MY.UAНовини
«Усупереч західному істеблішменту». Як російські міжнародні медіа коментували результати виборів у Грузії
«Усупереч західному істеблішменту». Як російські міжнародні медіа коментували результати виборів у Грузії

«Усупереч західному істеблішменту». Як російські міжнародні медіа коментували результати виборів у Грузії

Основні наративи російської пропаганди, спрямованої на міжнародну аудиторію після парламентських виборів у Грузії.

Парламентські вибори у Грузії відбулися 26 жовтня. За інформацією Центральної виборчої комісії, партія влади «Грузинська мрія» набрала 53,94% голосів. Опозиційні партії сумарно набирали відповідно до оголошених результатів майже 38% голосів: «Коаліція за зміни» — 11,03%, «Єдність — Національний рух» — 10,17%; «Сильна Грузія» — 8,81%; «Гахарія — за Грузію» — 7,77%.

Та за результатами двох екзитполів на замовлення опозиційних телеканалів об’єднана опозиція набирала понад 50% або 48% голосів відповідно. Натомість третій екзитпол на замовлення провладного каналу Imedi давав «Грузинській мрії» понад 56%.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі, яка стала неформальною лідеркою строкатої грузинської опозиції, ввечері 27 жовтня заявила, що не визнає парламентські вибори через фальсифікації, і закликала людей вийти на масові протести.

Останнім часом грузинська влада стала показово розривати відносини з західними столицями та водночас загравати з Москвою. У травні 2024 року був прийнятий калькований із російського так званий законопроєкт про «іноагентів», що накладає додатковий контроль на неурядові організації та медіа. У вересні парламент Грузії також обмежив права ЛГБТКІА-спільноти в країні. Усе це спричинило реакцію правозахисників і Заходу. США також наклали санкції на окремих посадовців Грузії за антидемократичні дії.

Риторичне протистояння досягло не меншої гостроти. Напередодні виборів перший номер партії влади «Грузинська мрія» Бідзіна Іванішвілі сказав, що 2008 року Грузію та Україну не прийняли в НАТО, щоб приберегти як «живу силу» у війні проти Росії. Крім того, він поклав відповідальність за грузинсько-російську війну 2008 року на колишнього президента Міхеїла Саакашвілі, а не на Москву. Російські лідери також почали висловлюватись щодо грузинської влади показово приязно. Торік між Грузією та Росією відновлено авіасполучення.

За результатами опитування від весни 2024 року в межах дослідження «Кавказький барометр 2024» 69 % опитаних грузинів вважають Росію ворогом. За результатами опитування NDI від осені 2023 року 79 % громадян Грузії прагнуть її інтеграції в ЄС, а 67% — виступають за інтеграцію з НАТО.

Однією з розгадок того, як владі при такій соціології вдається проводити лінію на розрив із Заходом і зближення з Москвою є російська-українська війна. Керівники країни поширюють тезу, що Захід прагне долучити Грузію до війни з Росією — і щоб уникнути цього, варто йти на тимчасове погіршення відносин. Ця теза була однією з основних і під час цієї виборчої кампанії. Надалі розповідаємо, як російські медіа коментували для міжнародної та грузинської аудиторії результати виборів.

Наративи російських англомовних медіа у висвітленні виборів в Грузії дещо відрізняються від проросійських платформ в Україні чи Грузії. Зокрема на міжнародних платформах російський агітпроп менше зосереджувався на своїй головній тезі у пострадянському інфопросторі та в самій Грузії останніх місяців про критичний вибір у цій кампанії між невідворотною фатальною війною Тбілісі з Москвою у випадку перемоги прозахідної опозиції та можливістю зберегти мир у випадку перемоги «Грузинської мрії».

Ймовірно, це відображає прагнення залучити до своїх інтерпретацій більшу аудиторію, ніж та, яка готова повірити у «бажання цинічних західних еліт відкрити в Грузії другий фронт проти Росії». На противагу пропаганда в міжнародних медіа експлуатувала старі тези про прагнення Заходу загалом підкорити й контролювати владу в різних країнах, зокрема і в Грузії, заради чого нібито Захід готовий розпалити «чергову кольорову революцію». Така теза легше резонує з антиколоніальними сентиментами так званого Глобального Півдня чи поширеним в Європі антиамериканізмом і євроскептицизмом.

