MY.UAНовини
Як сучасні медіа інтегрують принципи різноманіття та створюють контент, що враховує інтереси різних груп
Як сучасні медіа інтегрують принципи різноманіття та створюють контент, що враховує інтереси різних груп

Як сучасні медіа інтегрують принципи різноманіття та створюють контент, що враховує інтереси різних груп

На п’ятому Форумі союзників/ць «БАМ!» (бізнес / активізм / медіа), організованому ГО «Точка опори ЮА», учасники та учасниці обговорювали, як сучасні медіа можуть інтегрувати принципи різноманіття та які підходи є найбільш ефективними для створення контенту, що враховує інтереси різних груп і сприяє суспільній єдності. Форум союзників/ць «БАМ!» щорічно об'єднує лідерів думок та фахівців у галузі медіа, політики, бізнесу й громадського сектору для обговорення принципів різноманіття, інклюзії та толерантності.

Цьогорічна панельна дискусія «Медіа і різноманіття: підходи до створення контенту в сучасному суспільстві» показала важливість репрезентації в медіа та підходи до контенту, який об'єднує суспільство, враховуючи інтереси різних груп. Головним питанням стало те, як відповідальні медіа можуть позитивно впливати на соціальні зміни через збалансоване висвітлення різноманіття.

Підтримка соціальної інклюзії через репрезентацію

Анастасія Гудима, директорка департаменту з питань розмаїття, інклюзії та рівних можливостей Суспільного, підкреслила, що Суспільне мовлення може і має сприяти інклюзії. На її думку, медіа мають об'єднувати, а не розділяти суспільство, зосереджуючись на спільних цінностях та на рівності можливостей.

«Репрезентація в медіа є ключовою, адже вона формує прийняття різних груп. Ми як Суспільне мовлення маємо не просто говорити про різноманіття, а демонструвати його, бо це відображає наше суспільство і сприяє толерантності. В Європі, наприклад, медіа активно інтегрують принципи доступності: навіть найбільші трансляції Євробачення чи Олімпійських ігор супроводжуються субтитрами, що підвищує доступність контенту», — зазначила Анастасія. Вона також додала, що медіа в Україні мають шукати способи комунікації зі своїми аудиторіями на різних рівнях, як на рівні власних департаментів, так і залучаючи блогерів та інфлюенсерів, що дозволить поширювати інклюзивний контент точково та ефективніше».

Учасники панельної дискусії «Медіа і різноманіття: підходи до створення контенту в сучасному суспільстві»

Анастасія розповіла про досвід Суспільного, який вперше цього року підтримав Місяць гордості (Pride Month).

«Це було непросто, але важливо. Ми розуміємо, що не всі підтримують такі ініціативи, але це лише підкреслює нашу відповідальність — ми маємо формувати відкрите і толерантне суспільство, показувати, що такі теми є частиною життя. Ми вивісили веселковий прапор на нашому офісі на Хрещатику на день, змінили аватарки на всіх діджитал-платформах на місяць, але ця подія викликала багато обговорень та негативу. Тут ми стикаємося з питанням: як продовжувати, не замикаючись у “безпечній зоні” схвалення всіх? Адже такий підхід лише стримував би розвиток і просування вперед. Цей досвід показує, як важливо продовжувати роботу з впровадження принципів інклюзії навіть за опору частини суспільства».

Медіа як інструмент емоційного залучення

Євген Тунік, шоуранер серіалів «Перевізниця» та «Перші ластівки», розповів, що інтеграція різноманіття в контент для нього є не просто трендом, а необхідністю. Він переконаний, що правильно зроблена репрезентація допомагає руйнувати стереотипи та спонукає аудиторію до співпереживання.

«Чому за кордоном це давно не є трендом, а у нас це тільки починає з'являтися? Я б не сказав, що ця тенденція прийшла до нас остаточно — вона поки що пробивається малими кроками. Наприклад, на Netflix ти одразу бачиш добірки фільмів та серіалів з ЛГБТК+ тематикою. На українських платформах такі добірки зустрічаються надзвичайно рідко. І коли це з'являється хоча б раз на рік — на тому вже дякуємо».

На його думку, правильно зроблена репрезентація допомагає руйнувати стереотипи та спонукає аудиторію до співпереживання.

