MY.UAНовини
Як сучасні медіа інтегрують принципи різноманіття та створюють контент, що враховує інтереси різних груп
Як сучасні медіа інтегрують принципи різноманіття та створюють контент, що враховує інтереси різних груп

Як сучасні медіа інтегрують принципи різноманіття та створюють контент, що враховує інтереси різних груп

На п’ятому Форумі союзників/ць «БАМ!» (бізнес / активізм / медіа), організованому ГО «Точка опори ЮА», учасники та учасниці обговорювали, як сучасні медіа можуть інтегрувати принципи різноманіття та які підходи є найбільш ефективними для створення контенту, що враховує інтереси різних груп і сприяє суспільній єдності. Форум союзників/ць «БАМ!» щорічно об'єднує лідерів думок та фахівців у галузі медіа, політики, бізнесу й громадського сектору для обговорення принципів різноманіття, інклюзії та толерантності.

Цьогорічна панельна дискусія «Медіа і різноманіття: підходи до створення контенту в сучасному суспільстві» показала важливість репрезентації в медіа та підходи до контенту, який об'єднує суспільство, враховуючи інтереси різних груп. Головним питанням стало те, як відповідальні медіа можуть позитивно впливати на соціальні зміни через збалансоване висвітлення різноманіття.

Підтримка соціальної інклюзії через репрезентацію

Анастасія Гудима, директорка департаменту з питань розмаїття, інклюзії та рівних можливостей Суспільного, підкреслила, що Суспільне мовлення може і має сприяти інклюзії. На її думку, медіа мають об'єднувати, а не розділяти суспільство, зосереджуючись на спільних цінностях та на рівності можливостей.

«Репрезентація в медіа є ключовою, адже вона формує прийняття різних груп. Ми як Суспільне мовлення маємо не просто говорити про різноманіття, а демонструвати його, бо це відображає наше суспільство і сприяє толерантності. В Європі, наприклад, медіа активно інтегрують принципи доступності: навіть найбільші трансляції Євробачення чи Олімпійських ігор супроводжуються субтитрами, що підвищує доступність контенту», — зазначила Анастасія. Вона також додала, що медіа в Україні мають шукати способи комунікації зі своїми аудиторіями на різних рівнях, як на рівні власних департаментів, так і залучаючи блогерів та інфлюенсерів, що дозволить поширювати інклюзивний контент точково та ефективніше».

Учасники панельної дискусії «Медіа і різноманіття: підходи до створення контенту в сучасному суспільстві»

Анастасія розповіла про досвід Суспільного, який вперше цього року підтримав Місяць гордості (Pride Month).

«Це було непросто, але важливо. Ми розуміємо, що не всі підтримують такі ініціативи, але це лише підкреслює нашу відповідальність — ми маємо формувати відкрите і толерантне суспільство, показувати, що такі теми є частиною життя. Ми вивісили веселковий прапор на нашому офісі на Хрещатику на день, змінили аватарки на всіх діджитал-платформах на місяць, але ця подія викликала багато обговорень та негативу. Тут ми стикаємося з питанням: як продовжувати, не замикаючись у “безпечній зоні” схвалення всіх? Адже такий підхід лише стримував би розвиток і просування вперед. Цей досвід показує, як важливо продовжувати роботу з впровадження принципів інклюзії навіть за опору частини суспільства».

Медіа як інструмент емоційного залучення

Євген Тунік, шоуранер серіалів «Перевізниця» та «Перші ластівки», розповів, що інтеграція різноманіття в контент для нього є не просто трендом, а необхідністю. Він переконаний, що правильно зроблена репрезентація допомагає руйнувати стереотипи та спонукає аудиторію до співпереживання.

«Чому за кордоном це давно не є трендом, а у нас це тільки починає з'являтися? Я б не сказав, що ця тенденція прийшла до нас остаточно — вона поки що пробивається малими кроками. Наприклад, на Netflix ти одразу бачиш добірки фільмів та серіалів з ЛГБТК+ тематикою. На українських платформах такі добірки зустрічаються надзвичайно рідко. І коли це з'являється хоча б раз на рік — на тому вже дякуємо».

