MY.UAНовини
Без травмування і драматизації: як писати про домашнє насильство без клікбейту
Без травмування і драматизації: як писати про домашнє насильство без клікбейту

Без травмування і драматизації: як писати про домашнє насильство без клікбейту

Українські медіа майже щодня висвітлюють тему домашнього насильства, але здебільшого в новинах і без необхідних експертних коментарів.

Торік Валентина Марініна, українська акторка і хореографка, на своїй сторінці в інстаграмі зробила зізнання щодо подружнього життя з колишнім чоловіком, актором Костянтином Войтенком. Як виявилось, у їхніх стосунках протягом багатьох років було місце психологічному аб’юзу та фізичному насильству з боку чоловіка.

Онлайн-медіа розтиражували новину й підхоплювали нові деталі, як тільки вони з’являлись у соціальних мережах героїв історії. За тиждень, з 5 по 12 вересня 2023 року, з’явилося понад 60 згадок цього випадку на сайтах різних інтернет-видань, серед яких «Кореспондент», «Фокус», «Главред» тощо. Більшість з опублікованих новин дублювали інформацію з дописів експодружжя у соціальних мережах. Переважна більшість редакцій великих онлайн-медіа не додала до опублікованих матеріалів коментарі експертів, як от юристів чи психологів, для додаткового розтлумачення, що таке домашнє насильство, як його класифікує закон, які є варіанти захисту тощо.

«Це як занурився в бочку з брудом. Ось таке відчуття», — сказав Ахтем Сеітаблаєв про власний досвід скривдження в інтерв’ю у вересні 2024 року шоумену Славі Дьоміну. Актор розповів, що двічі підіймав руку на свою партнерку. Це ледь не перший випадок в Україні, коли публічний чоловік визнав свої дії не після слів постраждалої людини. Режисер не розповів, як це відбувалось і стосовно кого, не написав про це у соціальних мережах. Тож лише до десяти популярних онлайн-видань підхопило це у новинні стрічки, серед яких УНІАН, «Таблоїд» від «УП», «Главред».

Майже щодня в українському медіапросторі з’являються нові згадування домашнього насильства. За перші 6 місяців 2024 року таких згадувань в українських медіа було понад 24807, що на 37,5% більше, ніж торік за той самий період, згідно з інформацією сервісу медіамоніторингу Looqme. Ця статистика пропорційно змінюється на фоні динаміки росту кримінальних та адміністративних правопорушень, що пов’язані з домашнім насильством. Торік Національна поліція України зареєструвала понад 291 тисячу фактів домашнього насильства — це на 20% більше, ніж у 2022 році.

З одного боку, люди стали більш поінформованими про свої права та можливості — згідно з опитуванням громадської організації «Ла Страда Україна», яке тривало протягом серпня 2022 року, 70,3% постраждалих від домашнього насильства знають, де за місцем проживання або тимчасового перебування можна отримати необхідну допомогу. Не останню роль в обізнаності відіграють медіа, які поширюють інформацію про це.

З іншого боку, війна очевидно не зупиняє домашнє насильство, а навпаки — є тим самим негативним фоном, яке сприяє його поширенню. Упродовж двох місяців 2024 року в Україні вже було зареєстровано на 56% більше кримінальних правопорушень, пов’язаних із домашнім насильством, ніж за той самий період торік. Кількість правопорушень буде тільки збільшуватися, як прогнозує Аналітичний центр Міністерства внутрішніх справ.

Багато з них потрапить у місцеві чи національні медіа. І нерідко ці матеріали вже з заголовка готуватимуть читачів до контенту, що шокує, тоді як домашнє насильство — це, насамперед, злочин, а не сенсація.

Чому зайва деталізація може нашкодити читачу і жертвам

У гонитві за охопленнями медійники часом зловживають емоційними тригерами, детальним описом вчиненого злочину, ігноруючи можливі ризики таких повідомлень. Як це може нашкодити?

По-перше, подробиці насильницьких дій у новинах або статтях можуть викликати вторинну травму глядача. Кандидатка психологічних наук Ольга Плетка говорить: коли людина володіє лише таким чином деталізованими фрагментами історії, її психіка «домальовує» решту картини й не завжди ці фантазії життєствердні й обнадійливі, а навпаки — відіграють «тотально-саморуйнівну роль».

Культурологиня та комунікаційниця громадської організації «Гендер в деталях» Альона Грузіна говорить про інший ризики деталізованих описів злочинів у новинах про насильство. Публікуючи інформацію з судових справ, називаючи район, вулицю, де було вчинене насильство, вік постраждалої особи, професію людини тощо, медіа «допомагає» ідентифікувати потерпілу особу або кривдника — а це «є абсолютно протиправним». 

«Тема домашнього насильства, як і будь-якого насильства — це часто просто хайп для медіа. Здебільшого медіа привертають увагу до конкретної ситуації замість того, щоб комплексно адвокатувати й розв’язувати проблему», — додає комунікаційниця Альона Грузіна.

Альона Грузіна

Гонитва за охопленнями ціною людських історій

Попри дискусії про правила висвітлення чутливих тем, деякі медіа продовжують писати новини про домашнє насильство у форматі кримінальних хронік із клікбейтними заголовками, бо це дає кількісний результат онлайн-виданням — за інформацією сервісу Looqme, з усіх матеріалів про домашнє насильство цього року (з січня по вересень включно) найбільш читаними були саме ті новини, які описували в деталях жорстоке поводження з рідними.

Заголовки найпопулярніших новин за цей рік про домашнє насильство

З усіх публікацій про різні форми насильства переважають за охопленням ті, що повідомляють про зґвалтування. Натомість про психологічне насильство в українському медіапросторі цього року писали не так часто — 4618 згадувань цієї теми проти 14694 матеріалів про сексуальне насильство.

Медіамоніторинг сервісу Looqme, період: січень-вересень 2024

При цьому емоційний аб’юз, як от приниження, газлайтинг тощо, є поширеним явищем для українського суспільства — згідно з дослідженням «Гендерно обумовлене насильство в Україні в умовах війни», з лютого по травень 2024 року 67% респондентів, як жінки, так і чоловіки, стикалися з таким досвідом у стосунках із рідними людьми.

   

Інфографіка дослідження «Гендерно обумовлене насильство в Україні в умовах війни», яке проводили у лютому-травні 2024 року World Vision і громадська організації «Дівчата». Вибірка — 2800 осіб

Домашнє насильство перестало бути темою, про яку говорять пошепки

Правозахисна організація «Ла Страда Україна» з 1998 року працює у сфері запобігання гендерно зумовленому насильству, зокрема, домашньому. Комунікаційна менеджерка організації Юлія Баженова говорить, що тема домашнього насильства вже не така табуйована, як раніше, а медіа почали частіше про нього говорити.

«Домашнє насильство перестало бути темою, про яку говорять пошепки. Адже інформації стало більше, про насильство говорять, інформують. Але, як показує наша практика, про це говорять активно, коли є резонансні події. Наприклад, прийняття закону або законопроєкту, як от ратифікація Стамбульської конвенції чи законопроєкту №8329 [передбачає адміністративну відповідальність за вчинення насильства за ознакою статі та сексуальні домагання]. Це також може бути розголос гучної справи, пов’язаної з домашнім насильством, про яку спочатку почали говорити у соціальних мережах, а далі підхоплюють медіа», — пояснює Юлія Баженова.

Юлія Баженова

Її слова знаходять підтвердження у результатах медіамоніторингу: у березні цього року тема домашнього насильства отримала максимальне охоплення в медіа, що можна пояснити посиленням дискусій напередодні й у Міжнародний день боротьби за права жінок.

