MY.UAНовини
Вчені передбачили, коли людство та ссавці можуть зникнути
Вчені передбачили, коли людство та ссавці можуть зникнути

Вчені передбачили, коли людство та ссавці можуть зникнути

Нове дослідження показує, що екстремальні температури можуть призвести до масового вимирання — першого після вимирання динозаврів — яке остаточно покладе край правлінню людей і ссавців на Землі. Доктор Олександр Фарнсворт, старший науковий співробітник Брістольського університету, очолив дослідження, яке малює похмуру картину далекого майбутнього нашої планети.

Пангея Ультима — майбутній суперконтинент

Вчені вважають, що континенти Землі повільно дрейфують і зрештою об’єднаються, щоб утворити єдину масивну сушу під назвою Пангея Ультіма. Цей суперконтинент кардинально змінить клімат планети. Дослідження, опубліковане в Nature Geoscience, використовує суперкомп’ютерні кліматичні моделі, щоб показати, як ця нова конфігурація може створити надто жарке та сухе середовище для більшості форм життя.

Потрійна загроза життю на Землі

Отже, що спричиняє цю надзвичайну спеку, яка призвела до вимирання людей?

«Новоутворений суперконтинент фактично створить потрійний удар, що включає ефект континентальності, гаряче сонце та більше CO₂ в атмосфері, що призведе до збільшення тепла для більшої частини планети», — пояснив доктор Фарнсворт.

По-перше, утворення суперконтиненту означало б збільшення площі суші далеко від охолоджувальних ефектів океану — явище, відоме як ефект континентальності.

По-друге, протягом мільйонів років сонце стане яскравішим, випромінюючи більше енергії та нагріваючи Землю.

По-третє, посилення вулканічної активності внаслідок тектонічних рухів призведе до викиду в атмосферу більшої кількості вуглекислого газу, що затримує більше тепла.

«Широко поширені температури від 40 до 50° за Цельсієм (від 104 до 122° за Фаренгейтом) і навіть більші екстремальні добові перепади, що поєднуються з високим рівнем вологості, зрештою вирішать нашу долю», — додав доктор Фарнсворт. «Люди — разом з багатьма іншими видами — вимруть через нездатність віддавати це тепло через піт, охолоджуючи свої тіла».

Теплообмеження ссавців

Ссавці завжди були адаптивними, виживаючи в різних екстремальних кліматичних умовах протягом історії. Ми розробили такі функції, як хутро для зігрівання та здатність впадати в сплячку під час холодів. Однак наша стійкість до верхньої температури не сильно змінилася. Ссавцям набагато важче переносити тривалий вплив надмірної температури.

Дослідження показує, що лише близько 8-16% землі на новому суперконтиненті будуть придатні для життя ссавців. Оскільки більша частина планети зіткнеться з надзвичайною спекою та посушливістю, пошук їжі та води стане майже неможливим.

Сучасні кліматичні дії та вимирання людей

Хоча до цього сценарію ще мільйони років, дослідники наголошують, що ми не повинні випускати з уваги поточну кліматичну кризу. «Життєво важливо не випускати з уваги нашу поточну кліматичну кризу, яка є результатом викидів парникових газів людиною», — закликала співавтор д-р Юніс Ло, науковий співробітник зі зміни клімату та охорони здоров’я Брістольського університету.

Читайте також -  Незвичайна істота, яка «мандрує в часі», може старіти у зворотному напрямку

«Хоча ми прогнозуємо, що планета стане непридатною для життя через 250 мільйонів років, сьогодні ми вже відчуваємо сильну спеку, яка шкодить здоров’ю людини. Ось чому вкрай важливо досягти нульових викидів якнайшвидше».

Рівень CO₂ і тектонічні зрушення

Щоб оцінити майбутні рівні вуглекислого газу, команда використовувала моделі руху тектонічних плит і хімію океану. Вони прогнозують, що рівень CO₂ може зрости з приблизно 400 частин на мільйон сьогодні до понад 600 частин на мільйон у майбутньому.

«Ми вважаємо, що CO₂ може зрости з приблизно 400 частин на мільйон (ppm) сьогодні до понад 600 частин на мільйон через багато мільйонів років у майбутньому», — зазначив професор Бенджамін Міллс з Університету Лідса.