«Мій підхід простий: я створюю контент, в якому реальне життя людей показано без цензури, зі всіма їхніми особливостями. Це дозволяє глядачеві відчути себе частиною цих історій, навіть якщо вони незвичні. В одному з епізодів "Перевізниці" я свідомо інтегрував персонажа ЛГБТК+ військового, щоб привернути увагу до того, що військові є різні, незалежно від сексуальної орієнтації», — поділився Євген.

Тунік підкреслив, що роки замовчування та уникання теми різноманіття лише поглиблюють проблему. Він вважає, що великі медіагравці повинні зобов'язуватися дотримуватися квот на різноманіття.

«Аби не ховати очей, треба сформувати у свідомості людей сприйняття різноманіття. Я впевнений, що з часом квоти на різноманіття зникнуть, і це перестане вважатися чимось незвичайним. Суспільство сприйматиме ЛГБТК+ персонажів як частину нормальної картини світу, так само як і у "Бріджертонах" на Netflix можуть грати темношкірі, геї, лесбійки — всі, хто існує в реальності. Поки що ж це щось нове, і ми просто даємо “щеплення” суспільству, щоб воно звикло до цього».

Книги, що розвивають емпатію

Ірина Юрченко, директорка з маркетингу видавництва «Лабораторія», підкреслила, що зараз український книжковий ринок перебуває на етапі становлення, особливо після довгого періоду впливу російських видань, де тематика різноманіття не була поширеною. Вона зазначила, що видавництва мають важливу місію заповнювати кожну нішу, щоб українські читачі могли мати доступ до літератури, яка відображає різноманітність і допомагає зрозуміти інший досвід.

«Такі книги показують, що, попри всі наші відмінності, ми всі прагнемо любові, підтримки та розуміння. Я впевнена, що змістовний контент, який відображає справжні історії, не лише розважає, але й допомагає будувати більш зріле суспільство, у якому є місце для кожного».

Ірина поділилася думками про силу літератури у формуванні емпатії та відкритості до інших. За її словами, книги — це спосіб зрозуміти досвід, що може бути далеким від нашого, і побачити, як інші люди живуть, переживають і приймають себе.

«Книги, які розповідають історії ЛГБТК+персонажів, як-от автобіографічна "Припини свої вигадки", відкривають читачам можливість побачити життя через призму героїв, які шукають прийняття себе і своїх почуттів у суспільстві, що їх часто не сприймає. Це не просто історії кохання, це шлях до розуміння і співпереживання».

Ірина також наголосила на тому, що книги допомагають подолати упередження, адже читачі знайомляться з реаліями життя різних людей через емоційний зв’язок з персонажами. Вона навела приклад літературного клубу, де літня жінка, розповідаючи про свої враження від прочитаної книги, зі сльозами на очах зізналася, що відкрила для себе іншу сторону історій кохання, які для ЛГБТК+ часто пов’язані зі страхом і невизначеністю.

«У книжковому клубі одна літня пані поділилася: "Я зросла в іншому часі, і мені навіть не спадало на думку, що для когось перше кохання — це не метелики в животі, а історія страху, коли ти не можеш відкрито виразити свої почуття. Я це прочитала, я наплакалася, я стільки зрозуміла!" Це доводить, що такі книги змінюють свідомість, адже через них читачі відкривають для себе інший досвід, який у результаті формує емпатію».

Виклики інклюзивної комунікації

Тимур Левчук, радник з питань GESI в USAID «Трансформація комунікацій», акцентував на важливості правильного підходу до репрезентації різних груп у медіа, особливо коли мова йде про вразливі категорії населення.

«Медіа мають усвідомлювати, що інтеграція різних груп у контент вимагає ретельного вивчення та розуміння їхніх потреб. Наприклад, ми хотіли провести кампанію за участі людей з інвалідністю, але на фокус-групах дізналися, що частина аудиторії поки не готова бачити людей з ампутованими кінцівками та протезами. Проте ми не повинні зупинятися через страх незадоволення. Цей процес має тривати, щоб з часом суспільство звикло до такої репрезентації», — поділився Левчук.