«Грузини легітимно обрали національний інтерес»

На RT вийшов матеріал їхньої постійної оглядачки Рейчел Марсден у публіцистично-іронічному стилі. Марсден у тексті протиставляє реакцію на вибори президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, яка закликала до розслідування правопорушень під час виборів, і Віктора Орбана, прем’єр-міністра Угорщини, яка наразі головує в ЄС протягом піврічного терміну. Він під час свого візиту до Грузії привітав грузинську владу з перемогою і закликав її не зважати на критику західних можновладців щодо недемократичності виборів.

«Європейська політика має свій довідник, варто знати: коли перемагають ліберальні партії, демократія є, коли перемагають консерватори, її немає. Оскільки перемогли консерватори, будуть застереження — і їх не варто сприймати всерйоз», — цитується в тексті Орбан.

Орбан також привітав грузинський народ із тим, що він «не дозволив перетворити свою країну на другу Україну». Ці слова лідера Угорщини спекулятивно інтерпретували в тексті як застереження від «дозволу західному істеблішменту перетворити себе на притулок для бойовиків і зброї, спрямованих проти російських інтересів». У відповідь міністри тринадцяти країн ЄС підписали 28 жовтня заяву, в якій сказали, що Орбан не представляє Європейський Союз під час свого візиту до Грузії.

Водночас для Урсули фон дер Ляєн, яку в тексті називають «необрана (unelected)», наводяться повчання: «Що ж, оскільки їй, вочевидь, потрібно це пояснити, здається, що 54% грузинів проголосували за популістську партію, якій вони довіряють ставити власні інтереси на перше місце, а не ті, які підтримує західний істеблішмент… Якщо, як каже фон дер Ляєн, грузини “боролися за демократію”, то, схоже, вони досягли успіху. Їй просто не подобається результат».

У висновках звично для російських медіа Орбан презентується як уособлення альтернативного панівному на Заході погляду на ЄС, версія Орбана нібито передбачає повагу до суверенності та демократичності націй. Водночас в Індексі демократії від «Economist Intelligence Unit» і в Індексі сприйняття корупції від Transparency International Угорщина за прем’єрства Орбана стала одним з аутсайдерів серед країн ЄС.

Схожу тезу про суверенний вибір грузинів повторила в інтерв’ю RT офіційна представниця МЗС Росії Марія Захарова: «Те, що відбувається в Грузії, — це боротьба народу за своє національне історичне існування... Якщо ви не будете ходити по священних колах із райдужними прапорами, ми розірвемо з вами зв’язки, каже їм Захід».

Орієнтовані на Грузію російські медіа передусім прагнули легітимізувати результати виборів, зокрема через численні згадки їхнього визнання лідерами інших країн. Саме новини такого характеру заполонили стрічку «Sputnik Грузия»: «Грузія успішно провела вибори — МЗС КНР», «Лідери ОАЕ привітали прем’єра Грузії з перемогою “Грузинської мрії” на виборах», «Президент Азербайджану привітав прем’єра Грузії з перемогою владної партії на виборах», «Ердоган привітав прем’єра Грузії з перемогою “Грузинської мрії” на виборах».

Критика виборів засуджувалась у новинах знов-таки через апелювання до думки міжнародних лідерів, наприклад голови МЗС Угорщини Петера Сіярто, або до так званих «експертів»: «Ставлення США до Грузії як до колонії — президент Венесуели», «У ЄС не можуть перетравити, що уряд Грузії призначають не з Брюсселя — Сіярто», «“Грузинська мрія” очікувано перемогла, опозиція випускатиме пару на вулиці — експерт», «Сіярто: ЄС уже не той — Грузія може дати йому нову енергію».

Показово, що особливу роль у «переконливому» результаті «Грузинської мрії» видання «Sputnik Грузия» приписувало бізнесмену і лідеру партії Бідзіні Іванішвілі, який нібито вдало «включився» наприкінці кампанії. Такі повідомлення за формою нагадували джинсу.

