MY.UAНовини
Чому не треба боятися Трампа? Пряма мова українських спостерігачів на американських виборах
Чому не треба боятися Трампа? Пряма мова українських спостерігачів на американських виборах

Чому не треба боятися Трампа? Пряма мова українських спостерігачів на американських виборах

На виборах в США, де, окрім визначення нового президента, переобиралися усі члени Палати представників та третина членів Сенату, була присутня делегація українських народних депутатів. Вони приїхали як спостерігачі від парламентської асамблеї ОБСЄ і бачили процес зсередини, спілкуючись з представниками двох протилежних таборів. Поки зранку в середу українці прокидалися у легкому шоці під новину про несподівано впевнену перемогу Дональда Трампа, у Вашингтоні була глибока ніч. 

«Главком» поспілкувався з членами нашої делегації з різних політичних сил: поговорили про їхнє сприйняття результатів виборів, які викликали неабияку паніку в українському сегменті соцмереж. Окрім членів делегації, «Главком» також зв’язався із головою фракції «Голос» Олександрою Устіновою, яка перебуває зараз за океаном і добре обізнана в специфіці американської політичної кухні, а також з колишнім главою МЗС та експослом України в США Костянтином Грищенком, який нині проживає в Штатах.

То чи обґрунтований, на думку парламентарів та дипломатів, переполох серед значної частини українців та чого чекати від непередбачуваного нового-старого президента США? Пряма мова.

«Емоційні гойдалки «зрада-перемога» – це наша проблема»

Микита Потураєв
Голова української делегації у складі делегації Парламентскої асамблеї ОБСЄ

У Меріленді, де наша частина делегації спостерігала за виборами, все проходило абсолютно спокійно. Це ж випробувана роками, перевірена система, яка захищена від фальсифікацій. Атмосфера на дільницях завжди хороша, погода стоїть чудова, люди з задоволенням йшли голосувати. Зважаючи на те, що це був робочий день, роботодавці давали працівникам раніше піти з роботи. Були дзвінки про мінування, але це абсолютно поодинокі випадки.

В американських виборів є така особливість: я входжу у спостережні місії вже на третіх виборах, і кожного року на брифінгах кажуть, що ці вибори були найдорожчими в історії США. На них витрачено цього разу $16 млрд. І, до речі, американці з обох таборів щиро не вважають роздачу грошей за підпис петиції (ідея мобілізації прихильників Трампа, ініційована Ілоном Маском, – «Главком») підкупом виборців. Деякі речі в американській виборчій системі викликають подив, але вона – одна з найстаріших у світі, і ці речі мають своє коріння, пов’язане зі свободами та правами людини.

Щодо саме технологічних особливостей компанії, то, попри те, що її центр тяжіння змістився в соціальні мережі, традиційні лінійні медіа відіграють тут більшу роль, ніж у нас. В Україні все-таки політичне «поле бою» більше відбувається у цифровому сегменті. І в США, до речі, як і у нас, почали просто зникати місцеві медіа. Вони не просто переходять в цифру, а взагалі зникають і заміщуються якимись місцевими блогерами в різних соціальних мережах.

Трамп чітко сказав, що зробить пропозиції обом сторонам, і якщо Путін не погодиться, то йому буде непереливки

Ще є не новий тренд, але на цих виборах  він яскраво проявився – падає змістовність кампанії. З обох сторін все переходило на емоції, обопільні звинувачування, більше використанню гасел. Ну, ми чудово знаємо, що це таке. Можливо, якщо народу це зайшло, цей тренд буде довготривалим, а, можливо, маятник хитнеться в зворотній бік.

Щодо результатів виборів, то нам треба зав’язувати з постійними сподіваннями на когось, а просто спокійно працювати з тими політиками, які є. Це наша проблема, що ми постійно знаходимося на емоційних гойдалках «зрада-перемога». Війна вже мала виховати в нас дорослість.

І не треба зайвий раз шукати потаємних смислів там, де їх нема. Трамп чітко сказав свого часу, що зробить пропозиції обом сторонам, і якщо Путін на пропозицію не погодиться, то йому буде непереливки. Якщо Трамп забезпечить Україну всім, аби вона перемогла, це ж буде зовсім непогано.