Він також підкреслив, що важливо уникати ідеалізації чи маргіналізації таких героїв, а також ретельно підходити до тематики, щоб уникнути стереотипів.

«Не варто робити героїв ЛГБТК+ чи людей з інвалідністю надто ідеальними або, навпаки, зображати їх як людей, яким потрібно допомагати. Баланс і реалістичність — ось що допомагає досягти кращого прийняття», — додав він.

Підходи до створення інклюзивного контенту

Тимур Левчук також наголосив на важливості співпраці з представниками спільнот та проведення фокус-груп для створення автентичного контенту:

«Дуже важливо, коли ми маємо такого типу контент зараз презентацію, спілкуватися зі спільнотою. Цей досвід може вам сказати, як на думку представників цієї групи, це виглядає і що можливо було б покращити. І друге — це все-таки робити фокус-групи».

Євген Тунік підкреслив необхідність природної інтеграції різноманітних персонажів у сюжет:

«Якщо повернемось до наших реалій, я у свій контент не намагаюся всунути, вставити інклюзивність, а просто це роблю, тому що я вважаю, що це має бути».

Ірина Юрченко зазначила, що література з темами одностатевого кохання сприяє розвитку емпатії та розуміння:

«Чим більше тік-токів людей, що плачуть над цими книжками, тим це краще, бо це йдеться про емпатію і розуміння до будь-якої людини».

Вона також поділилася особистим досвідом:

«Моєму сину 8 років, і після бесіди з ним про одностатеві стосунки він підсумував: "Я зрозумів, хто такі геї: це люди, які люблять людей"».

Виклики та перспективи

Анастасія Гудима звернула увагу на необхідність співпраці з блогерами та інфлюенсерами для поширення інклюзивного контенту:

«Нам як Суспільному мовнику, попри те, що ми є дуже великою компанією, теж варто співпрацювати з блогерами, інфлюенсерами і заходити на мікрорівні аудиторії для поширення контенту».

Вона також підкреслила важливість внутрішньої адвокації:

«Ми займаємось адвокацією такого контенту всередині компанії, бо вона репрезентує зріз суспільства».

Учасники панельної дискусії «Медіа і різноманіття: підходи до створення контенту в сучасному суспільстві»

Замість висновку

Інтеграція принципів різноманіття та інклюзії в медіаконтент є важливим кроком до побудови толерантного та відкритого суспільства. Співпраця з представниками різних спільнот, проведення фокус-груп та природна інтеграція різноманітних персонажів у сюжети сприяють створенню автентичного та привабливого контенту. Водночас, внутрішня адвокація та співпраця з інфлюенсерами допомагають поширювати ці цінності серед ширшої аудиторії, сприяючи суспільній єдності та взаєморозумінню.

Усі учасники та учасниці дискусії погодилися, що медіа повинні враховувати інтереси всіх соціальних груп. Одним із дієвих підходів є проведення консультацій із представниками спільнот та залучення експертів для створення більш автентичного та інклюзивного контенту.

