MY.UAНовини
Вибори в Молдові і перемога Маї Санду: результати голосування та заяви кандидатів
Вибори в Молдові і перемога Маї Санду: результати голосування та заяви кандидатів

Вибори в Молдові і перемога Маї Санду: результати голосування та заяви кандидатів

Президентка Молдови Мая Санду вдруге очолить державу, тим часом її суперник, експрокурор та кандидат Кремля Олександр Стояногло обіцяє відшукати порушення і опротестувати результати голосування. Виборча комісія ще не публікувала остаточні підсумки.

Згідно з попередніми даними підрахунку голосів, на президентських виборах у Молдові перемогла нинішня президентка Мая Санду. Вночі Санду прокоментувала попередні результати голосування: у трансляції на Facebook вона подякувала громадянам, які об'єднались і не дали принизити країну. Виборча комісія Молдови опублікувала дані про волевиявлення, згідно з якими Санду перемогла.

На порталі виборчої комісії Молдови вказано, що підрахували 99,55% бюлетенів для голосування на 2-ому турі президентських виборах в Молдові. Перемогла нинішня президентка Мая Санду, набравши 55,26% голосів. Суперник, Олександр Стояногло, отримав 44,74%. У голосуванні взяли участь 1 698 805 громадян, тобто — 54,3% від усіх, хто має право голосу.

Вибори в Молдові - результати голосування за Маю Санду
Фото: Скриншот

Інфографіка комісії також показує "розріз" голосів окремо по Молдові, Кишиневу та закордонних виборчих округах. У Молдові Стояногло набрав 51,19% (692 533 голоси), його суперниця — 48,81% (660 226 гол.). У Кишиневі та за кордоном перемогла Санду — 57,38% (215 493 гол.) та 95,67% (263 899 гол.) відповідно. Відсотки і кількість голосів з часом дещо зміняться, оскільки виборча комісія ще рахує.

Вибори в Молдові - результати голосування в середині країни
Фото: Скриншот
Вибори в Молдові - результати голосування за кордоном
Фото: Скриншот

Вибори в Молдові — що каже Санду

Мая Санду вийшла у прямий ефір на Facebook зі свого виборчого штабу. Чинна президентка, яка зберегла посаду на ще одну каденцію, заявила, що "Молдова перемогла". Зі слів посадовиці, на вибори в країні намагались вплинути "зовнішні злочинні угрупування", які "купували" голоси "брудними грошима", втручались у виборчі процеси, залякували та шахраювали. Однак народ Молдови об'єднався та "виклав урок демократії, гідний того, щоб його вписали в підручники історії", сказала вона. Також пролунали подяки мешканцям Кишинева та громадянам, які голосували за кордоном — їх прийшло достатньо багато, щоб сталась перемога.

"Молдова змогла показати свою волю та силу за допомогою голосу кожного з нас. Ми довели, що об'єднавшись, ми можемо перемогти тих, хто хотів принизити нас. Наш народ об'єднався і громадяни перемогли", — чути на відео.

Окремо Санду звернулась до російськомовних громадян Молдови і пояснила, що вдячна за голос кожного учасника виборів, навіть якщо його віддали за суперника. Очільниця держави пообіцяла, що стане президенткою для кожного, незалежно від політичних поглядів та мови спілкування.

"У нашому виборі гідного майбутнього ніхто не програє. Ми можемо дотримуватись різних точок зору, говорити різними мовами, але ми всі хочемо миру, взаєморозуміння та гідного життя для наших дітей. Це моя головна ціль для Молдови на найближчі роки", — заявила Мая Санду.

Заява Стояногло та інших

Олександр Стояногло, кандидат на посаду президента Молдови та експрокурор, також зробив заяву після закриття виборчих дільниць. Заява політика опублікована на порталі privesc.eu (див. з 21:03). Політик подякував виборцям і сказав, що вони поводились відповідально. Зі слів кандидата, його спостерігачі начебто помітили якісь порушення на виборах і згодом він оприлюднить висновки щодо цього питання.

