MY.UAНовини
Як "повернення Трампа" змінить світ — Foreign Affairs
Як "повернення Трампа" змінить світ — Foreign Affairs

Як "повернення Трампа" змінить світ — Foreign Affairs

Як "повернення Трампа" змінить світ — Foreign Affairs

Американці зробили свій вибір, і тепер державна машина у Вашингтоні так чи інакше підлаштовуватиметься під Трампа. Але як щодо решти світу? 

“Сірий носоріг” — очікуваний і давно передбачуваний зрив, який усе ще шокує, коли він відбувається, врізався в американську зовнішню політику: республіканець Дональд Трамп виграв другий термін на посаді президента США. Попри опитування, які пророкували запеклу боротьбу, остаточні результати виявилися досить переконливими, і хоча точно невідомо, яким буде “новий порядок”, можна з упевненістю припустити, що "на його вершині" буде Трамп, пише Foreign Affairs.

Перемога Трампа у 2016 році була значно більшою несподіванкою, і велика частина дебатів протягом кількох тижнів після дня виборів розгорталася навколо питань про те, як він буде керувати країною і наскільки кардинально намагатиметься змінити роль Штатів у світі. Через непередбачуваність Трампа, його нестабільний стиль і не зовсім послідовне мислення деякі з цих питань залишаються відкритими й сьогодні. Але тепер, після чотирьох років спостереження за його керівництвом, ще чотирьох років аналізу після його перебування на посаді та року спостереження за його третьою виборчою кампанією, є значно більше інформації. Маючи ці дані, можна зробити деякі прогнози стосовно того, що Трамп намагатиметься зробити під час свого другого президентського терміну. Невідомим залишається те, як відреагує решта світу і яким буде кінцевий результат.

Очевидними є дві основні речі. По-перше, як і під час першого терміну Трампа (і як у всіх президентських адміністраціях), політику формуватимуть кадри, а різні “фракції” боротимуться за вплив - одні з радикальними ідеями щодо трансформацій, інші - з більш традиційними поглядами. Цього разу, однак, більш екстремістські фракції матимуть перевагу, і вони будуть використовувати це, щоб витіснити помірковані голоси, “вичистити” ряди професіоналів, яких вони вважають “глибинною державою”, і, можливо, використовувати важелі уряду, щоб переслідувати опонентів і критиків Трампа.

По-друге, суть підходу Трампа до зовнішньої політики — “чистий трансакціоналізм”, залишається незмінною. Але контекст, у якому він намагатиметься здійснювати свою форму “укладання угод”, кардинально змінився: світ сьогодні є значно небезпечнішим місцем, ніж під час його першого терміну. Передвиборча риторика Трампа змальовувала світ в апокаліптичних термінах, зображуючи себе і свою команду як жорстких реалістів, які розуміють небезпеку. Але те, що вони пропонували, було не стільки реалізмом, скільки магічним реалізмом: набір химерних вихвалянь і непродуманих “чудодійних методів”, які не відображали справжнього розуміння загроз, із якими зіштовхуються Сполучені Штати. 

Чи зможе Трамп насправді захистити американські інтереси в цьому складному середовищі, ймовірно, залежатиме від того, наскільки швидко він і його команда відкинуть карикатуру передвиборчої кампанії, яка змогла переконати дещо більше половини електорату, і натомість подивляться на світ таким, яким він є насправді.

Перехід влади

Першим завданням, яке чекає на Трампа, буде формальний перехід влади. Навіть за найкращих обставин це складний бюрократичний маневр, і сумнівно, що цього разу він пройде плавно. Трамп уже продемонстрував зневагу до цього процесу і, щоб уникнути суворих етичних обмежень, поки відмовляється співпрацювати з Адміністрацією загальних служб, що допомагає уряду, який приходить до влади, зібрати інформацію, необхідну для того, щоб бути готовим до роботи у перший же день. 

