MY.UAНовини
Установки зберігання енергії - сонце у темні часи енергетичної кризи
Установки зберігання енергії - сонце у темні часи енергетичної кризи

Установки зберігання енергії - сонце у темні часи енергетичної кризи

Все більше українських підприємств використовують сонячні панелі, установки зберігання енергії (УЗЕ) та інвертори, аби уберегти себе від блекаутів та бути незалежними від централізованого постачання енергії.

9 вересня 2024 року компанія "Хуавей Україна" взяла участь у воркшопі "Енергонезалежність бізнесу в умовах блекауту", організованому Європейською бізнес-асоціацією. Говорили про технології і законодавство в галузі сонячних електростанцій, установок зберігання енергії (УЗЕ) та інверторів, які допомагають накопичувати сонячну енергію та використовувати її потім на потреби підприємства.

Учасниками заходу стали експерти провідних українських компаній партнерів Huawei — Ecotech Ukraine та Solar Invest Group, представники державних установ, фінансових інституцій та підприємств, які вже використовують сонячні електростанції. Вони обговорили актуальні питання енергетичної безпеки, розглянули доступні альтернативні варіанти забезпечення енергопостачання, а також окупність, переваги та недоліки сонячних електростанцій і систем накопичення енергії (УЗЕ).

Воркшоп "Енергонезалежність бізнесу в умовах блекауту"

Під час воркшопу "Хуавей Україна", яка є не тільки виробником мобільних пристроїв і обладнання для мобільних операторів, але й найбільшим у світі виробником сонячних інверторів, представила інвертор на 150 кіловат, який є першим у галузі та найбільшим. Що важливо, він також є дуже компактним та разом із сучасним УЗЕ та сонячною електростанцією дає змогу подолати виклики та максимально ефективно організувати процес генерації, виробництва і розподілу електроенергії.

"Багато у кого вже є сонячна електростанція, багато хто вже зацікавився цією тематикою. Інвертор призначений для перетворення постійного струму у змінний. Далі ця електроенергія або витрачається на зелені потреби, але продається за зеленим тарифом, або споживається, або заряджається в акумуляторні батареї. Однією з проблем з надійністю сонячних батарей є те, що вони не мають жодних датчиків і не можна зрозуміти, чи правильно вони працюють. Як наслідок, може виникнути електрична дуга, замикання, перевищення напруги. Єдине, що може допомогти в такому випадку – інвертор. Так, захист від електричної дуги убезпечує і користувачів, і будівлі від пожежі", — зауважив Олександр Альохін, керівник підрозділу Digital Power "Хуавей Україна".

Енергетична криза в Україні: як пережити зиму 2024

Андрій Герус, голова Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг на воркшопі зауважив, що після численних обстрілів з боку Росії, зима буде важкою.

Андрій Герус, голова Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг
Фото: Хуавей Україна

Нині, як відомо, Росія атакує усі енергооб'єкти в Україні. Під час кожної з атак армія РФ намагалася поцілити, зокрема, у вугільні станції та ГЕС — Дніпровську, Канівську, Дністровську. Основними цілями росіян стали саме генеруючі потужності, тобто ті, що виробляють електрику. Міністерство енергетики України оцінює збитки на понад мільярд доларів, адже основних пошкоджень зазнали об’єкти теплової та гідрогенерації, а також системи передачі електроенергії. Нині об'єкти енергетики захищають як фізично: габіонами, потужними залізобетонними конструкціями, здатними витримати прямі удари дронів і захистити від уламків ракет та системами ППО.

Але як складеться ситуація, ніхто не береться прогнозувати, адже обстріли не припиняються. Герус зауважив, що всю енергосистему в Україні варто змінити. І підприємцям не варто відмовлятись від новітніх технологій.

"Якщо в когось є можливість зробити власний проект, десь зекономити споживання електроенергії, встановити якесь енергоефективне обладнання, енергогенеруюче обладнання, або енергогенеруюче обладнання і storagе, я би рекомендував такі проєкти реалізовувати. Я вірю що малий та середній бізнес, приватний сектор може принести великий вклад в цю історію і допомогти країні. Не просто пережити цю зиму, а відновити і навіть змінити конфігурацію нашої системи", — зауважив Герус.

