MY.UAНовини
Путін здатен дати "задню": велике інтерв'ю з Дмитром Кулебою
Путін здатен дати "задню": велике інтерв'ю з Дмитром Кулебою

Путін здатен дати "задню": велике інтерв'ю з Дмитром Кулебою

Про це в ексклюзивному інтерв'ю на 24 Каналі розповів колишній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, підкресливши, що це лише питання сильних рішень. Також він прокоментував вибори у США, своє звільнення та розмову з Володимиром Зеленським.

Бліц з Дмитром Кулебою

Пропоную почати із невеличкого бліца. Потрібно буде продовжити речення стисло і швидко, готові?

Так, спробуймо.

За 4,5 роки на посаді міністра закордонних справ я…

Працював так, що сьогодні мені не соромно.

Мої найважчі переговори за час повномасштабної війни були з...

З міністром закордонних справ однієї азійської країни, але не Китаю.

Якби переді мною опинився російський терорист Владімір Путін, я б...

Пристрелив.

І вибори в США для України – це..

Просто вибори.

Повне інтерв'ю з Дмитром Кулебою: дивіться відео

Про президентські вибори у США

Ми з вами записуємо це інтерв'ю напередодні виборів в США. На вашу думку, до яких найгірших сценаріїв варто готуватися українцям? Адже нині складається таке враження, що наші західні партнери бояться поразки Росії.

Насамперед українці не повинні боятися виборів в будь-якій країні світу, тому що ми маємо запам'ятати одну просту істину: джерело перемоги тут – всередині України, а не серед наших партнерів.

З будь-якими партнерами потрібно працювати, і я переконаний, що українська влада буде з ними працювати та знаходити свої рішення. Не треба ані впадати в ейфорію від результатів тих чи інших виборів у світі, ані готуватися до найгірших сценаріїв.

Коли почалася війна, то я згадав слова президента США Дуайта Ейзенхауера, до цього він командував військами американськими в Європі під час Другої світової війни. Так от він казав, що песимісти не виграли жодної війни. Тому якщо ми дійсно налаштовані на перемогу, то ми маємо бути оптимістами й завжди шукати рішення і вихід з будь-якої ситуації.

Однією з таких складних ситуацій є те, що наші партнери не знають, що робити з Росією. Вони не дуже хочуть щось серйозне з нею робити. Захід хоче, щоб Україна перемогла, але при цьому, щоб Росія занадто сильно не програла. Усі 2,5 роки війни такий абсолютно очевидний тренд.

Я багато разів виступав на засіданнях Ради міністрів закордонних справ ЄС, НАТО. Найбільший фурор викликала моя промова, в якій я закликав європейських колег почати думати над тим, що робити з Росією. Це викликало просто паніку. Люди говорили, мовляв, як, про що він говорить, ні-ні-ні, ви що? Не дай Боже Росія подумає, що ми хочемо її знищити. Поки вони керуються цим страхом – у них не буде чіткої стратегії.

Чи боїться Путін лякалок Трампа

Дональд Трамп пригрозив Владіміру Путіну, що "вдарить по центру бісової Москви", якщо Путін наважиться на вторгнення в Україну. На вашу думку, наскільки подібні залякування, шантаж, погрози можуть впливати на Путіна? Наскільки вони могли впливати? Чому до цього не вдаються наші західні партнери зараз?

Ця заява дуже в стилі Дональда Трампа. Перше, що я думаю ми всі повинні пам'ятати, – це те, що не потрібно нікого демонізувати або зводити в якийсь суперпозитивний культ.

Для Трампа головне робити проєкцію своєї сили всередині та зовні США. Він керуватиметься дуже важливим принципом – йому треба показати, що він сильніший за Байдена. Тобто те, що не зміг зробити Байден, зможе зробити Трамп. Байден не зміг зупинити Росію, а Трамп зможе.

Якщо ця заява сподобалась українцям, то маю попередити, що буде багато заяв, які не подобатимуться українцям. Вони викликатимуть у нас роздратування, емоції, але все треба сприймати спокійно.

На Путіна такі заяви самі по собі не діють. Якщо підуть конкретні рішення від США, які демонструватимуть, що ця заява має свій розвиток, тоді Путін почне дуже швидко реагувати. Ми знаємо, що Путін здатен давати "задню", тому це лише питання сильних рішень.

Чому таких карколомних рішень немає зараз? Я вже відповів на це запитання – немає стратегії. Україна вже досягла великого результату, адже зараз вперше в історії з 1991 року на нашу державу ані Європа, ані США не дивляться через "російські окуляри". Раніше завжди нас поважали, шанували, плескали по плечу, стискали в обіймах, але будь-яке історичне рішення опиралось на те – а що скаже Москва, а що подумає Путін?

