MY.UAНовини
Дрони, РЕБ, побутова техніка: як зробити акумулятор своїми руками і чи варте воно того
Дрони, РЕБ, побутова техніка: як зробити акумулятор своїми руками і чи варте воно того

Дрони, РЕБ, побутова техніка: як зробити акумулятор своїми руками і чи варте воно того

Українці відчувають велику потребу у акумуляторах, але для їх збирання потрібно чимало специфічного обладнання, а необережний рух може призвести до трагедії.

Під час війни в Україні вже неодноразово виникали проблеми з електроенергією, коли людей рятували альтернативні джерела енергії різних типів, такі як акумулятори. Крім того, вони зараз конче потрібні українским військовим для живлення дронів, засобів радіоелектронної боротьби, засобів зв'язку та іншого обладнання на полі бою.

Фокус поспілкувався із Павлом Єсипом засновником і директором проєкту Pawell Battery, який виготовляє і ремонтує батареї для захисників України. Ми поспілкувалися про те, чи варто українцям самотужки збирати акумулятори, що для цього потрібно мати, наскільки це вигідно, які виникають проблеми та як їх не допустити.

Наскільки складно зробити акумулятор своїми руками, скільки часу це займає і що потрібно мати?

Тут треба зазначити, що мова йде мова про складання акумулятора з готових елементів, які виготовляють відомі виробники. У цьому випадку потрібно мати технічну обізнаність, як з'єднувати ці акумулятори, розуміти паралельне послідовне з'єднання елементів, знати правила техніки безпеки. Коли це є не один-два елементи, а це коли є велика кількість, і структура є досить великою, то будь-яка помилка може призвести до небажаних наслідків, загоряння, виходу з ладу якихось інших комірок.

Потрібне розуміння побудови збірок типу 12S або 6P та інших, які мають велику кількість послідовних елементів і велику кількість паралельних елементів, тобто на це потрібно звертати увагу, мати деякий попередній бекграунд. Якщо вирішити сьогодні: "Я хочу складати акумулятори", то вірогідність дійсно скласти ці акумулятори увечері не дуже висока.

Акумулятори для великих дронів від Pawell Battery
Фото: PAWELL Battery

Які елементи краще обирати і чому? Чув, що зазвичай дуже хвалять комірки від Samsung, Panasonic. Можливо, варто придивитися ще до якихось інших?

Звісно, найкраще, віддати перевагу відомим виробникам, які відповідально підходять до виготовлення якісних елементів і які дорожать своїм ім'ям. Варто звернути увагу на елементи Molicel, знову ж таки Samsung, різних версій: класичні 40T або 50S, які мають на 19% більшу ємність і можуть забезпечити довший політ дрона, відповідно, виконання місій на більшій відстані або, якщо це стосується ретрансляторів, то довше зависання в повітрі.

Елементи Samsung 40T, з них можна зібрати акумуляторну батарею
Фото: Скриншот

Розкажіть, будь ласка, які інструменти потрібні, які краще обирати?

Коли йде мова з про збір акумуляторів, потрібно запастися досить великим переліком обладнання, інструментів, яке допоможе якісно зібрати акумулятор. В першу чергу, це звісно мультиметр для вимірювання опору, напруги, і також бажано, щоб ще був спеціальний мультиметр, здатний вимірювати опір кожного елемента. Збирати акумулятор з багатьох різних елементів, не вимірюючи його опору, може бути дуже небезпечно для подальшої експлуатації. Тому кожен елемент акумуляторної батареї, кожна комірка мають бути підібрані максимально близько за опором.

Можна зробити порівняння із колесами авто – щоб авто їхало, потрібно, щоб колеса були однакового розміру, з однаковим тиском, та якісно одинакові, бо якщо одне буде більше, одне менше, це негативно вплине на їзду авто, те саме стосується і елементів з яких складений акумулятор. Коли ми вже підібрали оці всі елементи, далі стоїть питання їхнього з'єднання, і тут є декілька варіантів. Це може бути спеціальна точкова зварка високого струму, яка забезпечить якісне приварення нікелевих або мідних стрічок до елементів. Як варіант, можна використовувати мікроімпульсну зварку, вона є небезпечнішою, а також можна спеціальну лазерну зварку для більш надійного поєднання елементів.

Зварювання акумуляторної батареї
Фото: PAWELL Battery

Крім того, для виготовлення акумулятора треба ще спеціальний зарядний пристрій, який працює конкретно з акумуляторами. Це не звичайна зарядка, а спеціалізований пристрій, який одночасно і заряджає всю батарею, і також поелементно контролює заряд кожного елемента або групи елементів в цьому акумуляторі для того, щоб зарядити його правильно і не було перекосу напруг в акумуляторі.

Якщо йде збирання спеціалізованих великих акумуляторів, то там також можуть використовуватися BMS-плати – це так звані плати керування батареєю. Це такий маленький комп'ютер, він вставляється в саму батарею і допомагає правильно розподіляти заряд в момент зарядки і також рівномірно розряджати акумулятор, це убезпечує його від загоряння, від виходу якихось елементів з ладу, та продовжує термін служби.

Якщо ви бачили, то всі акумулятори власного збирання постачаються в такій синій чорній ніби-то плівці. Це так звана термозбіжна плівка, і її можна всаджувати, нагріваючи промисловим феном – вона буде стягуватися. Або, якщо велика продуктивність виготовлення АКБ, то треба мати спеціальний термотунель, на виході з якого батарея вже виходить усаджена. Все залежить від кількості акумуляторів, якщо йде мова про домашнє виготовлення, то, скоріш за все, буде фен, якщо ж про великі масштаби – термотунель, бо він краще автоматизує процес.

Батарея з термоусадкою
Фото: PAWELL Battery

Для підключення і підпайки всіх кабелів, конекторів потрібно використовувати паяльники різної потужності. Як бачите, перелік того, що потрібно використати, є чималим і специфічним з огляду на те, що це збірка акумулятора.

Чи є якісь відомі виробники BMS за аналогією із літій-іонними комірками? Де їх краще замовляти?

Треба дивитися на технічне завдання, яке ставлять виробники чи військові для цієї акумуляторної батареї, тому що деколи потрібні BMS, деколи ні, вже від нього залежить вибір цієї плати. Можна вибирати між DALY або Jikong BMS – це ще один популярний виробник. Їх часто ставлять, тому що вони мають всередині ще й активне балансування, тобто оця плата BMS "розуміє" ситуацію на кожному елементі в акумуляторній батареї і вирівнює напругу між ними у момент заряду і в момент розряду, щоб вся батарея рівномірно розряджалася при використанні.

Найкращим варіантом зараз для більшості, десь для 80%, буде Jikong, а для інших ситуацій можуть знадобитися дуже специфічні BMS залежно від технічного завдання. Jikong ще часто обирають через те, що до них можна причепити дисплей, і акумулятор може перетворитися на такий собі гігантський powerbank, де можна дивитися, які показники на кожному елементі, зробити кнопки увімкнення та вимкнення. Плюс ці BMS мають підключення через Bluetooth або інші безпровідні канали, завдяки чому можна в режимі реального часу з телефону дивитися, яка ситуація.

BMS від компанії Jikong для акумуляторів
Фото: Cкриншот

Які існують ризики при збиранні акумуляторів та як уникнути проблем?

У першу чергу – це зберігання самих елементів. Треба на це звернути увагу, тому що літій-іонні батарейки у випадку короткого замикання розігріваються до червоного, можуть розгерметизуватися, відкрився, і це все супроводжується півтораметровим полум'ям. Тому до зберігання потрібно підійти дуже відповідально як стосовно самого приміщення, де це зберігається, так і стосовно розміщення елементів у коробках так, щоб кожен елемент був зафіксованим, було неможливим падіння і замикання об якісь сусідні предмети.

Далі, коли вже йде процес поелементного збирання, якщо це елементи 21 700, то при неправильному точковому чи мікроімпульсному зварюванню може відбутися пробиття їх герметичної оболонки із виходом електроліту. Тут є два варіанти. Більш позитивний, коли просто відбувається розгерметизація і видно, як електроліт витікає або булькає із характерним запахом. Одночасно це може бути і загоряння цього елемента в процесі зварювання.