Звісно, владі доведеться наново налаштовувати зв'язки не лише з новою президентською адміністрацією, складу якої ми поки не знаємо, а й з новими конгресменами, багато з яких взагалі нічого не знають про Україну. Це і для Офісу президента задача, і для МЗС, і для посольства, і для депутатського корпусу. Наше завдання зараз – з холодною головою спокійно чекати остаточного підбиття підсумків і спокійно починати розмовляти з новими людьми.

«Не думаю, що серед амбіцій Трампа є програш України»

Іван Крулько
Нардеп, «Батьківщина»

Для мене особисто сюрпризом цей результат не став. Його можна було прогнозувати хоча б по тому, як до цього в США проходили проміжні вибори, зокрема, в тих штатах, які коливалися. Цікаво, що Трамп став найповажнішим за віком президентом Сполучених Штатів, і він став тільки другим президентом в історії, який буде носити титул двох президентів – 45-го та 47-го (другий – Говард Клівленд, який ставав президентом з перервою в один термін – в 1885 та 1893 роках, – «Главком»).

Саме Трамп надав Україні першу летальну зброю

Щодо наслідків цих виборів для України, то нам інколи здається, що ми є тим центром Всесвіту, навколо якого крутяться всі події у світі. Це не зовсім так, точніше, зовсім не так. І ми це повинні для себе спокійно і чітко усвідомлювати. Нам треба буде дуже наполегливо працювати з новою адміністрацією, і це буде не проста прогулянка, а тяжка робота. І не завжди треба звертати увагу на риторику, особливо передвиборчу, а треба буде дивитися на дії. Навряд чи в Україні хтось додумається запитувати Трампа, як там справи стосовно тих 24 годин, за які він обіцяв завершити війну.

Трамп, безумовно, буде виходити виключно з прагматичних інтересів Сполучених Штатів Америки. Якщо Україна буде в його розумінні серед пріоритетних тем в цих інтересах, то ми маємо цим скористатися.

Насправді, якщо згадати часи попереднього президентства Трампа, тоді риторика якраз була для нас менш оптимістичною, ніж дії. Саме Трамп надав Україні першу летальну зброю, саме за його президентства нам були надані «джевеліни» і призупинено будівництво «Північного потоку – 2». І треба задатися риторичним питанням – а чи вигідна для Сполучених Штатів поразка України?

Вона означатиме поразку самих Сполучених Штатів, тому що вони вже вклалися в цю війну своїми технологіями та зброєю. А Трамп – не з тих, хто готовий програвати, він себе вважає переможцем. Тому не думаю, що серед цих амбіцій є місце програшу України і послаблення позицій його країни у світі.

«Трамп поставить Путіна перед складним вибором»

Ярослав Юрчишин
Нардеп, «Голос»

Загалом кампанія пройшла дуже гладко, і ніяких суттєвих відхилень від норм не було. А запобіжні безпекові заходи були цілком логічними, зважаючи на попередні події у 2021 році. Перемогли ті, хто були більш були націлені на перемогу, більш рішучі. При цьому завжди, і в Штатах зокрема, виборча риторика відрізняється від післявиборчої діяльності, хай і не категорично. І я б не переймався словами Трампа про те, що він завершить війну за 24 години. Це дуже гарне гасло, але поняття «24 години» – дуже умовне. Можна ж казати, що рахувати їх треба від сьогодні, а можна – що після чергових переговорів чи ще якоїсь точки відліку. Виборчі гасла дуже нечасто мають тенденцію до прямого втілення.

Найбільш позитивним для нас є те, що тактика відрізання хвоста коту частинами, яку практикувала адміністрація демократів, відійде, бо адміністрація Трампа – це адміністрація рішень, хай часто і помилкових, але швидких. Це те, чого нам дуже не вистачало за Байдена. Бо іноді навіть помилкове рішення, прийняте вчасно, набагато краще, ніж хороше, але відкладене. Помилку, якщо її вчасно усвідомити, є можливість виправити.

Ще з позитивів можна назвати те, що не буде затягування оголошення результатів і це дещо поверне довіру до виборчої системи. Якби перемогла Камала Гарріс, то 100% цей процес затягувався б до останнього.

Новий президент США поставить Путіна перед досить складним вибором. Трамп відомий в бізнесі тим, що бере, те що хоче. Він буде схиляти Путіна до переговорів, а якщо той буде виляти і намагатися виторгувати для себе кращу ситуацію, це може буде добре для нас.

