть і комерційні клініки. За пакетом 53 Національна служба охорони здоров’я підписала з приватниками 16 договорів, за 54-м – 39 договорів (35 клінік плюс 4 медичні ФОП) у різних регіонах України.

Знайти медичні заклади, з якими підписано контракт, можна на сайті НСЗУ через dashbot у розділі “Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій”. Якщо з dashbot виникнуть проблеми, можна зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Оператор має підказати найближчий до вашого місця проживання медзаклад із договором.

Як діяти:

  • Отримати електронне направлення від сімейного лікаря, з яким укладена декларація. Таке направлення може бути і від лікаря-куратора, а також лікаря з фізичної та реабілітаційної медицини.
  • Попередньо ознайомитися з послугами, які надає клініка – чи задовольняють вони рекомендації, які дали пацієнтові. Отримати інформацію можна на сайті медзакладу або за телефоном “гарячої лінії”, який там вказано.

Лікування безпліддя і ЕКЗ

З 2024 року у Програмі медичних гарантій суттєво розширений бюджет по лікуванню безпліддя. Якщо раніше безоплатно пройти курс або зробити ЕКЗ (штучне запліднення) можна було тільки в трьох державних клініках, то нині з Національною службою охорони здоров’я співпрацюють вже 15 медзакладів, в тому числі приватних.

- Безоплатні послуги в рамках ПМГ ми почали надавати з кінця лютого, - розповіли Коротко про в медичній мережі “Добробут”. - Відтоді нашими пацієнтками стали більше 40 жінок. Є кілька програм, які повністю покриває держава. Пацієнт приходить на консультацію, і фахівець підбирає пакет, який відповідає його особливостям та потребам.

Державна програма розрахована на лікування як жіночого, так і чоловічого безпліддя. Щодо жінок встановлені вікові обмеження: 19 – 40 років. У клініці кажуть, що жінка може пройти до двох безоплатних циклів лікування за програмою ДРТ (допоміжні репродуктивні технології) на рік. Якщо після першого циклу вагітність не відбулася, НСЗУ фінансує повторний цикл у поточному році.

На один цикл лікування спеціальними методиками виділяється 30 000 гривень, на штучне запліднення – 60 000.

Важливо: щоб отримати послугу, має бути офіційно встановлений діагноз “Жіноче безпліддя” або “Чоловіче безпліддя”.

Як діяти:

  • Звернутися у спеціалізований заклад, який має договір з НСЗУ на пакет “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в лабораторних умовах”. Це клініки, де є спеціальний мультидисциплінарний консиліум. Знайти такий заклад можна на порталі НСЗУ або зателефонувати за номером 16-77.
  • Пройти обстеження або дообстеження, щоб підтвердити діагноз.
  • Отримати електронне направлення на лікування за програмою ДРТ, обрати клініку.

До уваги: мережеві приватні медзаклади, які уклали договір з НСЗУ, як правило, мають мультидисциплінарні консиліуми, тому можна звертатися одразу туди.

Сімейний лікар

Згідно з Програмою медичних гарантій, приватні клініки мають право надавати пацієнтам безкоштовно досить широкий спектр медичної допомоги – від первинної до спеціалізованої, включаючи хірургічні операції. У вересні 2021 року Кабінет міністрів відзвітував, що з НСЗУ підписали контракт 271 приватний медзаклад і понад 500 лікарів-ФОП.

Найпопулярніша послуга у приватному секторі – це сімейний лікар. Всі меддокументи, які він виписує - рецепти, лікарняні, довідки, направлення, - є чинними. Однак треба зважити на нюанс: переважна більшість "приватників" працює з НЗСУ лише на первинній ланці.

- У нас безкоштовно тільки укладання декларації та консультації сімейного лікаря. Всі інші послуги оплачуються, - відповіли на наш запит в центрі «Оксфорд Медікал», що має розгалужену мережу клінік.

У "Сінгапур Медікал Центрі" сказали, що, крім послуг сімейного лікаря, раз на рік можна пройти загальне обстеження. У клініці PULSE додатково до терапевта запропонували безоплатне щеплення державними вакцинами та певні знижки на лікарів вторинної ланки.