На його думку, правильно зроблена репрезентація допомагає руйнувати стереотипи та спонукає аудиторію до співпереживання.

«Мій підхід простий: я створюю контент, в якому реальне життя людей показано без цензури, зі всіма їхніми особливостями. Це дозволяє глядачеві відчути себе частиною цих історій, навіть якщо вони незвичні. В одному з епізодів "Перевізниці" я свідомо інтегрував персонажа ЛГБТК+ військового, щоб привернути увагу до того, що військові є різні, незалежно від сексуальної орієнтації», — поділився Євген.

Тунік підкреслив, що роки замовчування та уникання теми різноманіття лише поглиблюють проблему. Він вважає, що великі медіагравці повинні зобов'язуватися дотримуватися квот на різноманіття.

«Аби не ховати очей, треба сформувати у свідомості людей сприйняття різноманіття. Я впевнений, що з часом квоти на різноманіття зникнуть, і це перестане вважатися чимось незвичайним. Суспільство сприйматиме ЛГБТК+ персонажів як частину нормальної картини світу, так само як і у "Бріджертонах" на Netflix можуть грати темношкірі, геї, лесбійки — всі, хто існує в реальності. Поки що ж це щось нове, і ми просто даємо “щеплення” суспільству, щоб воно звикло до цього».

Книги, що розвивають емпатію

Ірина Юрченко, директорка з маркетингу видавництва «Лабораторія», підкреслила, що зараз український книжковий ринок перебуває на етапі становлення, особливо після довгого періоду впливу російських видань, де тематика різноманіття не була поширеною. Вона зазначила, що видавництва мають важливу місію заповнювати кожну нішу, щоб українські читачі могли мати доступ до літератури, яка відображає різноманітність і допомагає зрозуміти інший досвід.

«Такі книги показують, що, попри всі наші відмінності, ми всі прагнемо любові, підтримки та розуміння. Я впевнена, що змістовний контент, який відображає справжні історії, не лише розважає, але й допомагає будувати більш зріле суспільство, у якому є місце для кожного».

Ірина поділилася думками про силу літератури у формуванні емпатії та відкритості до інших. За її словами, книги — це спосіб зрозуміти досвід, що може бути далеким від нашого, і побачити, як інші люди живуть, переживають і приймають себе.

«Книги, які розповідають історії ЛГБТК+персонажів, як-от автобіографічна "Припини свої вигадки", відкривають читачам можливість побачити життя через призму героїв, які шукають прийняття себе і своїх почуттів у суспільстві, що їх часто не сприймає. Це не просто історії кохання, це шлях до розуміння і співпереживання».

Ірина також наголосила на тому, що книги допомагають подолати упередження, адже читачі знайомляться з реаліями життя різних людей через емоційний зв’язок з персонажами. Вона навела приклад літературного клубу, де літня жінка, розповідаючи про свої враження від прочитаної книги, зі сльозами на очах зізналася, що відкрила для себе іншу сторону історій кохання, які для ЛГБТК+ часто пов’язані зі страхом і невизначеністю.

«У книжковому клубі одна літня пані поділилася: "Я зросла в іншому часі, і мені навіть не спадало на думку, що для когось перше кохання — це не метелики в животі, а історія страху, коли ти не можеш відкрито виразити свої почуття. Я це прочитала, я наплакалася, я стільки зрозуміла!" Це доводить, що такі книги змінюють свідомість, адже через них читачі відкривають для себе інший досвід, який у результаті формує емпатію».

Виклики інклюзивної комунікації

Тимур Левчук, радник з питань GESI в USAID «Трансформація комунікацій», акцентував на важливості правильного підходу до репрезентації різних груп у медіа, особливо коли мова йде про вразливі категорії населення.

«Медіа мають усвідомлювати, що інтеграція різних груп у контент вимагає ретельного вивчення та розуміння їхніх потреб. Наприклад, ми хотіли провести кампанію за участі людей з інвалідністю, але на фокус-групах дізналися, що частина аудиторії поки не готова бачити людей з ампутованими кінцівками та протезами. Проте ми не повинні зупинятися через страх незадоволення. Цей процес має тривати, щоб з часом суспільство звикло до такої репрезентації», — поділився Левчук.

