У новій адміністрації США муситимуть зрозуміти, що незалежність та стабільність України є необхідними для стабільності на євроатлантичному просторі, а Європа водночас повинна почати перебирати на себе більше зобов’язань щодо підтримки Києва.
Про це в коментарі Укрінформу заявив колишній помічник генерального секретаря НАТО з питань оборонної політики Горст-Гайнріх Браус.
«Незалежна, стабільна Україна є критично важливою для стабільності євроатлантичного простору. І я дуже сподіваюсь, що розвідка в адміністрації (Дональда Трампа - ред.) донесе це до президента», - сказав Браус.
Він висловив думку, що попередні заяви Трампа про те, що він намагатиметься переконати Україну припинити воювати, інакше зупинить постачання зброї, не будуть реалізовані, а також про те, що, тільки-но 47-й президент почне виконувати свої обов’язки, його радники порадять йому зробити прямо протилежне. Адже те, про що говорилося до цього, не є в інтересах США.
Але, визнав ексгенерал-лейтенант, він стурбований, і «всі стурбовані, особливо можливою відповіддю Путіна».
«Якщо він (Путін) помітить, що американці більше не допомагають Україні в суттєвих обсягах, Німеччина, де розвалилась урядова коаліція, не може або не бажає діяти, він може зробити все, щоб скористатися ситуацією і створити додатковий тиск на Україну», - зазначив експерт.
Браус, водночас, сподівається що президент США Джо Байден спроможеться передати останній блок пакета допомоги, 6 мільярдів доларів, впродовж наступних тижнів.
«А потім все насправді залежатиме від європейців», - переконаний колишній військовий.
За його словами, «Німеччина, якби в ній продовжував функціонувати уряд, мала б зробити зусилля та зібрати разом усіх європейців і сказати: давайте зробимо це разом, інакше заплатимо набагато більше. І водночас готуватися перебрати від США хоча б частину їх обов’язків, якщо не всі».
Браус не впевнений, чи готовий буде німецький канцлер активно діяти в нинішній ситуації, чи він у змозі звернутися до Трампа та його адміністрації та спробувати переконати їх у необхідності продовження підтримки України. Це могли би зробити також президент Франції Еммануель Макрон, британці, поляки, додав експерт.
Говорячи про перспективи членства України в НАТО, колишній помічник генсека Альянсу визнав, що «є великий супротив для того, щоб робити прогрес, рухатися в напрямку членства, з низки причин». Зокрема, зауважив Браус, Україна наразі ще не відповідає критеріям, визначеним організацією багато років тому. Водночас добрим було б, за словами ексгенерала, якби принаймні Вашингтон оголосив про те, що процес розпочато, що Київ де-факто на шляху, а тривати він може кілька років.
Як повідомлялось,Німеччина наразі опинилась у стані важкої урядової кризи. Напередодні канцлер ФРН Олаф Шольц звільнив свого міністра фінансів, що означає вихід з урядової коаліції однієї з партій, які до неї входять. Це може призвести до дострокових парламентських виборів у ФРН.
Кандидатка в президенти від Демократичної партії США Камала Гарріс привітала свого опонента, Дональда Трампа, з перемогою на виборах глави Білого дому.
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала