MY.UAНовини
"Кадиров повертається в Маріуполь": як нажився на українцях і що буде тепер
"Кадиров повертається в Маріуполь": як нажився на українцях і що буде тепер

"Кадиров повертається в Маріуполь": як нажився на українцях і що буде тепер

Про це у розмові на 24 Каналі розповів радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко, зауваживши, що поки незрозуміло точно, у якому форматі це відбудеться. Більше про це, що тепер чекає на Маріуполь і про низку операції України зі знищення російської логістики на окупованих територіях – читайте далі в матеріалі.

Україна провела низку операцій зі знищення логістики окупантів

Зранку 31 жовтня так звана окупаційна влада Росії заявила про атаку дронів на морський порт у Бердянську. Орієнтовно було запущено 6 БпЛА, може й більше. Є інформація, що російські пропагандисти у репортажі разом із гауляйтером Євгєнієм Балицьким зізналися, що один із дронів пошкодив корабель в порту. Які наслідки від ударів?

Так і є, один з кораблів було пошкоджено, не знаємо, який саме. З Бердянськом і з портом непроста історія щодо отримання інформації та зради. Проте "дякуємо" пану Балицькому, що він так хоче потрапити на телеекрани російських офіційних пропагандистських каналів, що потроху висвітлює ті наслідки, які нам так потрібні, щоб провести дослідження, звірити ті дані, які є, з партнерами.

Нині жодного корабля в порту Бердянська немає. Після удару, за декілька днів, починаючи з 31 жовтня, росіяни почали виведення тих суден, які були пришвартовані в порту, зокрема того, що був, з огляду на все, пошкоджений. Наразі там просто порожнеча.

Електропостачання було фактично знищено через влучення в підстанцію, яка теж була, найімовірніше, однією з цілей, тому що це знеструмлює роботу Бердянського порту та унеможливлює вивантаження або завантаження суден. Триває ремонт, скільки на це знадобиться часу – ніхто не знає. Електричного струму досі немає.

Також були частково поранені окупанти, тому що там було влучення по промислових складах, які розташовані в порту, – там, де базуються російські військові. Це була доволі успішна атака.

Це історія, яка дуже надихає людей на всіх окупованих територіях, бо дуже багато критики у нас було поза кадром щодо організації та синхронізації роботи з російською логістикою. Нині бачимо нарешті цілеспрямовану роботу українських Сил оборони разом з нашим рухом опору і з людьми, які працюють в окупації – партизанським рухом зі знешкодження російської логістики.

Удар по порту – це вже фінальна складова у ланцюгу, тому що цей удар відбувся 31 жовтня (порт, судна, електропостачання). Але напередодні, 27 жовтня, було підірвано залізничний міст, який об'єднував Бердянськ з Токмаком та забезпечував логістику насамперед в порт. Після того як його підірвали, що підтверджено також ГУР, використання порту і залізниці, як військової логістики, сьогодні є неможливим.

Напередодні, 27 жовтня, біля Токмака було ураження потягу, який автоцистернами привозив паливо. Теж дуже влучний удар – декілька цистерн спалено вщент. За кілька днів дослідженням від наших партнерів ідентифікували місце влучання.

За 27, 28 та 31 жовтня фактично були завдані критичні ураження військової логістики росіян у цій небезпечній зв'язці "порт – залізниця". Прекрасний приклад, сподіваюсь, що він буде масштабований на всі окуповані території, і це сповільнить наступ росіян, і нарешті вони не зможуть так вільно почуватися щодо розбудови логістики, як це було раніше. Як ми бачили, вони будували всю логістику з Росії безпосередньо в Маріуполь.


Україна нищить логістику ворога на окупованих територіях / Getty Images

"До листопада буде готова": що Росія будує на окупованих територіях

Цікавить стан залізничного сполучення "Ростов-на-Дону – Донецьк – Волноваха – Маріуполь". Що із цією ділянкою?