Перехід буде ще менш традиційним, якщо команда Трампа реалізує свої плани відмовитися від перевірок ФБР і натомість доручити президенту надавати допуски до роботи виключно на основі внутрішньої перевірки передвиборчої кампанії, — це дозволить Трампу не допустити, щоб обрані ним кадри були заблоковані будь-якими “скелетами в їхній шафі”. Такий радикальний крок, ймовірно, був би законним, але тільки після інавгурації Трампа. Тим часом адміністрація демократа Джо Байдена буде обмежена у можливостях координувати дії з новою командою Трампа у традиційний спосіб, оскільки співробітники республіканця не матимуть допуску до державної таємниці.

Це отримає ще більше значення, якщо Трамп вирішить призначити на керівні посади деяких “неконвенційних персонажів”, які зараз домінують у його найближчому оточенні. 

Навіть якщо Трамп не втілить у життя найсміливіші ідеї, які озвучував під час передвиборчої кампанії, наприклад, колишній футболіст і кандидат у сенатори 2022 року Гершель Вокер не відповідатиме за протиракетну оборону, республіканець може призначити на посади у сфері національної безпеки таких людей, як відставний генерал Майкл Флінн або Стів Беннон, чиї проблеми з законом заважатимуть перебуванню на посадах, відповідальних за нацбезпеку. У будь-якому випадку, він прийде з командою, налаштованою реалізувати багато з тих самих схем, від яких менш радикально налаштованим діячам вдалося відговорити Трампа під час його першого терміну. Наприклад, після програшу на виборах 2020 року Трамп хотів нав'язати поспішне виведення військ з Афганістану в останні тижні свого перебування на посаді: такий самий катастрофічний відступ, який згодом санкціонував президент Джо Байден. Але коли дехто з команди національної безпеки Трампа вказав на ризики цього маневру, республіканець поступився. 

Під час першого терміну політичні призначення Трампа у сфері національної безпеки можна було віднести до однієї з трьох категорій. Перша і, мабуть, найбільша складалася з людей зі справжнім досвідом, які могли б отримати посади в нормальній республіканській адміністрації, хоча, ймовірно, на кілька рівнів нижче тих, які вони зайняли в “світі Трампа”. 

Менша, але значно впливовіша група складалася з ветеранів-високопосадовців, які мали чіткі уявлення про те, куди має рухатися політика національної безпеки. Прикладами можуть слугувати Г. Р. Макмастер і Джон Болтон, яку були радниками Трампа з питань національної безпеки. У своїх мемуарах вони вказують на те, що вважали справжніми політичними досягненнями: Болтон, наприклад, на вихід Трампа з ядерної угоди з Іраном у 2018 році. Але Макмастер, Болтон та всі інші високопосадовці, які дотримувалися такого підходу, врешті-решт залишили адміністрацію після того, як зрозуміли, що Трамп завжди знайде спосіб вислизнути з-під контролю, підриваючи будь-яке політичне благо, якого, на їхню думку, можна було б досягти. 

Навіть деякі з тих, хто “дожив” до інавгурації Байдена у 2021 році, не звільнившись, у приватних розмовах дають напрочуд відверті оцінки, які підтверджують образ Трампа як нерозважливої людини, а не як натхненника національної безпеки, попри те, що вони говорять публічно.

Третя категорія - це невелика, але впливова група вірних прихильників MAGA та агентів хаосу, які готові виконувати забаганки Трампа без жодних пояснень і не зважаючи на наслідки. У них було звужене уявлення про лояльність, вони вважали, що бос повинен отримувати те, про що просить, і не чути про непередбачувані наслідки цих кроків, щоб він не змінив свою думку, коли буде повністю обізнаний з фактами. Наприклад, ризиковані спроби відступити від Афганістану та інших зобов'язань перед НАТО в останні дні першого терміну були розроблені молодшими співробітниками, які залишилися керувати після того, як старші лідери пішли, і які намагалися не допустити, щоб Трамп отримав повну інформацію про те, до чого насправді призведуть його директиви.

У майбутній адміністрації Трампа все ще будуть традиційні республіканці, які шукають можливість кар'єрного росту, що випадає раз у житті, і готові ризикувати. 

