MY.UAНовини
Вибори в США: що відбувається
Вибори в США: що відбувається

Вибори в США: що відбувається

Останній прогноз щодо виборів президента Сполучених Штатів, базуючись на зведених даних опитувань.

Лідерство Трампа стає відчутнішим, а істерика в лавах демократів все сильніша. Вже навіть у CNN, цьому найгаласливішому рупорі "демократичної" пропаганди, схоже мало хто вірить у перемогу Гарріс, особливо після її останнього провального інтерв'ю там на Town Hall шоу. Тепер вже у більшості більш-менш об'єктивних оглядачів обговорюється питання не про те, чи стане Трамп наступним президентом США, а про те, з яким "рахунком" він ці вибори виграє. І питання це достатньо важливе. Щоб читачі краще розуміли ситуацію, слід роз'яснити, що зараз і демократи, і республіканці щосили готують команди юристів для оскарження результатів виборів у судах. Судячи з усього, ні ті, ні інші здаватися без бою і беззастережно визнавати свою поразку не збираються. І тут все дійсно залежатиме від "рахунку на табло". Якщо Трамп виграє у всіх коливних штатах і повторить, або буде дуже близький до результатів 2016 р., то як би там демократи не істерили і в які суди не подавали, все це буде марно, враховуючи майбутній "запас міцності" за голосами у Трампа. Якщо ж результати будуть, як то кажуть, "ніздря в ніздрю", то Америку чекає довга судова тяганина щодо перерахунку голосів.

На мою думку, засновану на результатах опитувань і в силу трендів, що склалися на даний момент, перемога Трампа практично неминуча. І винити в цьому демократи можуть тільки самі себе. Висунути зі своїх лав єдиного більш-менш відомого кандидата, який гарантовано програє Трампу при будь-яких розкладах – це треба вміти. Республіканцям навіть особливо й старатися не довелося, щоб її "втопити", вона з цим прекрасно справлялася сама, головне було їй у цьому не заважати. Демократи стали жертвою своїх власних "прогресистських" поглядів. Будувати свою агітацію, спираючись на вигаданий світ расової ідентичності, трансгендерної рівності, захисту ЛГБТ, де всі білі чоловіки расисти і сексисти за визначенням, і де голосувати за їхнього кандидата потрібно не за її здібності та професійні вміння, а просто тому, що вона жінка, та ще й кольорова – це означає не мати мізків самим і відмовляти в їх наявності у більшості американців. Але неможливо приховати за димовою завісою "боротьби за демократію" некомпетентність Гарріс у питаннях внутрішньої та зовнішньої політики, відсутність чітких політичних поглядів, її абсолютну нездатність до ведення дискусій, словесний понос (або як висловлюються американські оглядачі – словесний салат), що ллється з неї, коли їй задають незручні або заздалегідь не обговорені питання. Все це закономірно призвело до падіння її рейтингів, не допомогли ні її спроби "примазатися" до афроамериканців (що тільки призвело до збільшення прихильників Трампа серед чорних, взагалі унікальний випадок), ні залучення до агітації важкої артилерії в особі Барака і Мішель Обами.

Так, голосування для багатьох, особливо в середовищі незалежних виборців, які, нагадую, і визначать результат цих президентських виборів, відбуватиметься за принципом вибору "меншого з двох зол". Але, схоже, Гарріс і демократам не вдалося переконати більшість виборців, що вона є таким "меншим злом". Як не вдалося і виліпити з Трампа таке собі "исчадіє пекла", навішуючи йому ярлики фашиста і шанувальника Гітлера. Це, скоріше, тільки відштовхнуло від неї значні групи незалежних, яким дуже не подобаються такі відверті маніпуляції. Величезна кількість жителів Америки, якщо вийти за межі Фейсбуку, все ще намагаються спиратися на доводи розуму, а не емоції, при виборі кандидата, за якого вони будуть голосувати. Тому такі низькопробні спроби "наїзду" на Трампа і його прихильників з боку демократів викликають тільки відповідну захисну реакцію відторгнення.