Вистояти та перемогти: яка перевага сонячних електростанцій

Щоб уникнути нової кризи з електропостачанням під час війни, Кабінет міністрів України уже почав децентралізацію енергосистеми. Про те що російські війська насамперед атакують великі енергооб'єкти, говорив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль ще у 2023 році. На вокршопі Андрій Герус повторив, що невеликі об'єкти по всій Україні уразити набагато складніше.

Компанія "Хуавей Україна" є четвертою у світі за інвестиціями в розробку нових продуктів, і R&D – один з наших найважливіших департаментів. FusionSolar як бренд і частина департаменту DigitalPower(цифрової енергетики) розпочався у 2013 році. І фактично на 3 роки компанія стала №1 у всьому світі з виробництва сонячних інверторів.

Воркшоп "Енергонезалежність бізнесу в умовах блекауту"
Фото: Хуавей Україна

Компанія підтримує перехід частини виробництва на "зелену енергію", як того вимагають впроваджувальні законодавчі нормативи для експорту продукції в ЄС. Але доступніша і найдешевша сонячна енергія без допоміжних засобів не може закрити усі потреби підприємств, тому що сонце світить лише вдень. Для того щоб закрити потребу ранкових і вечірніх годин, УЗЕ можуть бути однією із необхідних складових, які забезпечать перехід на відновлювальну енергію.

Тому аби залучити сонячну енергію, потрібні не лише сонячні панелі, а й інвертор, призначений для перетворення постійного струму у змінний та УЗЕ. Далі кожен власник сам вирішує, як використовувати цю електроенергію:

  • витрачається на "зелені" потреби;
  • продавати за "зеленим" тарифом;
  • споживати на підприємстві, якщо в тому є потреба;
  • заряджати в акумуляторні батареї.

Важливо, що установка для зберігання допомагає відтермінувати переоснащення. Якщо виробництво чи підприємство не може вчасно розширити потужність , докупити або встановити енергоємне обладнання, саме УЗЕ може допомогти заживити це обладнання до того як буде збільшена потужність на підприємстві.

"Це покращення якості електроенергії, компенсація активної потужності, це надійність електропостачання під час блекаутів", — зауважив Олександр Альохін, керівник підрозділу Digital Power "Хуавей Україна". За його словами, УЗЕ, яка зберігатиме електроенергію, отриману від сонячних електростанцій, може допомогти не тільки із блекаутами, а й економити у ті часи пік, коли електроенергія коштує дорожче. Тоді власник сам вирішуватиме, що вигідніше: живитись від централізованої електромережі, або ж використовувати ту електроенергію, що накопичили від сонця.

"УЗЕ разом із сонячною станцією також з дизель-генераторною установкою або з газово-поршневою також буде закривати енергопостачання під час блекаутів, але також вона може працювати і поза тим", — зауважив Альохін.

Олександр Альохін, Керівник підрозділу Digital Power Huawei Ukraine
Фото: Хуавей Україна

До прикладу, інвертори Huawei вирізняються потужністю та інтелектуальністю, що дозволяє оптимізувати виробництво електроенергії і підтримувати активну безпеку для захисту від електричної дуги і коротких замикань. Компанія пройшла шлях від 20 кВт до 150 кВт інвертора SUN2000-150KTL-MG0 який скорочує витрати на будівництво системи та спрощує процес контролю і керування.

Цей найпотужніший інвертор у галузі від Huawei буде доступний на українському ринку вже наприкінці вересня.

Обладнання від Huawei вже допомагає під час блекаутів

Одне із питань, яке піднімали на воркшопі "Енергонезалежність бізнесу в умовах блекауту" – це наскільки бізнесу вигідно встановлення сонячної станції. Тетяна Духова, комерційна директорка компанії-партнера Huawei - Ecotech Ukraine, яка займається зокрема інсталяцією сонячних електростанцій, розповіла, як сонячні електростанції забезпечували енергетичну незалежність підприємств ще до повномасштабного вторгнення ЗС РФ. Компанія понад 9 років займається сонячною енергетикою, тому може стверджувати, що такі станції, встановлені на дахах підприємств, на землі або на парковках, допомагають підприємству зменшити витрати на електроенергію на 30-40% за рік.

Бізнес при встановленні сонячної станції підвищує рентабельність, адже на прикладі одного із підприємств, що виробляє харчові продукти, 30% собівартості їхньої продукції становлять саме витрати на електроенергію.

