MY.UAНовини
Жінок у ЗСУ, пайок на руки та обкопувати Київ: що очікувати українцям у найближчому майбутньому
Жінок у ЗСУ, пайок на руки та обкопувати Київ: що очікувати українцям у найближчому майбутньому

Жінок у ЗСУ, пайок на руки та обкопувати Київ: що очікувати українцям у найближчому майбутньому

Інформаційна війна є такою ж важливою, як і бої на фронті. Деякі заяви спікерів згуртовують українців, а інші сіють паніку та працюють на користь ворога. Фокус розібрався в останніх резонансних повідомленнях і пояснює, чому не варто вірити всьому шо кажуть.

Останніми днями заяви різних спікерів та експертів спантеличили та налякали українців. Так волонтерка Марія Берлінська з нардепкою Марʼяною Безуглою заговорили про призов жінок до лав ЗСУ, а ветеран АТО Мартін Брест заявив про необхідність обкопувати Київ. Також у ЗМІ згадали голову Верховного суду Олександра Мамалуя та так зване пайкування. Фокус розповідає, що з цього може стати реальністю, а на що не варто звертати уваги.

Мобілізація жінок: чи варто українкам вже готуватися до фронту

Волонтерка Марія Берлінська заявила, що в Україні потрібно посилити рекрутинг жінок до лав ЗСУ. За її словами, вона не вважає, що життя чоловіка коштує менше за жіноче. Ба більше, вона переконана, що "або ми зберігаємо своїх чоловіків, або нам доведеться і мобілізовувати також жінок, або нам доведеться здатися".

"Якщо вам недостатньо стертих у попіл Маріуполя, Авдіївки, Бахмута та багатьох інших міст, то треба включатися в реальність. Я не хочу, щоб жінки воювали, я не хочу, щоб чоловіки воювали, але я точно знаю, що єдиний спосіб встояти — це підготувати все суспільство до війни: і чоловіків, і жінок, щоб не воювали наші діти", — сказала волонтерка.

Своєю чергою співголова громадської ініціативи "Права справа", військовий експерт Дмитро Снєгирьов заявив Фокусу, що наразі питання мобілізації жінок в Україні не стоїть. Він розповів, що спочатку зʼявилося повідомлення секретаря РНБО Олександра Литвиненка про необхідність мобілізації 160 тисяч осіб для поповнення особового складу Сил оборони. Проте це є інформація з обмеженим доступом.

"Тобто це так звана грифована інформація. Відповідно будь-які, скажімо так, сентенції з приводу проведення мобілізаційних заходів є держтаємницею. Тим більше виносити їх на загал і давати можливість ворогу проводити асиметричні дії щодо поповнення особового складу є держзлочином. І відповідно є класифікація статей, під які підпадають подібного характеру заяви і волонтерки, і секретаря РНБО", — сказав Снєгирьов.

Експерт наголосив, що в разі ескалації бойових дій та посилення призову з боку РФ, варто говорити не про збільшення особового складу, оскільки це тактика Другої світової війни — стінка на стінку. Якщо брати до уваги те, що мобілізаційний резерв РФ — 12-15 мільйонів, а України 3,5 — то, чи є сенс боротися з ворогом лише кількістю людей?

"Але головне, чому ані секретар РНБО, ані волонтерка не піднімають питання щодо зміни тактики й стратегії бойових дій за рахунок технологічності Сил оборони — масштабування виробництва засобів ураження, які зведуть нанівець чисельну перевагу противника", — каже він.

Снєгирьов розповів, що нині в Україні спостерігаються проблеми з артилерійськими снарядами та з усім спектром військово-технічного оснащення ЗСУ, зокрема, Київ на 80% залежить від зовнішнього постачальника.

"Ці люди повинні говорити не про характер мобілізаційних заходів, це закрита інформація, будь-які суспільні дискусії чи то наративи — це гра на руку ворога. В першу чергу, заяви мають лунати про технологічність Сил оборони України, яка зведе на мінімум чисельну перевагу окупантів у живій силі", — зазначив він.

Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Олег Жданов зауважив, що посилити рекрутинг жінок до лав ЗСУ в Україні можливо, але чи потрібно це робити — "дуже велике питання".