Вони вже від цього відійшли, вони вже сприймають Україну як самостійного, самодостатнього партнера, який має велику цінність для Заходу. Але у них все ще немає відповіді на запитання – що робити з Росією, щоб вона перестала становити загрозу? В українців відповідь є. У розумних людей на Заході, які не бояться, відповідь є.


Путін і Трамп / Getty Images

Потрібно позбавити Росію її імперської природи, тому що вся ця війна, яка зараз у нас відбувається, має дуже просте підґрунтя. Тобто якщо перемагає Україна, це кінець російського імперського проєкту, Росія більше не буде імперією. Якщо перемагає Росія, то не буде української державності. Тобто ми, як держава, перестанемо існувати. Ось що насправді на кону.

Для нашої перемоги потрібно, щоб ми були сильними всередині. І основний фокус, ще раз наголошую, не на партнерах має бути. Партнери можуть тільки доповнювати нашу внутрішню силу. Якщо ми партнерам віддамо першу роль, то маємо пам'ятати, що у партнерів свої інтереси, і настане момент, коли наші інтереси з партнерами розійдуться. Це буде неприємний сюрприз для більшості українців.

Три фактори, через які розвалиться Росія

Ви казали в одному з інтерв'ю, що Росія має вибухнути зсередини. Які внутрішні процеси мають відбутися, аби це сталось?

Є, на мою думку, 3 лінії внутрішнього розколу в Росії, з якими потрібно працювати.

Перша лінія – це національні спільноти, тобто невдоволення етнічних груп, які входять до складу Росії, їхнім становищем там. Це і Кавказ, і північ Росії.

Друга лінія – це питання економічного добробуту. Тут є одна проблема, будемо відверті. Річ у тому, що люди мають це розуміти.

Путін керується радянською логікою. Люди старшого покоління, які будуть дивитися наше з вами інтерв'ю, пам'ятають, як наприкінці 80-х років в СРСР реально не було харчів в магазинах. Навіть моя мама вставала о 5-й ранку, щоб купити молока. Але при цьому Радянський Союз продовжував витрачати мільярди на озброєння, на фінансування комуністичних партій по всьому світу і на боротьбу з Заходом планетарного масштабу.

Тож економічний фактор тут є, коли люди відчують, що життя стає нестерпним. Але це буде дуже складна історія через те, що Путін через механізми внутрішніх репресій і контролю завжди знаходитиме гроші на війну.

Третя лінія розколу, яку ми візуально ззовні не бачимо, але вона є – російське суспільство дуже серйозно починає відчувати втрати Росії у цій війні. Цього немає у медіа, але є один показник. Я думаю, що станом на зараз він став ще гіршим, але вже у вересні в Росії були проблеми з залученням нових чоловіків на військову службу, на війну проти України.

Чому? Тому що коли в тебе вже сотні тисяч вбитих і поранених, то так чи інакше це по країні розповзається. Люди вже бачать, що це не прогулянка, а смерть, відірвані ноги, руки, каліцтво. Охочих йти воювати стає менше. Тому цей внутрішній протест у людей теж поступово наростатиме.

"Це була найбільша ганьба Заходу"

Росія залучає північнокорейські війська. КНДР стала першою країною, яка надала Росії допомогу контингентом. Президент Володимир Зеленський сказав, що Україна бачить місця скупчення північнокорейських військових в Росії та могла б завдати превентивного удару, але поки немає такої змоги. Наші партнери просто спостерігають за подіями. Якою має бути реакція на залучення військ КНДР і кроки, якщо говорити про це все комплексно?

Я, хоча вже і не міністр, але повністю підтримую оцінку президента. Скажу вам, що ситуація навіть трохи гірша. Повернімось на початок цього року, коли президент Еммануель Макрон припустив, що потрібно відправити якихось європейських військових в Україну. Він не говорив про якісь бойові підрозділи, які поїдуть на фронт воювати, а просто казав, що треба створити нашу військову присутність в Україні.

Тоді багато західних лідерів вийшли всі з заявами, мовляв, "ні, в жодному разі, ніколи, це безрозсудно, це ескалація". Це був момент ганьби наших партнерів. Це була ганьба Заходу, тому що вони всі разом з переляку продемонстрували Путіну свій страх і неготовність діяти.

Тепер все пішло за класичною схемою. Захід розказує, як він боїться ескалювати, а Путін привозить північнокорейських солдатів і каже "нате вам". Вони поки що там хитро діють, тому що наскільки я бачу з повідомлень, то ці солдати з'явилися тільки на Курщині, тобто формально на російській території. Однак очевидно, що це пряме залучення Північної Кореї у війну проти України.