«Ми створили підрозділ, що відповідає за різноманіття та інклюзію, і проводимо тренінги з інклюзивних комунікацій для всієї редакції. Ми також активно співпрацюємо з експертами для покращення нашого контенту, бо розуміємо, що інклюзія повинна бути частиною кожного продукту», — зазначила Анастасія Гудима.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Reuters: Підтримка України з боку Німеччини на 2025 рік у безпеці попри розпад коаліції
Европейская правда
2024-11-07T19:43:01Z
«Змусить думати про виїзд закордон». Нардепка відреагувала на заклики щодо мобілізації жінок
ГЛАВКОМ NET
2024-11-07T19:42:52Z
Огризко вважає, що обіцянка Трампа «зупинити війну за 24 години» не актуальна
УкраинФорм
2024-11-07T19:39:33Z
Зеленський зустрівся зі Стармером - обговорили План перемоги і підтримку українського ОПК
УкраинФорм
2024-11-07T19:37:55Z
Зеленський про обстріл Запоріжжя: такі атаки знищують сенс у розмовах про переговори з РФ
Хвиля
2024-11-07T19:37:46Z
Держдеп: США підтримають Зеленського, якщо він захоче перемовин з Росією
Петр и Мазепа
2024-11-07T19:37:17Z
США обговорюють з партнерами можливу відповідь на залучення військ КНДР до війни в Україні - Держдеп
УкраинФорм
2024-11-07T19:37:09Z
Принц Гаррі в паніці через перемогу Трампа: чого боїться монарх
GlavRed
2024-11-07T19:36:19Z
Північна Корея запустила міжконтинентальну балістичну ракету, яка досягла рекордної висоти
Portaltele
2024-11-07T19:30:55Z
Армія КНДР вступила в бій проти ЗСУ: Зеленський прокоментував втрати противника
GlavRed
2024-11-07T19:39:57Z
Тисяча гривень для пенсіонерів: хто отримає виплати
Знай
2024-11-07T19:36:40Z
Доступу до баз даних недостатньо: у ТЦК пояснили, чому не можуть скасувати рейди
Политека
2024-11-07T19:27:46Z
Не лише рис та гроші: що насправді отримує Північна Корея від РФ за солдатів
GlavRed
2024-11-07T19:27:43Z
Учні вивчатимуть тему енергоефективності у школі
24tv
2024-11-07T19:24:58Z
"Дуже класно оплачується": українка розповіла, як працює на Ейфелевій вежі
24tv
2024-11-07T19:24:09Z
Цифра вражає: скільки ракет накопичила Росія за останній час
24tv
2024-11-07T19:18:09Z
Українців на ТОТ просять повідомляти про ворожі танки та БМП
УкраинФорм
2024-11-07T19:12:03Z
У низці областей оголошена повітряна тривога через загрозу безпілотників
УкраинФорм
2024-11-07T19:09:12Z
Отрута з ароматом ягід: учені виявили серйозну небезпеку для мільйонів підлітків
Фокус
2024-11-07T19:00:39Z
Ознаки інсульту: кардіолог назвав три симптоми, які з'являються за декілька днів до хвороби
TSN
2024-11-07T19:00:06Z
Зміни у ВЛК: у Зеленського розповіли, як реформують військово-лікарські комісії
TSN
2024-11-07T19:00:00Z
На думку вчених, ця популярна добавка справді може захистити від раку
Portaltele
2024-11-07T18:31:26Z
6 продуктів, які не можна їсти на голодний шлунок: це треба знати
24tv
2024-11-07T17:27:29Z
Експерти назвали найкращі продукти для мозку та гарного настрою
AgroNews
2024-11-07T17:21:55Z
Названо три звички людей, які живуть понад 100 років
TSN
2024-11-07T16:58:15Z
Штам коронавірусу «Флірт» і грип: у МОЗ розповіли про пік захворюваності та прогноз на зиму
УкраинФорм
2024-11-07T16:36:45Z
План із цифровізації ВЛК розроблять протягом двох тижнів - ОП
УкраинФорм
2024-11-07T16:34:12Z
ПФУ описав ситуацію з виплатами за листопад: чи прийдуть українцям пенсії, субсидії та лікарняні
Хвиля
2024-11-07T19:36:48Z
Стопка доларів за стару гривню: проста монета може виявитися справжнім скарбом
Знай
2024-11-07T19:21:40Z
Бджоли «завадили» Цукербергу побудувати атомний центр обробки даних
ГЛАВКОМ NET
2024-11-07T19:12:49Z
Аналітик попередив про різкий обвал альткоїнів
ITC
2024-11-07T18:59:13Z
Через псевдоактивістів та деяких політиків будівельна галузь на межі знищення, – Фаворов
24tv
2024-11-07T18:54:28Z
Від 34 гривень за літр: АЗС показали ціни на бензин, дизель та автогаз в Одеській та Львівській областях
Хвиля
2024-11-07T18:24:47Z
В індустріальних парках України збудовані та будуються 25 заводів – Кисилевський
24tv
2024-11-07T18:03:15Z
Статки засновника Binance CZ зросли на $12 млрд через перемогу Трампа
InternetUA
2024-11-07T18:02:40Z
НКРЕКП має допомогти «Укренерго» виплатити борги – Центр Разумкова
ГЛАВКОМ NET
2024-11-07T17:51:05Z
В Україну з Польщі суне хмара брудного повітря: які регіони під загрозою
Фокус
2024-11-07T19:36:25Z
"Є завдання з окупації Куп'янська": у ЗСУ розказали, що відбувається на Харківщині
GlavRed
2024-11-07T19:27:13Z
На війні ліквідовано російського генерал-майора, який створив концтабір у Донецьку
ГЛАВКОМ NET
2024-11-07T19:18:39Z
На війні в Україні убито російського генерала, який організував “концтабір” на Донбасі
TSN
2024-11-07T19:00:38Z
“Спіймали, на наступний день на Авдіївку, потім він трьохсотий”: військовий різко висловився про мобілізацію
TSN
2024-11-07T19:00:06Z
В Україні ліквідували ще одного російського генерала - ЗМІ
УкраинФорм
2024-11-07T18:42:19Z
Де на цих вихідних у Києві пройдуть продуктові ярмарки. Адреси
VGorode
2024-11-07T18:30:11Z
В Україну йде похолодання: у яких областях буде мороз
GlavRed
2024-11-07T18:27:34Z
"Можуть сидіти тижнями без їжі": у ворога на Донеччині проблеми з постачанням
GlavRed
2024-11-07T18:27:32Z
Українка здивувала національним костюмом на "Міс Всесвіт-2024", який важить 5 кілограмів
24tv
2024-11-07T19:42:32Z
Фінал Євробачення-2025: оголошено дату проведення
GlavRed
2024-11-07T19:36:54Z
У Львові, Житомирі, Хмельницькому, Одесі та Калуші відбулися ексклюзивні спецпокази фільму «Залізна сотня» для глядачів з порушеннями зору та слуху
Детектор М
2024-11-07T19:27:13Z
Шкодує про співпрацю з росіянами: де зараз зірка "Лікарки за покликанням" Вікторія Литвиненко
24tv
2024-11-07T18:33:36Z
Новий український серіал "Реванш": про що сюжет, хто актори і де дивитися нові серії
Фокус
2024-11-07T17:45:58Z
Григорій Решетнік розсекретив, що будує двоповерховий будинок: "Це дуже дорого"
TSN
2024-11-07T16:58:27Z
Розпочався прийом заявок на участь у міжнародному кінофестивалі в Локарно
УкраинФорм
2024-11-07T16:58:01Z
"Я люблю Україну" на каналі ТЕТ: коли прем'єра нового сезону
TSN
2024-11-07T16:58:00Z
Відомий ведучий розкрив ставлення Надії Мейхер до війни в Україні і чому вона мовчить про напад Росії
TSN
2024-11-07T16:57:21Z
Інтернет-аферисти ошукали вісьмох українців на 640 тисяч гривень
InternetUA
2024-11-07T19:44:20Z
Побиття хлопця у ресторані у Полтаві. ДБР затримало правоохоронця та двох «авторитетів»
ГЛАВКОМ NET
2024-11-07T19:39:04Z
Зі мною все добре і класно, – Поворознюк відреагував на чутки про смертельну ДТП зі співачкою
24tv
2024-11-07T19:36:38Z
Харків’янин підпалював автомобілі ЗСУ на замовлення
360ua.news
2024-11-07T19:21:06Z
На Київщині на смерть збили літню жінку: подробиці ДТП
TSN
2024-11-07T19:01:43Z
"Мала, ти їдеш з нами!": нові подробиці поліцейського скандалу на Полтавщині
TSN
2024-11-07T19:00:44Z
Директора будівельної кампанії судитимуть за перешкоджання представниці медіа
Детектор М
2024-11-07T18:59:24Z
Жінка втратила понад 100 000 гривень через фальшиву активацію сім-картки
InternetUA
2024-11-07T18:37:23Z
Гучний скандал: у Польщі затримали трьох викладачок з України
TSN
