Про це Макграт заявив у вівторок у Брюсселі під час слухань щодо його призначення на посаду єврокомісара, що відбулися у профільних комітетах Європейського парламенту, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«На кордонах нашого Євросоюзу є країна, яка мужньо воює, щоб захистити свою свободу та життя своїх громадян. З моменту, коли Росія почала своє невиправдане вторгнення, ЄС був твердим у підтримці України. Я хочу висловити пошану членам цього (Європейського) парламенту за тривалу підтримку України. Якщо я буду затверджений, продовжу працювати, щоб забезпечити нашу активну участь у зусиллях міжнародного співтовариства з притягнення Росії до повної відповідальності за злочин агресії та воєнні злочини, які вона скоїла», - наголосив кандидат у єврокомісари.
Викладаючи власну програму діяльності на посаді, він висловив намір зміцнювати європейські демократичні інститути, забезпечити надійний правовий захист європейських демократій від зовнішнього інформаційного втручання та маніпуляцій, а також належне правове супроводження для свободи висловлювань, преси та для захисту журналістів.
Крім цього, Макграт наголосив, що, за дорученням президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, працюватиме над створенням так званого щита європейської демократії, який має ув’язати бюджетні програми ЄС із підтримки країн-членів із дотриманням принципів верховенства права та прав людини. У цьому контексті Макграт висловив намір тісно координувати зусилля з фінансовими інституціями ЄС. До представлення на посаду єврокомісара з питань юстиції Макграт обіймав посаду міністра фінансів Ірландії.
Як повідомляв Укрінформ, Україна за допомогою Європейського Союзу створює широку міжнародну коаліцію із заснування Спеціального міжнародного трибуналу для покарання Росії за злочин агресії проти України. До ініціативної групи цього проєкту вже увійшли більше 40 держав, і ця кількість постійно зростає. Наразі концепцію Спеціального міжнародного трибуналу на рівні офіційних рішень підтримали Європарламент, парламентські асамблеї Ради Європи, ОБСЄ та НАТО.
З липня 2023 року в Гаазі розпочав роботу Міжнародний центр з переслідування злочинів агресії (ICPA). Він збиратиме докази на етапі перед заснуванням Спецтрибуналу. Формат ICPA також дозволить використати потенціал МКС, який сам не має мандату розслідувати первинний злочин агресії, але вже ухвалив важливі рішення щодо притягнення до відповідальності найвищої посадової особи держави-агресора.
Фото: Gareth Chaney/PA Wire