Цілком свавільно інтерпретували в російських медіа і попередні висновки щодо виборів групи міжнародних спостерігачів, яка складалася з представників БДІПЛ, ОБСЄ, ПАРЄ, парламентської асамблеї НАТО і Європарламенту. Оперативна заява мала назву «Вибори в Грузії були затьмарені нерівними умовами, тиском і напругою, але виборцям був запропонований широкий вибір: міжнародні спостерігачі». У ній звично для такого формату перераховували позитивні й негативні аспекти виборчого процесу з тезами про загальне погіршення умов виборів через останні тенденції. Зокрема йшлося про дисбаланс фінансових ресурсів, розпалювання ворожнечі щодо опозиції та громадянського суспільства, випадки залякування виборців і негативні наслідки останніх законодавчих змін. Та відсутність прямого невизнання виборів у заяві дозволило грузинській владі використовувати її на свою користь. Тож і російські видання виходили в Грузії з новинами подібного змісту: «Висновок БДІПЛ ОБСЄ підтвердив легітимність виборів у Грузії — Папуашвілі», «Спостерігачі підтвердили легітимність минулих виборів у Грузії», «Австрійські спостерігачі позитивно оцінили вибори, що відбулися в Грузії» тощо.

«Кольорова революція малоймовірна»

Однією з найпопулярніших тем для обговорення у російських міжнародних медіа стали припущення щодо ймовірності нової кольорової революції в Грузії, які агітпроп звично інтерпретує як «зрежисовані західними елітами». На RT вийшов матеріал із характерною назвою: «Чи чекає цю колишню радянську державу ще одна “кольорова революція”»?. Та про аналіз імовірності революції в статті якраз не йшлося. Натомість наводиться короткий виклад новітньої історії Грузії від часів розпаду СРСР. Звичайно ж, в ангажованій російській інтерпретації.

Ще один великий за обсягом відносно інших матеріал RT повністю присвячений нібито «сірому кардиналу» в підготовці кольорової революції в Грузії, яким названий Голова Комітету у закордонних справах Бундестагу соціал-демократ Міхаель Рот. Весь матеріал настільки щільно і хаотично насичений персональними образами щодо Рота, що вибори в Грузії видаються лише тлом і приводом для їх виголошення. «Позиції Рота є сумішшю ліниво передбачуваного — і передбачувано помилкового — і, іноді, шокуюче зарозумілого, навіть за його стандартами», — показове речення цього тексту.

Автором матеріалу є колишній дослідник історії Львова, а нині постійний оглядач RT Тарік Амар. Зокрема, він був із 2007 до 2010 року академічним директором Центру міської історії Центрально-Східної Європи у Львові, а у 2010 році Львівська міська рада відзначила його Золотим гербом. Від нагороди Амар відмовився у 2018 році, пояснивши це звеличенням у місті Степана Бандери.

Ще один матеріал щодо можливої кольорової революції для RT написав директор із наукової роботи Фонду розвитку та підтримки Міжнародного дискусійного клубу «Валдай» Федір Лук’янов. У клубі «Валдай» російські політичні еліти й сам Путін мають звичку виголошувати геополітичні спекуляції. «Кольорову революцію» Лук’янов називає малоймовірною через нібито зміну пріоритетів Заходом і стійкість до зовнішніх впливів нинішнього уряду в Тбілісі. «У підсумку, спроба силової ревізії можлива, тим більше, що чинний президент усе ще є частиною опозиції. Однак умови для успіху не дуже сприятливі» — пише Лук’янов.

Оглядач Sputnik Станіслав Тарасов виголошує схожу думку в матеріалі «Заворушення в Грузії є частиною великої стратегії Заходу з використання сусідів Росії як пішаків у гібридній війні». Нібито протести спрямовані не на зміну влади, а на тиск на «Грузинську мрію». Тиском автор пояснює і можливі санкції Заходу щодо грузинської влади: «Вони введуть санкції... Вони ж не можуть просто так відправити туди збройні сили чи якийсь експедиційний корпус. Спочатку вони підгодовують їх якимись інвестиціями, потім вводять санкції; спочатку відкривають візовий режим, потім вводять заборони, і так далі, і так далі... Це примітивна схема в американському варіанті колоніального правління, яка реалізується по відношенню до Грузії».