"Молдова – це не просто крапка на карті, а відповідальний народ, який усвідомлює своє майбутнє", — заявив Стояногло.

Після того, які стали відомі попередні результати голосування щодо перемоги Санду коментарів Стояногло не відшукалось.

Хід голосування на виборах в Молдові

3 листопада радник чинної президентки Молдови Маї Санду Станіслав Секрієру написав у соцмережі X (Twitter) про шахраювання на виборах, які влаштовувала влада РФ та проросійські прихильники Стояногло. З його слів, було організоване підвезення виборців з Придністров'я — він показав фото рядочка машин, які стояли в заторі на мосту в Рибниці. Крім того, Кремль надав спеціальні автобуси, які везли людей в Баку, Стамбул та Мінськ, щоб вони віддали голоси за "правильного кандидата". Російське телебачення також показало чартерний літак, заповнений громадянами Молдови — близько 200-400 ос. Також були кібератаки на портал виборчої комісії, заявив посадовець. Дані, на які він посилається, отримані від організації спостереження за виборами Promolex.

Офіційні представники Кремля ще не реагували на події в Молдові.

Виборча комісія Молдови на момент публікації статті ще не публікувала остаточні підсумки виборів президента.

Зазначимо, перший тур президентських виборів у Молдові відбувся 20 жовтня. На виборах Мая Санду та Олександр Стояногло набрали менш як 50% голосів, тому відбувся другий тур. Того ж дня громадяни голосували щодо подальшого руху Молдови до Європейського Союзу. Прихильники євроінтеграції перемогли з перевагою в кілька відсотків.

Нагадуємо, у березні 2024 року Мая Санду відреагувала на заяву влади "Придністровської республіки" до Кремля. Восени видання Financial Times розповіло про шанси Молдови, Грузії та України на вступ до ЄС.