Медіамоніторинг сервісу Looqme, період: січень—вересень 2024

З середини травня по червень 2024 року було зафіксовано пікове зростання охоплення теми сексуального насильства у медіа. Саме в цей період українське законодавство у сфері запобіганню та протидії гендерно зумовленому насильству зазнало важливих змін — 22 травня Верховна Рада у другому читанні прийняла законопроєкт №8329, а згодом, 19 червня, президент України Володимир Зеленський підписав цей закон, який передбачає штрафи та покарання за образливі повідомлення сексуального характеру й інші форми насильства за ознакою статі. Медіа підхопили цю тему й наситили інформаційний простір матеріалами з роз’ясненнями від експертів, зокрема юристів/ок щодо відповідальності кривдників і прав постраждалих осіб. Зокрема, про зміни у законодавстві писали як профільні видання («Юрліга», sud.ua), так і популярні медіа загального спрямування: «Еспресо ТВ», «Укрінформ», «УП Життя».

Та це не єдиний інфопривід цього періоду. За інформацією Looqme, у червні цього року в медіа було близько 700 згадок теми насильства, більшість із яких — новини про сексуальне зґвалтування, а також насильство зі боку військових Росії. Приклади:

На Дніпропетровщині засудили чоловіка за зґвалтування та розбещення 11-річної доньки: яке покарання (Суспільне Дніпро)

CNN: Росіяни все частіше ґвалтують українських чоловіків на ТОТ («УП. Життя»)

Ідентифіковано росіянина, який зґвалтував неповнолітню на Херсонщині («Кореспондент»)

В окупованій Ясинуватій «визволитель» зґвалтував і зарізав дівчину посеред вулиці (відео 18+) (ТСН)

Народила в 12 років: на Кіровоградщині судили чоловіка, який зґвалтував свою сестру («Фокус»)

В Україні зафіксували понад 300 випадків сексуального насильства з боку військових РФ («Укрінформ»)

Нішеві медіа vs великі видання: хто формує порядок денний у темі домашнього насильства

Найчастіше про домашнє насильство цього року писали онлайн медіа — про це свідчить медіамоніторинг від Looqme за січень—вересень 2024 року. 96% контенту припадає саме на інтернет-видання. Серед них більше матеріалів генерують регіональні медіа (54,4%), тоді як на національні припадає 17,1% контенту. Найбільше згадок серед великих онлайн-медіа зафіксовано на сайті suspilne.media — 214 за перші шість місяців 2024 року. До десятки також увійшли: top-news.com.ua, subota.online, my.ua, сайт «Громадського радіо», Суспільне Київ, «Телеграф», ТСН.

 

Медіамоніторинг сервісу Looqme, період: січень—вересень 2024

Комунікаційниця Альона Грузіна ділить медіа на дві умовні великі категорії — нішеві, які працюють з темами насильства та захисту прав, і медіа загального спрямування. Останні переважно підхоплюють гучні інфоприводи, зміни у законодавстві, слова медійних людей тощо.

Така тенденція висвітлення теми домашнього насильства відображена у статистиці телевізійних етерів Суспільного. За інформацією пресслужби мовника, з березня до кінця вересня цього року у прямих ефірах проєкту «Суспільне. Студія» тему домашнього насильства порушували п’ять разів.

Зазвичай це були ввімкнення у прямий ефір правозахисників, які спеціалізуються на тематиці. Зокрема, 8 березня в етері йшлося про імплементацію Стамбульської конвенції Україною на прикладі законопроєкту №8329, який тоді ще перебував на етапі проходження другого читання. Наприкінці весни, після ухвалення законопроєктів щодо протидії домашньому насильству, «Суспільне. Студія» повернулося до теми й обговорило її з юристкою-аналітикинею Центру «ЮрФем» Дар’єю Росохатою.

Приблизно з такою ж регулярністю тема домашнього насильства висвітлюється і на телеканалі «Культура» в межах програми «Культура на часі». З березня по вересень 2024 року тема в етері звучала п’ять разів, за участю експертів та експерток із громадського сектору.

Слухачі та слухачки «Українського радіо», яке також належить до структури «Суспільного», частіше чують про домашнє насильство — тема висвітлюється у середньому раз на місяць. Це і прямоефірні студії, і сюжети, і програми юридичного спрямування, і міжпрограмки. Гості етерів: психологи, представники/ці громадського сектору, Нацполіції, офіційні особи, іноді — постраждалі.