Знає Тарасов і мету уявленої ним змови Заходу: «У цьому випадку змова спрямована не стільки на дестабілізацію внутрішньої ситуації, скільки є суто політтехнологічним прийомом, покликаним змусити “Грузинську мрію” прийняти ідею коаліції». Участь грузинської опозиції в коаліції дозволить нібито Заходу блокувати невигідні йому економічні проєкти в регіоні.

Думка про малоймовірність масових протестів повторюються з посиланням на інших опитаних виданням «експертів» і в інших текстах Sputnik, як у міжнародній, так і в грузинській філіях медіа.

Залякування «українськими снайперами» та «громадянською війною»

Одним з основних сюжетів для обговорення стала дезінформація російських видань про прибуття в країну українських снайперів задля здійснення операції під хибним прапором. «Захід, намагаючись розхитати внутрішньополітичну ситуацію в Грузії після виборів і спровокувати чергову кольорову революцію, не гребує ніякими методами: в країну прибули снайпери, підготовлені в Україні», — цитувало російське пропагандистське агентство ТАРС нібито своє анонімне джерело.

Це повідомлення тиражували й міжнародні російські видання. Зокрема, Sputnik майже дослівно повторив новину ТАРС, але вже з посиланням на власне поінформоване джерело в Грузії. Тиражували цю непідтверджену нічим інформацію і місцеві проросійські телеграм-канали. Під час виборчої кампанії раніше в жовтні російські медіа, зокрема RT, вже поширювали фейк про підготовку СБУ грузинських бойовиків для участі в антиурядових протестах.

Іншою формою залякування стали погрози опозиції громадянською війною. «Якщо ця боротьба перенесеться на вулиці, надто пахне громадянською війною, а після громадянської війни в опозиції реально не залишиться жодних шансів, і тоді вже за нового парламенту, куди “Мрія” потрапить іншим складом, від опозиції нічого не залишиться...», — писала одна з авторок «Sputnik Грузия». Додавши, що якщо опозиція не хоче побачити «такого жалюгідного для себе результату, їй краще визнати вибори й увійти до парламенту». Вочевидь відповідні тези покликані залякати потенційних протестувальників.

30 жовтня вибори в Грузії прокоментував Президент України Володимир Зеленський: «Треба визнати, що у Грузії Росія перемогла. Спочатку вони забрали частину Грузії, потім змінили політику, змінили уряд — і тепер там проросійський уряд, проросійські позиції... Їхній вибір — дружба з Росією, їхній вибір — не йти в ЄС. Вони змінили позицію». І додав, що «якщо західні країни не припинять риторику про червоні лінії, вони втратять і Молдову за рік-два».

Грузія стає гірким прикладом, як країна, яка зазнала агресії та загарбання своїх територій з боку Росії, принаймні опосередковано розвертається в орбіту її впливу. І цей приклад російська пропаганда буде використовувати по максимуму як свідчення безальтернативності свого вирішального впливу на пострадянському просторі. А значить, і домовлятись про мир в Україні необхідно з дотриманням цього позаправового принципу, наполягатиме Москва.

Показовим є і спосіб, яким Росія демонстративно прагне досягти цього вирішального впливу. Передусім це було залякування війною грузинських еліт і її народу, що супроводжувало всю передвиборчу кампанію. Без зупинки поширення цього прецеденту міжнародна політика швидко може редукуватися до актів силового, зокрема ядерного шантажу. Сприйняття серйозно силового шантажу є цілком адекватним, а далекоглядним і раціональним рішенням є відмова йти у такого шантажу на поводі.

Щоб не пропускати найголовніших матеріалів Центру досліджень «Детектора медіа», підписуйтеся на розсилку. Вона виходить що два тижні

