Про це повідомив у Телеграмі уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, передає Укрінформ
Він повідомив, що зокрема говорили про те, що для ідентифікації всіх зниклих в Україні працює Єдиний реєстр зниклих безвісти за особливих обставин, де фіксуються звернення громадян про пошук своїх рідних та знайомих. Також повідомили про діяльність Робочої групи з питань захисту прав і свобод цивільних осіб та як відбувається передача матеріалів до МКС.
"Наш Офіс направляє запити до російської уповноваженої з прав людини, в яких сім’ї зниклих безвісти просять повідомити, чи відоме місце перебування їхніх рідних. Однак РФ у дуже рідкісних випадках надає інформацію про утримання українських громадян під своїм контролем. Низку ініціатив РФ просто ігнорує: не створює змішані медичні комісії, не зацікавлена у поверненні громадян обох країн за умовами проєкту «Хочу к своим», не надає інформацію щодо місць відвідування утримуваних українців (як військовополонених, так і цивільних)", - написав він.
Лубінецьтакож наголосив, що Україна продовжує пошук третіх країн, які готові долучитися до реалізації пункту 4 Формули миру, та показати результат — повернути додому якомога більше українців, яких незаконно продовжує утримувати Росія.
На заході також були присутні представники Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Офісу Генерального прокурора та Міністерства охорони здоров’я України.
Зазначається, що станом на сьогодні вдалося повернути 168 цивільних громадян.
Як повідомляв Укрінформ, 30-31 жовтня у Монреалі триває дводенна тематична конференція щодо четвертого пункту української Формули миру «Звільнення полонених і депортованих осіб».