- Приватним клінікам не вигідно підписуватися на пакети по вторинній ланці, бо тарифи НСЗУ покривають плюс-мінус 60% ринкової вартості медичних послуг. Однак пацієнт нічого не втрачає, якщо підпишеться на послуги первинної ланки. Він отримає направлення від свого сімейного лікаря, наприклад до кардіолога, і піде з ним у державну клініку, де обслуговуватимуть безкоштовно, - пояснює юрист з медправа Микита Баришів.

Як діяти:

  • Потелефонувати або завітати до клініки і дізнатися, у яких лікарів первинної ланки є вільні місця. Обрати лікаря, підписати декларацію. Якщо у вас уже була декларація з іншим лікарем, вона автоматично втрачає чинність, і гроші перенаправляються за новою адресою.

Гастроскопія, гемодіаліз, аналізи

Низка приватних клінік все-таки надає послуги на вторинній ланці. Зокрема, у 2021 році в Україні з метою надання допомоги дорослим та дітям в амбулаторних умовах уклали договори 57 приватних закладів, на послуги з раннього виявлення онкозахворювань - 55 закладів, на хірургічні операції – 14, на гемодіаліз – 7. Мережа може розширюватися, адреси спеціалізованих послуг, нагадаємо, треба шукати через дашбот на сайті НЗСУ або за номером 16–77.

Це працює. Наприклад, ми пересвідчилися, що в Києві зробити безкоштовно гастроскопію можна у приватній клініці “Гармонія краси”, а у нефроцентрі Diavita Institute пройти гемодіаліз.

До Програми медичних гарантій підключилися і приватні лабораторї. У столиці це «Сінево», «Ескулаб», CSD і «Смартлаб». Як пише “Вечірній Київ”, за державні кошти можна пройти загально-клінічні та біохімічні лабораторні дослідження, молекулярно-генетичні дослідження, зокрема, для діагностики вірусного гепатиту, імунологічні та гормональні дослідження. Записатися на аналізи можна через сайти лабораторій, отже, не доведеться стояти в черзі.

Як діяти:

  • Для проходження лікування на вторинній ланці за Програмою медгарантій чи лабораторних досліджень потрібно взяти направлення у сімейного або особистого лікаря.
  • Ознайомитися з умовами надання послуги в обраній вами клініці. Якщо йдеться про аналізи, то на сайті лабораторії, як правило, є розділ “Аналізи від НСЗУ” або подібна позначка.