Поки досить активно функціонує, на жаль. Ми не бачимо активної роботи порту, а це означає, що дуже активною є робота залізниці. При тому локомотивне депо, яке розташоване на території Маріупольського залізничного вокзалу, доволі активно працює. Бачимо дуже багато теплотягів.

Там з'явились нарешті не наші теплотяги. Вони потрапили до Маріуполя, ймовірно, з Росії, бо це не розфарбовані теплотяги, які залишились на території принаймні теплотяжного депо з розпорядження "Укрзалізниці". Тобто це вже російські теплотяги. Це означає, що вона працює.

Ми фіксуємо ці потяги в напрямку Донецька, Іловайська, Волновахи, Росії. Бачимо, що йде відбудова Волноваського депо, тепер вже повноцінно. Триває ремонт дороги та полотна в районі Вугледара. Це та частина залізниці, яка має з'єднати Волноваху та Розівку Запорізької області. Вона раніше і з'єднувала, але була пошкоджена.

Згідно з нашими оцінками, до кінця листопада дорога буде фінально готова. Беручи до уваги ті зусилля, які вони докладають, це ще, на щастя, не той темп, який ми бачили, коли вони працювали біля Маловодного. Це пов'язано з тим, що неподалік все ж таки тривають агресивні та активні бойові дії в бік Курахового – те, що відбувається після Вугледара.

Тож росіяни не можуть повноцінно розгорнути свою інженерну групу, тому трохи повільно триває процес. Але Росія над цим працює. Одночасно ми бачимо, що наші не шкодують бердянську логістику. Це теж добре, бо це певні виклики для росіян.

Розівка, Мелітополь та Бердянськ – це наявні гілки. Вони не були пошкоджені за період окупації, тому що там вона доволі "мирно" пройшла. Росіяни використовують її сьогодні в достатньому обсязі за потреби. Здебільшого залізниця працює задля того, аби доставляти паливо з Криму до Розівки, але якщо росіяни вклиняться повністю, це буде в них, на жаль, повноцінна залізниця.

Треба розуміти, як розвиватимуться події, якою буде погода. Якщо піде сніг, заморозки чи розпочнуться рясні дощі, можливо, ці ремонти трохи сповільняться і будуть перенесені на 2025 рік, як це було у 2023 році, коли вони будували залізницю до Маріуполя.

Наприкінці жовтня так званий "губернатор" окупованої частини Запорізької області Балицький відзначився низкою гучних заяв. Зокрема, сказав, що начебто активно триває будівництво залізничної гілки з Мелітополя до Бердянська. Який сенс у зведенні цього залізничного сполучення?

Я думаю, що це залізничне сполучення існує виключно в уяві Балицького і це стандартна ситуація в низці його заяв. Треба розуміти, хто такий Балицький з погляду на його статус на окупованих територіях.

Він майже ніхто, трохи вище за очільника так званої "лнр", про яку в Росії навіть забули. Його ніхто не знає, тотально ніхто не фінансує. Це точно не той "русскій мір", за який він боровся. Він намагався зайняти місце, яке б дорівнювало місцю Пушиліна (глава так званої "днр" – 24 Канал), який дійсно має вагу, присутній в російському інформаційному полі.

Для чого це робиться? По-перше, за цим стоять гроші, фінансовий потік. По-друге, він прекрасно розуміє, як працює українське інформаційне поле і як ми відстежуємо все те, що заявляють такі гауляйтери на окупованих територіях для того, щоб одразу звірятися з реальністю і розуміти, що буде далі. І він цим користується.

Через наше інформаційне поле його заяви потрапляють в російську інформаційну площину. Балицький добивається, що зараз, наприклад, ми з вами обговорюватимемо, наскільки це ризикована історія з погляду військової логістики, якщо росіяни його дійсно побудують.

Усі ці історії щодо логістики Бердянськ – Мелітополь так не працюють, як було, наприклад, з маріупольською логістикою. Вона не загрожує, тому що жодних питань не розв'язує, а залізничне сполучення Бердянська з Мелітополем існує сьогодні, але йде по колу. Нема в ньому ніякого глобального сенсу.

