Звільнення зі служби: чи має на це право військовий, якщо його матір інвалід II групи
Через війну, яку розпочала Росія, в Україні діє воєнний стан та загальна мобілізація. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Юрист Андрій Топчій на порталі b2bconsult розповів, чи може звільнитися зі служби військовий, якщо його матір має інвалідність другої групи.
Топчій зазначив, що відповідно до пп. "г" п. 2 ч. 6 ст. 26 закону "Про військовий обов'язок та військову службу", військовослужбовець має право звільнитись з військової служби під час дії воєнного стану через сімейні обставини або з інших поважних причин, перелік яких визначається частиною дванадцятою цієї статті (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу).
Юрист пояснив, що відповідно до ч. 12 вказаної статті, до таких обставин належить, зокрема, необхідність здійснювати постійний догляд за одним зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), який є особою з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших членів сім’ї першого чи другого ступеня споріднення такої особи або якщо інші члени сім’ї першого чи другого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.
Топчій додав, що у такому випадку для того, щоб довести права на звільнення із ЗСУ, необхідно:
- Оформити відповідну довідку МСЕК або ЛЛК по те, що матір потребує постійного догляду;
- Бути зареєстрованим за одною адресою разом з людиною, за якою буде здійснюватися догляд.
Експерт пояснив, що коли всі документи будуть зібрані, то військовий може подавати рапорт про звільнення за сімейними обставинами.
Раніше ми писали, хто з військовозобов'язаних підлягає мобілізації у листопаді.