Зображення показує географію сучасної Землі та прогнозовану географію Землі через 250 мільйонів років, коли всі континенти зійдуться в один суперконтинент (Pangea Ultima). Авторство: Брістольський університет

Звичайно, це передбачає, що люди перестануть спалювати викопне паливо, інакше ми побачимо ці цифри набагато, набагато раніше».

«Перспективи у віддаленому майбутньому здаються дуже похмурими. Рівень вуглекислого газу може вдвічі перевищувати поточний рівень», – додав д-р Фарнсворт. «Очікується, що сонце буде випромінювати приблизно на 2,5% більше радіації, а суперконтинент розташований в основному в жарких і вологих тропіках, більша частина планети може зіткнутися з температурами від 40 до 70°C (104 до 158°F)».

Наслідки за межами Землі

Це дослідження не просто говорить нам про майбутнє Землі; це також має наслідки для пошуку життя на інших планетах.

«Ця робота також підкреслює, що світ у так званій «зоні проживання» Сонячної системи може бути не найбільш гостинним для людей, залежно від того, чи розкидані континенти, як ми маємо сьогодні, чи в одному великому суперконтиненті», — сказав доктор. – підсумував Фарнсворт.

Розуміння того, як розташування континентів впливає на клімат, може допомогти вченим оцінити придатність для життя екзопланет — планет за межами нашої Сонячної системи. Чи можуть інші світи зіткнутися з подібними викликами?

Минулі масові вимирання

Геологічна та кліматична історія Землі перемежовується декількома подіями масового вимирання, моментами часу, коли планета зазнавала різких змін, що призвело до значної втрати її біорізноманіття.

Ордовиксько-силурійське вимирання (близько 443 мільйонів років тому)

Під час цього першого помітного масового вимирання переважали льодовикові періоди, які спричинили значну втрату морського життя, знищивши майже 85% морського життя. Зміна рівня моря та температури зменшила ареал існування та спричинила екологічний стрес, безпосередньо впливаючи на морське біорізноманіття. Це вимирання в основному знищило морські види, оскільки життя на суші в цей період було дефіцитним.

Пізнє девонське вимирання (приблизно 360 мільйонів років тому)

Вимирання пізнього девону залишило значний вплив, скоротивши кількість видів на 75%. Це вимирання сильно вплинуло на морське життя, зокрема на рифоутворювальні організми та рибу. Вулканічна активність і зіткнення з астероїдами вважаються основними винуватцями, що порушують екосистеми та змінюють атмосферні умови, що призводить до великої морської гіпоксії.

Читайте також -  Палеонтологи відкрили нове кембрійське членистоноге з кігтями біля рота

Пермсько-тріасове вимирання (близько 252 мільйонів років тому)

Цей катаклізм, який часто називають «великим загибеллю», знищив близько 96% морських видів і 70% наземних видів. Масштабні виверження вулканів на території сучасного Сибіру призвели до викиду колосальної кількості лави, що спричинило різкі зміни клімату, кислотні дощі та підкислення океану. Ці екологічні зміни спустошили глобальні екосистеми, змінивши життя на Землі.

Тріасово-юрське вимирання (близько 200 мільйонів років тому)

Ця подія ознаменувала кінець тріасу та початок юрського періоду, коли близько 50% видів загинуло. Вважається, що великомасштабна вулканічна діяльність і викликані нею кліматичні зміни є рушійними силами, які сприяють домінуванню динозаврів, очищаючи екологічні ніші та сприяючи адаптивному випромінюванню різних видів.

Крейдово-палеогенове вимирання (приблизно 66 мільйонів років тому)

Ця добре відома подія масового вимирання сталася в результаті колосального зіткнення з астероїдом, утворивши  кратер Чиксулуб  у сучасній Мексиці та знищивши приблизно 75% усіх видів, у тому числі динозаврів, які не є птахами. Удар спричинив лісові пожежі, цунамі та викид значної кількості сірки, що призвело до ефекту «ядерної зими», викликаючи екстремальні та раптові кліматичні зміни.

Люди, клімат, суперконтиненти та вимирання

Підсумовуючи все це, це дослідження Брістольського університету показує, що майбутнє Землі може стати настільки гарячим, що більшість ссавців, включаючи людей, не зможуть уникнути вимирання.

Утворення нового суперконтиненту під назвою Пангея Ультіма, яскравіше сонце та вищий рівень CO₂ можуть підвищити спеку до нестерпного рівня.Це дика думка, але вона нагадує нам, що наша планета постійно змінюється, і не завжди так, як це нам підходить.

Коли ми оглядаємося на події масового вимирання протягом історії Землі, ми постійно бачимо, що розгортається та сама історія.

  • Стається щось велике — наприклад, виверження величезного вулкана або астероїд, що врізається в Землю — і раптом усе змінюється, знищуючи величезну кількість видів.
  • Навколишнє середовище змінюється настільки різко та швидко, що більшість життя просто не встигає за цим.
  • Ці стародавні масові вимирання дають нам досить протверезний урок про життя на Землі: воно набагато крихкіше, ніж ми думаємо.

Оскільки сьогодні ми стикаємося з власною екологічною кризою, ці минулі події нагадують нам про необхідність краще піклуватися про наше довкілля та біорізноманіття планети.

У Матері-Землі є дика та передбачувана історія тряски, і ми, люди — як і всі істоти до нас — насправді лише тимчасові мешканці цієї планети, що постійно змінюється. Повний текст дослідження опубліковано в журналі Nature Geoscience.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
Военных КНДР перебросили под Харьков - СМИ
Корреспондент
2024-11-22T22:22:27Z
В Киеве пробки на дорогах и коллапс в метро
Апостроф
2024-11-21T07:00:32Z
DeepState рассказал о штурмах и продвижениях РФ
Корреспондент
2024-11-23T01:57:21Z
Бои за Курахово ведутся уже в самом городе, обозреватель говорит, при каких условиях из него придется отойти
ZN UA
2024-11-23T01:10:17Z
На 12 часов тысячи одесситов останутся без воды: полный список адресов
Comments UA
2024-11-18T09:06:29Z
В Севастополе подорвали авто капитана первого ранга Черноморского флота РФ. Тот не выжил
ZN UA
2024-11-13T11:27:00Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Китай отреагировал на удар баллистической ракетой России по Украине
Comments UA
2024-11-22T13:57:41Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
ВРУ приняла закон о возвращении на службу после СЗЧ или дезертирства
Хвиля
2024-11-23T01:12:49Z
Лукашенко рассказал о демократии в Беларуси и пригрозил отрубить интернет
Новости Украины
2024-11-23T01:00:20Z
Названы три кандидатуры на должность посла Украины в США
Апостроф
2024-11-12T16:48:41Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
В России публично унизили известную певицу
Comments UA
2024-11-22T21:21:33Z
Российский певец оказался в клинике: что произошло
Comments UA
2024-11-22T20:51:02Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
"Очень хороший муж": Ева Лонгория раскрыла секреты счастливого брака с Хосе Бастоном
Фокус
2024-11-18T11:07:17Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
«Они совсем не темнеют»: простой лайфхак, чтобы хранить авокадо неделями
Marie Claire
2024-11-21T03:04:10Z
Убывающая Луна 16-30 ноября 2024 года: что следует сделать и особенности периода
TSN
2024-11-23T02:09:14Z
Распространенные продукты, которые "убивают" печень
Comments UA
2024-11-23T01:06:15Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
Ночная стража: 5 комнатных растений, которые улучшают сон
Marie Claire
2024-11-16T19:30:52Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Макгрегор признан виновным в изнасиловании
UAToday
2024-11-23T00:54:17Z
Тренер Жироны рассказал, когда Цыганков сможет вернуться на поле
Корреспондент
2024-11-22T19:52:44Z
Звездный боец UFC Макгрегор признан виновным по делу об изнасиловании
ZN UA
2024-11-22T19:22:46Z
Конор Макгрегор проиграл дело об изнасиловании и должен выплатить жертве 250 тысяч евро