Що стосується онлайн-майданчиків Суспільного мовника, то статистика дещо відрізняється. За перші шість місяців цього року на сайті було понад 200 публікації, у яких згадується домашнє насильство. Переважно це регіональні новини про ситуації вчиненого злочину, деякі з яких у заголовку містять подробиці подій.

Приклади повідомлень

У стрічці новин час від часу, приблизно раз на місяць, з’являються повідомлення про те, як і де можуть отримати допомогу постраждалі від домашнього насильства.

 

Приклади повідомлень

Якщо для новин про висвітлення змін законодавства медіа загального спрямування залучає експертів та експерток, аби пояснити складні процеси простими словами, то опис резонансних випадків домашнього насильства рідко супроводжується експертними коментарями психологів, юристів тощо. Наприклад, згадана на початку історія про пережитий досвід хореографки Валентини Марініної отримала у медіа широке висвітлення, проте переважно всі новини містили цитати тільки постраждалої особи та медійних людей, які залишили коментарі зі своєю суб’єктивною думкою під дописом жінки. Дисбаланс думок — одна з тенденцій, яка об’єднує левову частку матеріалів про домашнє насильство в українських інтернет-виданнях загального спрямування.

Натомість нішеві видання частіше звертаються до експертів і пишуть історії людей з акцентом не на злочині, а на досвіді виживання та змін. Одне з таких інтернет-видань, «Рубрика», регулярно висвітлює тему насильств, зокрема домашнього.

«Від самого створення “Рубрики” права жінок і гендерна рівність були серед ключових тематик медіа. Ми пишемо про домашнє насильство, різні форми аб’юзу, домагання, але важливіше, що ми підсвічуємо історії жінок, які змогли розірвати замкнуте коло й змінити своє життя на краще або ж навіть запустити проєкт, який змінює життя таких же постраждалих від насильства», — говорить редакторка лонгридів «Рубрики» Марія Смик.

Профільні видання, такі як «Гендер у деталях», «Зміна», «Рубрика» та інші, насичують медіапростір експертними матеріалами, які допомагають аудиторії сформувати уявлення про різні типи насильства та методи протидії. Нішеві медіа також сприяють посиленню голосів жінок і вцілілих людей, які пережили домашнє або інше насильство за ознакою статі.

Однак такі видання мають обмежену аудиторію. Тим часом до більшої частки інтернет-користувачів, які читають переважно загальнонаціональні видання, матеріали про домашнє насильство потрапляють переважно у періоди гучних інфоприводів. Але ж насильство відбувається не за графіком й триває протягом усього року.

«Тема домашнього насильства у медіа озвучується, на ньому наголошується, але адвокація захисту прав постраждалих від домашнього насильства передбачає постійну роботу в медіа. Тобто зосереджуватися на темі протягом 16 днів активізму проти насильства, з 25 листопада по 10 грудня (25 листопада — Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок — «ДМ»), а в інші дні заплющити очі — так воно не працює», — пояснює Альона Грузіна.

Як писати про домашнє насильство чутливо і при цьому не втрачати аудиторію

Зрозуміло, чому медійники часом обирають сенсаційні заголовки для новин на чутливу тему — певним чином це гарантує, що новину прочитають. Чи існує альтернатива, яка дозволяє утримати баланс між людяністю, етикою та високими показниками читаності матеріалів? Підсумовуючи експертні матеріали, можна вивести кілька порад:

  1. Писати історії. Люди люблять читати про людей. Але замість кримінальної хроніки можна обрати історію, яка описує досвід трансформації людини — як вона врятувалася, знайшла у собі сили для опору, отримала підтримку. Експерти радять уникати надмірної драматизації та віктимізації доль героїв і героїнь, адже це лише підживлює стереотипи та може ускладнювати життя постраждалих від насильства. Також не варто тиснути на людину, якщо вона відмовляється розповідати про свій досвід. Одна з причин, чому постраждалі люди не звертаються по допомогу, є переконання, що їхнє звернення нічого не змінить, не допоможе їм. Проте 86% респондентів дослідження «Гендерно обумовлене насильство в Україні в умовах війни», які зверталися по допомогу, отримували підтримку. Розповідаючи про досвід тих, кому вдалося, медіа може надихнути інших постраждалих зважитися на зміни.
  2. Залучати різних експертів та експерток для ексклюзивних коментарів: посилювати голоси юристів/ок, правозахисників/ць і психологів, які справді допоможуть аудиторії краще розібратися з тим, як розпізнавати насильство, як захищати себе юридично й психологічно тощо. Коментарі від фахівців збільшують суспільну користь матеріалу. Натомість коментарі від родичів і знайомих постраждалих осіб або кривдників потрібно зменшувати, адже слова цих сторін часто емоційно забарвлені й можуть спотворювати дійсність.
  3. Додавати до новин про домашнє насильство помічну інформацію з контактами гарячих ліній, нагадуючи людям, як і де вони можуть отримати допомогу, якщо переживають схожий досвід. Більшість проаналізованих новин про домашнє насильство за останні місяці цього року не містили цієї інформації, натомість описували вчинений злочин, посилаючись на поліції або прокуратуру. Ось декілька прикладів:
  1. Урізноманітнювати формати. Про домашнє насильство можна писати не тільки у форматі новин на основі текстів судових справ або повідомлень Національної поліції. Говорити про домашнє насильство можна через аналітичні статті, експлейнери, інтерв’ю з експертами/експертками тощо.
  2. Зберігати об’єктивність і неупередженість. Медіа не тільки інформує, а й формує суспільну думку й настрої. Тож написання матеріалів на такі чутливі теми як домашнє насильство передбачає делікатність та обережність, аби не посилювати стереотипи й не стигматизувати досвід сотні тисяч людей.

Дар’я Савченко, комунікаційниця, психологиня, випускниця програми медіашколи She media school, засновниця спільноти етичних комунікацій «PR здорової людини»