Ілюстрація на головній та інфографіка: Наталія Лобач

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Росія, нафта, Трамп: геніальне рішення
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T04:24:05Z
Пенсії та соцдопомога: на які виплати розподілили понад 113 мільярдів
Хвиля
2025-07-16T04:16:22Z
Новий урожай обвалив ціни: що відбувається на овочевих ринках України
Хвиля
2025-07-16T03:52:50Z
Стамбул побив світовий рекорд з подорожчання оренди житла
УкраинФорм
2025-07-16T03:37:14Z
На Донеччині вже обмолотили 4,44 тисячі гектарів зернових і зернобобових культур - ОВА
УкраинФорм
2025-07-16T03:25:55Z
Інвестиції і відбудова: підприємець пояснив, як заохотити партнерів допомагати Україні
Политека
2025-07-16T03:16:11Z
Водії почали заправлятися рідше: що відбувається з продажем палива в Україні
Хвиля
2025-07-16T03:01:50Z
Не кількістю, а якістю: як втриматися українському соєвому шроту на ринку ЄС
AgroPortal
2025-07-16T03:00:54Z
Oracle інвестує $3 мільярди у ШІ та «хмарну» інфраструктуру в Німеччині й Нідерландах
УкраинФорм
2025-07-16T02:49:08Z
Двох агентів ГРУ РФ, які коригували російські удари по Харкову та Миколаєву, засудили до 15 років, - СБУ
InternetUA
2025-07-16T04:28:55Z
Чому Трамп різко змінив позицію щодо допомоги Україні
GlavRed
2025-07-16T04:25:03Z
Сильний удар: Рютте розповів, як санкції проти Росії вплинуть на Індію, Китай та Бразилію
24tv
2025-07-16T04:21:32Z
США та Європа виставили Ірану дедлайн: Axios розповів, коли вимагають укласти ядерну угоду
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T04:12:49Z
США ще не вирішили, яку зброю отримає Україна, — Associated Press
Фокус
2025-07-16T04:10:15Z
У Британії попередили: ШІ може стати інструментом терористів і пропаганди
InternetUA
2025-07-16T04:01:27Z
Ракети для комплексів Patriot вже постачаються до України – Трамп
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T04:00:46Z
Трамп досі сподівається, що Путін хоче миру
УкраинФорм
2025-07-16T04:00:10Z
Чи настане перелам у війні в Україні за 50 діб: експерт назвав сценарії
TSN
2025-07-16T04:00:00Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Як захиститися від укусу кліща: поради лікаря-інфекціоніста
Знай
2025-07-16T03:52:21Z
Три прості вправи, які допоможуть прибрати живіт після 40 років
Gazeta UA
2025-07-16T00:37:45Z
Як скролення телефону впливає на дитину: основні зміни у психіці
Gazeta UA
2025-07-15T21:40:31Z
Як спати у спеку комфортно: перевірені способи для прохолодної ночі вдома
24tv
2025-07-15T18:51:52Z
Договір за Програмою медгарантій за два роки порушили 74 надавачі послуг - НСЗУ
УкраинФорм
2025-07-15T18:22:05Z
"Метелики надії": унікальна конференція про дитячий паліатив пройде в Україні
Telegraf
2025-07-15T18:19:41Z
Брак руху чи переїдання – чому у світі виникла епідемія ожиріння
24tv
2025-07-15T17:40:22Z
Що робити з томатами в липні, щоб був гарний урожай: поради досвідченого дачника
GlavRed
2025-07-15T17:25:10Z
Через обстріли на Донеччині цьогоріч згоріли 178 гектарів пшениці
УкраинФорм
2025-07-16T04:28:36Z
Росіяни вдарили по Вінниці. Там є постраждалі та влучання в цивільну інфраструктуру
ZN UA
2025-07-16T04:25:56Z
РФ атакувала Запоріжжя дронами та артилерією: постраждала 12-річна дитина
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T04:12:06Z
В Україні сильна спека: прогноз погоди на 16 липня
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T04:01:11Z
Атака на Вінницю: місто огорнув чорний дим
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T03:51:20Z