"У нас сьогодні один каже, давайте півмільйона мобілізуємо, другий каже — 160 тисяч, от пані Берлінська каже, жінок треба мобілізувати. Не знаю, давайте дітей мобілізуємо, кинемо таке гасло. Справа в тому, що єдина структура чи організація, яка повинна оголошувати ці цифри — це Генеральний штаб ЗСУ. Все, решта — маячня, немає під собою ніякого підґрунтя. Тільки Генштаб може порахувати потреби на сьогодні, на зараз, чи на півроку, рік, плануючи бойові дії", — сказав Фокусу Жданов.

За словами політолога Ігоря Рейтовича, станом на зараз немає великої потреби саме в мобілізації жінок, судячи з розрахунків, які подав Генштаб.

"Жінки достатньо широко представлені в Збройних силах, при чому на різноманітних посадах, і явно ж не йдеться про те, щоб заміняти ними тих, хто перебуває, наприклад, на лінії фронту. Тому я б цю заяву більше розглядав, як повідомлення інформаційного, медійного характеру для того, щоб взагалі привернути увагу до тих проблем, які є на сьогоднішній день з мобілізацією в Україні. Звідси ж, до речі, заяви про підготовку дітей та багато інших, які Берлінська робила", — каже Фокусу Рейтович.

Він розповів, що для конкретного залучення жінок до війська, повинні бути відповідні розрахунки, зокрема як в Ізраїлі, де знають, яку саме кількість треба призвати на службу, у яких частинах вони будуть задіяні. Нині в Україні таких розрахунків немає.

Трудова мобілізація: чи очікувати її українцям

Народна депутатка, членкиня комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики Марʼяна Безугла підтримала волонтерку в потребі мобілізації жінок. Вона наголосила, що нині відбувається незаконна дискримінація чоловіків, адже в конституції немає різниці між громадянами за статтю. Тому призов жінок міг би знизити кількість призовників серед чоловіків.

Ба більше, вона наголосила про необхідність трудової мобілізації — виконання господарських робіт та нарощування темпів оборонної промисловості.

"Без загального національного спротиву окупанту, війна приречена на поразку, а українська нація — на чергову втрату державності", — пояснила Безугла.

Трудова мобілізація — це політичне рішення, яке повинно бути поданим Кабміном, тоді як ставка Верховного головнокомандувача повинна його затвердити, розповів Олег Жданов. Але до військової мобілізації це не має жодного стосунку.

Експерт наголосив, що трудова мобілізація вводиться в особливий період, коли оголошується воєнний стан. У Мінекономіки повинен бути план мобілізації економіки країни при переході на військові рейки.

На запитання, чому зараз цього не відбувається, Жданов зауважив, що це функціонал президента, він головний провідник внутрішньої політики держави.

"Я не знаю, чому ми гасимо пожежу тоді, коли у нас починаються проблеми в економіці, забезпеченні Збройних сил. Тоді ми починаємо чухати потилицю і розмірковувати, може 100, а може 200, 500 мобілізувати, а може трудову мобілізацію оголосити? На жаль, у нас немає планової економіки, немає погляду на крок, два кроки вперед. Ми діємо суто по ситуації, намагаючись гасити пожежу по мірі її виникнення. Це проблема державного управління", — підсумував Олег Жданов.

Ігор Рейтович уточнив, що трудова мобілізації передбачена українським законодавством. Проте Кабмін повинен визначати, чи є підприємства, які можуть підпасти саме під неї з точки вирішення тих чи інших питань.

"Якщо є така об'єктивна потреба, наприклад, в якихось прифронтових регіонах, це може мати місце — будівництво укріплень тощо. Але для цього треба допрацювати нормативну правову базу, прийняти підзаконні акти і вивести це на рівень реального прийняття рішення, а не пустопорожніх балачок", — пояснив він.

За словами політолога, зараз це не робиться, тому що, мабуть, це не наскільки актуально. Якби країна мала певну потребу, яку могла б закрити за рахунок трудової мобілізації, то це потрібно було починати робити ще з 2022 року.

"Оскільки цього не відбувається, мабуть, країна справляється у межах тих нормативно-правових й організаційних механізмів, які є на сьогоднішній день, і це є достатнім", — зауважив він.

На думку Дмитра Снєгирьова, якщо економіка країни на десятому році війни ще не переведена на військовий лад, то зараз підіймати це питання щонайменше недолуго.

Він переконаний, що перше, що потрібно було зробити, це інтенсифікувати саме виробництво, аби вся промисловість працювала виключно на українську оборону. Проте зараз в Україні досі відбувається фінансування доріг, будівництво метро тощо.

"Про яку трудову повинність йдеться, якщо навіть планування державного бюджету відбувається без врахування потреб вітчизняного ВПК?" — запитав Снєгирьов.