Все ще будуть ідеологи, які вважають, що знають правильну стратегію і вірять, що зможуть спрямувати Трампа на те, що вони вважають правильним - наприклад, залишити Україну на поталу російському диктатору Владіміру Путіну та посилити стримування Китаю - підхід, який може здатися розумним на академічному семінарі або в газетній статті, але, швидше за все, не спрацює в реальному житті. І завдяки близьким до Трампа “мозковим центрам” Heritage Foundation та America First Institute з'явиться чимало агентів хаосу, для яких руйнування наявної системи формування політики національної безпеки, що захищала американські інтереси протягом 80 років, стане особливістю Трампа 2.0, а не помилкою. Різниця в тому, що цього разу третя група буде більшою і впливовішою, ніж минулого разу.

Це кидає серйозний виклик охоронцям наявної системи формування політики національної безпеки: військовим і державним службовцям, що складають переважну більшість людей, на яких покладено завдання контролювати порядок денний будь-якого президента. Трамп і його команда чітко дали зрозуміти: лояльність для них понад усе. І вони можуть провести найпростішу перевірку на лояльність: запитати будь-яку особу з владними повноваженнями про те, чи були вибори 2020 року вкрадені або чи був напад на Капітолій 6 січня актом повстання. Як продемонстрував кандидат у віцепрезиденти від республіканців Джей Ді Венс, є лише один прийнятний для Трампа спосіб відповісти на ці запитання.

Такий лакмусовий папірець може дозволити Трампу політизувати вищі військові чини і спецслужби, просуваючи лише тих, хто, на його думку, “в команді”. Державні службовці матимуть більше гарантій зайнятості та захисту від політичного тиску, якщо тільки команда Трампа не реалізує свій план перекваліфікувати тисячі професійних державних службовців на політичних призначенців, які служать за бажанням президента, що зробить їх відносно легкими цілями для звільнення з політичних мотивів.

Військові та державні службовці навряд чи вдадуться до будь-яких дій, які могли б спровокувати, а тим більше виправдати таку чистку. 

Але Трамп може вирішити, що здатен отримати потрібну йому співпрацю або капітуляцію, просто залишивши загрозу чистки в повітрі - і він буде правий. Як мінімум, Трамп, імовірно, звільнить деяких високопосадовців, щоб вселити страх у серця інших. 

Питання полягає в тому, чи будуть високопоставлені чиновники давати свої відверті поради Трампу і його політичним призначенцям навіть тоді, коли ці поради будуть небажаними. 

Союзники й супротивники

Американці зробили свій вибір, і тепер державна машина у Вашингтоні так чи інакше підлаштовуватиметься під Трампа. Але як щодо решти світу? Більшість союзників США сприйняли його перемогу з острахом, вважаючи, що це стане вирішальним “цвяхом у труну” традиційного глобального лідерства Америки. Зовнішню політику США з часів Другої світової війни є за що критикувати, і союзники Штатів не втомлювалися висловлювати свої претензії. Але вони також розуміли, що повоєнна епоха була для них значно кращою, ніж та, що передувала їй, коли Вашингтон ухилявся від виконання своїх обов'язків і в результаті мільйони людей заплатили за це найвищу ціну.

Коли американський електорат вперше обрав Трампа, американські союзники відреагували різноманітними стратегіями зменшення ризиків. Цього разу вони перебувають у слабшій позиції через власні внутрішні виклики й загрози з боку Путіна та китайського лідера Сі Цзіньпіна. 

Союзники США намагатимуться “задобрити” Трампа, що виявилися найкращим способом сформувати сприятливі умови за часів Трампа 1.0. Трансакціоналізм і короткостроковий підхід республіканця, ймовірно, викличе дзеркальну реакцію серед союзників Штатів, які намагатимуться отримати все, що можуть, і не даватимуть нічого натомість — форма дипломатії, яка в кращому випадку породжує фальшиву співпрацю, а в гіршому - дозволяє проблемам розвиватися. 