До відома: приватні медзаклади мають право відмовити пацієнту в послузі. Тому перед візитом варто телефонувати і пересвідчитися, що все буде за вашим планом.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
У Кривому Розі працюватиме Штаб по ліквідації наслідків аварій та підключення будинків до тепла
24tv
2024-11-24T12:18:19Z
Ситуація на Покровському напрямку: скільки кілометрів ворогові лишається до міста
TSN
2024-11-24T12:04:38Z
У 93-й ОМБр розповіли про важкі міські бої у Торецьку та Часовому Яру
ZN UA
2024-11-24T11:28:07Z
Окупанти розмістили системи ППО на мисі Фіолент - партизани
УкраинФорм
2024-11-24T11:04:08Z
Загарбники обстріляли Зеленівку на Херсонщині - поранена людина
УкраинФорм
2024-11-24T11:00:07Z
У Краматорській громаді відновили зруйновану обстрілами амбулаторію
УкраинФорм
2024-11-24T10:48:18Z
У Севастополі росіяни зайняли базу відпочинку і облаштували там вогневі точки
УкраинФорм
2024-11-24T10:42:26Z
Через мобілізацію в Кривому Розі нікому вмикати опалення в будинках, — Криворіжтеплоцентраль
Фокус
2024-11-24T10:12:21Z
Як вберегти побутову техніку під час відключень світла, — поради ДСНС
InternetUA
2024-11-24T10:04:16Z
Закриття Туреччиною проток завадило Росії захопити Одесу та Миколаїв - посол
УкраинФорм
2024-11-24T12:27:31Z
Reuters: Ердоган говоритиме з генсеком НАТО про війну в Україні
Европейская правда
2024-11-24T12:27:15Z
Як поява ядерної зброї в України вплине на хід війни - прогноз
GlavRed
2024-11-24T12:27:03Z
Росія завербувала сотні жителів Ємену для війни проти України
ГЛАВКОМ NET
2024-11-24T12:24:55Z
США звинувачують громадянина Індії в незаконному експорті авіаційних компонентів до РФ
Европейская правда
2024-11-24T12:18:08Z
Корупція у владі гальмує проєкти з захисту енергетичної інфраструктури України
360ua.news
2024-11-24T12:12:49Z
Пошта Румунії випустила серію листівок до 1000 днів спротиву України російській агресії
УкраинФорм
2024-11-24T12:06:07Z
Наступні 8 тижнів будуть найбільш складними в історії України після 1991 року, – посол Мельник
24tv
2024-11-24T11:57:45Z
Блокування тривають: яка ситуація на кордоні через страйк польських фермерів
24tv
2024-11-24T11:51:09Z
Василіса Фролова повідомила, що вийшла заміж: хто став її обранцем
24tv
2024-11-24T12:21:14Z
Відомий актор розповів про пікантну постільну сцену з Ольгою Сумською у серіалі "Скажені сусіди 3"
TSN
2024-11-24T12:09:42Z
Рецензія на другий сезон мультсеріалу «Аркейн» / Arcane
ITC
2024-11-24T12:07:25Z
Вперше за 4 роки: Надя Дорофєєва виступила на сцені зі своїм колишнім партнером
24tv
2024-11-24T12:03:00Z
Камалія на милому відео показала, як у Лондоні проводить вечір з ексчоловіком та доньками
TSN
2024-11-24T11:39:03Z
Соломія Вітвіцька стала тіткою і показала новонароджене маля
TSN
2024-11-24T11:09:45Z
Джамала замилувала фото з трьома підрослими синами в особливий для неї день
TSN
2024-11-24T11:09:01Z
5 найпопулярніших екранізацій Агати Крісті: гострий сюжет і чудова гра акторів
Фокус
2024-11-24T11:00:17Z
7 коротких серіалів, які захоплюють з першої серії
360ua.news
2024-11-24T10:21:50Z
Війна і сифіліс. Делікатна розмова про інтимне здоров’я українців
ГЛАВКОМ NET
2024-11-24T12:00:11Z
Це лакмусовий папірець: що означає, якщо ви не можете зробити бодай одне підтягування
24tv
2024-11-24T11:48:04Z
Природні джерела кальцію
360ua.news
2024-11-24T10:06:49Z
Вчені виявили молекулу, яка лікує кишківник і бореться з розвитком раку
Portaltele
2024-11-24T07:45:49Z
У США виявили перший випадок зараження дитини на пташиний грип H5N1, – CDC
24tv
2024-11-24T07:15:16Z
Швидка допомога по-новому: куди везтимуть українців із серйозними діагнозами
Знай
2024-11-24T05:06:35Z
Балансування на одній нозі протягом 10 секунд – чудова вправа для довголіття
24tv
2024-11-24T04:54:35Z
Навіщо потрібно додавати чашку чаю під час смаження курки
TSN
2024-11-24T02:39:43Z
Зима наближається: 7 продуктів, які допоможуть не хворіти
ZN UA
2024-11-24T02:04:50Z
17-річна українська стрибунка з трампліна Глухова встановила унікальне досягнення
ГЛАВКОМ NET
2024-11-24T12:21:07Z
Реал Мадрид готовий поборотися за Забарного з грандам АПЛ — Defensa Central
Football.ua
2024-11-24T12:16:34Z
Нванері з Арсеналу увійшов до списку наймолодших авторів голів в історії АПЛ
Football.ua
2024-11-24T11:44:15Z
Арсенал — Ноттінгем Форест 3:0 Відео голів та огляд матчу АПЛ
Football.ua
2024-11-24T11:28:47Z
36-річний Ді Марія забив феєричний гол бісіклетою: шалене відео
24tv
2024-11-24T11:18:21Z
Владислав Орлов програв титульний матч турніру ITF в Іракліоні
УкраинФорм
2024-11-24T11:09:42Z
Українські судитимуть матч Ліги чемпіонів УЄФА
УкраинФорм
2024-11-24T11:03:56Z
Букмекери зробили прогноз на матч Ліги Європи "Динамо" – "Вікторія"
ZN UA
2024-11-24T10:56:02Z
Бився у шортах зі словами «Маріуполь» і «Україна». Ханаков здобув яскраву перемогу в США
ГЛАВКОМ NET
2024-11-24T10:27:52Z
У Британії помітили невідомі дрони над авіабазами, які використовують ВПС США, – The Guardian
24tv
2024-11-24T12:18:46Z
Розвідка розповіла про тактику морських дронів Magura V5
ГЛАВКОМ NET
2024-11-24T12:03:09Z
"Тобі то не верне дитину": жителі відмовляються перейменовувати вулицю на честь Героя, деталі скандалу
Политека
2024-11-24T12:03:08Z
«Добрий ранок!» чи «Доброго ранку!»? Ось у чому питання
ГЛАВКОМ NET
2024-11-24T11:48:04Z
Українські студенти пригостили французів «стравами» часів Голодомору
УкраинФорм
2024-11-24T11:43:12Z
Фінляндія почала готувати жінок до можливої ​​війни з РФ
ГЛАВКОМ NET
2024-11-24T11:39:46Z
Дружина Тігіпка насмішила кумедними фото з їхнім сином на честь його 13-річчя
TSN
2024-11-24T11:39:22Z
Крупа не діяла самостійно, – ветеран про те, хто долучений до корупційних схем у МСЕК
24tv
2024-11-24T11:06:36Z
Він не боявся смерті: у річницю загибелі згадують капітана Едуарда Шарана
24tv
2024-11-24T11:03:46Z
Хурма дорожчає, але встояти неможливо: "заламують" ціну навіть на ринках
Знай
2024-11-24T12:12:27Z
В Україні зростуть пенсії: коли та наскільки
TSN
2024-11-24T12:09:33Z
В Україні по-новому відкриватимуть і закриватимуть банківські рахунки: що вирішив НБУ
Фокус
2024-11-24T12:00:35Z
Про що потрібно інформувати ПФУ, аби не втратити субсидію
24tv
2024-11-24T11:54:45Z
Ціни відрізняються: скільки коштують бензин, дизель та автогаз в Одеській та Львівській областях
Хвиля
2024-11-24T11:45:20Z
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Знай
2024-11-24T11:30:04Z
"Молочка" у холодильнику стає недосяжною мрією: супермаркети підняли ціни на сир, молоко та вершкове масло
Знай
2024-11-24T11:12:19Z
Аграрії на розвиток садів і теплиць отримали цьогоріч ₴441,5 мільйона грантової підтримки
УкраинФорм
2024-11-24T11:07:26Z
Вірменія зайнялася продажем російського золота попри загрозу санкцій — ЗМІ
Петр и Мазепа
2024-11-24T10:36:14Z
Допомога довкіллю та менші витрати на комунальні послуги: як заощадити воду вдома
24tv
2024-11-24T12:24:21Z
Акомодуйтеся до холодриги: що на галицькій гварі означають сподні, анцуґ і криси