Адміністрація Трампа – це адміністрація рішень, хай часто і помилкових, але швидких

Але нам треба дуже серйозно дорослішати, наша комунікація має виходити не з наших інтересів, а з інтересів Трампа – треба розуміти, що йому може бути цікаво. Наприклад, ідея з заміною американських військових в Європі на українських для Трампа є привабливою, про що казала не одна людина з його команди.

Тож з хорошого ми можемо сподіватися на швидку зміну адміністрації, з поганого (і це те, що нам ніколи не вдавалося) – ми мусимо не прикидатися дітьми, яких треба зрозуміти, обійняти і допомогти, а виходити з дорослої позиції, що ця адміністрація не є дружньою до нас. Нам треба зрозуміти її інтереси, намацати, де вони перетинаються з нашими і намагатися розвивати саме ці напрямки. Треба знайти ті точки дотику, які допоможуть переконати Трампа, що справді єдиний шанс зробити Америку великою – це забезпечити перемогу демократії у війні з тоталітаризмом. Ми маємо показати, що не лише можемо протистояти Росії, а робимо це максимально ефективно, і допомога нам дасть можливість справді навести лад в даному регіоні.

Серед республіканців, особливо в Сенаті, переважна більшість є поміркованими, хоча на ажіотажі, можливо, ключові місця можуть зайняти більш радикально налаштовані. Але малоймовірно, що риторика MAGA (радикального крила республіканців, яке, зокрема, виступає за повне припинення допомоги Україні – «Главком») стане риторикою всієї Америки.

Ключовий аргумент наших друзів серед республіканців з групи підтримки України, які перемогли в своїх штатах, – що першу зброю Україні насправді надав Трамп. Тобто в критичних ситуаціях він готовий на важливі рішення. А рішення в своїй команді приймає він сам. Хоча дуже багато залежить від того, хто формуватиме зовнішньо-політичний курс, і, зрештою, Майк Помпео, який цим займався раніше, залишився в команді Трампа. Його залучення не стовідсоткове, але дуже ймовірне, а з ним певний рівень взаємодії вже напрацьований.

«Ми можемо стати свідками становлення нової світової політичної конструкції»

Ексміністр закордонних справ, колишній посол України в США

Наразі лишається відкритим питання: чи Трамп бере абсолютну владу? Вона і так у нього буде надзвичайною за будь-яких умов: вже й сенат його і Верховний суд, і, власне, президентські повноваження.

Все це дозволяє Трампу проводити дуже проактивну політику, але якщо республіканці беруть ще й нижню палату Конгресу, це буде якісно зовсім інша ситуація. Звісно, всі рішення принципово буде визначати Трамп, але багато залежатиме від того, хто конкретно буде займатись питаннями України, війни з Росією, бо важливо, хто імплементує ідеї і яким буде зворотній зв'язок.

Що точно можна сказати: це буде період абсолютно непередбачуваних, дуже емоційних та швидких, і одночасно, можливо, дуже серйозних рішень, вплив яких буде відчуватися десятиліттями. Ми можемо стати свідками становлення підвалин нового політичного устрою США та світової політичної конструкції.

Те, що когось депортувати будуть, жодних сумнівів нема

Під час першого президентського терміну Трамп був новим політиком, який намагався оточити себе професійними людьми, з певним досвідом. Зараз же, судячи з усього, навколо нього будуть лояльні люди, налаштовані дослухатись до його ідей і відпрацьовувати їх, а не розказувати, як і чому неможливо щось зробити. І те, що Трамп повторював кілька років, він буде робити. Звісно, він не буде депортувати 20 млн мігрантів, як казав, тому що стільки просто немає, але те, що когось депортувати будуть, у мене жодних сумнівів нема.

Якщо підсумувати, то ми побачимо кардинальні зміни, які будуть обмежуватись тільки можливостями їх реалізації. А ці можливості залежатимуть від того, наскільки повними будуть остаточні владні повноваження нового президента.

«У Палаті представників є небезпека хаосу»

Олександра Устінова
Нардеп, голова фракції «Голос»

Зараз сама Демократична партія, судячи з заяв, розуміє, що ставка на українців в ключових штатах не зіграла. Зокрема, й через останні рішення Білого дому щодо ненадання Україні потрібної зброї і заборону бити далекобійними ракетами. Вони зіграли проти демократів.