Військовий експерт наголосив, що потрібно розпочинати саме з моменту фінансування оборони, а не введення трудової повинності.

"Намагаються створити передумови дешевої робочої сили за умови відсутності самого оборонного сектору, тобто хочуть економити на зарплатні, але не вкладаючи інвестиції в саме виробництво. Фактично весь тягар війни — на плечах самих українців. В той час, як ви бачите, ми продовжуємо велике будівництво", — повідомив він.

Без зарплат та бензин по талонах: чи зʼявиться в Україні пайкування

На фоні останніх нових у ЗМІ згадали слова заступника голови Верховного суду Олександра Мамалуя, який ще в лютому 2024 році заявив, що Україні нібито перебувала за крок від запровадження трудової повинності.

"І тоді жодних зарплат ні в кого не буде. Будуть пайки, гроші на цигарки, бензин по талонах. Війна дуже надовго", — сказав Мамалуй.

Військовий експерт Снєгирьов переконаний, що нині немає підстав вводити пайкування. Він наголосив, що фінансування держсектору в більшості відбувається коштом іноземних дотацій.

Проте політолог Рейтович зауважив, що гіпотетично в Україні може бути введена трудова повинність, проте він сумнівається, що це буде на практиці.

"Якщо це не було зроблено за попередні майже 1000 дні війни, то що тоді є причиною вводити такі заходи зараз? Об'єктивно повинні бути якісь аргументи, але їх Кабмін не наводив. Трудова повинність передбачена законами, але ніхто її зараз не використовує, тому що, мабуть, це нераціонально з точки зору використання тих трудових ресурсів, які є в країни", — додав Рейтович.

Економіст, координатор експертних груп "Економічної експертної платформи" Олег Гетман у розмові з Фокусом повідомив, що теза судді є "неймовірною", адже нічого навіть схожого на це не відбувається.

"Ми суттєво відрізняємося від країн, які воювали у Другій світовій війні, вводили драконівські заходи, бо в нас шалена підтримка міжнародних партнерів. От ми збираємо близько 40 мільярдів доларів податками, які перерозподіляються на різні видатки. Ще близько 40 мільярдів доларів щороку нам дають міжнародні партнери, чим підтримують нашу економіку, соціальні виплати, пенсії та інше", — розповів Гетман.

За його словами, економіка України працює стабільно, навіть зростає на 3-5% на рік, а тому залишається ринковою, не вводяться ніякі додаткові обмеження.

Економіст не знає, що може статися в країні, аби була введена трудова повинність. Якщо всі міжнародні партнери припинять допомагати, то без 40 мільярдів доларів ускладниться ситуація в економіці, можливі певні обмеження на різні продукти.

"Але це не виглядає реалістичним. Це просто якась шалена маячня", — запевнив він.

Потрібно обкопувати Київ? Що експерти говорять про оборону столиці

За словами ветерана АТО, виробника військової техніки Мартіна Бреста, зараз час для того, аби обкопувати Київ, а не лише Покровськ.

"Треба починати обкопувати Київ, напевно, а не лише Покровськ, обкопувати все. Потім, якщо що, закопаємо. Треба починати готуватися до нормальних таких, матьорих бойових дій", — зауважив він.

Військовий експерт Павло Нарожний наголосив у розмові з Фокусом, що Мартін Брест піхотинець, а тому слабо уявляє, що таке обкопати Київ.

"Як ви собі уявляєте обкопати весь Київ? Це треба взяти всі, мабуть, будівельні компанії України, всі екскаватори зігнати і почати обкопувати Київ. Це просто навіть глибоко теоретично неможливо", — сказав Нарожний.

Він повідомив, що обкопувати Київ зараз — це зняти всі ресурси з фронту та кинути їх до столиці. Тоді як в України не вистачає ресурсів на побудову укріплень на лінії фронту, а це три лінії:

  • перша — прості окопи;
  • друга — детоновані укріплення, бліндажі;
  • третя — дуже потужна лінія оборони, яку складно розбити навіть артилерією чи авіацією.

"Якщо ми зараз знімемо всі ресурси з фронту і кинемо на глибокий тил, а Київ — це дуже глибокий тил. Це означає те, що ми зараз провалимо оборону передка, ворог зайде, і ми будемо всі битися на обороні Києва", — пояснив експерт.