Немаловажне питання, яке якось не особливо висвітлюється в Україні на тлі президентських виборів, полягає в тому, хто буде контролювати Конгрес США. У нас цьому приділяють мало уваги і абсолютно даремно. Хоча Штати і є президентською республікою за формою правління, але роль законодавчого органу там величезна і від того, яка партія буде контролювати одну або обидві палати американського парламенту, залежить, у тому числі, і здатність президента втілювати свої ініціативи в конкретні справи. Вибори в цей самий Конгрес будуть проходити по всій країні разом з виборами президента і там становище демократів теж не зовсім райдужне, хоча і не таке плачевне, як на виборах президента. Згідно з опитуваннями, республіканці мають перевагу по обох палатах, причому Сенат буде за ними з великою часткою ймовірності, а от щодо нижньої палати не зрозуміло, тут без гарантій, практично 50/50. Наявність біля керма виконавчої влади президента-республіканця разом з республіканським контролем над владою законодавчою – це зовсім інший розклад, ніж якщо демократи матимуть контроль хоча б над однією палатою парламенту. На відміну від виборів президента через колегію виборщиків, вибори до Конгресу проходять напряму і тут у демократів, чисто в силу демографії, шанси завжди кращі, ніж у республіканців. Але, схоже, не цього разу. Байден, і його бездарне правління дістало вже всіх, навіть прихильників демократів. І як би Гарріс не запевняла в тому, що вона не Байден і буде проводити свою власну політику, але в цьому їй, а заодно і демократам, не особливо вірять. Хоча з виборами до Конгресу "все не так однозначно", але на даний момент все йде до того, що і їх демократи програють, хоча тут я не так впевнений, як у випадку з перемогою Трампа.

Але давайте від слів перейдемо до цифр і цього разу обійдемося без картинок. Тут можна знайти результати загальнонаціональних опитувань і опитувань по ключових штатах.

Порівняно з 2016 і 2020 рр. Трамп лідирує, хоч і з дуже невеликою перевагою навіть у національному усередненому опитуванні і в усіх(!) "коливних" штатах (дані на момент написання статті). Враховуючи ж, що і в 16, і в 20 роках реальні голоси "за Трампа" були в середньому на 3% вище, ніж показували опитування до тих виборів, то можна зробити висновок, що у нього буде досить значний запас голосів, необхідних для перемоги.

Тут же можна знайти результати опитувань по Конгресу: сенат і палата представників.

Також на Ютубі можна знайти дуже цікавий аналіз від студента(!) одного з університетів у Вашингтоні. Він робить свої прогнози, спираючись на інтенсивність раннього голосування і голосування поштою. Ідея достатньо проста, але, як на мене, заслуговує на увагу: береться кількість вже проголосувавших по групах – демократи, республіканці, незалежні (ці дані можна знайти тут) – і спираючись на них і дані опитувань, можна більш точно передбачити результати виборів. Адже якщо в якомусь штаті поштою надіслали голоси в пропорції: 55% зареєстровані демократи, 35% республіканці і 10% незалежні виборці, то з величезною часткою ймовірності можна передбачити, що цей штат проголосує за кандидата від демократів. Навряд чи виборець, зареєстрований як демократ, буде віддавати голос за республіканського кандидата. Звичайно, це не гарантовано, але найімовірніше, особливо, якщо дані раннього голосування ще й підтверджуються опитуваннями. Те ж саме стосується і переваги республіканців при такому голосуванні. Якщо ж у штаті переважають незалежні виборці, то тут вже спиратися доводиться тільки на результати опитувань. Враховуючи рекордну кількість відданих заздалегідь голосів на цих виборах (їх вже десятки мільйонів), то такий підхід мені видається дуже обіцяючим. І за цими даними Трамп також виграє вибори, хоча може і не з такою перевагою, як це випливає з даних самих тільки опитувань.

Загалом, дивіться, вивчайте, робіть висновки самі. Ну і чекаємо 5 листопада, щоб оцінити правильність усіх опитувань і передбачень, залишилося зовсім недовго.