Тим часом для супротивників США повернення Трампа відкриє безліч нових можливостей. Республіканець натякав, що готовий спробувати змусити Україну поступитися територією Росії, закріпивши здобутки вторгнення Путіна. На відміну від багатьох передвиборчих обіцянок Трампа, саме цій можна вірити, оскільки він оточив себе антиукраїнськими та пропутінськими радниками. Його план щодо України також, швидше за все, буде реалізований, оскільки повністю належить до сфери президентської прерогативи. Питання лише в тому, чи погодиться Путін на часткову капітуляцію з розумінням того, що він завжди зможе спробувати захопити решту території України після того, як Трамп успішно нав'яже Києву “нейтралітет”, або ж російський диктатор розкусить тактику Трампа й вимагатиме повної капітуляції негайно. Вигоди для Китаю менш очевидні, оскільки деякі з ключових радників Трампа віддані магічному реалізму, вважаючи, що Штати можуть пожертвувати своїми інтересами в Європі, водночас посилюючи стримування проти китайських зазіхань у Східній Азії. Перші кроки нової адміністрації Трампа в Азії на перший погляд можуть здатися яструбиними. Наприклад, якщо він зможе запровадити великі тарифи на китайські товари, якими погрожував, економіка Китаю ризикує зазнати певного болю, хоча біль для американських споживачів буде більшим. І Трамп, швидше за все, шукатиме способу, як гнучко використовувати військову міць США в Азії, аби продемонструвати розрив з тим, що він зобразив як слабкість Байдена.

Але сумнівно, що тарифи суттєво змінять політику Пекіна або що жорстка публічна риторика перетвориться на стійке нарощування військової потужності в Азії. З одного боку, Трамп висунув певні умови щодо захисту Тайваню, вимагаючи, щоб Тайбей збільшив власні оборонні витрати, аби претендувати на сильнішу американську підтримку. Ця химерна стратегія цілком може розвалитися від власних суперечностей, і не виключено, що на китайсько-російське партнерство може чекати перспектива американського відходу на обох напрямках.

Під час передвиборчої кампанії Трамп і Венс позиціонували себе як “люди миру”, висміюючи демократичну опонентку Камалу Гарріс та її союзників як “розпалювачів війни”. 

Такий “портрет” Трампа мав би здивувати будь-кого, хто пам'ятає його погрози під час першого терміну спрямувати небачені “вогонь і лють” на Північну Корею або ж його наказ про ліквідацію високопоставленого іранського генерала. Нерозбавлений ізоляціонізм передвиборчих меседжів Трампа може виявитися стримувальним фактором, який паралізує зовнішню політику його адміністрації в критичний момент. Але Трамп, як відомо, викручується з таких “пасток” і намагається не підлаштовуватися під когось.“Спритніші” помічники республіканця використовували це на свою користь, маніпулюючи його рішеннями. Деякий час такий підхід обмежено працював би, але в якийсь момент Трамп неминуче рухався б у зовсім іншому напрямку. Цього разу така імпульсивність може скоріше зашкодити, ніж допомогти більш екстремістським фракціям у його команді.

Трамп отримав шанс визначати політику національної безпеки США й матиме потужну владу, втілену в людях, які готові працювати на нього. Команда Трампа має більш ніж достатньо впевненості. Світ незабаром дізнається, чи вистачить цій команді мудрості.