Він наголосив, що оборона столиці у 2022 році відбувалася на річках, були підірвані мости, шлюзи, всі водні перешкоди стали укріпленнями. Нарожний вважає малоймовірним, що все дійде до цього сценарію, адже на фронті ворог просувається дуже повільними темпами. Ба більше, він переконаний, що найближчим часом просування окупантів буде зупинене. У першу чергу це станеться завдяки підсиленню мобілізації та великої кількості військової допомоги, яку країна отримає від союзників.

"Зараз будувати укріплення під Києвом — це абсолютне безглузде витрачання ресурсів", — зауважив Павло Нарожний.

Військовий експерт, керівник центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко розповів Фокусу про оборону столиці. Зокрема, діє угрупування сил та засобів оборони Києва, є військовослужбовці, які виконували та виконують задачі щодо того, аби охороняти місто.

"Київ має і фортифікаційні споруди, і захищеність, і не одну лінію оборони, і не один редут. Роботи ці велися і проводяться, і українська столиця на сьогоднішній день перебуває в безпеці", — сказав Мусієнко.

За його словами, нині немає загроз просування ЗС РФ до Києва безпосередньо по землі. Також немає контингенту, який наступає на столицю, проте є загроза з повітря.

"Ми бачимо, що ворог постійно атакує "Шахедами", і тут на жаль загрози для Києва є доволі значні. Що стосується просування безпосередньо по землі, то всі можливі сценарії, які ворог може застосувати, і напрямки, звідки він може наступати, прораховані, і відповідна робота проводиться", — додав експерт.

Нагадаємо, 5 листопада адвокатка, аеророзвідниця 92 окремої штурмової бригади Євгенія Закревська заявила, що в Україні необхідна обовʼязкова мобілізація жінок. За її словами, в армії не вистачає новобранців для поповнення втрат.