У тій же Пенсильванії в Сенат проходить від республіканець Девід Маккормік – до речі, у нього дуже хороше ставлення до нас, а його племінник рік в Україні прожив вже під час війни, коли приїхав волонтерити. Це демонструє загальну тенденцію, що люди в штатах, де проживає наша велика діаспора, на жаль, були розчаровані, особливо останнім часом, рішеннями адміністрації Байдена.

З інших факторів я б виділила таке: вважалося, що за Трампа не будуть голосувати жінки, але показник підтримки жінок у нього від виборів до виборів зростав, а Камалу жінки підтримали навіть менше, ніж підтримували Байдена. Те саме стосується старшого покоління 65+. Я впевнена, що певним тригером стало, зокрема, питання кордону, яке дуже сильно розігріли республіканці. В останні кілька місяців навіть демократи почали говорити, що треба приймати якісь рішення щод нелегальної міграції, розуміючи, що це «заходить» виборцям.

Що стосується подальшої підтримки України, то в ключових комітетах була повна підтримка України і серед демократів, і серед республіканців. Якщо говорити про майбутню президентську адміністрацію, то дуже важливо, хто там буде ключовими персонами. Якщо Майк Помпео стане міністром оборони, – це буде для нас супервигідна кандидатура, бо він постійно їздить в Україну навіть під час війни. Знаю, що він особисто переконував Трампа підтримати питання надання допомоги Україні, коли воно застрягло в Конгресі. Також важливими є ще дві посади – державного секретаря та радника з національної безпеки. Залежно від того, хто буде входити в близьке коло Трампа, і будуть прийматися подальші рішення.

Всі говорять про перемогу Вікторії Спартц, але ніхто не звернув увагу, що у Вірджинії в Палату представників зайшов інший українець…

Дуже погано, що з посади лідера республіканців в Сенаті пішов Мітч Макконнел – один з найбільших наших друзів. Але я бачу, що серед тих сенаторів-республіканців, які заходять, є наші друзі, які нас підтримують. Наприклад, у Небрасці лідирує республіканець Дон Бейкон, який був співголовою ветеранського кокусу і реально просував українську адженду. Я сама його і в Харків возила, і далі Харкова, куди небагато конгресменів доїжджає. І такі республіканці для нас навіть важливіші, ніж демократи, бо вони будуть боротися за нас всередині партії. Всі говорять зараз про перемогу Вікторії Спартц, але ніхто не звернув увагу, що у Вірджинії в Палату представників зайшов інший українець – Євген «Юджин» Віндман. Його брат-близнюк Александр злив свого часу документи у тій самій знаменитій телефонній розмові Трампа та Зеленського.

Мені незрозуміле загальне здивування та відкриття, що Сенат тепер буде повністю республіканським. Це було зрозуміло ще кілька місяців тому. Але якщо «червоний» Сенат був прогнозованим, то от сподівання, що Білий дім залишиться «синім», не виправдалися. А провал в президентській гонці коштував демократам і просідання в Конгресі, бо люди зазвичай голосують за ту ж партію, яку представляє їхній фаворит на посаду президента.

Утім, є кілька позитивних сигналів: жоден республіканець, який публічно підтримував Україну, не програв внутрішні «праймеріз», а ті з них, хто вже зайшли у Конгрес, її підтримують. І я впевнена, що політика Конгресу буде зваженою. Більшу проблему я вбачаю у хаосі: голосування щодо України в Сенаті завжди проходили без проблем, а от Палату завжди штормило. Те, що я зараз бачу за екзит-полами, – у демократів в ній буде лише на три голоси більше. Це означає, що повториться така сама жахлива ситуація, яка була в минулій Палаті, коли рішення приймалися мінімальною кількістю голосів. І будь-який конгресмен міг в будь-який момент поставити питання про зняття спікера. І оця нестабільність – це набагато гірше, ніж перевантаження Сенату, яке було очікуваним.