З поверненням Трампа до Білого дому рівень тривожності в багатьох столицях світу зашкалює. Але є й такі, де перемогу республіканця розглядають як певний шанс у хаосі, що лише набирає обертів. “Чому переміг Трамп і чим тепер ризикує Україна” аналізував експосол України в США Олег Шамшур.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Колону “вагнерівців” розгромили бойовики “Аль-Каїди”
TSN
2024-11-22T22:06:21Z
Карта бойових дій в Україні станом на 23 листопада 2024 року
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T22:00:12Z
В окупованому Криму пролунали вибухи
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T21:42:35Z
На фронті 187 зіткнень, росіяни здійснили понад 3900 обстрілів позицій Сил оборони
УкраинФорм
2024-11-22T21:33:27Z
"Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку
Знай
2024-11-22T21:30:11Z
ЗМІ розкрили деталі про плани росіян захопити Харків і Суми в червні 2024 року
24tv
2024-11-22T21:27:54Z
У частині Києва аварія вивела з ладу систему сповіщення про повітряну тривогу
24tv
2024-11-22T21:21:29Z
Поблизу Вугледара окупанти розстріляли п’ятьох полонених захисників
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T20:21:47Z
Удари по Росії покращили для ЗСУ ситуацію – ЗМІ
1News
2024-11-22T20:12:31Z
Чехія передасть Україні 500 000 снарядів до кінця року - Ліпавський
УкраинФорм
2024-11-22T22:06:35Z
Про що свідчить застосування Путіним "Орешніка" – голова МЗС Польщі відповів
TSN
2024-11-22T22:06:21Z
Скільки міжконтинентальних балістичних ракет може зробити Росія: військове зведення від Світана
24tv
2024-11-22T22:00:56Z
"Розчавити, як таргана": чи можуть ліквідувати Путіна в Росії
24tv
2024-11-22T21:57:42Z
Серед них – отруєння Ющенка: США оприлюднили секретні дані про санкціоновані Путіним операції
24tv
2024-11-22T21:57:36Z
Путіну можуть "допомогти": Загородній сказав, чи завершиться війна після смерті лідера РФ
GlavRed
2024-11-22T21:51:52Z
У РФ виділили на мікроелектроніку $7 млрд, але через санкції не змогли її закупити
Хвиля
2024-11-22T21:36:53Z
Політичні ігри навколо України: експерт розповів, як Шольц та Ердоган використовують війну у своїх політичних інтересах
Политека
2024-11-22T21:28:48Z
Трамп легко може "поставити Путіна на коліна": експерт назвав спосіб
GlavRed
2024-11-22T21:27:55Z
Фільм «Ваяна» / Moana — Двейн Джонсон у полінезійському «костюми» на багатьох фото зі знімального майданчика
ITC
2024-11-22T22:03:39Z
Драматична історія про справедливість і помсту: які серіали подивитись, якщо сподобався "Реванш"
24tv
2024-11-22T21:39:08Z
«Ля Палісіада», «Мирні люди» і три копродукційні фільми про війну в Україні увійшли до списків «Оскара»-2025
Детектор М
2024-11-22T21:12:31Z
Пісні Tember Blanche потрапили у тренди завдяки серіалу "Реванш"
24tv
2024-11-22T21:03:41Z
Скарлетт Йоганссон – 40 років: 4 найкращі фільми з королевою драми й номінанткою Оскара
24tv
2024-11-22T19:57:26Z
Відомий співак шокував розповіддю, як ледь не загинув під обстрілом: "Мама закрила собою мене"
24tv
2024-11-22T19:36:39Z
"Для чого все це": солістка А-студіо жорстко видала свою позицію і вилаяла колег за мовчання
GlavRed
2024-11-22T19:27:39Z
Для справжніх поціновувачів розкоші: як правильно обрати вигнутий диван для вітальні
24tv
2024-11-22T19:06:02Z
У Києві презентували реєстр Музейного фонду України
УкраинФорм
2024-11-22T18:58:22Z
Імбир ніколи не буде сохнути та псуватися: секрет його зберігання
24tv
2024-11-22T21:03:06Z
Наскільки небезпечні Е-добавки в їжі та напоях
24tv
2024-11-22T20:06:03Z
Вчені зʼясували, наскільки тривале сидіння шкодить здоров'ю серця