Захід дуже кволо відповідає, десь там викликали північнокорейських послів, сказали "ай-яй-яй, так не можна". Це все викликає посмішку у Кремлі, тому що вони бачать слабкість партнерів в цьому питанні.

І це ще один сигнал, про що я говорю. Ми маємо бути дуже вдячні партнерам, без партнерів ми зараз були б в набагато гіршій ситуації. Але в той момент, коли ми віддаємо партнерам пальму першості у підтримці України та всі надії покладаємо на них, то вже починаємо програвати. Партнери повинні завжди грати "другим номером" для внутрішньої сили України. Внутрішня сила – це виробництво зброї, це реформи, це єдність суспільства. Усе, що зміцнює Україну.

Відповідь тут мала б бути дуже проста. Вони б мали щонайменше зробити сильні кроки в питанні зброї, зняти обмеження на далекобійність або суттєво збільшити постачання інших типів зброї для ЗСУ. Але по факту, якщо дуже прямолінійно говорити, то у нас ситуація, коли у Росії є друзі, які здатні надіслати свої війська, щоб знищити Україну, а у нас немає друзів, здатних навіть надіслати нам всі ракети й зброю, яка нам потрібна, щоб захистити себе від Путіна.

При цьому ще раз хочу сказати, що партнерам треба бути вдячними, і ми вдячні партнерам, але йдеться про виживання української держави, української нації. Тому ми маємо тверезо і реалістично оцінювати цю ситуацію.

Південна Корея "неадекватно реагує" на війська КНДР у війні

Південна Корея має потужний оборонно-промисловий комплекс, продає зброю ледь не по всьому світу. У МЗС країни сказали, що розглянуть рішення щодо надсилання військової допомоги Україні. Однак наразі Південна Корея спостерігатиме за рівнем співпраці між КНДР та Росією. Чи варто сподіватися на допомогу з Південної Кореї, а саме на системи ППО, артилерію. І наскільки Сеул може залежати від Вашингтона у цьому рішенні?

Це було б неправдою сказати, що Південна Корея за 2,5 роки нічого не зробила для військової підтримки України, зокрема, завдяки тісному союзництву із США. Чи могла Південна Корея зробити набагато більше? Так, могла. Дуже добре пам'ятаю, коли у нас не було гармат, достатньої кількості РСЗВ. Я бачив статистику, таблички, єдина країна у світі, де все це було навіть з надлишком на складах, – Південна Корея.

Чи Південна Корея зараз адекватно реагує на появу північнокорейських солдатів на нашому фронті? Вважаю, що ні. Чи мене це дивує? Ні, тому що я знаю, як вони мислять і чим керуються. Вони можуть зробити одну просту річ: якщо боїтеся – окей, але ж ви можете як заможна країна дати мільярд чи два на виробництво зброї в Україні.

Наші партнери, до речі, визнають, що відродження українського оборонно-промислового комплексу – це менеджерське диво. Ясно, що в умовах війни, виживання ти отримуєш додаткові стимули творити дива. Потужності нашого виробництва дозволяють більше виробляти зброї. У нас просто немає грошей. Потужності є, потрібні гроші.

Проте я не чув, щоб Південна Корея розглядала такий варіант. Тому вони можуть робити більше, вони мають робити більше, але вони продовжують керуватися логікою, мовляв, не хочуть ескалювати та подивляться, що там і як. Вкотре, на жаль, поки українці помирають, хтось сидить в кабінеті й говорить про небажання ескалювати ситуацію.

Путін ескалює завжди, йому не потрібні приводи для ескалації. Куди ще ескалювати? Ракети, "Шахеди" літають, на фронті ми бачимо, що відбувається. Чого ви боїтеся? Але вони бояться не ескалації, а перемоги України, внаслідок якої відбудеться колапс Росії.

"Китай розлючений через дії КНДР і Росії"

Радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк в інтерв'ю "РБК-Україна" сказав, що Північна Корея нині діє без узгодження будь-яких рішень з Китаєм. Пекін це дратує і йому не потрібен хаос в Індо-тихоокеанському регіоні. Чи дійсно Північна КНДР, яка залежить від Китаю економічно і не тільки, може ухвалювати будь-які рішення без цієї країни? Та яку роль Китай може відіграти в даній ситуації?

Є французький вислів enfant terrible – "жахлива дитина" в сенсі поведінки, не зовнішності. Північна Корея – це зараз enfant terrible для Китаю. Китай має бути розлюченим на дії Північної Кореї. Путін зараз відчуває прилив позитивної енергії через те, що він зміг розкрутити Пхеньян на такі дії. При цьому Китай не стримав розвиток цих відносин, тому що тут же є ще інший вимір.

