MY.UAНовини
Установки зберігання енергії - сонце у темні часи енергетичної кризи
Установки зберігання енергії - сонце у темні часи енергетичної кризи

Установки зберігання енергії - сонце у темні часи енергетичної кризи

Все більше українських підприємств використовують сонячні панелі, установки зберігання енергії (УЗЕ) та інвертори, аби уберегти себе від блекаутів та бути незалежними від централізованого постачання енергії.

9 вересня 2024 року компанія "Хуавей Україна" взяла участь у воркшопі "Енергонезалежність бізнесу в умовах блекауту", організованому Європейською бізнес-асоціацією. Говорили про технології і законодавство в галузі сонячних електростанцій, установок зберігання енергії (УЗЕ) та інверторів, які допомагають накопичувати сонячну енергію та використовувати її потім на потреби підприємства.

Учасниками заходу стали експерти провідних українських компаній партнерів Huawei — Ecotech Ukraine та Solar Invest Group, представники державних установ, фінансових інституцій та підприємств, які вже використовують сонячні електростанції. Вони обговорили актуальні питання енергетичної безпеки, розглянули доступні альтернативні варіанти забезпечення енергопостачання, а також окупність, переваги та недоліки сонячних електростанцій і систем накопичення енергії (УЗЕ).

Воркшоп "Енергонезалежність бізнесу в умовах блекауту"

Під час воркшопу "Хуавей Україна", яка є не тільки виробником мобільних пристроїв і обладнання для мобільних операторів, але й найбільшим у світі виробником сонячних інверторів, представила інвертор на 150 кіловат, який є першим у галузі та найбільшим. Що важливо, він також є дуже компактним та разом із сучасним УЗЕ та сонячною електростанцією дає змогу подолати виклики та максимально ефективно організувати процес генерації, виробництва і розподілу електроенергії.

"Багато у кого вже є сонячна електростанція, багато хто вже зацікавився цією тематикою. Інвертор призначений для перетворення постійного струму у змінний. Далі ця електроенергія або витрачається на зелені потреби, але продається за зеленим тарифом, або споживається, або заряджається в акумуляторні батареї. Однією з проблем з надійністю сонячних батарей є те, що вони не мають жодних датчиків і не можна зрозуміти, чи правильно вони працюють. Як наслідок, може виникнути електрична дуга, замикання, перевищення напруги. Єдине, що може допомогти в такому випадку – інвертор. Так, захист від електричної дуги убезпечує і користувачів, і будівлі від пожежі", — зауважив Олександр Альохін, керівник підрозділу Digital Power "Хуавей Україна".

Енергетична криза в Україні: як пережити зиму 2024

Андрій Герус, голова Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг на воркшопі зауважив, що після численних обстрілів з боку Росії, зима буде важкою.

Андрій Герус, голова Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг
Фото: Хуавей Україна

Нині, як відомо, Росія атакує усі енергооб'єкти в Україні. Під час кожної з атак армія РФ намагалася поцілити, зокрема, у вугільні станції та ГЕС — Дніпровську, Канівську, Дністровську. Основними цілями росіян стали саме генеруючі потужності, тобто ті, що виробляють електрику. Міністерство енергетики України оцінює збитки на понад мільярд доларів, адже основних пошкоджень зазнали об’єкти теплової та гідрогенерації, а також системи передачі електроенергії. Нині об'єкти енергетики захищають як фізично: габіонами, потужними залізобетонними конструкціями, здатними витримати прямі удари дронів і захистити від уламків ракет та системами ППО.

Але як складеться ситуація, ніхто не береться прогнозувати, адже обстріли не припиняються. Герус зауважив, що всю енергосистему в Україні варто змінити. І підприємцям не варто відмовлятись від новітніх технологій.

"Якщо в когось є можливість зробити власний проект, десь зекономити споживання електроенергії, встановити якесь енергоефективне обладнання, енергогенеруюче обладнання, або енергогенеруюче обладнання і storagе, я би рекомендував такі проєкти реалізовувати. Я вірю що малий та середній бізнес, приватний сектор може принести великий вклад в цю історію і допомогти країні. Не просто пережити цю зиму, а відновити і навіть змінити конфігурацію нашої системи", — зауважив Герус.

Вистояти та перемогти: яка перевага сонячних електростанцій

Щоб уникнути нової кризи з електропостачанням під час війни, Кабінет міністрів України уже почав децентралізацію енергосистеми. Про те що російські війська насамперед атакують великі енергооб'єкти, говорив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль ще у 2023 році. На вокршопі Андрій Герус повторив, що невеликі об'єкти по всій Україні уразити набагато складніше.

Компанія "Хуавей Україна" є четвертою у світі за інвестиціями в розробку нових продуктів, і R&D – один з наших найважливіших департаментів. FusionSolar як бренд і частина департаменту DigitalPower(цифрової енергетики) розпочався у 2013 році. І фактично на 3 роки компанія стала №1 у всьому світі з виробництва сонячних інверторів.

Воркшоп "Енергонезалежність бізнесу в умовах блекауту"
Фото: Хуавей Україна

Компанія підтримує перехід частини виробництва на "зелену енергію", як того вимагають впроваджувальні законодавчі нормативи для експорту продукції в ЄС. Але доступніша і найдешевша сонячна енергія без допоміжних засобів не може закрити усі потреби підприємств, тому що сонце світить лише вдень. Для того щоб закрити потребу ранкових і вечірніх годин, УЗЕ можуть бути однією із необхідних складових, які забезпечать перехід на відновлювальну енергію.

Тому аби залучити сонячну енергію, потрібні не лише сонячні панелі, а й інвертор, призначений для перетворення постійного струму у змінний та УЗЕ. Далі кожен власник сам вирішує, як використовувати цю електроенергію:

  • витрачається на "зелені" потреби;
  • продавати за "зеленим" тарифом;
  • споживати на підприємстві, якщо в тому є потреба;
  • заряджати в акумуляторні батареї.

Важливо, що установка для зберігання допомагає відтермінувати переоснащення. Якщо виробництво чи підприємство не може вчасно розширити потужність , докупити або встановити енергоємне обладнання, саме УЗЕ може допомогти заживити це обладнання до того як буде збільшена потужність на підприємстві.

"Це покращення якості електроенергії, компенсація активної потужності, це надійність електропостачання під час блекаутів", — зауважив Олександр Альохін, керівник підрозділу Digital Power "Хуавей Україна". За його словами, УЗЕ, яка зберігатиме електроенергію, отриману від сонячних електростанцій, може допомогти не тільки із блекаутами, а й економити у ті часи пік, коли електроенергія коштує дорожче. Тоді власник сам вирішуватиме, що вигідніше: живитись від централізованої електромережі, або ж використовувати ту електроенергію, що накопичили від сонця.

"УЗЕ разом із сонячною станцією також з дизель-генераторною установкою або з газово-поршневою також буде закривати енергопостачання під час блекаутів, але також вона може працювати і поза тим", — зауважив Альохін.

Олександр Альохін, Керівник підрозділу Digital Power Huawei Ukraine
Фото: Хуавей Україна

До прикладу, інвертори Huawei вирізняються потужністю та інтелектуальністю, що дозволяє оптимізувати виробництво електроенергії і підтримувати активну безпеку для захисту від електричної дуги і коротких замикань. Компанія пройшла шлях від 20 кВт до 150 кВт інвертора SUN2000-150KTL-MG0 який скорочує витрати на будівництво системи та спрощує процес контролю і керування.

Цей найпотужніший інвертор у галузі від Huawei буде доступний на українському ринку вже наприкінці вересня.

Обладнання від Huawei вже допомагає під час блекаутів

Одне із питань, яке піднімали на воркшопі "Енергонезалежність бізнесу в умовах блекауту" – це наскільки бізнесу вигідно встановлення сонячної станції. Тетяна Духова, комерційна директорка компанії-партнера Huawei - Ecotech Ukraine, яка займається зокрема інсталяцією сонячних електростанцій, розповіла, як сонячні електростанції забезпечували енергетичну незалежність підприємств ще до повномасштабного вторгнення ЗС РФ. Компанія понад 9 років займається сонячною енергетикою, тому може стверджувати, що такі станції, встановлені на дахах підприємств, на землі або на парковках, допомагають підприємству зменшити витрати на електроенергію на 30-40% за рік.

Бізнес при встановленні сонячної станції підвищує рентабельність, адже на прикладі одного із підприємств, що виробляє харчові продукти, 30% собівартості їхньої продукції становлять саме витрати на електроенергію.

Сонячна ж станція працює і з генераторами, і з когенераторами, і з сторіджами. Також власник отримує декарбонізацію бізнесу, що особливо важливо для компаній, які експортують свою продукцію за кордон. Важливо, що сонячна станція не є монументальною конструкцією, її можливо змінювати та доповнювати під власні потреби.

"Якщо вам потрібно 2-3 мегавати, ви можете почати з 500 кіловат, подивитися, як це працює, і далі додати більше. Для кого це підійде? Для всіх, хто споживає енергію з мережі і має за неї значні рахунки", — зауважила Духова.

Як працює сонячна електростанція та чому це вигідно для України

На прикладі активного споживача можна привести зрозумілий приклад: якщо в нас є сонячна електростанція на 600 кВт/год. і підприємство із статусом активного споживача, який дозволяє віддавати надлишкову вироблену електроенергію і накопичувати її у мережі у гривневому еквіваленті.

Якщо об'єкт споживає 400 кВт/год., а генерація становить 600 кВт, то споживання з мережі – 0, тому що наразі станція повністю забезпечує підприємство. Також є надлишок у 200 кВт. Цей надлишок підприємство може віддати в мережу по ціні, яка є на той момент,а потім забрати ввечері, коли недостатньо генерації.

Зараз, коли в Україні є відключення електроенергії, кожне підприємство шукає для себе схему єдиної екосистеми, тому наразі сонячну електростанцію можна прив’язати до декількох варіантів. Наприклад, у нас є сонячна електростанція, яка може забезпечувати підприємство. Якщо ми виробили надлишки, можемо зливати їх у мережу. Або зливати їх у energy storage system – фактично, заряджати велику батарейку. Далі цей сторідж можна використовувати у двох варіантах:

  • віддавати назад на потреби підприємства, коли недостатньо електроенергії;
  • або через підприємство віддавати в мережу як активний споживач.

Також можна пов’язати когенерацію. Це може бути когенераційна установка, яка, наприклад, спалює природній газ, або ж це може бути біогаз із надлишків виробництва. Або це може бути дизельний генератор, який також можна пов’язати з роботою сонячної електростанції. І все це може працювати в єдиній екосистемі підприємства.

Повністю від послуг обленерго відмовитись поки що не вийде, але підприємство може максимально забезпечити виробництво власної електроенергії і живитись нею, коли світло відключається.

Саме в такому випадку застосовується обладнання від Huawei, зокрема інвертори на які є гарантія 10 років та УЗЕ. В кожному випадку обладнання підбирається індивідуально.

Сонячна генерація та установки зберігання енергії (УЗЕ): реальний досвід українських компаній

На воркшопі представники кількох великих компаній поділились своїм досвідом використання обладнання від Huawei та тим, як справлялись із викликами, які спричинила війна та атаки ЗС РФ на енергосистему України. Так, у "Епіцентрі" навіть було створено Департамент альтернативної енергетики. Використовують сонячні панелі та УЗЕ, забезпечують не тільки маркети, а й логістичні центри та виробництва. Вікторія Кудієвська, керівниця проєктів облаштування СЕС "Епіцентр" зауважила, що Хмельницький ЛФЦ має потужність станції 4,7 мегаватів і вже має надлишки, а СЕС на маркетах закривають власне споживання. Але такі об'єкти потребують стабільності, яку забезпечують УЗЕ, над якими і працюють з Huawei.

