Проєкт нового рішення опублікували на сайті Київської міської ради.
Основні зміни у проєкті включають:
- Поділ майданчиків на три типи:
- Тип I – стандартний літній майданчик, який може включати лавки, столи, парасолі, освітлення. Може працювати цілий рік, а в історичному центрі – з 1 квітня до 15 листопада.
- Тип II – відкритий сезонний майданчик, що розташовується біля стаціонарних ресторанів та не має закритих приміщень. Може бути облаштований легкими огорожами висотою до метра.
- Тип III – закритий всесезонний майданчик із легких конструкцій, який встановлюють тимчасово без фундаменту.
- Запровадження зон для розміщення майданчиків:
- В нульовій зоні заборонено розміщувати майданчики, окрім І типу з графіком роботи з 1 квітня до 15 листопада (території історичного центру Києва).
- У першій зоні заборонено розміщення майданчиків ІІІ типу (всесезонних критих).
- У другій, третій та четвертій зонах дозволено розміщення усіх типів майданчиків.
- Для відкриття майданчика необхідно буде мати паспорт прив’язки та договір пайової участі. Майданчики II та III типів потребуватимуть додаткового погодження спеціальною комісією перед укладанням договору пайової участі.
Нещодавно в застосунку “Київ Цифровий” завершилося опитування щодо розміщення літніх майданчиків кафе та ресторанів у столиці. У ньому взяли участь майже 53 тисячі користувачів.
Серед опитаних 75% відповіли, що їм подобаються заклади з літніми або сезонними майданчиками, бо вони створюють затишну атмосферу в місті. Проте 15% вважають, що вони захаращують місто та перешкоджають пішоходам. Також 5% людей зазначили, що їм байдуже.
Більше половини опитаних надають перевагу відпочивати на майданчиках біля закладів, а 14% – всередині простору. Також 22% майже не відпочивають у кавʼярнях та ресторанах.
Які зміни в правилах розміщення майданчиках біля закладів є найважливішими:
- Потрібно стежити, щоб майданчики не заважали пішоходам – 36%
- Врегулювати розміщення в історичному центрі міста – 19%
- Дотримуватись рекомендацій з безбарʼєрності – 16%
- Узгоджувати з мешканцями розміщення майданчику біля їх будинку – 15%
- Сформувати єдині вимоги до зовнішнього вигляду – 12%
- Жодних змін не треба – 3%
Наразі триває обговорення проєкту рішення. До 7 листопада громадськість може надсилати свої зауваження та пропозиції на пошту blagodep@kyivcity.gov.ua, а також Національній ресторанній асоціації Україні — nrau.info@gmail.com