Він також підкреслив, що важливо уникати ідеалізації чи маргіналізації таких героїв, а також ретельно підходити до тематики, щоб уникнути стереотипів.

«Не варто робити героїв ЛГБТК+ чи людей з інвалідністю надто ідеальними або, навпаки, зображати їх як людей, яким потрібно допомагати. Баланс і реалістичність — ось що допомагає досягти кращого прийняття», — додав він.

Підходи до створення інклюзивного контенту

Тимур Левчук також наголосив на важливості співпраці з представниками спільнот та проведення фокус-груп для створення автентичного контенту:

«Дуже важливо, коли ми маємо такого типу контент зараз презентацію, спілкуватися зі спільнотою. Цей досвід може вам сказати, як на думку представників цієї групи, це виглядає і що можливо було б покращити. І друге — це все-таки робити фокус-групи».

Євген Тунік підкреслив необхідність природної інтеграції різноманітних персонажів у сюжет:

«Якщо повернемось до наших реалій, я у свій контент не намагаюся всунути, вставити інклюзивність, а просто це роблю, тому що я вважаю, що це має бути».

Ірина Юрченко зазначила, що література з темами одностатевого кохання сприяє розвитку емпатії та розуміння:

«Чим більше тік-токів людей, що плачуть над цими книжками, тим це краще, бо це йдеться про емпатію і розуміння до будь-якої людини».

Вона також поділилася особистим досвідом:

«Моєму сину 8 років, і після бесіди з ним про одностатеві стосунки він підсумував: "Я зрозумів, хто такі геї: це люди, які люблять людей"».

Виклики та перспективи

Анастасія Гудима звернула увагу на необхідність співпраці з блогерами та інфлюенсерами для поширення інклюзивного контенту:

«Нам як Суспільному мовнику, попри те, що ми є дуже великою компанією, теж варто співпрацювати з блогерами, інфлюенсерами і заходити на мікрорівні аудиторії для поширення контенту».

Вона також підкреслила важливість внутрішньої адвокації:

«Ми займаємось адвокацією такого контенту всередині компанії, бо вона репрезентує зріз суспільства».

Учасники панельної дискусії «Медіа і різноманіття: підходи до створення контенту в сучасному суспільстві»

Замість висновку

Інтеграція принципів різноманіття та інклюзії в медіаконтент є важливим кроком до побудови толерантного та відкритого суспільства. Співпраця з представниками різних спільнот, проведення фокус-груп та природна інтеграція різноманітних персонажів у сюжети сприяють створенню автентичного та привабливого контенту. Водночас, внутрішня адвокація та співпраця з інфлюенсерами допомагають поширювати ці цінності серед ширшої аудиторії, сприяючи суспільній єдності та взаєморозумінню.

Усі учасники та учасниці дискусії погодилися, що медіа повинні враховувати інтереси всіх соціальних груп. Одним із дієвих підходів є проведення консультацій із представниками спільнот та залучення експертів для створення більш автентичного та інклюзивного контенту.