Одещина у вогні після нічної атаки. Що відомо про наслідки масованого обстрілу
Telegraf
2025-07-16T03:40:56Z
Україну розділить атмосферний фронт: 16 липня зливи та спека прийдуть у різні регіони
Хвиля
2025-07-16T03:25:06Z
Масована нічна атака "Шахедами" та просування на фронті: хронологія 1239 дня війни
24tv
2025-07-16T03:24:08Z
Окупанти атакували Одещину
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T03:18:48Z
Підсумки 15.07: Воєнний стан і перші БТР з ЛатвіїСюжет
1News
2025-07-16T04:25:22Z
Яку пенсію нарахують українцю з 30 роками стажу
24tv
2025-07-16T04:24:09Z
Яке церковне свято у середу, 16 липня: чому сьогодні не можна позичати речі з дому
24tv
2025-07-16T04:06:10Z
Допомога після народження дитини: підтримка материнства чи квиток у «соціальну прірву»?
Комсомольская правда
2025-07-16T04:04:40Z
Безкоштовні продукти для ВПО та пенсіонерів у Запорізькій області: в яких населених пунктах роздаватимуть їжу
Политека
2025-07-16T04:01:05Z
РФ розглядає скорочення терміну навчання у школі та вузах на кілька років
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T03:34:26Z
Безкоштовне житло для переселенців у Рівному: як подати заявку і хто має перевагу
Политека
2025-07-16T03:31:53Z
Скандал на весь світ: китаянку виключили з університету через "неналежний контакт" з українцем
Фокус
2025-07-16T03:31:35Z
Що означає слово "картатий": лише одиниці здогадаються
GlavRed
2025-07-16T03:25:37Z
Їхня слава не врятувала від хвороби: історії зірок, яким діагностували страшні захворювання
24tv
2025-07-16T04:06:38Z
Розробники Frostpunk 2 анонсували конкурс модів із призом у 10 тисяч доларів
InternetUA
2025-07-16T01:01:36Z
"Виявили новоутворення": міс Україна Всесвіт-2021 потрапила до лікарні
GlavRed
2025-07-16T00:25:46Z
Нічна русалка Селін: тяжкохвора Діон сяє на нових фото
GlavRed
2025-07-16T00:25:41Z
"Занадто ображена на мене": Вірастюк після розлучення продовжує судитися з дружиною
GlavRed
2025-07-15T22:25:29Z
3 пристрасні еротичні фільми, сцени з яких захочеться повторити
24tv
2025-07-15T22:12:35Z
Знайшлася на вулиці одна: де зараз Алла Пугачова
GlavRed
2025-07-15T21:25:03Z
Це диво: дружина Ніколаєва заспівала оду Аллі Пугачовій
GlavRed
2025-07-15T21:25:01Z
В очікуванні на новий сезон: 6 серіалів для фанатів "Бріджертонів", що підкорять ваше серце
24tv
2025-07-15T20:54:02Z
Вінничину атакували 28 «шахедів»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T04:24:28Z
У Сумах ворожий дрон вдарив по підприємству
24tv
2025-07-16T04:24:14Z
У Вінниці збільшилося число постраждалих. Дехто у важкому стані
ZN UA
2025-07-16T04:22:18Z
У Вінниці кількість постраждалих внаслідок атаки безпілотників зросла до семи
УкраинФорм
2025-07-16T04:19:44Z
Контрафакт на ₴100 мільйонів: Нацполіція викрила масштабну схему підробки пестицидів
УкраинФорм
2025-07-16T04:13:48Z
У Чорнобилі вандали пошкодили могили хасидів
Комсомольская правда
2025-07-16T04:13:38Z
Балістика і 28 «Шахедів»: Вілкул розповів про наслідки атаки на Кривий Ріг
УкраинФорм
2025-07-16T03:37:35Z
Герой, який зупинив стрілянину на авто, отримав несподіваний подарунок від дилера
Топ Жир
2025-07-16T01:18:21Z
Росія обстріляла Краматорськ: у місті сталася пожежа у багатоповерхівці
24tv
2025-07-15T23:54:44Z
Секрети клімат-контролю вашого авто: що означають значки та як налаштувати комфорт у салоні
24tv
2025-07-16T03:36:52Z
В яких країнах Європи найменше росіян: де українці відпочивають без "сусідів"
24tv
2025-07-16T03:36:14Z
Ребус для геніїв: знайдіть 4 відмінності на картинках із сім'єю в кімнаті за 17 с
GlavRed