"Власне, ми маємо зараз 30% окупності наших інвестицій, ми однозначно маємо енергоефективність, а щодо енергонезалежності, то туди дійдемо трішечки пізніше", — сказала Кудієвська.

Енергонезалежність стала модною в Україні ще до війни, як у компанії МХП. В 2012 році в компанії побудували перший біогазовий комплекс потужністю 5,5 МВт. Електроенергію реалізували гарантованому покупцю по зеленому тарифу,але фізично ця електроенергія залишалася на підприємстві. Нині, коли декарбонізацію вимагають за кордоном, то конкурентоспроможними можуть бути ті компанії, які цих умов дотримуються. Тому наступним кроком була інсталяція сонячної станції на 130 кВт. Нині у компанії планують ще близько 8 МВт.

"Всі наші сонячні станції працюють для заміщення електроенергії з мережі. Ми їх не розглядаємо ні як станції, побудовані під зелений тариф,ні як станції, побудовані для трейдингу на зовнішній ринок. Вся наша генерація залишається в периметрі наших споживачів, окремих підприємств МХП. 13 мегават – це близько 9 наших підприємств", — зауважив Олександр Шутка, керівник управління технічної політики та будівництва МХП.

Але робота такого великого підприємства неможлива без Industrial Scale Storage від Huawei, 2х4 мегавати,який буде розміщено на Вінничині саме для балансування електроенергії великої сонячної комплексної електростанції.

Причина та сама, яку озвучували на початку воркшопу – дешева вартість сонячної енергії, але її нестабільність. Саме накопичувач Huawei буде давати стабільність, займатися розподілом електроенергії по споживачам. Шутка зізнався, що коли в 2012 році будували біогазів комплекс, то не думали, що життя може розвернутись так,що ця електроенергія буде йти на власні потреби. Але тепер у 2030 році компанія хоче бути на 100% енергонезалежною.

Юридичні питання: що важливо знати та врахувати при встановленні сонячної електростанції

Українське енергетичне законодавство напевно, одне з найбільш гарно прописаних в Європейському Союзі. Якщо говорити про США, то навіть немає з чим порівнювати. Про це розповіла юристка Ольга Савченко. За її словами, ті, хто встановлює СЕС мають спершу повинні визначитися, це дахова чи наземна станція, адже це має різне регулювання. Також визначитись із системою роботи: це станція для забезпечення власних потреб, чи надлишки будуть поступати у загальну мережу, якщо так – то яким чином.

Якщо це станція до 150 кВт, є можливість віддавати за зеленим тарифом. Якщо більша, або нема бажання зв'язуватися з державним підприємством, є можливість віддавати "активному споживачу" по системі самовиробництва, на постачальника універсальних послуг.

Вже після того, як визначилися з моделлю, вже можна розуміти можливості законодавства та які нині в Україні діють пільги. Далі – розробка дорожної карти, визначення, яким чином буде все інтегруватись та вводитися в експлуатацію.

Нині бізнеси активно інвестують в енергоефективні проєкти, і держава та фінансові установи усіляко підтримують ці ініціативи. Так, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України впровадило Національний план дій з ефективності, затверджений до 2030 року.

Крім того, пріоритетом для банків і міжнародних фондів є надання фінансування для нових проєктів і рефінансування для вже реалізованих, з контролем за дотриманням усіх законодавчих вимог.

Було докладено багато зусиль з усіх боків – зі сторони бізнесу, зі сторони депутатського корпусу,для того, аби це нарешті запрацювало. Зараз почалися реєстрації в електронному кабінеті реєстру гарантій походження електричної енергії. В Україні запозичили і будуть користуватися системою Rexel – світовою відомою системою реєстрів гарантій походження. Цей реєстр має запрацювати в листопаді.

Воркшоп "Енергонезалежність бізнесу в умовах блекауту"
Фото: Хуавей Україна

Сам механізм самовиробництва повністю запрацював у травні. Тобто тоді, коли всі постачальники універсальних послуг виклали комерційні пропозиції, які дають право на звернення за ними і укладення договору за механізмом самовиробництва, який є додатком до договору постачання електричної енергії. По суті, це хороший механізм, головна мета якого – стимулювати встановлення сонячних електростанцій чи будь-яких установок генерації для власного споживання.