Сонячна ж станція працює і з генераторами, і з когенераторами, і з сторіджами. Також власник отримує декарбонізацію бізнесу, що особливо важливо для компаній, які експортують свою продукцію за кордон. Важливо, що сонячна станція не є монументальною конструкцією, її можливо змінювати та доповнювати під власні потреби.

"Якщо вам потрібно 2-3 мегавати, ви можете почати з 500 кіловат, подивитися, як це працює, і далі додати більше. Для кого це підійде? Для всіх, хто споживає енергію з мережі і має за неї значні рахунки", — зауважила Духова.

Як працює сонячна електростанція та чому це вигідно для України

На прикладі активного споживача можна привести зрозумілий приклад: якщо в нас є сонячна електростанція на 600 кВт/год. і підприємство із статусом активного споживача, який дозволяє віддавати надлишкову вироблену електроенергію і накопичувати її у мережі у гривневому еквіваленті.

Якщо об'єкт споживає 400 кВт/год., а генерація становить 600 кВт, то споживання з мережі – 0, тому що наразі станція повністю забезпечує підприємство. Також є надлишок у 200 кВт. Цей надлишок підприємство може віддати в мережу по ціні, яка є на той момент,а потім забрати ввечері, коли недостатньо генерації.

Зараз, коли в Україні є відключення електроенергії, кожне підприємство шукає для себе схему єдиної екосистеми, тому наразі сонячну електростанцію можна прив’язати до декількох варіантів. Наприклад, у нас є сонячна електростанція, яка може забезпечувати підприємство. Якщо ми виробили надлишки, можемо зливати їх у мережу. Або зливати їх у energy storage system – фактично, заряджати велику батарейку. Далі цей сторідж можна використовувати у двох варіантах:

  • віддавати назад на потреби підприємства, коли недостатньо електроенергії;
  • або через підприємство віддавати в мережу як активний споживач.

Також можна пов’язати когенерацію. Це може бути когенераційна установка, яка, наприклад, спалює природній газ, або ж це може бути біогаз із надлишків виробництва. Або це може бути дизельний генератор, який також можна пов’язати з роботою сонячної електростанції. І все це може працювати в єдиній екосистемі підприємства.

Повністю від послуг обленерго відмовитись поки що не вийде, але підприємство може максимально забезпечити виробництво власної електроенергії і живитись нею, коли світло відключається.

Саме в такому випадку застосовується обладнання від Huawei, зокрема інвертори на які є гарантія 10 років та УЗЕ. В кожному випадку обладнання підбирається індивідуально.

Сонячна генерація та установки зберігання енергії (УЗЕ): реальний досвід українських компаній

На воркшопі представники кількох великих компаній поділились своїм досвідом використання обладнання від Huawei та тим, як справлялись із викликами, які спричинила війна та атаки ЗС РФ на енергосистему України. Так, у "Епіцентрі" навіть було створено Департамент альтернативної енергетики. Використовують сонячні панелі та УЗЕ, забезпечують не тільки маркети, а й логістичні центри та виробництва. Вікторія Кудієвська, керівниця проєктів облаштування СЕС "Епіцентр" зауважила, що Хмельницький ЛФЦ має потужність станції 4,7 мегаватів і вже має надлишки, а СЕС на маркетах закривають власне споживання. Але такі об'єкти потребують стабільності, яку забезпечують УЗЕ, над якими і працюють з Huawei.

"Власне, ми маємо зараз 30% окупності наших інвестицій, ми однозначно маємо енергоефективність, а щодо енергонезалежності, то туди дійдемо трішечки пізніше", — сказала Кудієвська.

Енергонезалежність стала модною в Україні ще до війни, як у компанії МХП. В 2012 році в компанії побудували перший біогазовий комплекс потужністю 5,5 МВт. Електроенергію реалізували гарантованому покупцю по зеленому тарифу,але фізично ця електроенергія залишалася на підприємстві. Нині, коли декарбонізацію вимагають за кордоном, то конкурентоспроможними можуть бути ті компанії, які цих умов дотримуються. Тому наступним кроком була інсталяція сонячної станції на 130 кВт. Нині у компанії планують ще близько 8 МВт.

"Всі наші сонячні станції працюють для заміщення електроенергії з мережі. Ми їх не розглядаємо ні як станції, побудовані під зелений тариф,ні як станції, побудовані для трейдингу на зовнішній ринок. Вся наша генерація залишається в периметрі наших споживачів, окремих підприємств МХП. 13 мегават – це близько 9 наших підприємств", — зауважив Олександр Шутка, керівник управління технічної політики та будівництва МХП.