Проте, якщо ми казатимемо про тотальні загрози, то Балицький поїде в Москву, почне бігати по Кремлю і розповідати, мовляв, "бачите, як Україна хвилюється, боїться, що ми побудуємо цю залізницю, тож давайте врешті-решт її побудуємо". Це дуже великий інфраструктурний проєкт – з нуля побудувати залізницю, і це великі гроші йому особисто в кишеню.

Це точно не спрацює, як не спрацювало з залізницею між Маріуполем і Бердянськом, яку він так гучно анонсував декілька разів, вона навіть існувала на мапах, і про яку росіяни сьогодні забули, тому що в ній немає сенсу.

Варто дивитися, як працює російська економіка, а вона функціонує дуже просто. Нині ми бачимо падіння перевезень російської залізниці майже на 7%, і навіть бізнес, який існує в Росії, переходить на автоперевезення, тому що він вважає, що це дешевше.

За таких умов російська залізниця не стане будувати нову, як величезний інфраструктурний проєкт, умовно кажучи, з Ростова до Маріуполя, з Маріуполя до Бердянська, з Бердянська до Мелітополя і так далі. Тому що це гроші, яких немає, і не факт, що вони будуть.

А з погляду логістики, в цьому немає потреби. Повторюсь, існує українська залізниця, яку вони відновлюють, вона працює. Якщо там треба буде дизелю пройти певну відстань не за 8 годин, а за 10 годин, то нічого страшного, але Балицький намагається у такий спосіб набрати собі політичної ваги.

Він хоче перестрибнути через власну голову, надати ваги Запорізькому регіону, але не вдається. Це дуже дивно, але, беручи до уваги російське інформполе, в цій війні існує виключно Донецька область. Умовно, вся агресивна війна відбувається на території Донеччини; усі гроші на "відновлення" йдуть у Донецьку область, Маріуполь.

Хто говорить про окуповану територію як обличчя "боротьби з тотальним пануванням України" та інші російські наративи? Знову ж таки, так званий очільник окупаційної влади псевдореспубліки в Донецькій області Пушилін. Усе, нічого іншого в російському інформаційному полі не існує. У них навіть частини Курської області, яка під контролем ЗСУ, не існує. Куди там Балицькому просунутися?

Як Кадиров нажився на українцях

Видання The Guardian повідомило, що глава Чечні Рамзан Кадиров займається масштабними розкраданнями майна на території окупованого Маріуполя. Нагадаю, що кадирівці вивезли з металургійного комбінату імені Ілліча все обладнання, яке можна було демонтувати, і вже продали за шалені гроші. Що конкретно вони вивозили та кому продавали? Робили це всередині Росії?

Так, всередині Росії. Усе продано їхньому металургійному комплексу, який розташований в районі Урала, усе поїхало туди. Це конкуренти наших власників на українських металургійних заводах, які працювали в Маріуполі та продовжують працювати на території України.

Ринок чорної металургії дуже вузький, вона не надто популярна. У певний час розпочався процес модернізації, і такий самий процес модернізації стартував на території Росії. Тому було одне і те саме постачання обладнання. Дуже великі комплекси доставлялись, це стосувалося доменних печей. Мовиться про десятки мільйонів євро, які витратили на заміну обладнання.


Кадиров вивіз коштовне обладнання з Маріуполя і продав Росії / Getty Images

Свого часу проводились великі діалоги, були такі протистояння суспільства всередині Маріуполя з погляду боротьби за чисте повітря, тому обладнання абсолютно сучасне. Воно було вироблене і поставлене після 2015 року, орієнтовно це період 2017 – 2019 років.

Деяке обладнання навіть до кінця так і не пройшло модернізацію, процес перервало російське вторгнення 2022 року. А нині його не існує, воно вже все на території Росії. Усе буде розібрано на різні компоненти, будуть залучені для обслуговування і заміни тих, що необхідні російському металургійному комплексу.