Павло Вуєць, «Главком»

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Зеленський прибув на саміт Європейської політичної спільноти
УкраинФорм
2024-11-07T10:07:46Z
Трампономіка та що очікувати від неї Україні?
ГЛАВКОМ NET
2024-11-07T10:06:15Z
Хотів "евакуюватись" на рф: військовий пенсіонер виконав злочинне завдання фсб, подробиці від СБУ
Политека
2024-11-07T10:01:14Z
Стерненко відреагував на новину про оголошення в розшук: Прочитав і зайшов у Резерв+ перепровірити
Комсомольская правда
2024-11-07T09:57:01Z
Прем'єр Фінляндії пояснив, що означає "фінська модель" для України
Европейская правда
2024-11-07T09:55:05Z
Кулеба назвав три фактори, через які Росія може розвалитись зсередини
TSN
2024-11-07T09:54:11Z
Відмова від НАТО і заморозка фронту? Банкова прокоментувала чутки про «мирний план» Трампа
ГЛАВКОМ NET
2024-11-07T09:51:53Z
Непросто, но возможно: как Украине наладить сотрудничество с новым президентом США
Европейская правда
2024-11-07T09:49:29Z
Прем’єр Естонії перед зустріччю європейських лідерів у Будапешті: Україна буде топ-темою
Европейская правда
2024-11-07T09:49:03Z
"Ура, це лайно працює!": росіянин "засвітив" позиції своєї ППО на аеродромі Курська
24tv
2024-11-07T10:09:52Z
Японія «заблокувала» сотні росіян на лайнері біля своїх берегів
ГЛАВКОМ NET
2024-11-07T10:07:50Z
Мобілізованого дві військові частини відмовились брати на службу: що він казав і як це закінчилось
TSN
2024-11-07T10:06:29Z
Замість авто – велосипеди: у центрі Парижа запровадили жорсткі обмеження руху
24tv
2024-11-07T10:03:13Z
Ще плюс 70 тисяч гривень: які військові мають право на додаткову виплату
24tv
2024-11-07T10:00:51Z
Шмигаль назвав категорію громадян, яка отримує 98% повісток
ГЛАВКОМ NET
2024-11-07T10:00:41Z
Солдатам РФ почали видавати тушкованку з собак, призначену для армії КНДР, — ЗМІ
Фокус
2024-11-07T10:00:24Z
Міноборони розробляє платформи для захисту інтелектуальної власності
УкраинФорм
2024-11-07T09:58:19Z
Вже більше 40 українців загинули, «штурмуючи» гори чи ріки для незаконного виїзду
Украина Криминальная
2024-11-07T09:57:55Z
Дешевий трюк, щоб позбутися мишей, не вбиваючи їх
GlavRed
2024-11-07T09:27:32Z
Відновлення Охматдиту: МОЗ  підписав меморандум з проєктом уряду Німеччини GIZ
УкраинФорм
2024-11-07T09:25:25Z
Скільки хвилин додаткового сну зроблять вас щасливими та бадьорими
24tv
2024-11-07T09:24:29Z
Чи корисний чай із малинового листя та як його можна приготувати
24tv
2024-11-07T09:24:25Z
Цей напій руйнує холестеринові бляшки та спалює вісцеральний жир
TSN
2024-11-07T09:06:13Z
Ви їсте їх надто часто: ось 5 таємно шкідливих продуктів для сніданку
24tv
2024-11-07T09:03:26Z
Коли здається, що світ йде під три чорти: як побороти тривогу та відчути спокій
24tv
2024-11-07T06:03:24Z
Страховий стаж і лікарняні: хто має шанс на повну компенсацію
Знай
2024-11-07T04:21:15Z
Важливо знати: якими повноваженнями наділені представники ТЦК
ZN UA
2024-11-07T04:04:03Z
Повістки першочергово отримують ті, хто не сплачує податки – Шмигаль
TSN
2024-11-07T10:12:58Z
Експерти розповіли, як перереєструвати орендовану землю з засновника на ФГ
AgroNews
2024-11-07T10:10:24Z
Уряд ухвалив постанову про запровадження режиму експортного забезпечення
Agravery
2024-11-07T10:07:57Z
Що відбувається з доларом після рекордного зростання
24tv
2024-11-07T10:03:30Z
Прогноз: ШІ створить мільйони тонн електронних відходів до 2030 року
InternetUA
2024-11-07T10:02:57Z
Термін приватизації земельних паїв продовжено: деталі закону