Ну і як додаткова опція – це надлишки, які є в певний період віддавати в мережу.

І у цьому разі на допомогу приходить обладнання від Huawei, яке включає в себе установку зберігання із захистом IP65 та складається з батарейних модулів, гібридну систему охолодження, яка поєднує в собі функції рідинної і повітряної. Перетворювач Smart PCS, двонаправлений інвертор та модуль контролю та керування.

"Основні переваги – це висока безпека, інтелектуальна система охолодження, і це постачання від одного виробника, як сонячних інверторів, так і установки зберігання, і решти систем", — які, як зауважив Олександр Альохін, міняються по гарантії у разі потреби.

Теги за темою
Huawei
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
В Киеве пробки на дорогах и коллапс в метро
Апостроф
2024-11-21T07:00:32Z
ГУР нанесло ракетную атаку по скоплению врага на ТОТ
TSN
2024-11-21T19:21:23Z
”Метров в 700 от моих”: писатель Ивченко рассказал об ударах в Сумах возле его дома
Апостроф
2024-11-22T10:32:45Z
В Мариуполе отработала ПВО: частично пропал свет, оккупанты устроили "зачистку"
Фокус
2024-11-22T10:21:13Z
Солдаты все чаще попадают в окружение: кто должен понести наказание
Comments UA
2024-11-21T20:09:57Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
Этой зимой оккупанты хотят захватить прифронтовые города: о чем предупреждает ISW
Известия Киев
2024-11-18T18:07:47Z
Китай отреагировал на удар баллистической ракетой России по Украине
Comments UA
2024-11-22T10:51:59Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
После Днепра РФ может готовить удар по Верховной Раде: нардепы отменили заседание
Фокус
2024-11-21T22:48:41Z
WP: Генсек НАТО поедет к Трампу, чтобы обсудить Украину
Европейская правда
2024-11-22T11:02:30Z
Евросоюз сделал заявление по Украине на заседании ОБСЕ
Хвиля
2024-11-22T11:01:52Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
Названы три кандидатуры на должность посла Украины в США
Апостроф
2024-11-12T16:48:41Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
Зеленский лишил званий Баскова, Киркорова, Повалий, Ани Лорак
Апостроф
2024-11-22T11:02:14Z
Украинский певец рассказал правду о своей ориентации
GlavRed
2024-11-22T10:29:24Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
"Очень хороший муж": Ева Лонгория раскрыла секреты счастливого брака с Хосе Бастоном
Фокус
2024-11-18T11:07:17Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
«Они совсем не темнеют»: простой лайфхак, чтобы хранить авокадо неделями
Marie Claire
2024-11-21T03:04:10Z
Ученые назвали один продукт, который нужно добавить в рацион всех мужчин: он повышает потенцию
TSN
2024-11-22T10:36:09Z
Когда нельзя пить пиво: врачи назвали возраст, в котором возрасте нужно отказаться от алкоголя
TSN
2024-11-22T10:24:19Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
Наперегонки со смертью: ученые представили новый метод спасения жизни при нападении акулы
Фокус
2024-11-16T19:36:35Z
Ночная стража: 5 комнатных растений, которые улучшают сон
Marie Claire
2024-11-16T19:30:52Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
В "Челси" назвали главный недостаток украинца Мудрика
ZN UA
2024-11-22T10:12:00Z
Назван главный фаворит на "Золотой мяч"-2025
ZN UA
2024-11-22T09:44:23Z
"Динамо" – "Черноморец": видео онлайн-трансляция матча
ZN UA
2024-11-22T09:29:50Z
Известный певец летом помог новичку АПЛ оформить трансфер игрока
Корреспондент
2024-11-22T07:42:40Z
Родри рассказал, разговаривал ли с Винисиусом после вручения Золотого Мяча
Корреспондент
2024-11-22T07:27:33Z
Чисора узнал имя своего соперника
Корреспондент
2024-11-22T05:18:51Z