Але робота такого великого підприємства неможлива без Industrial Scale Storage від Huawei, 2х4 мегавати,який буде розміщено на Вінничині саме для балансування електроенергії великої сонячної комплексної електростанції.

Причина та сама, яку озвучували на початку воркшопу – дешева вартість сонячної енергії, але її нестабільність. Саме накопичувач Huawei буде давати стабільність, займатися розподілом електроенергії по споживачам. Шутка зізнався, що коли в 2012 році будували біогазів комплекс, то не думали, що життя може розвернутись так,що ця електроенергія буде йти на власні потреби. Але тепер у 2030 році компанія хоче бути на 100% енергонезалежною.

Юридичні питання: що важливо знати та врахувати при встановленні сонячної електростанції

Українське енергетичне законодавство напевно, одне з найбільш гарно прописаних в Європейському Союзі. Якщо говорити про США, то навіть немає з чим порівнювати. Про це розповіла юристка Ольга Савченко. За її словами, ті, хто встановлює СЕС мають спершу повинні визначитися, це дахова чи наземна станція, адже це має різне регулювання. Також визначитись із системою роботи: це станція для забезпечення власних потреб, чи надлишки будуть поступати у загальну мережу, якщо так – то яким чином.

Якщо це станція до 150 кВт, є можливість віддавати за зеленим тарифом. Якщо більша, або нема бажання зв'язуватися з державним підприємством, є можливість віддавати "активному споживачу" по системі самовиробництва, на постачальника універсальних послуг.

Вже після того, як визначилися з моделлю, вже можна розуміти можливості законодавства та які нині в Україні діють пільги. Далі – розробка дорожної карти, визначення, яким чином буде все інтегруватись та вводитися в експлуатацію.

Нині бізнеси активно інвестують в енергоефективні проєкти, і держава та фінансові установи усіляко підтримують ці ініціативи. Так, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України впровадило Національний план дій з ефективності, затверджений до 2030 року.

Крім того, пріоритетом для банків і міжнародних фондів є надання фінансування для нових проєктів і рефінансування для вже реалізованих, з контролем за дотриманням усіх законодавчих вимог.

Було докладено багато зусиль з усіх боків – зі сторони бізнесу, зі сторони депутатського корпусу,для того, аби це нарешті запрацювало. Зараз почалися реєстрації в електронному кабінеті реєстру гарантій походження електричної енергії. В Україні запозичили і будуть користуватися системою Rexel – світовою відомою системою реєстрів гарантій походження. Цей реєстр має запрацювати в листопаді.

Воркшоп "Енергонезалежність бізнесу в умовах блекауту"
Фото: Хуавей Україна

Сам механізм самовиробництва повністю запрацював у травні. Тобто тоді, коли всі постачальники універсальних послуг виклали комерційні пропозиції, які дають право на звернення за ними і укладення договору за механізмом самовиробництва, який є додатком до договору постачання електричної енергії. По суті, це хороший механізм, головна мета якого – стимулювати встановлення сонячних електростанцій чи будь-яких установок генерації для власного споживання.

Ну і як додаткова опція – це надлишки, які є в певний період віддавати в мережу.

І у цьому разі на допомогу приходить обладнання від Huawei, яке включає в себе установку зберігання із захистом IP65 та складається з батарейних модулів, гібридну систему охолодження, яка поєднує в собі функції рідинної і повітряної. Перетворювач Smart PCS, двонаправлений інвертор та модуль контролю та керування.

"Основні переваги – це висока безпека, інтелектуальна система охолодження, і це постачання від одного виробника, як сонячних інверторів, так і установки зберігання, і решти систем", — які, як зауважив Олександр Альохін, міняються по гарантії у разі потреби.