«Ми створили підрозділ, що відповідає за різноманіття та інклюзію, і проводимо тренінги з інклюзивних комунікацій для всієї редакції. Ми також активно співпрацюємо з експертами для покращення нашого контенту, бо розуміємо, що інклюзія повинна бути частиною кожного продукту», — зазначила Анастасія Гудима.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
"Ситуацию мы не удержим": военный сказал, когда будет полная потеря Украины
Comments UA
2025-01-04T19:21:40Z
Стало известно, сколько украинцев из оккупации вступили в армию РФ за 2024 год
Comments UA
2025-01-04T12:09:47Z
Сколько украинцев готовы отдать Путину четыре области: опрос
Comments UA
2024-12-30T05:45:29Z
Женщина ехала от свекрови и делилась впечатлениями: потом она взглянула на заднее сиденье
Фокус
2025-01-03T07:51:10Z
Семьи смогут получить от 6 до 11 тысяч гривен на детей: кому доступна помощь
Знай
2025-01-05T04:21:37Z
Эти ритуалы на Крещение помогут привлечь мир, благополучие, здоровье в 2025 году
Comments UA
2025-01-05T04:15:10Z
Копеечные выплаты: какую "минималку" установили пенсионерам на 2025 год
Знай
2025-01-04T16:36:16Z
До какой даты нужно потратить "тысячу Зеленского", иначе деньги "сгорят"
Comments UA
2025-01-04T12:57:55Z
Какое значение имеет номер вашей квартиры: нумерологи дали пояснения по каждой цифре
UAToday
2024-12-27T16:36:22Z
Путин был готов ударить ядеркой по Украине: в США только сейчас сказали, кто отказал Кремль
Comments UA
2025-01-04T08:33:43Z
Путин возьмет Украину голыми руками: стало известное условие
Comments UA
2024-12-23T16:30:51Z
Зеленский не дал Трампу закончить войну до инаугурации, однако есть нюанс
Comments UA
2025-01-04T18:42:18Z
На Западе уже знают, что станет разменной монетой в переговорах по войне в Украине
Comments UA
2025-01-03T07:03:56Z
РФ запускает чат-бот для проведения "выборов" на ТОТ – ЦНС
Корреспондент
2025-01-05T04:21:03Z
Трамп негодует из-за того, что на его инаугурации флаги будут приспущены
Корреспондент
2025-01-05T02:09:39Z
Газопровод в ЕС из России снова запустят: "друг Путина" рассказал о покупателе российской "трубы"
Comments UA
2024-12-27T13:57:15Z
Встреча Трампа и Путина сорвалась: Гордон объяснил, почему война не закончилась 30 декабря
Фокус
2024-12-30T21:27:38Z
Чего ждать дальше от российско-украинской войны: какой выход для Украины
Comments UA
2025-01-04T14:39:46Z
Разведка США назвала настоящую причину катастрофы в Актау: детали
Comments UA
2024-12-28T11:33:04Z
С украинкой в ​​центре Варшавы произошел жуткий инцидент
Апостроф
2025-01-04T18:39:10Z
Ночью Россия содрогалась от взрывов: последствия ударов
Comments UA
2024-12-27T06:18:09Z
Стали известны последствия атаки дронов на Одесскую область
Корреспондент
2024-12-30T08:37:43Z
Ночью в Украине было громко: где раздались взрывы
TSN
2025-01-05T03:51:31Z
У двух авиалайнеров РФ во время полета отказали двигатели
Корреспондент
2025-01-05T01:33:41Z
Сгорела заживо в собственном доме: спасатели в Запорожье ликвидировали пожар
TSN
2025-01-04T16:51:01Z
Удар по Киеву: есть погибшие, дрон попал в квартиру известного ученого - он не выходит на связь
Хвиля
2025-01-01T15:36:06Z
Банда мародеров орудовала в морге Днепра: подробности от прокуратуры
Новости Украины
2025-01-03T19:54:50Z
Новогодние образы супругов Зеленских: стилист обратила внимание на важную деталь
Фокус
2025-01-03T06:51:08Z
Вечная память: на фронте трагически погибли выдающиеся украинские актеры
Политека
2024-12-27T06:42:37Z
В Латвии расследуют смерть баскетболиста: против предательницы Украины Седоковой дадут показания/Друг Яниса Тимма подозревает, что певица могла устроить заказное убийство