Фокус
2024-11-22T19:15:55Z
"Что мы можем сделать?": в Федерации волейбола Украины прокомментировали побег игроков "Решетиловки" за границу
TSN
2024-11-22T14:54:17Z
Украинский боксер Захожий проведет дебютную защиту евротитула: бой покажут на Киевстар ТВ
TSN
2024-11-22T13:12:22Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
Платежка может вырасти: сколько придется платить за газ в декабре
Знай
2024-11-18T08:07:12Z
С 23 ноября отключений света станет меньше - Укрэнерго
UAToday
2024-11-23T00:54:46Z
Инвестиции в "зеленую" энергетику усиливают украинскую энергобезопасность - ДТЭК
Хвиля
2024-11-23T00:12:16Z
Цитрусовый ценопад: мандарины, апельсины и лимоны становятся доступнее
Знай
2024-11-18T11:12:37Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
Кабмин в очередной раз перенес повышение зарплат учителям
Апостроф
2024-11-12T14:04:44Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
Украинцам могут аннулировать субсидии и льготы: специалисты разъяснили детали
Политека
2024-11-16T19:00:33Z
Буллинг в школе: можно ли пожаловаться анонимно
ZN UA
2024-11-23T02:04:53Z
Зимние праздники: какие из них отмечают верующие в декабре
ZN UA
2024-11-23T01:04:10Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Главные изменники по знаку Зодиака: кто чаще всего заводит отношения "на стороне"
Comments UA
2024-11-22T23:36:22Z
Нужно найти настоящего убийцу: тест-головоломка на логику и внимательность
TSN
2024-11-22T19:06:49Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
20 лучших тушей для ресниц 2024: выбор редакции Marieclaire.ru
Marie Claire
2024-11-22T19:00:10Z
Телефон в кровати - прямая дорога в могилу: чем опасен смартфон рядом с вами во время сна
Знай
2024-11-22T18:51:10Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
В Виннице мужчина хотел взорвать себя гранатой: подробности
TSN
2024-11-22T21:51:43Z
Сначала предлагал $200: уклонист задул баллончиком сотрудников ТЦК и скрылся
TSN
2024-11-22T20:06:30Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
В Харькове мужчина "заминировал" облэнерго из-за отключения света
Корреспондент
2024-11-22T18:24:51Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
Гигантские цыплята и боевая система как в Ведьмаке: что известно о возвращении культовой RPG Fable
Знай
2024-11-22T20:51:32Z
"Будет "Фукусима" искусственного интеллекта": какие опасности и проблемы ожидают человечество
Фокус
2024-11-22T20:51:04Z
Для "зеленой" энергии: передовая батарея преобразит старую угольную электростанцию
Фокус
2024-11-22T20:37:33Z
Найти колыбель человечества: почему ученые так и не могут обнаружить отправную точку
Фокус
2024-11-22T20:36:57Z
Hubble зафиксировал уникальную спиральную галактику в созвездии Золотой Рыбы
Известия Киев
2024-11-22T20:13:56Z
Президент FromSoftware подтвердил работу над несколькими новыми проектами
GameMag
2024-11-22T19:52:24Z
Аудитория Helldivers 2 от Sony достигла 15 миллионов человек
GameMag
2024-11-22T19:01:39Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
За американский автомобиль могут отобрать права: на что обратить внимание
Знай
2024-11-22T17:21:14Z
В Японии запускают в производство необычный гибрид Honda Civic и Dodge Challenger
Фокус
2024-11-22T11:15:38Z
Альтернатива Wrangler: электрический внедорожник Jeep впервые заметили на дорогах
Фокус
2024-11-22T08:36:02Z
Увеличат запас хода до 1000 км: Honda готовит инновационные батареи для электрокаров
Фокус
2024-11-21T17:57:23Z
Новые машины, трассы с "Софией" и коллекция Ferrari: Gran Turismo 7 от Sony получила ноябрьское обновление
GameMag
2024-11-21T13:58:37Z
Гость из 60-х: обнаружен редкий 58-летний спорткар Chevrolet в новом состоянии
Фокус
2024-11-21T13:45:35Z
Премиальный французский электромобиль с запасом хода 750 км показали до премьеры
Фокус
2024-11-21T12:06:21Z
Старый 88-летний мотоцикл продают по цене нового Ferrari
Фокус
2024-11-21T10:06:53Z