Та Самая Пятница в Алло: грандиозный день распродаж
TSN
2024-11-22T09:01:37Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
Можно ли оформить отсрочку, если вручили повестку: объяснение юриста
Фокус
2024-11-22T11:00:59Z
ВСУ несут большие потери: в Третьей штурмовой назвали ключевую причину
Comments UA
2024-11-22T10:27:59Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Платежка может вырасти: сколько придется платить за газ в декабре
Знай
2024-11-18T08:07:12Z
Польские фермеры планируют начать забастовку на пункте пропуска "Медыка-Шегини"
Европейская правда
2024-11-22T11:03:37Z
В Украине появится "вторая пенсия": названы риски и недостатки накопительной системы
Политека
2024-11-22T11:02:55Z
Цитрусовый ценопад: мандарины, апельсины и лимоны становятся доступнее
Знай
2024-11-18T11:12:37Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
Кабмин в очередной раз перенес повышение зарплат учителям
Апостроф
2024-11-12T14:04:44Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Классический салат из печени трески: как приготовить вкусный праздничный салат
Фокус
2024-11-22T10:21:39Z
Можно ли подогревать кофе в микроволновке: эксперты дали четкий ответ
TSN
2024-11-22T08:33:50Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Интересный тест: выберите снежинку, чтобы узнать, исполнятся ли ваши мечты в новом году
TSN
2024-11-22T07:36:46Z
Билеты от 20 тысяч гривен: в Британии начнет курсировать рождественский поезд
Фокус
2024-11-22T06:57:29Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
Пассажиры самолета связали "командира", который решил открыть дверь и выйти
Фокус
2024-11-22T10:49:15Z
Обстрел Днепра: в городе раздаются взрывы
Comments UA
2024-11-22T10:25:00Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
В Днепре произошли взрывы
TSN
2024-11-22T10:21:11Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
"Летающие" солнечные панели: ученые предлагают получать энергию странным способом
Фокус
2024-11-22T10:51:01Z
Впервые за десятки лет: археологи нашли базилику VI века в Аквилее
Фокус
2024-11-22T10:42:44Z
Разработчики THE FINALS анонсировали версию для PlayStation 4 и выпустили обновление под PlayStation 5 Pro
GameMag
2024-11-22T10:13:58Z
Эти приборы нельзя выключать из сети ни при каких условиях, и вот почему
TSN
2024-11-22T10:09:43Z
Японская компания создала стиральную машину для людей
Корреспондент
2024-11-22T09:10:40Z
Стартап искусственного интеллекта Илона Маска теперь стоит больше, чем Twitter на момент приобретения
ITC
2024-11-22T08:08:47Z
Джеймс Дайсон и его 5126 неудач: вдохновляющая история одного из главных изобретателей современности
Marie Claire
2024-11-22T08:01:54Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Альтернатива Wrangler: электрический внедорожник Jeep впервые заметили на дорогах
Фокус
2024-11-22T08:36:02Z
Увеличат запас хода до 1000 км: Honda готовит инновационные батареи для электрокаров
Фокус
2024-11-21T17:57:23Z
Новые машины, трассы с "Софией" и коллекция Ferrari: Gran Turismo 7 от Sony получила ноябрьское обновление
GameMag
2024-11-21T13:58:37Z
Гость из 60-х: обнаружен редкий 58-летний спорткар Chevrolet в новом состоянии
Фокус
2024-11-21T13:45:35Z
Премиальный французский электромобиль с запасом хода 750 км показали до премьеры
Фокус
2024-11-21T12:06:21Z
Старый 88-летний мотоцикл продают по цене нового Ferrari
Фокус
2024-11-21T10:06:53Z
Культовый американский спорткар 70-х за $500000 простоял более 40 лет на складе
Фокус
2024-11-21T07:45:35Z
Не генератор, а электромобиль: как lifecell собирается решать проблемы во время длительных обесточений
Знай
2024-11-21T04:51:56Z