Приварювання нікелевих стрічок до елементів
Фото: Скриншот

Далі, коли вже відбувається зварювання, важливо, щоб на робочому місці були тільки інструменти і предмети, потрібні для виконання цієї операції, тому що будь-який металевий об'єкт, може впасти на батарею зверху і призвести до замикання елементів, адже вони перевертаються. Тут також можуть бути різні ситуації, наприклад, прогорання шин або елементів.

Ще зверну увагу, що зараз частина батарей збираються з елементів, які виглядають як пальчикові батарейки, тільки значно більші, але також збирають і з так званих літій-полімерних пакетів. Це акумулятор, як у телефоні. Якщо у пальчикових елементів є металевий корпус, досить стійкий до пошкоджень, то у пакетних батареях це така дуже ніжна плівка, і її можна пробити ножем або будь-яким гострим предметом. Ці пакети також дуже пожежонебезпечні, і горять дуже сильно з вивільненням великої кількості енергії і вогню. Це дуже небезпечно, тому потрібно дуже грамотно підійти до виробничого приміщення, до об'єктів, які у ньому розміщені і до системи безпеки.

Як перевірити готову батарею перед використанням, щоб уникнути загоряння та інших неприємних ситуацій? Наприклад, я чув про випадки, коли військові отримують батарею для дрона, а вона не працює, як треба.

Є декілька протоколів випробувань батареї. У першу чергу треба подивитися, чи вона видає ту напругу, має. У другу, якщо батарея має декілька послідовно з’єднаних елементів, то при підключенні до зарядної станції можна подивитися, яка ситуація є на кожному з них: яка напруга, внутрішній опір, чи ця батарея збалансована. Також до циклу перевірки може пройти її заряд до номінальної напруги або до максимальної і часткове або повне розряджання на спеціальному стенді.

Ми у себе маємо спеціально розроблений стенд, який допомагає розряджати акумулятор у такому режимі, в якому він буде розряджатися на дроні, і це симулює якби його робоче використання. Коли проходить повністю цей цикл, ми бачимо, як себе батарея поводить, як і скільки часу вона віддає струм, бо це впливає на час польоту. Який при цьому є температурний режим самої батареї, бо залежно від типу елементів, батарея може нагріватися до 80°, до 90°, до 100° і навіть більше 100° у робочому режимі. Тобто ця батарея є супер гарячою, коли використовується.

Перевіряється напруга на кожному з елементів, її можна подивитися або через зарядний пристрій, або через BMS. Також є демо режим розряду/заряду цього акумулятора, який симулює робоче використання.

Виготовлення акумулятора у Pawell Battery

Загалом ми говоримо більше про виготовлення таких батарей для військових дронів, а чи варто робити для власного використання? Наскільки це вигідно у порівнянні з придбанням готового павербанка.

Загалом, це буде точно вигідніше. Єдине, що це буде власне рішення, і з чим зв'язано дуже багато майбутніх ризиків і наслідків. Тому що, коли є якісь готові продукти, вони поставлені в серію, вже відтестовані саме у такому форматі, з такими елементами, з такими платами контролю, з таким результатом воно дає передбачену кількість циклів заряду/розряду. Ви вже впевнені, що протягом якогось часу, можливо рік-два-три чи чотири, можете бути спокійними, бо ця батарея просто працює.

Коли це стосується власної збірки, то теж треба звертати на це увагу. Навіть якщо використовувати для домашніх систем безпечних літій-залізофосфатних комірок, які не горять, але все одно можуть потужно диміти, то тут є помилки, пов'язані з паралельним послідовним підключенням елементів. Можуть виникнути помилки при активному балансуванні, тому що деколи BMS з балансуванням активним недостатньо, і треба ставити додаткове, а це підвищує вартість усього проєкту. Потрібен захисний корпус, тому що ці всі контакти є відкритими і можуть замкнути до будь-чого.

У принципі самому батарею скласти можна, і вона точно вийде дешевше, тільки тут потрібно на іншу шальку терезів поставити безпеку і відсутність сервісу цього рішення, як воно буде працювати. Тобто серійне рішення ми взяли, поставили і забули – все, воно там чотири роки на гарантії просто стоїть і працює. І власне рішення, котре має певні ризики стосовно використання, яке треба менеджити. Якщо людина інженерним досвідом, а ще краще – з досвідом виготовлення батарей, то, в принципі, це реально. Для пересічного користувача це може внести додаткові складнощі, і різниця у вартості – це плата за безпеку і за сталість рішення, якщо купувати вже готове.

Говорячи про батареї для БпЛА або для інших військових потреб: наскільки вони зараз потрібні? Наприклад, якщо порівняти з FPV-дронами, які є одноразовими ударними засобами?

Потреба, що стосується дронів, автоматично стосується і батарей до них. Тобто скільки треба дронів – стільки ж і батарей, а деколи батарей навіть більше. Це у першу чергу батареї до класичних FPV-дронів, до БпЛА літакового типу, до РЕБів різних типів: портативних, рюкзакових, всіх, які також мають акумулятори, для переносних зарядних станцій.

В умовах бойових дій налагодити живлення від класичних електромереж не так просто, тому дуже велика ставка робиться саме на батареї. Звісно, основна потреба у батареях – це будь-які БпЛА і системи РЕБ.

Дрон з акумулятором від Pawell Battery
Фото: PAWELL Battery

Пам'ятаю, у 2023 році з’явилася мода збирати FPV-дрони, тоді з’явилися різні курси, інструктори, волонтерські проєкти. Чи є щось таке зараз щодо акумуляторів?

Збирання акумуляторів дуже нагадує збирання дрона, тобто це теж збирання виробу із готових елементів. Єдина відмінність полягає у тому, що акумулятор – це силова частина дрона, і дуже важливо її грамотно зібрати, для того, щоб цей акумулятор зміг віддати необхідні струми, і власне цей дрон на цьому акумуляторі зміг виконати ті завдання, котрі перед ним стоять, і маючи навіть якісні елементи, є висока ймовірність того, що можна зробити неякісну збірку і це вплине на час польоту дрона, або взагалі може призвести до його передчасної втрати.

Варто звернути увагу, що у самому проєкті, який вже є досить відомий в Україні, про збирання дронів у домашніх умовах, є окремий розділ, котрий стосується створення батарей, тому що це невіднятна частина дрона. Сам дрон без батареї просто не працює, тому це є обов’язковий компонент готового продукту.

У війську використовуються саме готові продукти, готові рішення, готовим продуктом це є FPV-дрон і весь фокус уваги іде на те, щоб скласти готовий продукт, який власне далі іде у використання. Враховуючи великий обсяг готової продукції, є система живлення також дуже важлива. Це акумулятори різних типів, ємностей, конфігурацій.

Тому така робота вже ведеться, є досить багато різних матеріалів, як складати акумулятори. Це не якась секретна інформація, вона відома як нам, так і ворогу, якщо говорити про створення батарей до FPV-дронів.

Важливо "Народні FPV" вже працюють: як дрони "з кухні" підсилили ЗСУ і хто може їх виготовляти
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
На фронті загинув актор Дніпровського молодіжного театру Максим Ковтун
ГЛАВКОМ NET
2025-05-02T10:33:28Z
Що не так з піснею Espresso Macchiato, яка вірусилася у тіктоці, та чи буде вона на Євробаченні
24tv
2025-05-02T10:33:09Z
"Дуже обмежуємося": вартість участі гурту Ziferblat у Євробаченні-2025
GlavRed
2025-05-02T10:27:20Z
Тренд на стекінг: як носити годинник поруч з іншим аксесуаром
24tv
2025-05-02T10:24:53Z
Найцікавіші нові серіали травня 2025 року
ITC
2025-05-02T10:03:40Z
Відомий гуморист Жогло шокував методом схуднення на 54 кіло за пів року: "Прибрали 80% шлунку"
TSN
2025-05-02T09:54:33Z
Євробачення-2025: від України їде гурт Ziferblat з піснею Bird of Pray, деталі
Фокус
2025-05-02T09:46:17Z
Прем’єра другого сезон проєкту «Міста» відбудеться 3 травня на каналі «Дім»
Детектор М
2025-05-02T09:46:12Z
Відомий гуморист Жогло відверто розповів про виховання сина з аутизмом: "Чудес не існує"
TSN
2025-05-02T09:39:02Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
"Альтернативу для Німеччини" офіційно оголосили екстремістською
Европейская правда
2025-05-02T10:30:58Z
В уряді Німеччини прокоментували можливість заборони ультраправої "АдН"
Европейская правда
2025-05-02T10:30:52Z
Могли розкрадати "Мотор Січ": сина Богуслаєва затримали в Монако
24tv
2025-05-02T10:30:06Z
В уряді хочуть, щоб Рада ратифікувала угоду про надра зі США до 8 травня
Европейская правда
2025-05-02T10:28:42Z
Орбан лякає угорців руйнуванням економіки Угорщини через вступ України в ЄС
Европейская правда
2025-05-02T10:28:34Z
Після звільнення Волца Трамп, ймовірно, готує велику "чистку" Білому домі, – Politio
24tv
2025-05-02T10:24:49Z
Партію «Альтернатива для Німеччини» визнано правоекстремістською: наслідки
ГЛАВКОМ NET
2025-05-02T10:24:48Z
Кульмінаційний пункт позаду. Росія втратила останній шанс закінчити війну внічию
Лига
2025-05-02T10:24:31Z
Якого розміру пенсія, якщо зарплата була 20 000 гривень
24tv
2025-05-02T10:33:37Z
Росія хоче конфіскувати частку керівника Wargaming
InternetUA
2025-05-02T10:31:21Z
Подорожчання бензину в Полтаві в травні: наскільки доведеться переплатити
Политека
2025-05-02T10:30:44Z
На експорт з України пішло на 6 млн т менше зерна
AgroPortal
2025-05-02T10:30:23Z
Ринок здивував несподіваною тенденцією: в Україні зафіксовано валютний рекорд
GlavRed
2025-05-02T10:27:22Z
Експорт української агропродукції обвалився – УКАБ
ZN UA
2025-05-02T10:22:48Z
Пенсіонери від 65 років мають отримати доплати, якщо їх виплати менше 3200 грн
Telegraf
2025-05-02T10:06:48Z
Сонячні панелі стануть обовʼязковими для всіх новобудов в Англії з 2027 року
InternetUA
2025-05-02T10:01:23Z
Кукурудза на українському експортному ринку ще додала в ціні
Agravery
2025-05-02T09:46:13Z
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
Чи планують українці надалі залишатися в Польщі — результати опитування
ТСН
2025-05-02T10:30:59Z
Українцям можуть скасувати автоматичне нарахування субсидій: хто в зоні ризику
GlavRed
2025-05-02T10:27:37Z
День Європи: дата у 2025 році та що означає це свято
Лига
2025-05-02T10:24:16Z
Для переваги над РФ: у Британії знайшли заміну "проблемним" безпілотникам
Фокус
2025-05-02T10:15:12Z
У Литви планують вкласти близько 110 млн євро у 20 проєктів військової інфраструктури
Европейская правда
2025-05-02T10:10:51Z
Зривав мобілізацію: судитимуть начальника Черкаського ТЦК
1News
2025-05-02T10:06:01Z
З Днем міста: найяскравіші листівки-привітання зі святом
24tv
2025-05-02T10:03:48Z
Агрокебети влаштовують День відкритих дверей для вступників до магістратури
AgroPortal
2025-05-02T10:00:02Z
Як захистити рослини від екстремальної спеки: корисні поради садівникам
TSN
2025-05-02T10:09:27Z
В Україні провели понад 400 тисяч досліджень новонароджених
УкраинФорм
2025-05-02T09:15:38Z
Медикам готуватись до повісток: кого терміново мобілізують попри бронь
Знай
2025-05-02T08:30:26Z
Скільки полуниці можна з’їсти без шкоди здоров’ю
TSN
2025-05-02T08:21:23Z
11 продуктів, від яких варто відмовитись, щоб схуднути до літа
24tv
2025-05-02T08:06:20Z
Справжній вік серця оцінює МРТ: вчені розробили новий спосіб діагностики
Факти ICTV
2025-05-02T07:54:15Z
Ще корисніший, ніж вважалося: популярний горіх захищає від раку
24tv
2025-05-02T07:21:59Z
Пластик у побутових предметах є причиною 10% смертей від хвороб серця — дослідження
Факти ICTV
2025-05-02T06:09:29Z
Усвідомлені сновидіння – окремий стан свідомості: нове дослідження шокує
TSN
2025-05-02T05:55:05Z
У Запоріжжі вже 31 поранена людина від нічних російських атак
Комсомольская правда
2025-05-02T10:34:09Z
В Україні судитимуть псевдовійськового, який видурював гроші на сайті знайомств
InternetUA
2025-05-02T10:28:22Z
На Харківщини затримали чоловіка, який через ревнощі жбурнув гранату
Мій Харків
2025-05-02T10:24:43Z
За підпал 4-х автомобілів судитимуть жителя Хмельниччини
Украина Криминальная
2025-05-02T10:15:19Z
На Вінниччині членам ОЗГ повідомили про підозру в незаконному видобутку корисних копалин загальнодержавного значення
Украина Криминальная
2025-05-02T09:48:31Z
У Києві до довічного засудили громадянина Узбекистану, який вбив 11 людей
УкраинФорм
2025-05-02T09:27:54Z
За зґвалтування малолітньої дитини з інвалідністю «на камеру» покидьок отримав 13 років увʼязнення
Украина Криминальная
2025-05-02T09:24:22Z
Сумського двірника, який за гроші фотографував для рашистів локації військових, посадили на 15 років
Украина Криминальная
2025-05-02T08:57:18Z
Співучасник групи, яка виманила в утікачів за кордон $50 тисяч, пішов на угоду
Украина Криминальная
2025-05-02T08:42:35Z
Вдарять грозові дощі й заморозки -5: синоптик назвав дату серйозного погіршення погоди
GlavRed
2025-05-02T10:33:48Z
Севастополь вночі потрапив під «наймасовішу комбіновану атаку». Судячи з відео, вона була успішною
ZN UA
2025-05-02T10:13:44Z
У Силах оборони розкрили провал російської стратегії на Донеччині
Хвиля
2025-05-02T10:12:53Z
Дівам варто перевірити партнера, а Стрільцям можуть розбити серце: гороскоп за картами Таро на 2 травня 2025 року
TSN
2025-05-02T10:09:59Z
Три області накриють заморозки: синоптикиня попередила про небезпечну погоду
GlavRed
2025-05-02T10:09:30Z
Залишили без "очей": дрони "Примар" знищили російські засоби ППО в Криму
Фокус
2025-05-02T10:06:10Z
Віросповідання не звільняє від мобілізації під час війни
360ua.news
2025-05-02T10:00:50Z
Археологи б'ють на сполох після моторошної знахідки на Подолі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-02T09:54:26Z
Чи буде припинення вогню до літа — прогноз екстрасенса
TSN
2025-05-02T09:51:26Z
Скільки треба смажити рибу й морепродукти на мангалі, щоб вони були соковитими та ніжними
ТСН
2025-05-02T10:33:17Z
Всього 2 інгредієнти: домашні цукерки зі смаком дитинства