2025-07-16T03:25:16Z
Як назавжди позбутися мурах в домі: два надійні методи
GlavRed
2025-07-16T03:25:14Z
Прийдуть удача та достаток: 6 знаків зодіаку, яким пощастить 16 липня
GlavRed
2025-07-16T03:25:04Z
Розпочинаємо день з гарного настрою: оригінальні млинці з шинкою, сиром та авокадо
24tv
2025-07-16T03:06:58Z
Поїздки потягом стали розкішшю, але є секрет: українцям показали, коли квитки коштують копійки
Знай
2025-07-16T02:07:16Z
Уважність на максимум: треба знайти нелогічну деталь всього за 6 секунд
GlavRed
2025-07-16T01:40:26Z
Ви не здогадуєтесь, але ця річ може нести негатив в дім. Перегляньте свій гардероб
Telegraf
2025-07-16T00:34:45Z
Приклад для Динамо: історія матчів між клубами з України та Мальти в єврокубках
24tv
2025-07-16T04:16:33Z
Спаринг-партнер Усика дав нестандартний прогноз на реванш українця з Дюбуа
24tv
2025-07-16T04:15:43Z
Україна – Нідерланди: де дивитися гру Ліги націй з волейболу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T04:00:48Z
«Динамо» зіграє з «Хамрун Спартанс» у кваліфікації Ліги чемпіонів УЄФА
УкраинФорм
2025-07-16T03:48:51Z
Збірна України стартує на Всесвітній літній Універсіаді
УкраинФорм
2025-07-16T02:46:53Z
Потужний нокаутер з обличчям дитини: що відомо про наступного суперника Усика
24tv
2025-07-16T02:06:56Z
Усик – Дюбуа: онлайн-трансляція відкритого тренування боксерів перед реваншем
24tv
2025-07-15T22:12:27Z
Влахович перейшов до Спеції на правах оренди
Football.ua
2025-07-15T21:40:32Z
Ніко О'Райлі може покинути Манчестер Сіті в пошуках ігрової практики
Football.ua
2025-07-15T21:22:27Z
Митові обмеження можуть змусити Volvo налагодити виробництво своїх популярних моделей у США
Топ Жир
2025-07-16T00:33:38Z
Суд присяжних вирішить, чи технології автомобіля сприяли загибелі, або лише не врятували життя
Топ Жир
2025-07-16T00:03:13Z
Porsche готує випуск найбільш екстремального електромобіля в своїй історії
Топ Жир
2025-07-15T23:18:59Z
General Motors мовчки зняла з виробництва кілька нових позашляховиків без пояснень
Топ Жир
2025-07-15T22:48:57Z
Thousands Of Range Rovers May Have A Safety Flaw Lurking Behind The Dashboard
Топ Жир
2025-07-15T22:04:58Z
Наступні моделі Alfa Romeo Quadrifoglio можуть залишитися з бензиновими двигунами
Топ Жир
2025-07-15T20:03:50Z
Українці за пів року ввезли 22 тисячі вживаних авто зі США
360ua.news
2025-07-15T19:13:51Z
ZR1X, можливо, не є топовою моделлю, і це має тривожити всіх
Топ Жир
2025-07-15T18:48:24Z
Донька Шумахера стала чемпіонкою світу у кінному виді спорту через три місяці після пологів
24tv
2025-07-15T18:30:02Z
Загадка для людей з високим IQ: треба знайти літеру G за 21 секунду
GlavRed
2025-07-16T04:25:12Z
В Google Discover з'являться ШІ-огляди і це новий серйозний виклик для новинних сайтів
24tv
2025-07-16T04:09:09Z
Прогноз магнітних бур на 16-18 липня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-07-16T03:42:25Z
ШІ знижує трафік новинних і довідкових сайтів – The Economist
InternetUA
2025-07-16T03:01:16Z
Тварини реагують на приховані звуки, які видають рослини
УкраинФорм
2025-07-16T02:28:34Z
Samsung відмовилася від стилуса у Fold 7, але не припиняє роботу над технологіями S Pen
InternetUA
2025-07-16T02:01:28Z
Оголосили конкурс на участь у новій антарктичній експедиції на станцію «Академік Вернадський»
УкраинФорм
2025-07-16T01:58:47Z
Надійний інсайдер розкрив, яку гру робить геймдиректор God of War
InternetUA
2025-07-16T00:01:37Z
Спробуйте знайти метелика серед квітів за сім секунд: мережею шириться нова оптична загадка
Gazeta UA
2025-07-15T23:31:54Z