Того ж дня нардепка з "Голосу" Соломія Бобровська зауважила, що з серпня в Україні погіршився процес мобілізації. В результаті не виконується план Генштабу щодо поповнення підрозділів Сил оборони.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
В Киеве пробки на дорогах и коллапс в метро
Апостроф
2024-11-21T07:00:32Z
ГУР нанесло ракетную атаку по скоплению врага на ТОТ
TSN
2024-11-21T19:21:23Z
"Чистой воды афера": Попенко объяснил, кто и как пилит деньги на установке солнечных батарей
Хвиля
2024-11-22T04:24:46Z
Карта DeepState: россияне оккупировали очередной населенный пункт и не только
Comments UA
2024-11-22T04:24:24Z
Солдаты все чаще попадают в окружение: кто должен понести наказание
Comments UA
2024-11-21T20:09:57Z
Последствия массированной атаки оккупантов на Одессу: множество разрушений
Comments UA
2024-11-08T07:39:47Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
После Днепра РФ может готовить удар по Верховной Раде: нардепы отменили заседание
Фокус
2024-11-21T22:48:41Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
Президент Израиля назвал абсурдным ордер на арест Нетаньяху и Галанта
Корреспондент
2024-11-22T04:09:48Z
Новые обстрелы Украины: куда Путин нацелит следующие тайные ракеты
TSN
2024-11-22T04:06:39Z
Названы три кандидатуры на должность посла Украины в США
Апостроф
2024-11-12T16:48:41Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
"Не замечаете?": Александру Зарицкую из "Kazka" заподозрили в беременности
Знай
2024-11-21T20:54:52Z
Человек-паук и Веном могут встретиться в «Человеке-пауке 4»
GameMag
2024-11-21T19:48:59Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
"Очень хороший муж": Ева Лонгория раскрыла секреты счастливого брака с Хосе Бастоном
Фокус
2024-11-18T11:07:17Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
«Они совсем не темнеют»: простой лайфхак, чтобы хранить авокадо неделями
Marie Claire
2024-11-21T03:04:10Z
Трудная зима: как подготовиться к блекауту
ZN UA
2024-11-22T03:34:09Z
Как часто можно сушить волосы феном, чтобы не повредить их
Comments UA
2024-11-22T03:27:21Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
Ученые доказали, что одиночество приводит к деменции: как избежать опасного состояния
Знай
2024-11-18T11:51:03Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Отключение света и графики поставки газа: что ждет украинцев этой зимой
Знай
2024-11-08T04:36:37Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
АЗС снова повысили цены на бензин и автогаз: дизель подешевел
Хвиля
2024-11-22T03:03:50Z
Налог на недвижимость: кто должен платить в 2025 году
ZN UA
2024-11-22T03:00:37Z
Платежка может вырасти: сколько придется платить за газ в декабре
Знай
2024-11-18T08:07:12Z
Цитрусовый ценопад: мандарины, апельсины и лимоны становятся доступнее
Знай
2024-11-18T11:12:37Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
Украина добыла разгромную победу в отборе на женский Евробаскет
Корреспондент
2024-11-08T10:04:17Z
Знаменитый футболист признался, что хотел бы получить "Золотой мяч" 2020 года
ZN UA
2024-11-21T23:33:56Z
Украинские волейболисты не вернулись домой после игр в Бельгии, — СМИ
Фокус
2024-11-21T17:51:02Z
После еврокубкового матча в Украину не вернулись волейболисты
Comments UA
2024-11-21T16:10:36Z
Михайлюк назвал фаворитов на победу в НБА
Корреспондент
2024-11-21T16:07:54Z
Украинская Премьер-лига: результаты всех матчей 14-го тура, видео голов
ZN UA
2024-11-21T14:02:52Z
Психотерапевт - о разговорах с бойцами на "нуле": Лучше молчать в трубку, чем не звонить вообще
Комсомольская правда
2024-11-08T05:03:43Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Топ-3 самых страстных знака зодиака среди женщин и мужчин
Comments UA
2024-11-22T04:00:41Z
Почему нельзя давать воду 22 ноября и зачем закапывать яйца: приметы, запреты и обряды защиты на Прокопия
Знай
2024-11-22T03:03:25Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Диетические котлеты из индейки в духовке: получается некалорийно и очень вкусно
Фокус
2024-11-08T05:06:37Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
Принцесса Анна наградила Камиллу ученой степенью: в каких науках преуспела королева и как прошло награждение
Marie Claire
2024-11-22T03:00:27Z
Военный эксперт оценил новые виды вооружений украинского ВПК
Хвиля
2024-11-22T02:09:59Z
8 ноября: церковный праздник сегодня, что считается грехом в этот день
UAToday
2024-11-08T05:03:55Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
В Польше столкнулись два товарных поезда
Корреспондент
2024-11-22T02:51:56Z
Экспредседателю Хмельницкой МСЭК снизили залог на 200 млн грн
Корреспондент
2024-11-21T23:18:21Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
Мужчина избил ТЦКшника по дороге в ВЛК и скрылся: его объявили в розыск
Политека
2024-11-21T19:27:08Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
Никто не услышит вас в VR: Представлен сюжетный трейлер игры Alien: Rogue Incursion
GameMag
2024-11-22T01:25:22Z
Фиолетовый — не наш выбор: The Rogue Prince of Persia получила новый сюжетный акт
GameMag
2024-11-22T01:13:52Z
Ubisoft переделала стелс в Star Wars Outlaws 1.4, но не смогла заинтересовать игроков в Steam
GameMag
2024-11-22T01:01:07Z
Black Myth: Wukong — игра года: Объявлены победители Golden Joystick Awards 2024
GameMag
2024-11-22T00:48:06Z
Avowed будет работать «как минимум» при 30 FPS на Xbox Series X
GameMag
2024-11-21T22:13:22Z
CD Projekt RED не планирует выпускать патч для Cyberpunk 2077 на PlayStation 5 Pro — названа причина
GameMag
2024-11-21T21:48:34Z
Под юбку не заглядывать: Кроссовер Stellar Blade с NieR: Automata добавил в игру забавную деталь
GameMag
2024-11-21T20:36:11Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Увеличат запас хода до 1000 км: Honda готовит инновационные батареи для электрокаров
Фокус
2024-11-21T17:57:23Z
Новые машины, трассы с "Софией" и коллекция Ferrari: Gran Turismo 7 от Sony получила ноябрьское обновление
GameMag
2024-11-21T13:58:37Z
Гость из 60-х: обнаружен редкий 58-летний спорткар Chevrolet в новом состоянии
Фокус
2024-11-21T13:45:35Z
Премиальный французский электромобиль с запасом хода 750 км показали до премьеры
Фокус
2024-11-21T12:06:21Z
Старый 88-летний мотоцикл продают по цене нового Ferrari
Фокус
2024-11-21T10:06:53Z
Культовый американский спорткар 70-х за $500000 простоял более 40 лет на складе
Фокус
2024-11-21T07:45:35Z
Не генератор, а электромобиль: как lifecell собирается решать проблемы во время длительных обесточений
Знай
2024-11-21T04:51:56Z
Нулевая толерантность к нарушителям: в новых ПДД для водителей авто и скутеров штрафы увеличены в разы
Новости Украины
2024-11-20T20:21:40Z