Тому що в росіян сьогодні в реальності немає доступу до цих виробників. Вони не можуть купити напряму, що їм потрібно, через санкції, а ніякого шляху в обхід вони теж не напрацювали. Тому Кадирову дуже пощастило, бо в нього в руках опинилося просто золото. Нічого не витративши, він отримав нове обладнання, яке вивезли та продали.

Що чекає на Маріуполь після повернення Кадирова

Узагалі, якщо говорити про Кадирова і Маріуполь – він повертається в місто. Ще не зрозуміло остаточно, як саме це відбуватиметься, але певна низка подій вже відбувається. Наприклад, нещодавно Кадиров дав черговий орден своїй доньці за "популяризацію чеченської діаспори на території так званої "днр".

З усієї підконтрольної так званій окупаційній владі території вона була виключно в Маріуполі. Вона була "обличчям", яке забезпечувало у 2022 і на початку 2023 року легалізацію населенням Маріуполя, яке залишилось в місті, саме кадирівців.

Це був досить успішний кейс, тому що у маріупольців було найгірше ставлення до так званих "днрівців", тому що це – не люди з погляду того, як вони поводились. Потім за ними йшли росіяни, а кадирівці ніби стояли окремо і демонстративно дуже добре ставились до місцевого населення. Публічним обличчям цієї гри була дочка Кадирова.

Потім у 2023 році велика чеченська діаспора переїхала в Маріуполь і там почалося абсолютне свавілля: панувала тотальна безкарність і неможливо було її врегулювати, відбувся скандал з Пушиліним. Тоді вже за допомогою росгвардії та інших підрозділів ФСБ, зокрема спецназу, а також завдяки віддаленню Кадирова від Кремля і наближення Пушиліна, вдалося трохи привести їх до ладу на території Маріуполя.

Сьогодні ситуація кардинально змінилась. Наприклад, кафе в центрі "Гусі-лєбєді" було повністю чеченським, а зараз воно стало російським. Там перебувають здебільшого окупаційні представники, принаймні там не спостерігається етнічна належність відвідувачів. Це дуже показова історія.

Проте зараз Кадиров активізувався. Вони продали обладнання, ось знову з'являється його донька. Думаю, що буде повторення експансії кадирівців в Маріуполі. Тут вже треба дивитися на гру Росії, бо і росіяни повертаються в Маріуполь. Якщо їхня "спайка" з Кадировим буде успішною, як свого часу "спайка" фсбшників з кадирівцями дозволила Пушиліну набрати ваги, то на Маріуполь чекають дуже "веселі" і непрості історії з перерозподілом фінансових потоків.

З нашого погляду, це абсолютно чудово. Це значить, що саме росіяни мінусуватимуть своїх гауляйтерів. Це значить, що вони будуть стрілятися, різатися, як вони це вміють робити. Єдине, що нашим громадянам треба буде дуже обережно триматися якомога далі. Тож, думаю, що на Маріуполь чекає новий "вибух 1990-х", тільки тепер за участю офіційних осіб, зокрема Кадирова.

