Російські та прокремлівські діячі розпочали інформаційну операцію з дискредитації перемоги чинної президентки Молдови Маї Санду на виборах. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Напередодні стало відомо, що в другому турі виборів чинна президентка Мая Санду перемогла свого опонента, висуванця проросійської Партії соціалістів Олександра Стояногло.
Проросійські опозиційні партії та посадові особи спробували дискредитувати її перемогу. Так, Молдовська соціалістична партія назвала її «нелегітимним президентом», а пов'язаний з Кремлем молдовський олігарх Ілан Шор сказав російському державному телеканалу «Россия-24», що опозиція начебто має «докази» масових фальсифікацій на користь Санду.
Прокремлівський колишній президент Молдови Ігор Додон також заявив кремлівському інформаційному агентству «ТАСС», що Санду перемогла «лише завдяки голосам молдовської діаспори».
Раніше Мая Санду неодноразово звинувачувала Росію у втручанні в виборчий процес, хоча Кремль заперечує ці звинувачення. У першому турі, 20 жовтня, президентка заявила про «безпрецедентний» тиск з боку «кримінальних груп», які намагалися підкупити до 300 тисяч виборців, щоб підірвати демократичний процес.
Напередодні голосування в другому турі влада Молдови звернулася до громадян із проханням не звертати уваги на масштабну атаку фейкових повідомлень та дзвінків, у яких обіцяють виплати за голоси на підтримку президентки Маї Санду.
У жовтні Санду, коментуючи попередні підсумки виборів та референдуму в країні, також заявляла, що злочинні угруповання та іноземні сили «атакували Молдову десятками мільйонів євро, брехнею і пропагандою».
Читайте також:
- У Молдові журналісти проникли до мережі агентів Кремля й показали розслідування про підкуп громадян по телебаченню
- «Європа вкрала Молдову»: пропаганда про вибори у Молдові
Фото: Мая Санду / Getty Images
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.