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T20:00:19Z
Нічого не скасовуємо: Мінсоцполітики про виплату допомоги і МСЕК
Фокус
2024-11-22T19:57:09Z
Здоровий початок дня: 5 простих ранкових процедур, які допоможуть схуднути
Фокус
2024-11-22T19:51:57Z
Як приготувати смачний, насичений вітамінами гарбузовий сік
TSN
2024-11-22T19:06:41Z
Пневмонія стане невиліковною за 10 років? Ляшко пояснив, як запобігти цьому
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T15:51:10Z
Що з чинними документами по МСЕК: у МОЗ пояснили, кому і коли треба йти на повторний огляд
Украина Криминальная
2024-11-22T15:48:23Z
Дослідження показало, що аспірин та інші ліки можуть підвищувати ризик розвитку деменції
Portaltele
2024-11-22T14:34:02Z
Хетафе вдома впорався з Вальядолідом
Football.ua
2024-11-22T22:07:29Z
Хет-трік Кейна приніс Баварії перемогу над Аугсбургом
Football.ua
2024-11-22T21:29:53Z
Контракт Маскерано з Інтер Маямі буде розраховано на три роки
Football.ua
2024-11-22T21:24:12Z
Боніфейс може пропустити залишок 2024 року через травму
Football.ua
2024-11-22T20:51:27Z
Компанія для Модрича: Реал планує повернути легенду клуба
24tv
2024-11-22T20:51:24Z
Хомченовський повернувся до загальної групи Кривбасу
Football.ua
2024-11-22T20:34:57Z
Відбулися кадрові зміни у Федерації хокею України
УкраинФорм
2024-11-22T20:34:42Z
Чемпіон ОІ та прихильник Путіна зажадав від МОК вибачитись перед росіянами
24tv
2024-11-22T19:42:54Z
Українська «молодіжка» - у другому кошику на жеребкуванні футбольного Євро-2025
УкраинФорм
2024-11-22T19:34:32Z
Долар зростає як на дріжджах: яким буде курс валют з 25 листопада
GlavRed
2024-11-22T21:27:27Z
Керівники центробанку ЄС попереджають, що економіці загрожує політичний параліч – FT
iPress
2024-11-22T21:15:23Z
Ryanair та інші лоукостери отримали штраф за стягнення плати за ручну поклажу
360ua.news
2024-11-22T19:21:15Z
Ціни на житло: які квартири в Україні дорожчають швидше
Хвиля
2024-11-22T19:09:06Z
Галущенко зустрівся у Відні з представником Китаю при МАГАТЕ
УкраинФорм
2024-11-22T18:55:54Z
Польські фермери оголосили про новий страйк перед пунктом пропуску на кордоні
ZN UA
2024-11-22T18:52:16Z
Бюджет-2025: скільки грошей витратять на оборону, пенсії та зарплати
TSN
2024-11-22T18:48:10Z
Українці в жовтні отримали понад ₴119 мільйонів кешбеку
УкраинФорм
2024-11-22T18:37:06Z
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Знай
2024-11-22T18:36:29Z
23 листопада: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T22:06:18Z
БПЛА-перехоплювачі: українські компанії подали найбільше заявок у тендерах Коаліції дронів
УкраинФорм
2024-11-22T21:57:45Z
У ЗСУ спростували інформацію про нібито присутність північнокорейських військових на Харківщині
УкраинФорм
2024-11-22T21:51:27Z
За спадок доведеться заплатити: які податки чекають українців
Знай
2024-11-22T21:51:04Z
Цифрова мобілізація: чи запровадять трекінг повістки у "Резерв+"
TSN
2024-11-22T21:42:17Z
У Києві створили штаб ППО, – ЗМІ
24tv
2024-11-22T21:21:53Z
Дрони ЗСУ атакували російський Капустін Яр, звідки була запущена міжконтинентальна ракета
iPress
2024-11-22T21:15:22Z
Чи змусять батьків говорити українською у школах: оголосили нові правила
Знай
2024-11-22T21:12:44Z
“Війська КНДР під Харковом”: в ЗСУ відреагували
1News
2024-11-22T21:00:10Z
Що приготувати на Новий рік 2025: топ-10 нетипових страв, які мають бути на святковому столі
24tv
2024-11-22T21:57:16Z
"Мангеттен серед пустелі": як з глини збудували найстаріше місто хмарочосів у світі
Фокус
2024-11-22T21:12:51Z