Другу частину інтерв'ю з Петром Андрющенком – читайте незабаром на 24 Каналі.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В США объявили, чем закончится война в Украине
Известия Киев
2024-10-24T17:50:30Z
Стало известно, что сделает Путин во время выборов в США или сразу после них
Comments UA
2024-11-03T13:33:40Z
"Возвращаются в оккупацию": Украина провалила политику по поддержке ВПЛ, — Шуляк
Фокус
2024-10-23T21:06:39Z
"Это реально": военные США оценили план Зеленского по передаче ракет Tomahawk
Фокус
2024-10-30T19:27:58Z
«Ценная дружба с россиянами»: как немцы отказали в побратимстве украинскому городу
Comments UA
2024-11-05T13:42:54Z
Не только Гаррис и Трамп: в чем главная интрига выборов в Конгресс
Comments UA
2024-11-05T13:24:43Z
Как НАТО может ответить на отправку солдат КНДР на войну против Украины: СМИ узнали детали
Comments UA
2024-10-25T13:12:19Z
Появилась итоговая декларация саммита БРИКС: один пункт о войне в Украине
Comments UA
2024-10-23T14:12:46Z
Военные КНДР против Украины. Реакция мира
Корреспондент
2024-10-25T21:21:35Z
Стояли, ждали и заскучали: девушка нашла, чем занять свой рот с мужчиной в очереди
Знай
2024-10-22T19:51:44Z
В ГУР подтвердили первое сражение между ВСУ и военными КНДР
Комсомольская правда
2024-11-05T13:30:27Z
ЦПД: Солдаты КНДР попали под обстрел в Курской области
Корреспондент
2024-11-04T11:46:11Z
Привлечете беду: какой день недели считается опасным для стрижки
Marie Claire
2024-10-25T22:00:38Z
В МОУ ответили, действительна ли онлайн-отсрочка в Резерв+ для выезда за границу
Апостроф
2024-11-05T13:36:26Z
Аналог американского THAAD: Китай впервые показал отечественный ЗРК HQ-19
Фокус
2024-11-05T13:21:55Z
О предстоящей смерти Елизаветы ІІ близкие знали заранее: врач готовил семью к неизбежному
Фокус
2024-10-26T18:21:43Z
США задействовали дальний бомбардировщик к учениям с Южной Кореей и Японией в ответ на ракетные испытания КНДР
ZN UA
2024-11-03T13:33:54Z
Медиков из военных госпиталей переводят в пехоту: что происходит
Comments UA
2024-10-28T11:06:38Z
Почему пожилые люди меньше спят: названы главные причины
Comments UA
2024-10-25T22:36:15Z
Самые распространенные причины рака кожи: какие симптомы указывают на болезнь
Comments UA
2024-10-26T00:33:18Z
Польза и вред свежих соков: кому не следует употреблять фреши
Comments UA
2024-10-25T23:42:36Z
Почему не хватает воздуха: смертельные болезни, при которых возникает удушье
Comments UA
2024-10-26T02:36:33Z
"Тихий убийца": какие три продукта советуют специалисты для людей с высоким содержанием холестерина
Фокус
2024-11-05T13:06:30Z
Узнали, почему не работают антибиотики: ученые нашли возможного виновника резистентности
Фокус
2024-11-05T12:30:04Z
Польза речной рыбы: какие виды следует добавить в рацион
Comments UA
2024-10-26T00:09:17Z
Отказаться раз и навсегда: как избавиться от вредных привычек
Comments UA
2024-10-26T02:09:34Z
Укрепить иммунитет без таблеток: простые советы от врача, которые помогут вашему здоровью
Знай
2024-11-05T11:51:50Z
Помешан на костях: психологи выяснили животную страсть Леонардо Ди Каприо к юным любовницам
Знай
2024-11-03T13:51:24Z
Российская певица официально бросила своего четвертого мужа
Comments UA
2024-10-22T19:51:54Z
Украинки определились с топ-5 видами джинсов и брюк на зиму 2024/2025: стиль - это все
Знай
2024-11-04T19:51:05Z
Цыбульская уехала за границу с девятилетним сыном
Корреспондент
2024-10-29T11:06:30Z
POSITIFF и Юлия Сахневич впервые станут родителями
Комсомольская правда
2024-11-05T13:27:37Z
Бывший муж Меган Фокс вышел в свет с невестой
Фокус
2024-11-05T12:45:00Z
"Ей весело с Оливером": инсайдер рассказал о романе Риз Уизерспун с немецким финансистом
Фокус
2024-10-27T20:51:03Z
Киллиан Мерфи появился на премьере в Лондоне со светлыми волосами
Фокус
2024-10-25T08:30:38Z
Известная актриса рассказала о кризисе в отношениях с мужем
Фокус
2024-10-22T14:24:36Z
На Киевщине еще одно попадание БПЛА – соцсети
Корреспондент
2024-10-25T23:09:01Z
"По горячим следам": в Киеве задержали поджигателя отделений Укрпочты
Апостроф
2024-10-30T16:36:16Z
Удар по Днепру: есть жертвы и много раненых
Корреспондент
2024-10-25T22:12:43Z
В Днепре увеличилось количество погибших в результате ракетного удара
TSN
2024-10-25T22:33:36Z
Имели заработок по 9 миллионов гривен ежемесячно: в Днепропетровской области разоблачили наркоторговцев
Апостроф
2024-11-05T13:24:06Z
Водителю автобуса, устроившему масштабное ДТП в Киеве, объявили о подозрении
Комсомольская правда
2024-11-05T12:55:32Z
Россияне ударили по кладбищу в Одессе - повреждено более 100 могил
Апостроф
2024-11-01T15:22:12Z
В РФ разбился самолет с парашютистами
Comments UA
2024-10-27T17:42:52Z
Российский военный вертолет разбился в Керченском проливе: что известно
Апостроф
2024-10-26T21:31:46Z
Оккупанты массово заходят в Селидово - украинские дроноводы не успевают за потоком
Апостроф
2024-10-24T12:27:39Z
Пора готовить оборону Павлограда: Безуглая прогнозирует катастрофу на фронте
Comments UA
2024-10-25T21:12:12Z
Удар по Харькову: число жертв возросло
Корреспондент
2024-10-29T03:36:52Z
В Google "слили" размещение военных систем ВСУ: в СНБО возмущены
Апостроф
2024-11-03T16:57:29Z
Боец Сил обороны самостоятельно остановил продвижение четырех российских штурмовиков
ZN UA
2024-11-05T13:39:22Z
«Похоронная мафия» Киева угрожает защитнику-«азовцу»
Апостроф
2024-11-05T13:33:14Z
Враг ударил по переправам и перерезал дорогу в Харьковской области
Comments UA
2024-10-23T13:18:02Z
Лунный гороскоп на 29 октября, вторник
Marie Claire
2024-10-28T21:06:41Z
Как стоимость пачки сигарет: коммунальщики аргументировали очередное повышение тарифов
Знай
2024-10-26T02:12:28Z
"Тысяча Зеленского": в Минэкономики рассказали, куда начислят деньги
Фокус
2024-10-26T22:24:07Z
Солнечная электростанция: сколько стоит ее установить
ZN UA
2024-10-26T02:34:25Z
Литва отключится от российской электросети
Корреспондент
2024-10-26T00:00:19Z
Пенсия при минимальной зарплате: какой размер выплат можно получить
ZN UA
2024-10-26T05:04:09Z
Rheinmetall завершает строительство второго завода в Украине - Рютте
UAToday
2024-11-05T13:42:22Z
Доплаты к пенсии: украинцам раскошеляются аж на 944 гривны
Знай
2024-11-05T13:30:28Z
Правительство изменило критерии бронирования работников
Корреспондент
2024-10-23T15:15:22Z
Опасное пиво можно купить в украинских магазинах
Comments UA
2024-11-05T13:18:13Z
Инвестиции в недвижимость на пике: почему украинцы не боятся вкладывать в квартиры
Знай
2024-11-05T13:12:53Z
Мы все не идеальны: худшие черты всех знаков Зодиака
Знай
2024-10-28T16:51:23Z
Почти вечные: продукты, которые не портятся годами
Comments UA
2024-10-26T01:42:46Z
Домашний грушевый пирог: простой рецепт с орехами и шоколадом
Политека
2024-10-30T00:00:38Z