24tv
2025-05-02T09:36:47Z
Зовсім не ківі: як популярний зелений фрукт називався раніше і чому його перейменували
ТСН
2025-05-02T09:33:11Z
7 речей, які приваблюють шкідників у дім
24tv
2025-05-02T09:30:09Z
Це неочікувано: турист об'їздив весь світ і назвав найгостиннішу країну
24tv
2025-05-02T09:15:53Z
Шерсть домашніх тварин зникне з дивана назавжди: ось елементарний спосіб
24tv
2025-05-02T09:03:25Z
Бур’янів і моху на подвір’ї більше не буде: чим знищити траву між тротуарною плиткою
TSN
2025-05-02T08:21:37Z
Містичний прогноз на травень 2025 року: що руни нам віщують
TSN
2025-05-02T08:21:09Z
Він буде у вашому холодильнику постійно: йоркширський мʼясний паштет – найкраще для перекусу
24tv
2025-05-02T07:51:47Z
Кунде – про травму: Іноді ти не можеш контролювати все
Football.ua
2025-05-02T10:33:31Z
ФІФА наклала на Ворсклу ще один трансферний бан
Football.ua
2025-05-02T10:30:36Z
Рома зіграє з Фіорентиною в боротьбі за місце в Лізі чемпіонів: чого чекати від команди Довбика
24tv
2025-05-02T10:24:50Z
Промоутер Усика оцінив шанси на повернення Кличка у ринг заради рекорду Формана
24tv
2025-05-02T10:18:31Z
Українець Радченко програв "історичний" бій за звання чемпіона у бріджервейті
Комсомольская правда
2025-05-02T10:16:44Z
Емоційний старт: Дюбуа штовхнув Усика перед реваншем
Gazeta UA
2025-05-02T10:09:17Z
Замінить найкращого голкіпера світу: іменитий англійський клуб планує підписати Луніна
24tv
2025-05-02T10:03:04Z
Магвайр: У нас були шанси забити четвертий м'яч Атлетіку
Football.ua
2025-05-02T09:46:05Z
Зінченко на роздоріжжі: хто претендує на українця і чому його кар'єра в Арсеналі пішла на спад
24tv
2025-05-02T09:45:14Z
У Чехії показали новітнє спортивне купе Jawa 750 в ретростилі
Фокус
2025-05-02T10:15:07Z
Mattel Brick Shop складе конкуренцію Lego
AutoCentre
2025-05-02T10:13:57Z
Нова спецверсія Genesis G70 для треку може скласти конкуренцію BMW M3 CS
Топ Жир
2025-05-02T09:45:30Z
Нічна тінь: Toyota Camry оновилася та отримала цікаву версію
ЗаРулем
2025-05-02T09:24:28Z
Класика на новий лад: культовий британський позашляховик перетворили на електрокар
Фокус
2025-05-02T09:07:40Z
Тюнери з ABT Sportsline відродили легендарний спорткар Audi
AutoCentre
2025-05-02T09:01:17Z
Суперкар у формі кросовера від Aston Martin
360ua.news
2025-05-02T08:51:29Z
Ford відмовляється від розробки нової електричної платформи
Топ Жир
2025-05-02T08:45:18Z
Німецька олива EMKA: новий онлайн підбір
AutoCentre
2025-05-02T08:42:36Z
Бюджетний Google Pixel 9a приємно здивував у тестах автономності
InternetUA
2025-05-02T10:31:49Z
Позбувся надокучливих понять: математик елегантно вирішив найстарішу проблему алгебри
Фокус
2025-05-02T10:30:57Z
Літій не потрібен: створено батарею, яка самозаряджається, "харчуючись" бактеріями
Фокус
2025-05-02T10:30:45Z
Apple надіслала сповіщення про шпигунські атаки цільовим користувачам
Детектор М
2025-05-02T10:22:18Z
Microsoft підвищила ціни на всі свої консолі, аксесуари та навіть ігри
InternetUA
2025-05-02T10:16:21Z
Apple Watch розпізнав інсульт на тренуванні й викликав допомогу․ Камера зафіксувала момент
24tv
2025-05-02T10:03:51Z
Apple попередила користувачів iPhone у 100 країнах про шпигунські атаки
AIN
2025-05-02T09:46:54Z
Крихітні токсичні частинки неможливо прибрати з питної води: очищення не справляється
Фокус
2025-05-02T09:46:21Z
Хакери ГУР «поклали» сервери російських провайдерів - джерело
УкраинФорм
2025-05-02T09:46:15Z