ГЛАВКОМ NET
2024-11-07T09:54:13Z
«Укрзалізниця» має змінити тарифну політику на вантажні перевезення, щоб витримати конкуренцію з європейцями – експерт
ГЛАВКОМ NET
2024-11-07T09:45:02Z
Субсидії на комуналку: чи можна отримати допомогу, якщо є борги
Фокус
2024-11-07T09:42:02Z
Приватизації землі до 2028 року бути: Зеленський нарешті погодив довгоочікуваний закон
24tv
2024-11-07T09:39:27Z
У столиці через атаку дронів пошкоджені будівлі та спецтехніка Київавтодору
УкраинФорм
2024-11-07T10:07:10Z
Готові до морозів?: Україну накриє новий антициклон
TSN
2024-11-07T10:06:45Z
У Повітряних силах розкрили масштаби обстрілів прикордонних територій України
Хвиля
2024-11-07T10:00:07Z
У Чорному морі горить газ зі свердловин біля захоплених росіянами бурових установок - ЗМІ
УкраинФорм
2024-11-07T09:58:29Z
«МедіаЧек»: Матеріал «Новини.LIVE» про Кличка є упередженим
Детектор М
2024-11-07T09:54:36Z
У Конотопі СБУ проводить контрозвідувальні заходи
УкраинФорм
2024-11-07T09:46:37Z
У спецшколі на Тернопільщині виявили факти насильства над дітьми
УкраинФорм
2024-11-07T09:31:39Z
На Житомирщині внаслідок атаки РФ пошкоджена енергетична інфраструктура
УкраинФорм
2024-11-07T09:27:29Z
На Харківщині роблять каву із жолудів
AgroNews
2024-11-07T09:25:29Z
На хабарі затримали посадовицю Центральної МСЕК
Украина Криминальная
2024-11-07T10:03:27Z
У Київській області пошкоджені чотири будинки внаслідок атаки безпілотників
Khreschatyk
2024-11-07T10:03:05Z
РФ скинула бомби на Сумщину, є загибла та поранена
1News
2024-11-07T09:57:16Z
"Чоловік встиг нас накрити ковдрою", - жителька Одеси про нічний удар по місту
Комсомольская правда
2024-11-07T09:52:32Z
Журналісти Радіо Свобода показали, як Київ оговтується після нічної атаки дронів
Khreschatyk
2024-11-07T09:51:13Z
Масована нічна атака: відомо про пожежі, руйнування та постраждалих, фото
Политека
2024-11-07T09:31:45Z
Атака на столицю: на території медцентру виявлено двигун та частини російського «шахеда»
ГЛАВКОМ NET
2024-11-07T09:15:58Z
Чоловік відчиняв двері літака під час польоту: інші пасажири жорстко його покарали
Фокус
2024-11-07T09:15:48Z
Чергова атака рашистів на Київ, є постраждалі
Украина Криминальная
2024-11-07T09:10:38Z
"Євробачення-2025": коли відбудеться нацвідбір та скільки коштів витратять на його організацію
TSN
2024-11-07T09:52:01Z
Зірка серіалу "Бріджертони" стала володаркою престижної нагороди
24tv
2024-11-07T09:45:02Z
Два сезони «Аркейн» обійшлись Riot Games у $250 млн — це найдорожчий анімаційний серіал в історії
ITC
2024-11-07T09:25:22Z
Ангеліна Усанова показала національний костюм "Сила Землі" для конкурсу "Міс Всесвіт"
Комсомольская правда
2024-11-07T09:07:32Z
Очільник Take-Two здивував коментарем про невдалу екранізацію відеогри Borderlands
24tv
2024-11-07T09:00:40Z
«Дивні дива» / Stranger Things — перший погляд на фінал одного з найпопулярніших серіалів Netflix
ITC
2024-11-07T08:58:23Z
У Канаді проведуть конференцію для підтримки розвитку українських організацій в Альберті
УкраинФорм
2024-11-07T08:34:02Z
Стало відомо ім'я найкращого актора всіх часів: хто це
24tv
2024-11-07T08:24:12Z
OKS переспівав легендарний хіт 90-х «Я йду»: «Коли вийшов цей трек, я ще не народився»
Вива
2024-11-07T08:00:26Z
Найвищий міст у світі: де побудований та висота, що приголомшує
TSN
2024-11-07T09:33:23Z
Китайський гороскоп на завтра 8 листопада: Свиням - втрата фінансів, Собакам - відпочинок
GlavRed
2024-11-07T09:27:10Z