Апостроф
2025-01-03T18:24:18Z
Тина Кароль встала на гимнастический козел на каблуках и очаровала фанов: "Просто королева"
TSN
2025-01-04T15:39:32Z
Анфису Чехову изуродовал ботокс - что случилось с лицом
GlavRed
2025-01-04T21:06:05Z
Чхоль Су встретится с Ди Каприо? Вышел первый тизер 3-го сезона "Игры в кальмара"
Знай
2025-01-04T20:51:10Z
Лилия Подкопаева восхитила фото с дочерью и мужем и раскрыла, как с ними время проводит
TSN
2024-12-31T09:51:06Z
"Где вас штампуют…?" Лидера группы МЭРИ атаковали из-за Олега Винника
Апостроф
2025-01-04T16:12:55Z
Погиб 16-летний актер, звезда популярного фильма
GlavRed
2024-12-27T11:51:23Z
"Почти каждый день мне пишут и звонят россияне": в ВСУ рассказали о неожиданных последствиях Курской операции
Апостроф
2025-01-04T17:06:25Z
В Украине погиб российский пропагандист
Апостроф
2025-01-04T20:27:31Z
Когда закончится война в Украине: астролог назвала города, находящиеся в опасности
Политека
2024-12-30T06:42:37Z
«Военные ВСУ переоденутся в российскую форму и расстреляют мирных жителей»: что известно
Comments UA
2024-12-30T14:18:33Z
Ситуация в Торецке очень напряженная и хаотическая – Deep State
TSN
2025-01-05T03:48:46Z
Военные предупреждают о пусках управляемых авиационных бомб на границе Донецкой и Запорожской областей
TSN
2025-01-05T02:54:15Z
Муженко объяснил, почему из Курской области ВСУ не выводят войска
TSN
2024-12-28T12:51:42Z
РФ бросила на Часов Яр 10 тысяч войска: командир из 24-й бригады об изнурительных боях за город
TSN
2025-01-04T11:36:43Z
Генштаб назвал потери РФ в первый день нового года
Корреспондент
2025-01-01T10:18:02Z
ПриватБанк начал блокировать карточки за онлайн-покупки: с чем это связано
Знай
2025-01-05T03:12:24Z
118 грн за упаковку в 200 грамм: супермаркеты резко изменили цены на масло, молоко и сметану
Знай
2025-01-04T15:06:07Z
Отказ Украины продолжать транзит российского газа может спровоцировать удары РФ по газотранспортной системе — Bloomberg
ZN UA
2024-12-28T11:33:07Z
Суммы в платежках за доставку газа могут уменьшиться: кому из украинцев повезет
Знай
2025-01-04T14:06:19Z
Крупнейшая авиакомпания Сербии прекращает рейсы в ряд городов РФ
Корреспондент
2025-01-05T03:03:21Z
Нацбанк резко снизил поддержку гривны
Корреспондент
2025-01-04T21:09:16Z
В Украине резко изменились цены на яйца: сколько стоит десяток и почему это не надолго
Новости Украины
2025-01-02T20:54:58Z
В Приднестровье после прекращения поставок российского газа остановилась работа всех промышленных предприятий
Апостроф
2025-01-02T17:39:46Z
Тарифный шок: стоимость газа с 1 января вырастет на 305%
Comments UA
2024-12-30T18:48:42Z
Спортсмен 10 минут лежал в ванне, но "воробчика" спасти не удалось: "С одной стороны, ситуация комична..."
Знай
2024-12-31T04:51:55Z
На войне с Россией погиб многократный чемпион мира по карате: коллеги не сдержали эмоций
Comments UA
2025-01-03T15:36:58Z
Милан официально подтвердил увольнение экс-тренера Шахтера Паулу Фонсеку
Известия Киев
2025-01-04T08:34:11Z
Назван самый высокооплачиваемый футболист английской Премьер-лиги
ZN UA
2025-01-03T20:00:07Z
Барселона здолала Барбастро в 1/16 Кубка Іспанії
Football.ua
2025-01-04T20:00:24Z
В режиме секретности: один из лучших шахматистов мира женился
Фокус
2025-01-04T19:57:57Z
Украинского футболиста назвали одним из главных разочарований в Испании
ZN UA
2024-12-27T09:39:09Z
Усик против Фьюри : как оценил легендарный бой искусственный интеллект
Comments UA
2024-12-22T07:09:53Z
"Победа есть": Усик обратился к болельщикам после реванша с Фьюри