Теги за темою
Huawei
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Росіяни масовано вдарили по Запоріжжю, є влучання і в лікарню
ZN UA
2024-11-07T13:07:12Z
Як лідери технокомпаній відреагували на перемогу Дональда Трампа
24tv
2024-11-07T13:06:59Z
Експосол у США відповів, чого очікувати Україні від Трампа
24tv
2024-11-07T13:06:40Z
Керівники американських техногігантів привітали Дональда Трампа з перемогою у соцмережах
Детектор М
2024-11-07T13:04:25Z
Татаров щонайменше 9 разів літав до Москви після 2014 року – "Схеми"
ZN UA
2024-11-07T13:01:40Z
«Напружилися, укронацисти?» Пропагандисти — про перемогу Дональда Трампа на виборах у США
Детектор М
2024-11-07T13:01:12Z
У НАТО зробили прогноз про політику Трампа щодо Альянсу
GlavRed
2024-11-07T13:00:28Z
Зеленський прибув на саміт Європейської політичної спільноти
УкраинФорм
2024-11-07T12:58:24Z
Стерненко відреагував на новину про оголошення в розшук: Прочитав і зайшов у Резерв+ перепровірити
Комсомольская правда
2024-11-07T12:57:18Z
Всесвітній день шопінгу 11.11: чи купують українці на знижках?
Фокус
2024-11-07T13:06:53Z
Українці визначилися зі ставленням до “простих” росіян
1News
2024-11-07T13:06:45Z
Вишикувалися в чергу, щоб попити: віряни переплутали конденсат кондиціонера зі святою водою
TSN
2024-11-07T13:06:40Z
Дезорієнтація української ППО: росіяни почали використовувати нову тактику удару "Шахедами"
24tv
2024-11-07T13:06:10Z
На Тернопільщині бабуся пхала онуку палку до рота та душила через невивчену молитву
TSN
2024-11-07T12:57:51Z
Жінка хотіла змінити свою зовнішність та раптово померла після популярної операції
TSN
2024-11-07T12:57:26Z
Клуби медіаграмотності 2.0: стартував набір на тренінги для лідерів/-ок та волонтерів/-ок
Детектор М
2024-11-07T12:54:08Z
Російський дрон розворотив квартиру в Києві відомої української телеведучої
GlavRed
2024-11-07T12:42:56Z
У ВМС розповіли про роботу зернового коридору та активність ворога на морі
УкраинФорм
2024-11-07T12:40:02Z
Як почистити матрац без хімії та зайвого клопоту за 30 хвилин
GlavRed
2024-11-07T13:07:43Z
Алло профінансувала медичний 3D-друк для військових на 6 мільйонів гривень
TSN
2024-11-07T12:57:58Z
Цілющі чаї, які обов’язково треба пити восени та взимку: захищають від запалень і застуди
TSN
2024-11-07T12:57:17Z
Штам коронавірусу «Флірт» і грип: у МОЗ розповіли про пік захворюваності та прогноз на зиму
УкраинФорм
2024-11-07T12:37:03Z
В Україні розробили розумні бандажі, що прискорюють процес реабілітації
Фокус
2024-11-07T12:36:21Z
Як змусити себе дотримуватися нових звичок: експерт назвав 5 ключів
24tv
2024-11-07T12:24:14Z
Як позбутися від синців і засосів: покрокова інструкція
24tv
2024-11-07T12:06:35Z
Чи можна сушити білизну на батареї: відповідь експертів вас здивує
GlavRed
2024-11-07T11:25:41Z
Цей напій руйнує холестеринові бляшки та спалює вісцеральний жир
TSN
2024-11-07T10:55:45Z
Concorde Capital йде в енергетичний бізнес
Петр и Мазепа
2024-11-07T13:07:27Z
Польща і Японія підписали меморандум про співпрацю у ядерній галузі
УкраинФорм
2024-11-07T13:07:17Z
Зарплата в Україні: який розмір мінімальних виплат закладено в держбюджеті на 2025 рік
TSN
2024-11-07T13:06:31Z
Газ для українців: у "Нафтогазі" відповіли, чи планується підвищення тарифів
Политека
2024-11-07T13:01:40Z
Бренд DEFENDA представив каталог продуктів на 2025 рік
AgroPortal
2024-11-07T13:00:47Z
Які документи потрібні для оформлення субсидії
24tv
2024-11-07T13:00:33Z
Борг Укренерго перед інвесторами в зелену енергетику перевищив 30 мільярдів