Титульне фото: Pixabay

Читайте також
Економічне насильство: пояснюємо, що це та як його уникнути
BBC дослідила зміну гендерних ролей в Україні під час війни
Громадська організація «Et cetera» розробила гру, яка допоможе підліткам протистояти насильству
«Фонд Маша» допомагає жінкам, постраждалим від воєнних злочинів російських окупантів
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
G7 та союзники працюють над скоординованою відповіддю на використання військ КНДР Росією
Европейская правда
2024-11-05T13:49:48Z
У випадку виграшу Гарріс: чи можливі протести з боку Трампа
24tv
2024-11-05T13:48:27Z
Росія б'є "Шахедами" вдесятеро більше, ніж торік: як їм найкраще протидіяти
24tv
2024-11-05T13:48:06Z
«Народна єдність» росіян почалась і закінчиться смутою: дайджест пропаганди за 4 листопада 2024
Детектор М
2024-11-05T13:46:22Z
Мелоні і Рютте: Нашою спільною метою є справедливий мир для України
Европейская правда
2024-11-05T13:39:56Z
Уряд Польщі хоче інвестувати понад 700 млн доларів у збільшення виробництва боєприпасів
Европейская правда
2024-11-05T13:39:46Z
Генсек НАТО та прем’єрка Італії наголосили на необхідності посилити допомогу для України
УкраинФорм
2024-11-05T13:39:46Z
Прем’єр Ірландії цього тижня оголосить дострокові парламентські вибори
Европейская правда
2024-11-05T13:37:29Z
Міністр транспорту Сербії йде у відставку після смертельної трагедії на залізничному вокзалі
УкраинФорм
2024-11-05T13:33:45Z
Мольфарка розповіла, як у листопаді правильно підготуватись до Нового року
TSN
2024-11-05T13:36:53Z
У Херсоні будують школи попри протести мешканців: чому так сталося
TSN
2024-11-05T13:36:22Z
2025 — рік вдови чи вдівця: що означають ці назви, чи можна одружуватися в такі періоди
TSN
2024-11-05T13:36:17Z
На окремих спеціальностях у вишах скорочують державне замовлення
24tv
2024-11-05T13:33:55Z
У ФРН завершила підготовку четверта група українських операторів ЗРК Patriot
Фокус
2024-11-05T13:30:56Z
В ізоляторі по 5 днів: Лубінець заявив про маніпуляції у притулку для дітей Львівської ОВА
24tv
2024-11-05T13:30:17Z
У Києві в одній із книгарень на дівчину напав чоловік через прохання перейти на українську мову
24tv
2024-11-05T13:27:41Z
Сильно розгніваєте душі покійних родичів: що не можна робити 6 листопада
GlavRed
2024-11-05T13:25:49Z
В Україні можуть скасувати призовну мобілізацію: в ТЦК назвали умову
GlavRed
2024-11-05T13:25:31Z
В Україну доставили 270 тисяч доз вакцини проти правця та дифтерії
УкраинФорм
2024-11-05T13:46:38Z
Як запобігти вірусам: 3 прості кроки для здоров’я
360ua.news
2024-11-05T13:33:13Z
Назвали основну причину дитячого ожиріння
24tv
2024-11-05T13:30:09Z
Український лікар Ілля Ємець увійшов до сотні найкращих кардіохірургів світу
УкраинФорм
2024-11-05T13:13:31Z
Як зберегти авокадо свіжим надовго: цікавий лайфхак від професійного шеф-кухаря
24tv
2024-11-05T13:09:18Z
Виплати за поранення: які суми отримують бійці на лікуванні
24tv
2024-11-05T12:54:51Z
Навіщо досвідчені водії беруть із собою в дорогу скибочку лимона: корисний лайфгак
TSN
2024-11-05T11:43:03Z
Що таке дофамінове голодування та чи може воно впливати на задоволення
24tv
2024-11-05T11:42:12Z
Як виявити та вилікувати рак: в Україні запустили просвітницький проєкт від онкологів
24tv
2024-11-05T11:04:44Z
У Києві визначили переможців премії Богдана Хмельницького за твори на воєнну тематику
УкраинФорм
2024-11-05T13:42:29Z
CD Projekt Red зніме фільм «Відьмак»? Компанія розмістила цікаву вакансію
ITC
2024-11-05T13:42:02Z
На кінофестивалі у Литві покажуть два українські фільми
УкраинФорм
2024-11-05T13:39:48Z
Жили "на межі", – Тоня Матвієнко чесно розповіла про кризу у шлюбі з Арсеном Мірзояном