Для Китаю важливо, щоб все, що відбувалося, було з ним узгоджено і не заважало цілям, які він має. А тут виходить, що Росія набуває додаткової ваги в Північній Кореї – в регіоні, який Китай вважає своїм.

Це точно не відповідає інтересам КНР. Але Росія є стратегічним партнером Китаю у боротьбі проти "злого Заходу", тому це дуже складні відносини. А Кім Чен Ин просто веде свою гру, тому що йому треба підтримувати економічний добробут в країні, демонструвати свою силу. Для нього це трохи дитяча гра – показати, який він крутий.


Лідер Китаю Сі Цзіньпін / Getty Images

Чи є таємні домовленості між США і Кремлем щодо далекобійних дозволів

Наші партнери наразі не дають дозволу Україні бити вглиб Росії далекобійним озброєнням. Нещодавно очільник Пентагону Ллойд Остін вкотре повторив тезу про те, чому нам не дають цей дозвіл. Одна з причин – нібито Росія більшість своїх бойових літаків передислокувала вглиб території. Відповідно, ці літаки опиняються поза межами досяжності ракет ATACMS. Водночас чи можуть бути кулуарні домовленості між Білим домом і Кремлем щодо цього питання?

Ні, я тут не прихильник конспірології щодо таємних домовленостей Білого дому і Кремля або Банкової і Кремля. Люди люблять конспірологію, вона добре продається в соцмережах і в новинах. Усе набагато складніше.

Думаю, це пов'язано не з конспірологією, а з різними розрахунками та баченням стратегії війни на рівні генералів. Тому що до кожного міністра оборони та президента приходять військові з теками, картами, розкладають аналітичні довідки й кажуть, що "це ми не можемо, тому що"; а "це ми можемо, але воно їм не допоможе"; "це ми і можемо, і воно їм допоможе, але це матиме для нас негативні наслідки". І потім ухвалюються рішення.

Чи допомогло б нам рішення про те, що стало відомим як далекобійність? Однозначно допомогло б. Незалежно від того, де б російські літаки були розташовані. Навіть як політичний сигнал, що це можна робити.

Чи є відсутність цього рішення питанням якоїсь кулуарної домовленості між Росією і США? Не думаю.

Про звільнення і розмову з Зеленським

Видання The Telegraph написало, про те, що ви були одним з найбільш впізнаваних членів Кабміну, але ваші прохання про системи протиповітряної оборони та послаблення обмежень на західні ракети в останні місяці залишилися без уваги. Чи є це однією з причин вашої відставки? Як ви реагуєте на публікації іноземних видань?

Я реагую на це посмішкою. Журналістам потрібно про щось писати, про якісь факти або чутки.

Щодо ППО питання якраз було принципово вирішене. На початку року у нас була критична ситуація з нестачею систем Patriot. Тоді президент приділяв цьому питанню велику увагу. Він нас збирав, ми аналізували, ідентифікували, скільки нам потрібно систем Patriot в короткій перспективі, скільки – в довгій, і де їх взяти.

У квітні я виступав на засіданні Ради міністрів закордонних справ НАТО. Мої колеги готувалися до протокольного обговорення стану справ, але я присвятив свій виступ виключно темі ППО. Цей виступ повністю зламав план засідання. Після нього міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок взяла слово і сказала, що відкладає тепер все, що мала говорити й тепер ми всі маємо займатися тільки ППО. Німеччина взяла на себе лідерство в цій коаліції.


Дмитро Кулеба про звільнення / Скриншот з відео

Потім був перший Patriot від Німеччини, було зобов'язання від Нідерландів зібрати систему. Потім Сполучені Штати сказали, потім у Румунії було ухвалене рішення. Тому якраз на момент моєї відставки рішення про передачу Patriot Україні було ухвалене. Це той проєкт, яким я був задоволений, тому що це реально зміцнювало нашу країну. Працювала велика команда на всіх рівнях, і це було дійсно важливо для всіх нас.

Щодо далекобійності. Якщо проблема була в тому, що я не розв'язав це питання, то чому воно досі не розв'язане – через 2 місяці після того, як мене немає? Ці питання ніякого стосунку до мого звільнення не мають. Думаю, що всі розуміють, що моє звільнення не було пов'язане з питаннями зовнішньої політики.

А з чим саме? Якою була причина? Хто вам це озвучив? Яка була ваша перша реакція?

Моя реакція була дуже спокійна. Я провів на службі державі 21 рік. Йшов від найнижчих посад до найбільших; бачив дуже різних керівників, дуже різних людей з лідерськими якостями.