Джерело матеріала
Для «Андору» написали окремий епізод-горор про дроїда K-2 — Тоні Гілрой пояснив, чому його скасували
ITC
Представляла Україну на Євробаченні у 2014: де зараз Марія Яремчук
24tv
Дженніфер Лопес розповіла, як діти пережили її розлучення з Беном Аффлеком
GlavRed
На фронті загинув тележурналіст Василь Довбуш
ZN UA
Віталій Козловський із довгим волоссям заспівав "Пінаколаду" і звернувся зі сцени до Кондратюка
ТСН
Українська ведуча шокувала, як Маша Маліновська в Росії принижувала її: "Казала, ти жирна корова"
ТСН
Дружина Григорія Решетніка потрапила до лікарні та показалася в палаті під крапельницею
ТСН
Наречений Лесі Нікітюк оригінально розкрив історію їхнього знайомства
TSN
Тіна Кароль відповіла Олі Поляковій, яка публічно підколола її: "І поперек стою"
ТСН
"Питання десанту не стоїть". Чи існує серйозна загроза окупації Одеси
Telegraf
Зеленський та Трамп розказали деталі своєї розмови та наголосили на необхідності 30-денного перемир’я
Комсомольская правда
"Уже доволі давно": Росія скаржиться, що США розчаровують її більше, ніж вона їх
24tv
Росія не може розраховувати на те, що їй дадуть територію, яку вона ще навіть не завоювала, - Венс
Комсомольская правда
Заборона "Альтернативи": чи зважиться Німеччина покарати головну проросійську партію
Европейская правда
"Жодних надр Україна не передає, лише ділиться прибутками" - Веніславський про угоду зі США
Gazeta UA
ЗМІ: ЄС готує мита на літаки, авто та IT-гігантів у відповідь на тарифний тиск Трампа
InternetUA
Сі Цзіньпін обговорив із Путіним «українську кризу»
УкраинФорм
Радник Путіна заявив про "розуміння" з боку США щодо війни в Україні
ZN UA
Виплати до Дня Незалежності: українцям розповіли, хто та коли отримає
Хвиля
Сьогодні – День літнього Миколая Чудотворця: головні заборони свята
24tv
З Днем літнього Миколая Чудотворця 2025: чудові картинки-привітання
24tv
Міноборони США розпочинає звільнення трансгендерних військових
ГЛАВКОМ NET
9 травня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
Благодійні пенсійні пожертвування: скільки отримають українці та як ділять суму
Хвиля
Робота для пенсіонерів в Запоріжжі: кого кличуть на зарплату в 20 тисяч
Политека
9 травня – яке церковне свято: чому сьогодні не можна брати гострі предмети в руки
24tv
Пенсія по інвалідності: чи призначать її військовому, який служив менше року
ZN UA
Що відбувається з тілом, якщо щодня пити склянку кефіру
TSN
Продукти, що спричиняють появу зморшок і старіння шкіри у жінок
ТСН
Як легко прокидатися вранці: поради, які працюють
TSN
Перша допомога в разі укусу змії: що категорично заборонено робити
TSN
Ранкові чи вечірні тренування: що краще обрати
TSN
Скільки треба смажити яловичу печінку, щоб вона була м’якою та ніжною
ТСН
Гречана дієта: секрет швидкого схуднення
TSN
Вчені назвали п’ять японських продуктів, які мають антивіковий ефект
ТСН
Лікар пояснив, як швидко заснути, якщо прокинулись посеред ночі
Знай
Трамп надає вигідні умови британським авто, що викликає обурення в Детройті
Топ Жир
Субсидії для ВПО в Дніпрі: Кабмін вніс важливі зміни для надання пільг, до чого варто бути готовим
Политека
Ощадбанк запустив "комунальну" платформу для ОСББ: оплата рахунків, голосування у Дії
Хвиля
Apple виплатить $95 млн через позов про шпигунство Siri: як це вплине на користувачів
InternetUA
Не подав показання - плати втридорога: експерт розкрив пастки комунальних тарифів
Хвиля
"Обвал" долара та "стрибок" євро: яким буде курс валют до 18 травня
GlavRed
АЗС підвищили ціни на деякі види палива: водіям показали нову вартість бензину, дизеля та автогазу
Хвиля
Японська NTT планує викупити свою дочірню компанію NTT Data за $16,4 млрд
InternetUA
В Україні злетіли ціни на молочку: скільки доведеться заплатити за вершкове масло, молоко та сир
Хвиля
На Херсонщині за добу внаслідок російських ударів є загиблий і поранений
УкраинФорм
Інтернет-шахраї ошукали жінку на 230 тисяч гривень
InternetUA
На Рівненщині бус збив дружину військового: жінка поскаржилася, що поліція "покриває" винуватця
Фокус
Прикордонники завадили киянину вивезти з України старовинну ікону
УкраинФорм
На Сумщині мати намагалася продати немовля за $30 тис. - Нацполіція
