Про це йдеться у статті The Wall Street Journal, передає Укрінформ.
За інформацією видання, план передбачає заморожування лінії фронту та створення 800-мильної (майже 1300 км) демілітаризованої зони. Наразі незрозуміло, хто здійснюватиме контроль зі цією територією, але військових США у миротворчій місії не буде.
"Ми можемо проводити навчання та надавати іншу підтримку, але ствол зброї буде спрямований до Європи. Ми не відправляємо американських чоловіків та жінок підтримувати мир в Україні. І ми не платитимемо за це. Нехай цим займаються поляки, німці, британці та французи", — сказав член команди Трампа.
Водночас США мають намір постачати Україні зброю, щоб стримати майбутні напади РФ. План також передбачає залишити РФ приблизно 20% території України, які країна-агресор досі вже захопила.
Окрім цього, пише видання, Трампу представили ще один план. Кіт Келлог та Фред Флейц, які раніше працювали в Білому домі під час першої каденції Трампа, пропонують припинити постачання зброї Києву, доки Україна не погодиться на мирні переговори з РФ. Україна все ще може спробувати повернути втрачені території, але їй доведеться робити це шляхом дипломатичних переговорів, йдеться у статті.
WSJ зазначає, що незрозуміло, яку з цих стратегій Трамп буде використовувати — повністю або частково. Але будь-яка спроба розпочати мирні переговори стикається з безліччю перешкод. Зокрема, в України і РФ дуже відрізняються цілі війни. Кремль заявляє про необхідність досягти "цілей СВО", тоді як Україна сприймає будь-яку угоду з РФ як капітуляцію. Також дуже імовірний жорсткий опір з боку деяких союзників по НАТО, які розглядають війну РФ як безпосередню загрозу своїм власним країнам, сказано у статті.
При цьому радники Трампа заявляють, що він сам вирішуватиме, як закінчити "конфлікт".
Як повідомляв Укрінформ, кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп набирає необхідну кількість голосів виборників, щоб удруге стати президентом США.
Фото: ZUMAPRESS.com