24tv
2024-11-24T12:03:36Z
Великі штрафи за все на світі: які дивні заборони для туристів існують у різних країнах
24tv
2024-11-24T12:03:04Z
Як прикрасити кімнату на Новий рік: оригінальні ідеї для декору 2025
GlavRed
2024-11-24T11:28:46Z
Що очікувати у 2025 році? Головні астрологічні тенденції
360ua.news
2024-11-24T11:09:04Z
Як обрати ідеальну ялинку на ринку: буде краща, ніж в усі роки раніше
24tv
2024-11-24T10:48:53Z
Кекси зі смаком піци: рецепт незвичайного перекусу, який оцінять і дорослі, і діти
24tv
2024-11-24T10:36:23Z
Фінансовий гороскоп на тиждень з 25 листопада по 1 грудня
GlavRed
2024-11-24T10:27:35Z
Цей лайфхак з TikTok допоможе за лічені хвилини прибрати розкидані речі в оселі
24tv
2024-11-24T10:21:06Z
Чоловік напідпитку влаштував стрілянину на вокзалі Львова: його затримали
24tv
2024-11-24T12:18:53Z
Замість буйного чоловіка – "розтяжка": в Україні почастішали диверсії проти силовиків, – ЗМІ
24tv
2024-11-24T12:18:48Z
У Румунії зафіксували два землетруси
УкраинФорм
2024-11-24T11:43:29Z
У французькому місті евакуювали тисячі людей через бомбу Другої світової війни
Европейская правда
2024-11-24T11:16:29Z
Бажання нажитися обернулося для начальника ТЦК проблемами: українець може сісти за ґрати
Политека
2024-11-24T11:00:40Z
Затриманий стрілець, який розстріляв людей у готелі Києва
TSN
2024-11-24T10:42:41Z
У Херсоні внаслідок артобстрілу постраждала літня жінка
УкраинФорм
2024-11-24T09:51:59Z
Пожежу бачило ціле місто: у Бердянській райраді озвучили деталі потужного удару по порту
24tv
2024-11-24T09:30:20Z
Затримано чоловіка, який влаштував стрілянину в одному з готелів Києва
ГЛАВКОМ NET
2024-11-24T09:27:59Z
На них скаржаться найбільше: названо найбільші проблеми Phone 16
InternetUA
2024-11-24T12:01:04Z
Міноборони США опублікувало новий звіт про НЛО — що в ньому
InternetUA
2024-11-24T11:56:43Z
Застосунок «ЄППО» допомагає Україні закрити небо на 80%
УкраинФорм
2024-11-24T11:55:24Z
Фанати оптимізували Stalker 2: тепер гра не гальмує
InternetUA
2024-11-24T11:31:25Z
У Землі дуже важка атмосфера: вчені розповіли, чому вона нас досі не розчавила
Фокус
2024-11-24T11:21:53Z
SpaceX запустила у космос ще 20 супутників Starlink
УкраинФорм
2024-11-24T11:18:58Z
Чому ми віримо зловмисникам в Інтернеті і як їм протистояти, коли емоції беруть гору. Поради психолога
ZN UA
2024-11-24T11:10:53Z
Якою буде найтонша модель iPhone: коли вона вийде і чи варто на неї чекати
InternetUA
2024-11-24T11:04:34Z
Австралія відмовилася від плану штрафувати соцмережі за поширення дезінформації
Детектор М
2024-11-24T10:31:58Z
На продаж виставили "найстрашніше" американське авто
Фокус
2024-11-24T10:00:09Z
Понад 600 сил і 3,8 с до сотні: в Україну привезли новий спортивний седан Mercedes
Фокус
2024-11-24T08:51:23Z
Jaguar E-Type знаменитого шпигуна виставили на аукціон
AutoCentre
2024-11-24T08:03:54Z
KIA K5 та Porsche Cayenne майже задарма: співробітник ТЦК Дмитро Некраш на одну зарплату організував собі автопарк
Знай
2024-11-24T05:21:51Z
Механік назвав моделі авто, які б він ніколи не купив: деякі з них популярні в Україні
24tv
2024-11-23T21:24:32Z
Німеччина поки не буде купувати заміну своїм танкеткам Wiese
InternetUA
2024-11-23T20:00:45Z
Де можна побачити найнезвичайніші маршрутки
AutoCentre
2024-11-23T17:40:09Z
Маршрутки з дерев’яним кузовом і не тільки – автоекзотика Джакарти
AutoCentre
2024-11-23T16:52:40Z
Українці частіше купують вживані електромобілі
360ua.news
2024-11-23T15:06:16Z