Отримати соціальні послуги на Львівщині можна не лише за місцем реєстрації, а й фактичного проживання. Людина, яка потребує допомоги, або її представники можуть звернутися до місцевих установ соціального захисту, ЦНАПу чи центру соціальних послуг.
З собою потрібно мати паспорт, ідентифікаційний код і, залежно від ситуації, інші документи (медичні висновки для людей з інвалідністю, рішення опіки для усиновителів).
Протягом 10 днів після подання заяви фахівці оцінюють потреби людини або родини. Вони можуть провести обстеження житлових умов, залучити медиків чи психологів, і лише після цього приймається рішення про потрібну допомогу. Соціальні працівники допомагають подолати труднощі й покращити добробут тих, хто опинився у складних обставинах. Серед тих, хто потребує соціальних послуг, — люди з інвалідністю, діти з порушеннями розвитку, випускники інтернатів, внутрішньо переміщені особи та одинокі літні люди.
Наприклад, молода людина з інвалідністю, яка прагне самостійного життя, може отримати послугу підтриманого проживання, окрема квартира з наглядом соціального працівника. Випускники інтернатів можуть скористатися послугами соціальної адаптації — командою фахівців, яка допомагає навчитися самостійного життя, доглядати за собою, вести побут, спілкуватися й будувати стосунки.
Для родин, у яких народилася дитина з порушеннями розвитку, доступна послуга раннього втручання. Фахівці оцінюють стан дитини, можливості й труднощі родини, після чого складають план розвитку, який допомагає батькам зрозуміти, як піклуватися про дитину і підтримувати її розвиток. Команда фахівців працює з батьками, підтримує їх у догляді, допомагає психологічно налаштуватися на новий етап життя.
Соціальні послуги — це надійна підтримка для тих, хто потребує допомоги. Кожен випадок розглядається індивідуально, щоб надати саме ті послуги, які будуть корисними.
Раніше ми повідомляли, електроопалення за пільговими тарифами.
Освітні пільги для українців- детальніше на Знай.ua.
Нагшадаємо,субсидія та пільги за комуналку.