Навіщо на джинси вже понад 100 років кріплять ззаду "шкіряну" етикетку
24tv
2024-11-22T21:03:19Z
Секрет ресторанного смаку вдома: неймовірний салат з мідіями
24tv
2024-11-22T20:48:49Z
Домашні проєкти, над якими ідеально працювати під час зимових канікул
24tv
2024-11-22T20:03:13Z
Новорічні традиції: що не варто подавати на святковий стіл
24tv
2024-11-22T19:51:38Z
Не пощастить: для яких знаків зодіаку осінь закінчиться неприємними новинами
24tv
2024-11-22T19:06:08Z
Автентичний рецепт для домашнього затишку: готуємо тисменицьку начинку
24tv
2024-11-22T18:15:14Z
Як повторно використовувати картонні коробки, щоб захистити свої рослини взимку
24tv
2024-11-22T17:51:37Z
Домагався 12-річної дівчинки та зберігав дитячу порнографію: затримали мешканця Ізмаїльського району
InternetUA
2024-11-22T22:01:17Z
Росіяни завдали два удари по Запорізькій області, попередньо - без жертв
УкраинФорм
2024-11-22T22:00:33Z
Україна під атакою "Шахедів": у яких областях пролунала тривога
24tv
2024-11-22T21:57:27Z
Затопило майже на метр: зграї бобрів "тероризують" село в Шотландії, а влада мовчить
Фокус
2024-11-22T21:45:43Z
Країна під атакою потужної магнітної бурі: коли "влупить" ще одна
GlavRed
2024-11-22T21:27:33Z
У Софіївській Борщагівці під Києвом вибухнули два трансформатори
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T21:21:16Z
Хмільна катастрофа: як Лондон затопило смертельною хвилею пива
Фокус
2024-11-22T20:03:05Z
На Хмельниччині чоловік застосував сльозогінний газ проти ТЦК, бо ті відмовилися від хабаря
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T19:51:04Z
Поліцію Італії зобов’язали повернути вилучену марихуану вартістю 1,5 млн євро
Европейская правда
2024-11-22T19:43:50Z
«Новонароджена» планета все ще світиться від тепла свого формування
Portaltele
2024-11-22T21:36:51Z
Розробник претендента на "гру року" розповів, що він зробив гру, щоб убити час у відпустці
InternetUA
2024-11-22T21:31:25Z
Вчені думали, що знайшли в океані літак Амелії Ергарт: чим він був насправді
Фокус
2024-11-22T21:12:17Z
Яка різниця між міжконтинентальною та ракетою середньої дальності: пояснення Defense Express
24tv
2024-11-22T20:42:52Z
Перше детальне зображення загибелі зірки за межами Чумацького Шляху — у 2000 разів більшої за Сонце, за 160 000 світлових років
ITC
2024-11-22T19:58:34Z
OpenAI розглядає можливість створення власного браузера для конкуренції з Google
Детектор М
2024-11-22T19:48:39Z
У космосі астронавти стали розуміти гірше, ніж на Землі
Portaltele
2024-11-22T19:36:30Z
Поспішіть з апгрейдом: Nvidia попередила про дефіцит ігрових відеокарт
InternetUA
2024-11-22T18:43:26Z
Apple починає продавати оновлений iPad 10
Portaltele
2024-11-22T18:34:28Z
Заощадите тисячі гривень на хімчистці: готуємо копійчаний засіб для прибирання салону авто
24tv
2024-11-22T21:42:00Z
Стартувало виробництво Mercedes-Benz eActros 600
AutoCentre
2024-11-22T19:04:37Z
Вчені знайшли спосіб заряджати акумулятори електрокарів лише за 15 хвилин
24tv
2024-11-22T18:22:34Z
Ford подав до суду за модернізацію нових Bronco
AutoCentre
2024-11-22T18:03:04Z
"Тести будуть позитивні": пілоти "Формули 1" у Лас-Вегасі поскаржились на марихуану
Фокус
2024-11-22T17:12:25Z
Tata Daewoo презентувала електровантажівку із запасом ходу 480 км
AutoCentre
2024-11-22T17:07:34Z
Брутальний і потужний: презентовано новий позашляховий кросовер Honda
Фокус
2024-11-22T17:06:38Z
Hyundai та GM налагодять спільний випуск пікапів
AutoCentre
2024-11-22T16:37:56Z
В Україні виготовили партію сміттєвозів на шасі JAC N120
AutoCentre
2024-11-22T16:37:51Z