--------------------------------------------------------------

Рекомендуемо до перегляду ефір Юрія Романенка с Михайлом Штейнбоком про фінал президентських виборів в США

Теги за темою
Дональд Трамп
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Певица из Украины рассказала о своем разводе с российским композитором
Comments UA
2025-10-09T19:51:13Z
Сара Джессика Паркер воссоединилась с Барышниковым, который сыграл ее бойфренда "Сексе в большом городе"
Комсомольская правда
2025-10-09T19:09:02Z
Юморист КВН Артем Стовпяцкий погиб на войне
TSN
2025-10-09T18:54:38Z
"Не для этого женятся": Тейлор Свифт положила конец слухам об окончании карьеры и браке с Тревисом Келси
Знай
2025-10-09T18:51:20Z
Дочь Поляковой призналась, почему отказалась от жизни в Украине: "Все приходится делать самостоятельно"
TSN
2025-10-09T17:18:35Z
Тейлор Свифт побила 10-летний рекорд Адель
Апостроф
2025-10-09T17:15:59Z
Руслана отреагировала на "вьетнамский плагиат" - певица Хо Куин Хуонг перепела ее хиты
Комсомольская правда
2025-10-09T16:08:18Z
"Снимаем квартиру с другом": 20-летняя дочь Поляковой рассказала о жизни с мужем в США
Апостроф
2025-10-09T15:57:37Z
"Стесняюсь камер": Дженнифер Энистон снялась для глянца в необычных образах
Апостроф
2025-10-09T15:36:59Z
Цены снизились: в Украине подешевел один из овощей борщевого набора
ZN UA
2025-10-10T05:03:41Z
Индию таки удалось дожать: что теперь говорят в США о покупке российской нефти
Comments UA
2025-10-10T04:45:03Z
Украинская энергосистема под ударом россиян – что происходит с энергоснабжением в регионах
Апостроф
2025-10-10T04:42:58Z
Обещания и дыра в бюджете: что ждет пенсионеров в 2026 году
Хвиля
2025-10-10T03:57:50Z
Как избежать переплаты за коммуналку: украинцам дали важные советы на отопительный сезон
Хвиля
2025-10-10T03:30:56Z
Подорожание продуктов в Запорожье: что изменилось для горожан
Политека
2025-10-09T19:31:29Z
Потребуют еще больше стажа: в Украине изменят условия для выхода на пенсию
Знай
2025-10-09T19:12:23Z
Названы продукты, которые больше всего подорожали в Украине
Comments UA
2025-10-09T18:39:25Z
Как доехать до Сумщины и Черниговщины: "Укрзализныця" сообщила детали измененных маршрутов
TSN
2025-10-09T18:16:35Z
Идут бои на истощение: стало известно, как действительно может закончиться война в Украине
Comments UA
2025-10-10T05:12:08Z
Европарламент дал добро на сбивание российских самолетов: что стоит за этим решением
Comments UA
2025-10-10T04:57:57Z
В Резерв+ появилась отметка "нужно пройти БЗВП": адвокат объяснил, что делать
Хвиля
2025-10-10T04:45:07Z
Трамп назвал страну, которую, возможно, нужно "исключить" из НАТО
Comments UA
2025-10-10T04:42:54Z
Трамп считает, что Украина и РФ вскоре "сядут за стол переговоров"
Европейская правда
2025-10-10T04:18:20Z
Украина может ударить по одной из самых болезненных точек РФ: как остановить энергетический террор
Comments UA
2025-10-10T03:33:02Z
У возлюбленной харьковского мэра Игоря Терехова обнаружена незадекларированная недвижимость во Франции
Знай
2025-10-10T03:21:08Z
Экспорт украинского оружия усилит поддержку ЕС — дипломат
TSN
2025-10-10T03:06:53Z
«Кинжалы», баллистика и авиабамбы: враг утром нанес массированный ракетный удар по Украине
TSN
2025-10-10T03:06:43Z
Россия ударила ракетами: движение на плотине ДнепроГЭС приостановлено
TSN
2025-10-10T04:36:14Z
Россия более шести часов атаковала Запорожье и убила ребенка. Перекрыта ДнепроГЭС
Лига
2025-10-10T04:18:29Z
Спасатели показали последствия ночной атаки россиян на Киев
Украинская правда
2025-10-10T02:24:13Z
Удар по Запорожью: погиб ребенок