TSN
2024-11-07T12:58:07Z
Хто може продовжити бронювання: до 15 листопада проведуть аудит критично важливих підприємств
TSN
2024-11-07T12:57:44Z
Повістки першочергово отримують ті, хто не сплачує податки – Шмигаль
TSN
2024-11-07T12:48:16Z
Дівчині, яка раділа атаці Росії на київському вокзалі, оголосили підозру
Комсомольская правда
2024-11-07T13:07:01Z
Чоловік “спустив” на забави 80 тисяч гривень із чужої банківської картки
InternetUA
2024-11-07T12:58:49Z
Нічна атака "Шахедів": які області України атакувала РФ
TSN
2024-11-07T12:58:43Z
Дика тварина стрибнула зі стелі аеропорту та погналася за наляканими туристами: хто це був
TSN
2024-11-07T12:57:55Z
Київ у вогні: вибухи в кількох районах, дрон влетів у багатоповерхівку
TSN
2024-11-07T12:57:32Z
У Тернополі мати втопила свою дитину у ванні, а сама вистрибнула з 5 поверху
TSN
2024-11-07T12:57:31Z
Житель Одещини убив незнайомця, якого запідозрив у крадіжці худоби
Украина Криминальная
2024-11-07T12:57:23Z
Донька нібито випадково травмувала дитину: на Сумщині активізувалися шахраї
TSN
2024-11-07T12:57:02Z
На хабарі затримали посадовицю Центральної МСЕК
Украина Криминальная
2024-11-07T12:49:03Z
Google більше не показує українські військові об‘єкти на картах - ЦПД
УкраинФорм
2024-11-07T13:06:14Z
Тернопіль закупив партію автобусів вітчизняного виробництва
AutoCentre
2024-11-07T13:04:10Z
У Києві псевдоволонтер обкрадав пенсіонерів, обіцяючи їм матеріальну допомогу від міста
Украина Криминальная
2024-11-07T13:03:57Z
Москва організувала на ТОТ фейкові «казацькі батальйони» - Центр нацспротиву
УкраинФорм
2024-11-07T12:57:43Z
Погода у п'ятницю, 8 листопада: синоптики здивували прогнозом
TSN
2024-11-07T12:57:36Z
Повернення з СЗЧ: в 47-й бригаді приголомшили кількістю заявок
TSN
2024-11-07T12:57:27Z
На Харківщині через бойові дії залишаються знеструмленими 129 населених пунктів
УкраинФорм
2024-11-07T12:51:45Z
За перешкоджання журналістській діяльності судитимуть директора херсонської будівельної компанії
Украина Криминальная
2024-11-07T12:46:28Z
У Чорному морі горить газ зі свердловин біля захоплених росіянами бурових установок - ЗМІ
УкраинФорм
2024-11-07T12:39:09Z
В Україні знімають трилер про спецоперацію ГУР та третьої штурмової бригади
УкраинФорм
2024-11-07T13:06:53Z
Марія Єфросиніна вчила дітей правильно відповідати хейтерам. Чи варто тепер переживати за дітей?
Детектор М
2024-11-07T13:01:52Z
Дизайнерка Світлана Бевза зворушливо звернулася до чоловіка, який отримав поранення на фронті
Фокус
2024-11-07T13:00:13Z
Остап Ступка розкрив, чому його 38-річний син під час війни живе в США і коли повернеться до України
TSN
2024-11-07T12:58:33Z
Відомий український співак розійшовся з нареченою через пів року після народження доньки
TSN
2024-11-07T12:57:18Z
Анна Завальська розповіла про серйозні кризи в шлюбі з чоловіком і як вони опинились на межі розриву
TSN
2024-11-07T12:45:49Z
Українці в захваті від сюжету: найновіший мінісеріал на Netflix, який можна подивитись за вечір
24tv
2024-11-07T12:36:34Z
Який одяг пасує жінкам за знаками Зодіаку: детальний опис від астрологів
24tv
2024-11-07T12:30:42Z
Алла Пугачова залишить без спадщини дітей та онуків - росЗМІ
GlavRed
2024-11-07T12:27:43Z
Більше не варіть капусту для голубців: як за 5 хвилин зробити листя м’яким і ніжним
TSN
2024-11-07T12:58:30Z
Речі, які категорично не можна сушити на батареї, і ось чому
TSN
2024-11-07T12:57:18Z
5 кроків, щоб підготувати житло до зими: експертка поділилася "золотими" правилами