24tv
2024-11-05T13:36:27Z
«Пророка» Гомера Сімпсона цензурують на американському ТБ
Детектор М
2024-11-05T13:34:00Z
Пісня Klavdia Petrivna у тизер-трейлері новорічного фільму «Потяг у 31 грудня»
Вива
2024-11-05T13:30:49Z
У Києві відбудеться Сьомий міжнародний форум Центральної та Східної Європи
Детектор М
2024-11-05T13:28:09Z
"Мене від цього нудить": у хворої на вовчак Селени Гомес нова хвороба
GlavRed
2024-11-05T13:25:17Z
Їх обирають найкращі дизайнери світу: головні тренди диванів у 2025 році
24tv
2024-11-05T13:18:57Z
Двоє зловмисників представилися працівниками банку та ошукали двох жінок
InternetUA
2024-11-05T13:42:36Z
У Туреччині стався вибух на нафтопереробному заводі
УкраинФорм
2024-11-05T13:36:55Z
У Києві горів ресторан
УкраинФорм
2024-11-05T13:36:15Z
На Київщині викрили підприємця, який ухилявся від сплати податків
24tv
2024-11-05T13:33:15Z
Жителя Жовтих Вод затримали за замах на вбивство чоловіка
Украина Криминальная
2024-11-05T13:25:48Z
Отруєння грибами: у багатодітній родині з Тернопільщини вже друга смерть - у лікарні помер чоловік
УкраинФорм
2024-11-05T13:21:45Z
Чиновники Мін’юсту вимагали хабарі з боржників - у справі оголосили ще одну підозру
УкраинФорм
2024-11-05T13:13:06Z
Удар по Запоріжжю: кількість поранених зросла до 23, шестеро загиблих
УкраинФорм
2024-11-05T13:03:16Z
Розкрито злочинну схему одержання хабарів за закриття виконавчих проваджень в міжрегіональному управлінні Мін’юсту
Украина Криминальная
2024-11-05T12:54:40Z
Росіяни вдарили по Глушківці на Харківщині, двоє загиблих
УкраинФорм
2024-11-05T13:48:23Z
На Київщині директор КП «брав»і $2000 за «бронювання» місць для поховання на кладовищі
Украина Криминальная
2024-11-05T13:36:30Z
Названо втрати танків Росії у з початку року
1News
2024-11-05T13:36:00Z
Понад 60 тисяч військових: росіяни зосередили увагу на одному з напрямків фронту
24tv
2024-11-05T13:33:53Z
У виведеного з-під санкцій РНБО контрабандиста Куртушова знайшли родинний бізнес в Криму: що відомо
Политека
2024-11-05T13:33:20Z
Армія Росії атакує Україну угрупуванням понад 600 тисяч військових: експерт розповів про ключові напрями на фронті
Политека
2024-11-05T13:30:37Z
Новий підхід у роботі ТЦК: на Одещині військкоми вийшли агітувати на вулиці
Фокус
2024-11-05T13:30:34Z
Чи варто публікувати некрологи солдатів під час війни?
Фокус
2024-11-05T13:27:12Z
Росіяни влучили ракетою в підприємство в Харківській області: поранено працівника
ZN UA
2024-11-05T13:26:53Z
На Донеччині розкрили вугільну схему на мільярд
1News
2024-11-05T13:49:58Z
Бартерна економіка: як Росія реагує на санкції Заходу
24tv
2024-11-05T13:39:27Z
ЄС розслідує імпорт російської нафти через турецькі порти в обхід санкцій – Politico
ГЛАВКОМ NET
2024-11-05T13:39:14Z
Обсяги продажу сільгоспземель в Україні оновили рекорд за час війни
AgroPortal
2024-11-05T13:30:08Z
В офісах Netflix проводять обшуки за підозрою у шахрайстві з податками
ITC
2024-11-05T13:26:53Z
Уряд визначив умову для збереження субсидій під час встановлення альтернативних джерел живлення
УкраинФорм
2024-11-05T13:22:10Z
Чому долар дешевшає у день виборів у США
24tv
2024-11-05T13:18:57Z
Французький Netflix підозрюють у податковому шахрайстві
УкраинФорм
2024-11-05T13:16:30Z
Швидкісну залізницю Берлін-Варшава продовжать до Києва
Петр и Мазепа
2024-11-05T13:13:47Z
Треба знайти людину, яка в небезпеці: одиниці впораються із загадкою за 4 секунди
GlavRed
2024-11-05T13:25:08Z
Прості способи, як зекономити на авіаквитках – можна зберегти сотні доларів
24tv
2024-11-05T13:18:09Z
Вдихніть нове життя в старий садовий шланг: як перетворити його на чарівний декор