Корреспондент
2025-10-10T01:39:01Z
Продолжается массированная атака дронами и ракетами по Украине: что известно в настоящее время
Comments UA
2025-10-10T00:33:27Z
Комбинированная атака на Киев: враг бьет баллистикой и БпЛА
Украинская правда
2025-10-10T00:06:48Z
Массированная атака на Киев: в Печерском районе горит многоэтажка
TSN
2025-10-10T00:06:31Z
В России разбился МиГ-31
Корреспондент
2025-10-09T22:06:52Z
Россия летит вниз: старые самолеты падают, пилоты стареют, запчастей нет
Новости Украины
2025-10-09T20:18:10Z
На границах ЕС вводят новую систему контроля EES: что теперь стало обязательным
Хвиля
2025-10-10T05:12:01Z
Генштаб сообщил, сколько россиян ликвидировали ВСУ
Корреспондент
2025-10-10T05:09:49Z
11 октября — какой церковный праздник, почему в этот день обязательно следует держать дом в порядке
TSN
2025-10-10T05:03:38Z
В Україні знизились ціни на капусту
AgroNews
2025-10-10T05:03:19Z
Церковный праздник 10 октября: что в этот день считается символом благополучия на целый год
Comments UA
2025-10-10T04:00:55Z
10 октября - какой сегодня праздник, что нельзя делать, кого следует поздравить, все об этом дне
Комсомольская правда
2025-10-10T02:34:33Z
"Защищать должны все": военная призвала принудительно мобилизовать женщин
Знай
2025-10-10T02:30:18Z
Кадровый кризис в школах: почему обещанное повышение зарплат не остановит увольнения учителей
Хвиля
2025-10-10T02:15:56Z
Реформы высшего образования в Украине: почему ректоры разделились на два лагеря
Comments UA
2025-10-10T02:12:45Z
Польза или опасность: раскрыта неожиданная правда об употреблении суши
Comments UA
2025-10-10T04:30:04Z
Ученые назвали популярный обезболивающий препарат, который приводит к заболеваниям сердца
Comments UA
2025-10-09T21:39:14Z
ТОП специй и трав, которые защитят от заболеваний кишечника
Comments UA
2025-10-09T20:48:51Z
После плена военные будут получать 50 000 гривен ежемесячно
Апостроф
2025-10-09T17:12:52Z
Улучшает сон и избегает морщин: почему следует выбрать шелковое постельное белье
Знай
2025-10-09T16:51:50Z
Попробуйте и не сможете остановиться: как приготовить квашеную капусту всего за три дня
TSN
2025-10-09T16:06:05Z
Инфаркты в 30 лет: врачи назвали болезни, возникающие у украинцев из-за войны
Знай
2025-10-09T15:51:41Z
Дельфины массово выбрасываются на берег: причиной может быть болезнь, повреждающая мозг
Фокус
2025-10-09T15:21:17Z
Как сохранить память и ясность ума: этот продукт замедляет старение мозга
TSN
2025-10-09T15:06:16Z
40 миллионов наличными: таможенники наткнулись на тайник в необычном месте авто
TSN
2025-10-09T19:33:38Z
Ferrari раскрыла первые подробности своего первого электромобиля
Корреспондент
2025-10-09T18:33:04Z
Механик поделился секретом, как прогревать автомобиль зимой и экономить бензин
UAToday
2025-10-09T16:18:18Z
Сколько литров остается и какое расстояние можно проехать, если загорелась лампочка уровня топлива
TSN
2025-10-09T14:48:25Z
Новые правила страхования авто в Украине: эксперт рассказал детали
Апостроф
2025-10-09T13:42:32Z
1000 сил и 2,5 с до сотни: Ferrari поделилась секретами своего первого электрокара
Фокус
2025-10-09T13:06:51Z
Toyota готовит мощный аккумулятор для электрокаров: 1200+ км запаса хода станут реальностью
Фокус
2025-10-09T12:30:51Z
Идеально подходят для семьи: эксперты назвали лучшие электрокроссоверы 2025 года
Фокус
2025-10-09T08:21:51Z
В Украине вырос спрос на гибридные автомобили
Корреспондент
2025-10-09T08:06:09Z
Ночная атака создала проблемы в движении поездов в Киевской области
Новости Украины
2025-10-10T05:06:43Z
РФ атаковала Днепропетровскую область – под ударом энергетика, есть раненый