Зачем замораживать джинсы: секреты стирки, о которых вы точно не знали
Знай
2024-10-27T20:51:34Z
Не порок, а преимущество: ученые рассказали об уникальной черте любительниц БДСМ
Фокус
2024-11-05T13:12:21Z
Булочки с чесночным маслом: рецепт ароматной и вкусной выпечки
Фокус
2024-11-05T12:45:10Z
Пара из Британии разочарована самым дорогим завтраком в своей жизни
Фокус
2024-10-29T07:06:17Z
Как сделать компостную яму для листьев: советы опытных дачников
Политека
2024-10-26T00:06:26Z
Насытит и согреет: рецепт куриного супа с сыром и сливками
Фокус
2024-11-05T11:42:43Z
Невесту Роналду госпитализировали из-за серьезной болезни
Корреспондент
2024-10-25T14:12:07Z
Из Украины сбежали двое хоккеистов, не вернувшись домой после игр Континентального кубка
Комсомольская правда
2024-11-02T14:33:49Z
Эннис рассказал о плане на поединок с Чухаджяном
Корреспондент
2024-11-02T10:12:37Z
Возлюбленная Роналду провела четыре дня в больнице - шокирующие детали
Корреспондент
2024-10-26T07:39:06Z
"Динамо" – "Ференцварош": онлайн-трансляция матча Лиги Европы
ZN UA
2024-11-05T13:18:51Z
Малиньяджи назвал условие, при котором Фьюри победит Усика в реванше
Корреспондент
2024-11-05T12:27:48Z
Аморим: Манчестер Юнайтед - клуб, который мне нужен
Корреспондент
2024-11-05T12:24:14Z
Новый наставник МЮ назвал "Манчестер Сити" лучшей командой мира
ZN UA
2024-11-05T12:04:02Z
Я о нем не думаю: Гвоздик рассказал про общение с Ломаченко
Корреспондент
2024-11-05T11:27:15Z
Киевстар обещает безлимитный интернет за 1 гривну: как получить
Знай
2024-11-04T18:06:55Z
Предлагают сэкономить, а в итоге вы останетесь без денег: клиенты Vodafone поднимают бунт
Знай
2024-10-27T20:30:18Z
Четыре опасных астероида сблизятся с Землей в ближайшие 24 часа - заявление NASA
Апостроф
2024-10-24T05:30:17Z
Лучшие складные смартфоны 2024 года: какие "раскладушки" пользуются успехом
Фокус
2024-10-25T13:06:53Z
Еще одна Луна: сейчас у Земли есть два естественных спутника, но один скоро улетит навсегда
Фокус
2024-11-05T13:42:42Z
Какие смартфоны Android поддерживают Wi-Fi 7: модели от OnePlus, Samsung, Asus, Motorola
Фокус
2024-11-05T13:36:43Z
Жители России вновь могут скачать драйвера с сайта Nvidia
GameMag
2024-10-23T23:43:09Z
Российских игроков приглашают на консольный фестиваль CGF — Console Gaming Festival — Яша Хаддажи рассказал, чего от него ждать
GameMag
2024-10-24T17:16:19Z
Рекордная эффективность: ученые создали солнечный элемент, решающий важную проблему
Фокус
2024-11-05T13:30:41Z
На продажу выставлен культовый американский спорткар 2000-х без пробега
Фокус
2024-11-05T12:51:27Z
ТОП-10 новых легковушек октября: кто в лидерах украинского авторынка
Comments UA
2024-11-05T12:27:10Z
Каждый украинский дальнобойщик мечтает о таком: из фуры Mercedes сделали двухэтажную дачу
Знай
2024-11-05T08:51:58Z
Презентован новый Kia Sportage 2025: как изменился компактный кроссовер
Фокус
2024-11-05T08:42:29Z
Знаменитый итальянский спорткар 90-х вернут в производство
Фокус
2024-11-05T07:51:39Z
Нового конкурента VW Tiguan и Toyota RAV4 от Citroen показали до премьеры
Фокус
2024-11-04T13:00:03Z
Toyota наполнит рынок спортивными моделями различных классов
Фокус
2024-11-04T11:57:36Z
Опасные температуры: водителям напомнили о важности сезонного "переобувания" авто
Хвиля
2024-11-04T03:32:06Z
Карманная ракета: британцы скрестили Daewoo Matiz с Opel Vectra
Фокус
2024-11-03T12:36:32Z