У мене було достатньо часу, щоб виховати в собі розуміння того, що, по-перше, за владу не потрібно ніколи триматися. По-друге, ти маєш з першого дня призначення на якусь посаду працювати з розумінням того, що завтра тебе на цій посаді може не бути. Тому маєш щодня бігти з космічною швидкістю і робити так, щоб встигнути зробити якомога більше.

Відповідно в той день, коли президент сказав мені у 2020 році, що він хоче, щоб я був міністром закордонних справ України, і Верховна Рада проголосувала моє призначення, я вже тоді був готовий до розмови з президентом про те, що він скаже: "Дмитре, я хочу, щоб був інший міністр закордонних справ України".

Спочатку я поїхав до прем'єра, потім до президента, і ми з президентом абсолютно спокійно поговорили, потиснули один одному руки. Я вдячний йому за те, що 4,5 роки – це набагато більше, ніж середньостатистичний міністр закордонних справ України проводив на посаді – я мав можливість бути корисним українському народу і робив все для того, щоб наша держава ставала сильнішою.

Кілька тижнів тому голова Офісу Президента Андрій Єрмак вперше прокоментував звільнення колишнього Головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного й, відповідно, ваше. Він сказав, що причина пов'язана з "внутрішніми міркуваннями". Можливо, ви знаєте, про які "внутрішні міркування" тут йдеться?

Бачите, навіть Андрій Борисович підтверджує мої слова, що це не пов'язано із зовнішньою політикою. Знаю, але не хочу говорити, тому що мені здається, що це ті внутрішні речі, обсмоктування яких зараз не буде на користь країни. Звісно, ми всі щось знаємо. Звісно, у нас є глибоке розуміння процесів, які відбуваються всередині країні, але ти завжди маєш думати про головне.

Зараз починати щось розповідати один про одного, щоб що? Щоб просто в новинах це все красиво прозвучало? Я не така людина, мене не цікавить це все. Я вважаю, що було – те загуло. Головне зараз – це робити все, щоб Україна перемогла у війні. А всі дріб'язкові особисті речі, або не дріб'язкові – це другорядне на тлі історичних викликів, які стоять перед країною та народом. Воно просто зараз не варте уваги.

На тлі чуток про те, що нібито Офіс Президента хотів отримати контроль над МЗС, я пригадую одну подію в січні 2024 року, коли відбулася зустріч очільника ОПУ Андрія Єрмака, вас й очільника МЗС Угорщини Петера Сійярто. Тоді опублікували фото, яке викликало багато запитань, коли напроти міністра закордонних справ Угорщини сидів не український міністр закордонних справ, а Андрій Єрмак. Це за протоколом? Це якісь ваші особисті домовленості? Як ви поясните це?

Оскільки в мене все нормально з самооцінкою й его, то я спокійно ставлюся до порушень протоколу, якщо це потрібно для загальної справи. Ще раз наголошую, що моменти, коли я в центрі фотографій, в центрі столу, з усіма одами й гімнами моєму марнославству, я пройшов ще до того, як став міністром.


Зустріч Єрмака, Кулеби і Сійярто / Офіс Президента

Тож в мене ніколи не було зацикленості на цих речах: щоб я був у першому ряду, щоб стояв по центру, щоб посміхалися тільки мені, щоб цитували тільки мене. Мене це не цікавило, тому що я прийшов працювати й працював. Якщо треба було щось нам спільно з Андрієм зробити заради результату, наприклад поїхати, зустрітися, то я це абсолютно спокійно робив.

Конкретно цей випадок полягав в тому, що в Угорщині дещо інша система управління зовнішньою політикою. Там Петер Сійярто є і міністром, і найближчим радником. Тобто виконував і мою функцію, і функцію Андрія Єрмака, як людини найближчої до президента, зокрема, з питань зовнішньої політики.

Мене це ніколи не турбувало, бо головне, щоб був результат. У нас країна у війні, нас намагаються стерти з мапи, тому я взагалі не думаю про те, хто й де сидітиме на фотографії. Головне, щоб був результат. Це мій принцип, яким я завжди керувався і керуюся.

Чим планує займатися після звільнення

Bloomberg з посиланням на джерело, яке знайоме з кадровими перестановками в середині українського уряду, зазначило, що після відставки ви сконцентруєтеся на зміцненні відносин України та НАТО. Чи правда це?

Неправда, це запустили. Коли мене звільнили, то була негативна реакція і в українському суспільстві, й серед партнерів. Я розумію, що був інтерес вкинути різні припущення, які або розказували, який я поганий, або розказували, мовляв, він не йде, насправді зараз у нього буде інша посада.