2024-11-07T18:30:56Z
Можуть змерзнути: 5 рослин, які треба утеплити до зими
24tv
2024-11-07T19:39:00Z
В якому місяці можна обрізати грошове дерево: важливі поради за доглядом
GlavRed
2024-11-07T19:27:43Z
Рудоволосі миють волосся неправильно: якої помилки варто уникати всім
GlavRed
2024-11-07T19:27:11Z
Потребують натхнення: 2 знаки зодіаку, які постійно в пошуках мотивації
24tv
2024-11-07T19:12:08Z
Бізнесмен розповів, як перевіряє кандидатів на роботу за допомогою чашки кави: як пройти співбесіду
TSN
2024-11-07T19:00:39Z
Замінить порошок і мило: копійчаний засіб для чищення лежить у вас на кухні
24tv
2024-11-07T18:44:00Z
Перед тим, як прикрашати: як правильно почистити штучну ялинку
24tv
2024-11-07T18:41:46Z
Діє безвідмовно: названо "найкращий домашній засіб" від слимаків в саду
GlavRed
2024-11-07T18:27:25Z
Мішки для сміття не захистять рослини від морозу: що робити натомість
24tv
2024-11-07T17:48:38Z
Ліга конференцій: поляки знищили білорусів, Гент обіграв Омонію та інше
Football.ua
2024-11-07T19:43:59Z
Шевченко ввійде до Зали слави італійського футболу
ГЛАВКОМ NET
2024-11-07T19:39:22Z
Мудрик — у стартовому складі на матч проти Ноах
Football.ua
2024-11-07T19:25:53Z
Верес: Ми закликаємо Комітет арбітрів УАФ до більшої відкритості
Football.ua
2024-11-07T19:21:20Z
Відомо, коли Джошуа повернеться на ринг після травми: дата неприємно шокує фанів боксу
24tv
2024-11-07T19:12:51Z
Волошин гратиме з перших хвилин проти Ференцвароша
Football.ua
2024-11-07T19:01:09Z
УПЛ: розклад і результати матчів 13-го туру чемпіонату України з футболу, турнірна таблиця
TSN
2024-11-07T19:00:28Z
Коларов очолить молодіжну збірну Сербії
Football.ua
2024-11-07T18:59:58Z
Оболонь: Нове керівництво УАФ не внесло в процес суддівства жодних змін
Football.ua
2024-11-07T18:26:51Z
Що робити, якщо ваш смартфон "не ловить" мережу
InternetUA
2024-11-07T19:38:48Z
Як довго може прослужити ваш ноутбук і коли варто задуматися про його заміну
InternetUA
2024-11-07T19:01:45Z
Як зберегти мир у душі та протистояти негативу в онлайн-просторі
ГЛАВКОМ NET
2024-11-07T19:00:48Z
Як користуватися радіатором: важливі поради щодо безпеки
24tv
2024-11-07T19:00:35Z
Набули надздібностей: жаби Чорнобиля пристосувалися до впливу радіації
ZN UA
2024-11-07T18:54:13Z
Як покращити Google Chrome буквально за одну хвилину: ви не впізнаєте свій браузер
InternetUA
2024-11-07T18:43:51Z
Samsung випустив важливе оновлення для смартфонів: перевірте, чи є ваш у списку
InternetUA
2024-11-07T17:43:43Z
Нові дані ДНК змінюють розуміння жертв виверження в Помпеях
Portaltele
2024-11-07T17:28:48Z
Від дезінформації до кібератак: як російські хакери продовжують атакувати Україну
InternetUA
2024-11-07T17:22:48Z
Як український всюдихід Sherp працює на дистанційному керуванні
AutoCentre
2024-11-07T19:04:29Z
У гаражі пенсіонерки виявили занедбані суперкари: їхня вартість вражає
24tv
2024-11-07T18:27:34Z
Tatra презентувала гібридну вантажівку Force e-Drive
AutoCentre
2024-11-07T17:40:09Z
В Україні знижується попит на авто з пробігом: які моделі продовжують купувати
Фокус
2024-11-07T17:05:25Z
Toyota повідомила про спад та падіння прибутку
360ua.news
2024-11-07T17:00:33Z
В Україні виготовили цікаву пересувну автомайстерню
AutoCentre
2024-11-07T15:13:56Z
Ретродизайн і запас ходу 115 км: представлено найдешевший електричний FIAT
Фокус
2024-11-07T14:42:28Z
Американські тюнери збудували 1246-сильний Buick Grand National
AutoCentre
2024-11-07T14:09:28Z
Ще один автогігант із Німеччини зіштовхнувся із серйозними проблемами
ГЛАВКОМ NET
2024-11-07T13:39:04Z