Gazeta UA
Чоловік у викраденому авто кинув гранату під час погоні
Топ Жир
Шахраї вигадали розслідування та ошукали жінку на 90 тисяч гривень
Украина Криминальная
Кількість загиблих унаслілок атаки Індії по Пакистану зростало до понад 30 осіб
ТСН
Ворог атакував Сумську область: жінку врятували з-під завалів, є загиблий
TSN
Електромобіль Mercedes-AMG: потужний седан без палива, лише зірки
Топ Жир
Летять у прірву: продажі автомобілів Tesla в Європі стрімко падають
ЗаРулем
Volkswagen розробляє нову версію GTI, але це не та модель, на яку ми сподівалися
Топ Жир
Новий V8 від AMG не просто повертається — він збирається домінувати
Топ Жир
Від Tesla до Ford: антирейтинг ТОП-5 автомобілей, що ламаються найчастіше
GlavRed
Ця божевільна Mazda Miata не має аналогів
Топ Жир
Президентський автомобіль Stellantis – це рухомий символ Франції
Топ Жир
Лише сім таких Lamborghini з двигуном V12 були доставлені до США
Топ Жир
Сім електромобілів з Китаю та Південної Кореї обігнали Tesla Model Y за продажами в Австралії
Топ Жир
Знищено ще 1300 окупантів та купу їхньої техніки: втрати Росії на 9 травня
24tv
В Україні хмарно з проясненнями: прогноз погоди на 9 травня
ГЛАВКОМ NET
Ворог минулої доби завдав 220 ударів по Запорізькій області
УкраинФорм
Костянтинівка: Росія рівняє із землею місто, де робили зірки для Кремля
Комсомольская правда
"З такими, як ти, не прощаються": у бою на Запоріжжі загинув воїн із Донеччини Денис Беспалов
24tv
Окупанти вирішили прикрити Крим від ударів дітьми
ГЛАВКОМ NET
Бійці підрозділу «Фенікс» дронами знищили російський танк і десяток вантажівок
УкраинФорм
Карта бойових дій на 09 травня 2025 – ситуація на фронті
Факти ICTV
Гороскоп на завтра 10 травня: Тельцям - хороші новини, Терезам - відновлення сил
GlavRed
Помідори, огірки та перець можна виростити на 4 "квадратах". Секрети городу на балконі
Telegraf
Чим відрізняються 2 леви: лише люди із зором орла знайдуть відгадку за 19 секунд
GlavRed
Гороскоп за місячним календарем: чому 9 травня не можна залишати безлад
GlavRed
Ось правильна ранкова рутина, щоб розпочати день продуктивно, творчо та успішно
24tv
Ці два знаки мають найсильнішу інтуїцію: хто повинен прислухатися до себе, якщо хоче стати успішним
Gazeta UA
Без варіння та інших клопотів: рецепт салату "Карусель" – шедевр за кілька хвилин
24tv
Водоліям варто звернути увагу на команду, а Терези можуть отримати подарунки: астрологічний прогноз на рунах на 9 травня 2025 року
ТСН
Містичний спадок Рівненщини, що манить туристів: чим славиться Тараканівський форт
Telegraf
У Раків попереду нові можливості, а Левам варто довіряти людям: гороскоп за картами Таро на 8 травня 2025 року
ТСН
Буде/Глімт — Тоттенгем 0:2 Відео голів та огляд матчу Ліги Європи
Football.ua
Фінал Ліги Європи УЄФА буде англійським: «Манчестер Юнайтед» - «Тоттенгем»
УкраинФорм
Відомі фіналісти Ліги конференцій: хто боротиметься за трофей
Факти ICTV
Гол + пас Антоні забезпечили Бетісу путівку до фіналу Ліги конференцій
Football.ua
Шеффілд Юнайтед виграв перший півфінальний матч плей-оф за місце в АПЛ
Football.ua
Ліга конференцій УЄФА: Вроцлав у фіналі прийматиме «Челсі» та «Бетіс»
УкраинФорм
Челсі повторно обіграв Юргорден і вийшов у фінал Ліги Конференцій
Football.ua
"Валідол" у Флоренції та перемога Челсі: результати других матчів 1/2 фіналу Ліги конференцій
24tv
Тоттенгем із другою перемогою над Буде/Глімт вийшов до фіналу Ліги Європи
Football.ua
Як правильно чистити екран смартфона: експерти вказали на помилки
Gazeta UA
Огляд Motorola Moto G75: це точно бюджетний смартфон?
ITC
Samsung готується до випуску ультратонкого Galaxy S25 Edge
InternetUA
Чи повернуться українські науковці на Батьківщину? Розмова про «відтік мізків» під час війни
ГЛАВКОМ NET
Поступки не врятували. Маск продовжить судитися з OpenAI через спробу стати комерційним бізнесом
InternetUA
Названо можливу дату запуску бета-тесту One UI 8
InternetUA
Коли Земля втратить кисень — вчені назвали точну межу виживання планети
TSN
Найзагадковіше місце на планеті: 99,999% глибин океану залишаються недослідженими
ТСН
В Києві знайшли підземелля часів Русі: що відомо
ТСН