Мені не робили пропозицій, пов'язаних з НАТО. Я розумію, від кого це пішло, доволі широко розійшлося. Мене навіть одна колишня колега привітала й сказала, що вона дуже чекає, коли я буду в Брюсселі й займатимуся справами НАТО.

Я не можу собі уявити більш почесної та відповідальної роботи, ніж на посаді міністра закордонних справ України. Останні 2,5 роки це була найважливіша й найважча робота у світовій дипломатії.

Сьогодні я – громадянин України з дуже змістовною телефонною книжкою, тому планую використовувати її, щоб приносити користь країні й робити внесок у перемогу. Тобто адвокатувати по своїх каналах, використовуючи довіру до мене у світі, аби ухвалювалися потрібні для України рішення.

Другу частину інтерв'ю з Дмитром Кулебою – вже незабаром читайте на сайті 24 Каналу!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Генерал молодого покоління та реальний авторитет: що кажуть військові про призначення Драпатого
24tv
2024-11-29T20:48:56Z
ЗСУ відбили понад 170 штурмів з початку доби
1News
2024-11-29T20:48:09Z
У багатьох областях оголосили штормове попередження: якою буде погода
GlavRed
2024-11-29T20:27:32Z
Харків'янка з "Холостяка-13" розповіла, як перейшла на українську після обстрілу рідного міста
24tv
2024-11-29T20:15:07Z
Сили оборони відбили механізований штурм росіян на Лиманському напрямку
УкраинФорм
2024-11-29T20:09:27Z
Внаслідок ворожого авіаудару по Купʼянщині загинув мирний мешканець
Мій Харків
2024-11-29T19:54:19Z
На фронті загинув український поет Мирослав Герасимович
Комсомольская правда
2024-11-29T19:39:25Z
Якщо є поважна причина: у 3-й ОШБр розповіли, як приймають назад бійців із СЗЧ
Фокус
2024-11-29T19:21:38Z
Комунальна катастрофа у Кривому Розі: люди, які сидять без тепла, вийшли на протест
TSN
2024-11-29T18:51:37Z
У Тбілісі тривають протести: силовики намагаються розігнати людей водометами
24tv
2024-11-29T20:54:16Z
"Дехто вважає, що це станеться вночі": експерт назвав чергову загрозу для України
TSN
2024-11-29T20:54:01Z
Сибіга обговорив підтримку України з главами МЗС Болгарії, Норвегії та Греції
УкраинФорм
2024-11-29T20:51:55Z
Данія засудила насильство на антиурядових протестах у Грузії
Европейская правда
2024-11-29T20:49:03Z
Несподівані вибори в Румунії. Як TikTok допоміг проросійському радикалу Джорджеску перемогти у першому турі
InternetUA
2024-11-29T20:46:45Z
Росія за час війни вчинила 1120 атак на українську енергетику - Президент
УкраинФорм
2024-11-29T20:45:05Z
"Крихкий" мир: експерт розповів, чим помилки Трампа можуть обернутися для України
Политека
2024-11-29T20:42:17Z
Франція передала Україні обладнання для збору доказів екологічних злочинів РФ
УкраинФорм
2024-11-29T20:37:29Z
Зеленський пояснив кадрові перестановки у ЗСУ та призначення полковника заступником Єрмака
Хвиля
2024-11-29T20:27:58Z
Ферменти від переїдання: чи допомагають і які препарати не варто приймати
24tv
2024-11-29T20:03:47Z
Міцелярна вода замість сухого шампуню: перукар попередила про небезпеку
GlavRed
2024-11-29T19:27:46Z
Довго не міг номально їсти та дихати: в Києві військовому провели унікальну операцію
Фокус
2024-11-29T18:15:25Z
Вчені знайшли просту добавку, яка змушує клітини раку самознищуватися
Portaltele
2024-11-29T17:16:45Z
Новий біомаркер мозку дає надію на раннє виявлення психозу
Portaltele
2024-11-29T17:16:08Z
Які кімнатні квіти не лише очищають повітря, а й захищають від вірусів
TSN
2024-11-29T16:09:08Z
Лікарі розповіли, чому варто відмовитися від ковбаси та сосисок
TSN
2024-11-29T15:39:28Z
Це допоможе вам не заразитись: 8 найпоширеніших міфів про герпес
24tv
2024-11-29T15:30:59Z
7 способів почати худнути у животі всього за 10 дів: це простіше, ніж ви думали