Апостроф
2025-10-10T05:03:57Z
Массированная атака на Киев: власти сообщили о пострадавших
TSN
2025-10-10T05:03:43Z
РФ атаковала Черкасскую область: есть травмированный человек, а по плотине ГЭС перекрыли движение
ZN UA
2025-10-10T04:57:50Z
С приближением зимы оккупанты выбрали новую тактику ударов: озвучена серьезная опасность
Comments UA
2025-10-10T04:45:11Z
10 октября украинцев ждет еще одна порция дождей
UAToday
2025-10-10T04:27:54Z
Массированный обстрел Украины и его последствия: главные новости ночи 10 октября 2025 года
TSN
2025-10-10T04:06:09Z
"Зарабатывают невероятные деньги на войне": звезда "Лиги смеха" обвинила ВСУ в "махинациях"
Знай
2025-10-10T03:51:21Z
Последствия атаки ракет и дронов на Киев: с чем начались проблемы в столице
Comments UA
2025-10-10T03:45:59Z
Не покупайте новую лаванду: простой трюк, с которым кустов будет больше и цвести будут еще обильнее
TSN
2025-10-10T04:18:44Z
Тест на личность: конфликтный ли вы человек на самом деле
TSN
2025-10-10T04:03:31Z
Эта распространенная после стирки ошибка портит одежду
Comments UA
2025-10-09T19:27:43Z
У жовтні Землю накриє 16 магнітних бур
AgroNews
2025-10-09T16:21:22Z
Гороскоп на 10 октября 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-10-09T16:18:36Z
Гороскоп на пятницу 10 октября 2025 года
UAToday
2025-10-09T16:18:22Z
Эти знаки Зодиака в октябре потеряют самое дорогое
Comments UA
2025-10-09T15:42:31Z
С 12 октября ЕС меняет правила въезда: штампы уходят в прошлое
Новости Украины
2025-10-09T15:18:02Z
На острове без магазинов открылась вакансия, о которой мечтают многие: что нужно делать
Фокус
2025-10-09T14:42:16Z
Как может выглядеть первый iPhone-"раскладушка" — аналитики сообщили о дате выхода и деталях
TSN
2025-10-10T04:48:38Z
Как навести порядок в полотенцах: пользовательница TikTok показала простой, но гениальный метод
TSN
2025-10-10T04:18:49Z
Остался шрам: «Джеймс Уэбб» нашел галактику, через которую прошла черная дыра
ZN UA
2025-10-10T04:09:16Z
Магнитная буря 10 октября: чего ждать от активности Солнца
TSN
2025-10-10T04:06:46Z
Озвучено оновлені ціни на зернові в Україні
AgroNews
2025-10-10T04:01:22Z
В России разрабатывается ГОСТ на компьютерные игры
GameMag
2025-10-09T21:21:29Z
Теперь владельцы PlayStation 5 могут писать обзоры на купленные игры прямо в PlayStation Store
GameMag
2025-10-09T21:21:08Z
СМИ: Valve может выпустить новый VR-шлем уже до конца 2025 года — ждём Half-Life: Alyx 2?
GameMag
2025-10-09T21:21:07Z
Создатели ремейка Silent Hill 2 готовят эксклюзивный проект для Switch и Switch 2 — выйдет в 2026 году
GameMag
2025-10-09T21:15:58Z
Ребров настаивает на способности своих игроков быть выше, сильнее, лучше
Корреспондент
2025-10-09T21:18:13Z
Паркер делает ставку на бой с Уордли как на осмысленное приближение к Усику
Корреспондент
2025-10-09T20:36:16Z
ЧМ-2026 по футболу: кто уже вышел в финальный турнир
UAToday
2025-10-09T20:30:30Z
Дюбуа должен решить по поводу боя с Санчесом как пути к поединку с Усиком
Корреспондент
2025-10-09T19:36:13Z
ПСЖ готов установить финансовый рекорд футбола ради трансфера звезды "Барселоны" — СМИ
ZN UA
2025-10-09T15:58:08Z
Винисиус показал себя галантным кавалером, попросив извинения за измены
Корреспондент
2025-10-09T15:30:35Z
Ребров даст пресс-конференцию по матчу с Исландией
Корреспондент
2025-10-09T14:24:17Z
King Media Basket — первая всеукраинская медийная баскетбольная лига — стартует этой осенью
BigMir
2025-10-09T13:45:54Z
Довбик об эпизоде с двумя незабитыми пенальти: Нужно было идти бить третий
Корреспондент
2025-10-09T06:42:42Z