ZN UA
2024-12-23T20:06:34Z
Это нужно сделать 31 декабря 2024 года, чтобы 2025 год был удачным
Comments UA
2024-12-30T14:12:50Z
Таро гороскоп на сегодня: кто получит подарок судьбы
Comments UA
2025-01-04T18:30:24Z
Как размягчить говядину во время приготовления разными способами: добавьте эти пять ингредиентов
TSN
2025-01-04T17:18:13Z
Людей с какой группой крови трудно соблазнить
Comments UA
2025-01-03T03:30:46Z
Первое впечатление: 7 вещей, на которые мужчины обращают внимание при знакомстве с женщиной
Marie Claire
2025-01-05T03:00:14Z
Любимчики судьбы: 4 знака зодиака, у которых сбудется мечта в январе 2025
Marie Claire
2025-01-04T22:01:07Z
У талантливых и счастливых людей всегда есть эта цифра в дате рождения
TSN
2025-01-03T07:51:22Z
Себе дороже: как общаться с грубыми людьми, не опускаясь до их уровня
Marie Claire
2025-01-04T15:01:29Z
Серебряный френч: что нужно знать о cамом трендовом маникюре на Новый год 2025
Marie Claire
2024-12-28T22:01:21Z
Как военнослужащему взять отпуск во время службы: в ТЦК назвали условия
Знай
2025-01-04T18:06:12Z
Программа "Доступные лекарства"охватит все аптеки Украины в 2025 году
Знай
2025-01-04T20:12:56Z
Внезапный союзник болезни Альцгеймера: ученые узнали о связи алкоголя с заболеванием
Фокус
2025-01-04T18:27:28Z
Какие три полезные привычки японцев помогают им жить более 100 лет
TSN
2025-01-04T19:21:20Z
Люди с какой группой крови пьянеют быстрее
Comments UA
2025-01-05T03:30:05Z
Справка об инвалидности: как ее оформить
ZN UA
2025-01-05T03:03:42Z
Три совета, которые не помогут похудеть
TSN
2025-01-04T12:54:17Z
Названы органы, которые стареют быстрее всего
Comments UA
2025-01-04T01:30:20Z
Гороскоп на 29 декабря для всех знаков Зодиака: что не стоит игнорировать в воскресенье
Знай
2024-12-29T02:30:28Z
Раскрыли ключ к бессмертию: ученые выяснили, почему постельные клопы почти неубиваемы
Фокус
2025-01-04T17:42:58Z
Ученые заявили, что чайные пакетики несут угрозу здоровью человека
TSN
2025-01-04T16:18:38Z
Stardew Valley продалась тиражом свыше 40 миллионов копий
GameMag
2025-01-04T17:33:44Z
Возрождение состоялось: Разработчики Hi-Fi RUSH официально вернулись к работе
GameMag
2025-01-04T14:55:20Z
Джефф Безос бросает вызов Илону Маску
ZN UA
2025-01-05T00:57:37Z
Вблизи Земли пролетит потенциально опасный астероид
Корреспондент
2025-01-05T00:24:58Z
Ученые рассказали, как формируются месторождения золота на Земле
ZN UA
2024-12-30T15:42:39Z
В Альпах прячутся нерукотворные пирамиды: они старше известных пирамид Гизы
Фокус
2024-12-27T10:32:32Z
В новых смартфонах Huawei обнаружили южнокорейские чипы, а не китайские: почему
Фокус
2024-12-26T16:22:49Z
Остановили авто - влетели в штраф: водителей начали наказывать за обычную парковку
Знай
2024-12-23T17:21:12Z
Виноваты пешеходы. Почему Rolls-Royce и Jaguar отказались от талисманов на капотах
Фокус
2024-12-31T19:42:56Z
Tesla отзывает почти 700 тысяч автомобилей в США
Корреспондент
2024-12-24T16:48:27Z
600 сил и максималка 330 км/ч: в Украине заметили редкий заряженный BMW
Фокус
2024-12-28T09:45:33Z
850 сил и 4 с до сотни: представлен мощный семейный кроссовер от Geely и Volvo
Фокус
2025-01-04T10:12:31Z
В Украину запретили завозить популярные категории авто: кому из водителей уже можно напрячься
Знай
2025-01-04T03:51:50Z
Полиция охотится на владельцев авто из США: что им грозит
Знай
2025-01-03T20:51:39Z
В Tesla впервые за девять лет заявили о падении продаж
UAToday
2025-01-03T15:03:43Z
Звезда 80-х: обнаружен 38-летний американский спорткар с пробегом 3200 км
Фокус
2025-01-03T14:57:53Z