GlavRed
2024-11-07T12:27:58Z
Мистецтво ліні: як байдикування стає новим трендом та робить вас продуктивнішим
GlavRed
2024-11-07T12:27:17Z
У цьому є сенс. Наука стверджує, що забобони дійсно працюють, але не так, як ми думаємо
Фокус
2024-11-07T12:15:54Z
Ніколи не мийте ці 6 речей мийним засобом: тільки зіпсуєте їх
24tv
2024-11-07T12:15:53Z
Щоб вийшла не підошва для взуття: цей інгредієнт зробить з курячого філе "сам сік"
24tv
2024-11-07T12:15:42Z
Картопля простоїть аж до весни: який фрукт треба зберігати в ящиках
24tv
2024-11-07T11:19:42Z
Найвищий міст у світі: де побудований та висота, що приголомшує
TSN
2024-11-07T10:55:24Z
У Словаччині розкритикували українського футболіста за гру у Лізі чемпіонів
ZN UA
2024-11-07T12:54:56Z
Аль-Айн звільнив Ернана Креспо
Football.ua
2024-11-07T12:52:40Z
Президент Top Rank відзначив перевагу Усика перед реваншем із Ф'юрі
24tv
2024-11-07T12:39:07Z
Сергій Ребров відвідає матч «Динамо» - «Ференцварош»
УкраинФорм
2024-11-07T12:27:56Z
Героя Шахтаря включили у символічну збірну тижня Ліги чемпіонів
24tv
2024-11-07T12:15:23Z
Шахтар здобув першу перемогу в Лізі чемпіонів
360ua.news
2024-11-07T12:03:24Z
Юнацька збірна України з хокею виграла другий товариський матч у Чехії
УкраинФорм
2024-11-07T12:03:03Z
На фронті загинув чемпіон світу з контактного карате Олег Новіков
УкраинФорм
2024-11-07T12:00:29Z
Треба повторити фінал: історія зустрічей Динамо та Ференцвароша
24tv
2024-11-07T12:00:25Z
У Китаї показали стелс-безпілотник Tianying: чим відрізняється новітній БПЛА
InternetUA
2024-11-07T13:01:04Z
Пінгвін вперше здійснив рекордний заплив з Антарктиди: куди він дістався
TSN
2024-11-07T12:58:22Z
На Сонце чекає моторошна доля: астрономи виявили Землю в майбутньому біля мертвої зірки
Фокус
2024-11-07T12:51:17Z
Де заховався крокодил: тільки найрозумніший знайде хижака за 7 секунд
GlavRed
2024-11-07T12:39:28Z
Call of Duty: Mobile перетнула межу в 1 млрд завантажень та отримала ювілейне оновлення. Microsoft готується до закриття гри
ITC
2024-11-07T12:38:56Z
Telegram зберігає лідерство серед соцмереж у споживанні новин, але зростає занепокоєння щодо розповсюдження фейків, — дослідження USAID-Internews
Детектор М
2024-11-07T12:38:12Z
Steam запустив запис ігрових відео — оптимізація для NVIDIA, AMD та Deck, багато режимів
ITC
2024-11-07T12:32:51Z
Прощавайте, сонячні панелі. Майбутнє за повітряними зміями: вони літатимуть по всьому світу
Фокус
2024-11-07T12:30:16Z
Вчені б'ють на сполох: 2024 рік може стати найспекотнішим за всю історію
TSN
2024-11-07T12:24:38Z
Електромобіль Rolls-Royce Spectre “обернули” в карбон: представлено ефектний суперкар
AutoGeek
2024-11-07T12:36:03Z
У Києві на стоянці засвітилися ексклюзивні Ferrari та Lamborghini
Фокус
2024-11-07T12:30:26Z
Hertz влаштувала розпродаж лімітованих спорткарів Shelby Mustang Mach-E
AutoCentre
2024-11-07T12:16:32Z
В Україні знижується попит на авто з пробігом: які моделі продовжують купувати
Фокус
2024-11-07T12:15:19Z
Чекають “останнього моменту”: Toyota не поспішає інвестувати в електромобілі
AutoGeek
2024-11-07T11:55:12Z
2800-сильний монстр: старий 54-річний Chevrolet отримав екстремальний тюнінг
Фокус
2024-11-07T11:36:32Z
В Україні відбулася презентація позашляховиків INEOS Grenadier
AutoCentre
2024-11-07T11:22:33Z
Дебют за два роки: Mercedes-AMG готує спортивний електрокросовер
AutoGeek
2024-11-07T11:21:30Z
BYD готує преміальний електричний седан: розкриті фото салону новинки
AutoGeek
2024-11-07T10:52:09Z