24tv
2024-11-05T13:15:59Z
Рецепт смачнющих булочок із мʼясом від фіналістки "Мастер Шеф": в азійському стилі
Политека
2024-11-05T13:04:12Z
Навіщо радянські люди загортали пульти в целофан: чому це не лише не практично, але й небезпечно
TSN
2024-11-05T12:36:08Z
Господиням на замітку: чи можна заморожувати живі дріжджі
GlavRed
2024-11-05T12:25:59Z
Млинці більше ніколи не будуть прилипати до сковорідки: простий лайфхак
24tv
2024-11-05T12:24:57Z
Пишні, як пух: готуємо оладки, які не впадуть, навіть у "чайника"
24tv
2024-11-05T12:12:36Z
Бісквітний рулет із яблуками за 15 хвилин: рецепт швидкого десерту для всієї родини
Политека
2024-11-05T12:01:13Z
Сила Голу: кожен забитий гол в УПЛ — крок до майбутнього спортивного центру на ДВРЗ
Football.ua
2024-11-05T13:37:33Z
Чудові вихідні для Ліверпуля, Забарний повечеряв Голандом, найгірший Арсенал: підсумки 10 туру АПЛ
Football.ua
2024-11-05T13:04:53Z
«Агробізнес» уп’яте виграв чемпіонат України з футболу серед ветеранів
УкраинФорм
2024-11-05T13:04:48Z
"Перемагає той, хто має більшу впевненість": ексчемпіон світу дав прогноз на реванш Усик – Ф'юрі
TSN
2024-11-05T12:54:35Z
Ньюкасл розглядає Жезуса в якості потенційної заміни для Ісака
Football.ua
2024-11-05T12:36:51Z
Едегор повернувся до тренувань з Арсеналом
Football.ua
2024-11-05T12:27:59Z
Збірна України з таеквон-до стала третьою у командному заліку Кубка світу
УкраинФорм
2024-11-05T11:54:22Z
Молодіжна збірна України назвала склад на товариські матчі проти Португалії та Італії
TSN
2024-11-05T11:43:30Z
Магучіх вийшла до фіналу голосування за найкращу легкоатлетку світу 2024 року
TSN
2024-11-05T11:42:50Z
У Південній Кореї оштрафували Meta на $15,67 мільйона за збір конфіденційних даних
УкраинФорм
2024-11-05T13:46:23Z
Київстар запроваджує ексклюзивні номери з новим кодом та можливістю індивідуального налаштування
24tv
2024-11-05T13:45:31Z
Вірус, який вражає нас усіх: учені розповіли про новий погляд на дезінформацію
Фокус
2024-11-05T13:45:29Z
Вражаюча демонстрація нового Unreal Engine показує реалістичні римські вулиці та майбутнє ігор
24tv
2024-11-05T13:45:18Z
ШІ забирає робочі місця: Netflix закриває AAA-студію і робить ставку на штучний інтелект в розробці ігор
ITC
2024-11-05T13:37:32Z
Тести показали, який смартфон може бути "найпотужнішим на планеті". І це не iPhone
Фокус
2024-11-05T13:34:04Z
Зашифроване зображення побачать лише одиниці: приголомшлива стереокартинка
GlavRed
2024-11-05T13:25:55Z
У Швеції археологи знайшли незвичайне поховання жінки залізної доби: що відомо
TSN
2024-11-05T13:18:39Z
Ілон Маск розповів, що входить у 20-ку найкращих гравців світу в Diablo 4
ITC
2024-11-05T13:16:06Z
Оновлений Kia Sportage дебютував у Південній Кореї
AutoCentre
2024-11-05T13:13:29Z
Від $21 000: електричний кросовер Zeekr X отримав нову версію та значно подешевшав
AutoGeek
2024-11-05T12:57:15Z
З запасом ходу понад 840 км: гібридний кросовер Mitsubishi Outlander користується рекордним попитом
AutoGeek
2024-11-05T12:15:53Z
Українські автомобілісти віддають перевагу автівкам з ДВЗ
AutoCentre
2024-11-05T12:13:40Z
Яскравий дизайн і заводське ГБО: в Італії показали недорогий молодіжний кросовер
Фокус
2024-11-05T11:36:45Z
Вирішує одразу кілька проблем: для чого бувалі водії возять в машині шкарпетку
GlavRed
2024-11-05T11:27:43Z
У гаражі пенсіонерки виявили занедбані суперкари Ferrari та Lamborghini 80-х
Фокус
2024-11-05T11:24:51Z
Заради зниження ціни: електромобіль Avatr 12 перетворили на гібрид з запасом ходу понад 1100 км
AutoGeek
2024-11-05T11:15:40Z
Мобільні групи розмінування поповнять 230 нових пікапів
AutoCentre
2024-11-05T11:15:01Z