24tv
2024-11-29T14:42:53Z
Рідкісне фото Брюса Вілліса: доньки поділилися зворушливим кадром
GlavRed
2024-11-29T20:51:01Z
"Завжди обирає себе": Оля Цибульська заговорила про проблеми у шлюбі
GlavRed
2024-11-29T20:27:23Z
Неприємно і боляче, – учасниця "Холостяка" зізналася, як реагувала на поцілунки Терена з іншими
24tv
2024-11-29T19:48:36Z
"Прямо нерозуміння": Женя Кот і його дружина чесно зізналися про труднощі
GlavRed
2024-11-29T19:27:38Z
Відомий український актор утретє став батьком і показав новонародженого
GlavRed
2024-11-29T19:27:18Z
В Івано-Франківську відкрився книжковий фестиваль «Слово»
УкраинФорм
2024-11-29T19:09:24Z
Відома українська співачка відреагувала на чутки про те, що пов'язана з партією ОПЗЖ
24tv
2024-11-29T19:03:52Z
Гості не зможуть відвести погляд: стильні ідеї для художнього оформлення стін
24tv
2024-11-29T18:42:31Z
Через мене загинуло маленьке життя, – учасниця "Холостяка-13" зізналася, що у неї був викидень
24tv
2024-11-29T18:24:01Z
Для росіян погана перспектива: куди котиться рубль
24tv
2024-11-29T20:45:16Z
Побили 7-річний рекорд: в Україні рвонули вгору ціни на популярний овоч
GlavRed
2024-11-29T20:27:45Z
Українці платитимуть більше за цигарки: нардеп заявила, що в грудні ціни "злетять"
GlavRed
2024-11-29T20:27:02Z
Росія "Шахедом" атакувала вітряки, які виробляють електрику: подробиці
TSN
2024-11-29T20:06:11Z
Помідори в Україні знову найдорожчі за 7 років
24tv
2024-11-29T20:03:24Z
Понад 400 ракет і дронів за дві атаки: Укренерго відновлює об’єкти після ударів РФ
УкраинФорм
2024-11-29T20:01:06Z
«Заднім числом» не буде: роз'яснення Кабміну щодо новацій Податкового кодексу
УкраинФорм
2024-11-29T19:22:41Z
З 1 грудня нових працівників можна бронювати від мобілізації одразу, проте є умова
ГЛАВКОМ NET
2024-11-29T19:15:04Z
В Україні зріс ризик тривалих відключень світла взимку: в Reuters озвучили прогноз
GlavRed
2024-11-29T19:00:01Z
У грудні до сервісів «Армії+» приєднається Нацгвардія
УкраинФорм
2024-11-29T20:54:43Z
Німецький генерал прогнозує втрату Україною Покровська до початку 2025-го
Европейская правда
2024-11-29T20:42:00Z
Чому “Шахедам” “дозволяють” довго літати над Україною: пояснення речника Повітряних сил
TSN
2024-11-29T20:36:06Z
Чому двері громадських туалетів мають щілини зверху та знизу: неочікувані причини
GlavRed
2024-11-29T20:33:06Z
В ЗСУ 41 генерала звільнили в запас: відомі причини
Политека
2024-11-29T20:27:46Z
Пункти пропуску на кордоні з Румунією та Молдовою призупинили роботу
УкраинФорм
2024-11-29T20:24:20Z
Працівники Amazon оголосили страйк на Чорну п’ятницю
360ua.news
2024-11-29T20:12:11Z
Може летіти 24 години: у Повітряних силах здивували заявою про Шахеди
GlavRed
2024-11-29T19:51:48Z
Українок хочуть взяти на військовий облік: деталі законопроекту
Хвиля
2024-11-29T19:36:38Z
Росіяни обстріляли Ківшарівку на Харківщині, загинув чоловік
УкраинФорм
2024-11-29T20:39:55Z
Одружився із троюрідною сестрою, щоб виїхати за кордон: прикордонники викрили псевдоподружжя
TSN
2024-11-29T20:36:13Z
22-річний чоловік втратив 10 000 гривень через телефонних шахраїв
InternetUA
2024-11-29T20:27:29Z
Чоловік купив старовинну пляшку із запискою: що було всередині
GlavRed
2024-11-29T20:27:15Z
Пожежа на нафтобазі в Ростовській області: військовий експерт розповів про втрати ворога
Политека
2024-11-29T19:42:52Z
Тримали в секреті 5 років: вперше показали паризький Нотр-Дам всередині після пожежі
24tv
2024-11-29T19:39:03Z
На Вінниччині затримали виробників порно з дітьми
InternetUA
2024-11-29T19:27:15Z
Українські дрони намагались перекинути наркотики через Гібралтар: подробиці неочікуваного затримання
TSN
2024-11-29T19:09:10Z