Для кого 2025 запам'ятається на все життя: астрологи назвали ТОП-4 знаки зодіаку
GlavRed
2024-11-07T09:27:07Z
Як зробити так, щоб диванні подушки мали дорожчий вигляд: поради дизайнерів
24tv
2024-11-07T09:18:27Z
Архітектори створили будинок-ліхтар зі звичайної недобудови: результат приголомшує
24tv
2024-11-07T09:15:32Z
Як янгол-охоронець намагається попередити нас про небезпеку: 5 сигналів
TSN
2024-11-07T08:54:47Z
Як швидко схуднути: Нікіта Добринін розповів, як привести тіло в форму за короткий час
Вива
2024-11-07T08:45:27Z
Смачний сніданок за декілька секунд: як приготувати яйця в мікрохвильовці
24tv
2024-11-07T08:39:23Z
Привітання з Днем народження чоловіку від дружини: слова, які зворушать
24tv
2024-11-07T08:30:10Z
Шахтар наблизився до зони плей-оф: як виглядає таблиця Ліги чемпіонів після 4 туру
24tv
2024-11-07T10:09:41Z
Манчестер Сіті розглядає продаж Джека Гриліша
360ua.news
2024-11-07T09:51:19Z
"Посадять до в'язниці": дружина зірки Реала заступилась за чоловіка, але згодом видалила пост
24tv
2024-11-07T09:45:31Z
Український боксер Чухаджян провів битву поглядів проти непереможного американця
ZN UA
2024-11-07T09:37:04Z
Українські баскетболістки зіграють у відборі Євро проти Північної Македонії
УкраинФорм
2024-11-07T09:31:24Z
Пушич оцінив дебютну перемогу Шахтаря в ЛЧ: тренер взяв провину за пропущений гол на себе
24tv
2024-11-07T09:24:49Z
Тренер «Шахтаря»: У матчі з «Янг Бойз» гравці заслуговують на компліменти
УкраинФорм
2024-11-07T09:19:14Z
Сербські друзі Росії накинулись на зіркового вундеркінда Барселони у матчі ЛЧ: що сталось
24tv
2024-11-07T09:18:54Z
Трубін видав божевільний матч проти Баварії в ЛЧ: відео неймовірних сейвів українського воротаря
24tv
2024-11-07T09:18:21Z
Найвразливіший ведмедик на планеті: вчені назвали його, і це зовсім не полярний
Фокус
2024-11-07T10:07:27Z
Seed Hawk Väderstad – техніка та технологія для професіоналів
AgroNews
2024-11-07T09:45:35Z
Розробник GTA 5 розвінчав одну з найпопулярніших конспірологічних теорій гри
InternetUA
2024-11-07T09:20:49Z
Вчені б'ють на сполох: 2024 рік може стати найспекотнішим за всю історію
TSN
2024-11-07T09:18:36Z
Hubble зафіксував сяйво галактики за 49 мільйонів світлових років
1News
2024-11-07T09:15:21Z
Глава Take-Two каже, що фільм Borderlands «розчарував», але не нашкодив франшизі — навіть збільшив продажі ігор
ITC
2024-11-07T09:01:43Z
OpenAI придбала для ChatGPT одну з найстаріших URL-адрес в Інтернеті
ITC
2024-11-07T09:01:10Z
Історія Sony PlayStation 4: початок кінця епохи ексклюзивів
ITC
2024-11-07T08:58:23Z
Популярність планшетів зросла по всьому світу, але не без нюансів
InternetUA
2024-11-07T08:55:31Z
Mercedes-Benz поділився першими подробицями про модель CLA
AutoCentre
2024-11-07T10:07:10Z
З власним баром: у Китаї представили незвичний електричний фургон-трансформер
AutoGeek
2024-11-07T09:51:52Z
Suzuki Swift перетворили на бюджетний седан за $13 000
Фокус
2024-11-07T09:51:19Z
1000-сильна Tesla для поліції Лос-Анджелеса: українці вчетверте підкорюють виставку SEMA
AutoGeek
2024-11-07T09:27:58Z
В Україні знижується попит на авто з пробігом: які моделі продовжують купувати
Фокус
2024-11-07T09:12:19Z
Kia вивела на дорожні випробування новий Seltos
AutoCentre
2024-11-07T09:10:02Z
Механік застеріг водіїв від купівлі одних деталей
Знай
2024-11-07T08:51:23Z
Оновлено дуже популярний кросовер Kia: оголошено ціни
ЗаРулем
2024-11-07T08:13:52Z
Toyota Land Cruiser отримав ефектну модифікацію від Modellista
AutoCentre
2024-11-07T08:10:31Z