На Київщині песик впав у колодязь під час прогулянки: як рятували пухнастика
TSN
2024-11-29T18:51:20Z
Місячний календар стрижок на грудень 2024: ідеальні дні для візиту до перукаря
ГЛАВКОМ NET
2024-11-29T20:06:43Z
Ніколи не викидайте лушпиння картоплі: ось способи його використання
24tv
2024-11-29T20:03:10Z
Як круто одягнутись на свята за 60 секунд: гайд для кожного чоловіка
24tv
2024-11-29T20:00:56Z
Ці речі приносять у ваш дім лихо: краще позбутися їх негайно
24tv
2024-11-29T18:54:52Z
В які країни можна в'їхати просто так – без візи
24tv
2024-11-29T17:27:34Z
Формула різдвяного дива: вчителька знайшла спосіб зробити свято ідеальним
Фокус
2024-11-29T17:21:25Z
Ярмарки, бари та ресторани: яке з європейських міст особливо приваблює туристів взимку
Фокус
2024-11-29T17:21:11Z
Чи можна дивитися в розбите дзеркало: запам'ятайте це
24tv
2024-11-29T17:12:57Z
Якщо немає місця на велику ялинку: невеликий декор своїми руками, який подарує затишок
24tv
2024-11-29T16:57:32Z
Ван Ністелрой: Всі, з ким я розмовляю про футбольний клуб Лестер Сіті, сповнені ентузіазму
Football.ua
2024-11-29T20:33:24Z
Виявився непотрібний Манчестер Юнайтед: легенда Реала став головним тренером новачка АПЛ
24tv
2024-11-29T20:09:03Z
Ван Ністелрой очолив Лестер
Football.ua
2024-11-29T20:00:05Z
В Італії винесли вердикт Довбику після матчу з Тоттенхемом
24tv
2024-11-29T19:48:53Z
Віалле: Здобути три очки проти Кривбаса – вкрай важливо
Football.ua
2024-11-29T19:22:19Z
Лоріс Каріус може завершити кар’єру у 31 рік
360ua.news
2024-11-29T19:21:34Z
Вінісіус став гравцем листопада в Ла Лізі
Football.ua
2024-11-29T19:21:04Z
Зірку Баварії спіймали на водінні у нетверезому стані напередодні матчу Бундесліги
24tv
2024-11-29T18:33:11Z
Мареска: Для мене не важливі очки і таблиця, важливий сам прогрес команди
Football.ua
2024-11-29T18:06:22Z
Анонсовані MSI Claw 8 AI+ та 7 AI+ — перші портативні консолі з Intel Lunar Lake
ITC
2024-11-29T20:49:48Z
Що робити, якщо мікрофон не працює на смартфоні Android: 6 простих кроків
InternetUA
2024-11-29T20:13:55Z
Створено першу у світі пральну машину для людей: який вона має вигляд і як працює
InternetUA
2024-11-29T19:31:57Z
X працює над лейблами для пародійних акаунтів
Portaltele
2024-11-29T19:18:33Z
Арктичний пил відіграє приховану роль у прискоренні потепління
Portaltele
2024-11-29T19:18:03Z
Як залишатися на зв'язку під час відключень світла: поради Мінцифри
InternetUA
2024-11-29T19:01:22Z
Коштовна знахідка: у Китаї виявили найбільше у світі родовище золота
TSN
2024-11-29T18:51:53Z
У Росії стався масштабний збій у роботі інтернет-сервісів: в чому причина
24tv
2024-11-29T18:45:03Z
Створено новий сплав для зміцнення термоядерних реакторів: це шлях до безмежної енергії
InternetUA
2024-11-29T18:43:00Z
Як перевірити якість роботи після заміни стартера на СТО?
AutoCentre
2024-11-29T19:04:55Z
Постачання шкільних автобусів ЗАЗ продовжується
AutoCentre
2024-11-29T18:03:01Z
Denza показала інтер’єр свого флагманського кросовера
AutoCentre
2024-11-29T18:01:55Z
Точність збиття "Шахедів" підвищиться завдяки спеціальному причепу для пікапів
InternetUA
2024-11-29T18:01:15Z
Chevrolet Equinox в реальних тестах випереджає Tesla Model Y за дальністю ходу, а коштує менше
ITC
2024-11-29T17:47:24Z
Mercedes-Benz відзначає 40-річчя кемпера Marco Polo
AutoCentre
2024-11-29T16:10:17Z
Як правильно розморозити автомобіль взимку: звичайний метод може завдати шкоди
GlavRed
2024-11-29T15:27:13Z
Rivian стане технологічним партнером Volkswagen для електричного Golf та флагманського електромобіля Project Trinity
ITC
2024-11-29T15:22:28Z
Туринське дизайн-ательє анонсувало проєкт Camal Scoperta
AutoCentre
2024-11-29T15:10:13Z