MY.UAНовини
Голова міжнародного журі «Молодості» Мохаммад Расулоф: «Неможливо бути вільним кінорежисером, коли ти сам не є вільною людиною»
Голова міжнародного журі «Молодості» Мохаммад Расулоф: «Неможливо бути вільним кінорежисером, коли ти сам не є вільною людиною»

Голова міжнародного журі «Молодості» Мохаммад Расулоф: «Неможливо бути вільним кінорежисером, коли ти сам не є вільною людиною»

Володар головних призів Берлинале та Канн — про ув'язення, феномен іранського кіно та приреченість Ісламської республіки.

Мохаммад Расулоф народився у 1972 році в Ширазі, Іран. Вивчав соціологію в Тегерані. Зараз живе в Гамбурзі. Його перший повнометражний ігровий фільм «Сутінки» (2002) відзначений премією «Кришталевий Сімург» як найкращий фільм на Тегеранському кінофестивалі «Фаджр». У 2010 році Расулоф, на ту мить автор чотирьох фільмів, був заарештований на знімальному майданчику і згодом засуджений іранською владою до шести років позбавлення волі. Згодом вийшов під заставу.

Його наступні стрічки «Прощавай» (2011), «Рукописи не горять» (2012) і «Непідкупний» (2017) отримали призи в конкурсі «Особливий погляд» Каннського фестивалю — за режисуру, приз ФІПРЕССІ та головний приз відповідно. Драма «Зла не існує» (2020) відзначена найвищою нагородою Берлінале — «Золотим ведмедем» за найкращий фільм основного конкурсу. Останній на сьогодні фільм режисера «Насіння священного інжиру» має призи ФІПРЕССІ й Екуменічного журі в Каннах і висунутий Німеччиною на здобуття «Оскара».

У «Насінні…» Расулоф знову, як і в попередньому фільмі «Зла не існує», торкається повсякденного життя прислужників режиму і того, як їхня робота впливає на їхніх близьких. Картина починається з того, що Іман, батько двох юних дочок, отримує посаду слідчого судді. В Тегерані якраз тривають протести, тож Іман підписує смертні вироки як на конвеєрі. Відповідно росте його параноя з одного боку та віддалення від дружини й дочок — із другого. Расулоф майстерно показує велику драму іранського народу через драму окремої родини, яка перетворюється на поле бою в прямому сенсі.

Варто додати, що після оголошення про відбір фільму на Каннський кінофестиваль, акторів і знімальну групу допитувала іранська влада, заборонила виїзд із країни. 8 травня 2024 року адвокат Расулофа оголосив, що режисера засуджено до восьми років ув’язнення, а також до биття батогом, штрафу та конфіскації майна. Незабаром після цього Расулофу та деяким членам знімальної групи вдалося втекти з Ірану. «Виснажлива, довга, складна і болісна подорож» зайняла загалом 28 днів.

Наприкінці жовтня Мохаммад приїхав до Києва, щоб очолити Міжнародне журі 53-ї «Молодості». А перед завершенням фестивалю режисер відповів на питання дописувача «Детектора медіа».

 

Мохаммад Расулоф (фото Анастасії Мантач)

— Мохаммаде, скажіть, що значить бути кінорежисером в Ірані?

— Я не можу провести чітку лінію між кінематографічним життям в Ірані та всім іншим. Коли опиняєшся під тиском тоталітарної сили, то немає різниці, яка в тебе професія. Система хоче викрасти тебе в себе самого, зробити тебе вірним режиму. Передусім, я — людина, яка, так уже склалося географічно, народилася в Ірані. Але я з самого початку прагнув бути самим собою. Дотримуватися цього принципу стає складнішим, коли вирішуєш стати на шлях мистецтва, бо ти постійно постаєш перед цензурою. Чим гучніше звучить твій голос, тим більше зростають твої проблеми, тому що коли ти справжній, то апріорі не відповідаєш очікуванням системи. В умовах тоталітаризму все, що ти створюєш — політизується. Твоя праця оцінюється на відповідність естетиці диктатури.

— І при цьому в настільки задушливих умовах в Ірані є потужний кінематограф. У чому причина такого феномену?

— Форма мистецтва визначається обмеженнями. Іноді сам митець визначає рамки для мистецького вираження, іноді ці рамки нав’язуються митцю зовнішніми факторами. На щастя, ми живемо зараз у світі технічного прогресу. Свій третій фільм я хотів зняти на 35-мм плівку, проте ці технології контролювалися владою. Наразі, завдяки цифровим камерам, робота митця стала легшою. Зрозуміло, що технології контролю теж не стоять на місці. Це щоденна війна для людей, які не хочуть схиляти голови перед цензурою.

Говорячи про форми й стилі: у своїх останніх фільмах ви схильні до жорсткого реалізму. Ваші ранні фільми більш метафоричні. Що спонукало вас до такої стилістичної зміни?

— Коли я розпочав роботу над своїм другим фільмом, утопією «Залізний острів», то надихався древньою літературою Ірану, роботами режисерів, що творили до мене, й таким чином висловлювався в метафоричній формі. Однак згодом я вирішив, що цей метафоризм є проявом цензури, проявом страху. Вище я казав про цінність самоідентифікації. Мені видалося, що метафоричний підхід — це про протилежне, що метафора — художній засіб, який прислуговує цензурі та виникає саме в умовах пригнічення. Тож коли я вперше вийшов із тюрми, то вирішив пропрацювати пряму подачі історії. Таким чином, моя стилістика сформувалася на основі мого власного переконання бути собою. Неможливо бути вільним кінорежисером, коли ти сам не є вільною людиною. Я почав використовувати прямі способи художнього вираження. Метафора теж була присутня, але така, в якій не транслювалося страху перед цензурою. Беручи за основу реалістичний підхід і вкрапляючи метафори, я і створив свій останній фільм.

«Залізний острів»

Незалежно від стилю, у вас дуже переконливі актори. Який ваш метод роботи з ними?

— У «Насінні священного інжиру» дія розгортається довкола соціальних потрясінь, тож і підхід до роботи випливає з соціальних трансформацій. На початку 2023 року, коли я вийшов з тюрми, рух «Жінка, життя, свобода» досяг піка. Багато моїх колег почали надсилати мені повідомлення з текстом «Якщо зніматимеш підпільний фільм, розраховуй на нас». Їхнє прагнення обійти цензуру дала мені силу й енергію. Я побачив, що ці люди, яку б роботу не робили, будуть завжди на висоті, не зраджуючи своїм принципам. Уявіть, у моїй команді були жінки, які вирішили не поставати перед камерою з покритою головою. У підцензурних фільмах героїні навіть лягають спати й прокидаються з покритою головою, що не відповідає реальному життю іранської жінки. Абсолютна брехня. Спосіб моєї взаємодії з акторами ґрунтується на спільній ідеї наблизити кіно до реального життя іранців. У нас був дуже міцний зв’язок під час обговорення й аналізу ролей, визначення усіх деталей. Звісно, я як кінорежисер намагався скеровувати команду, щоб ми не відійшли від першочергових задач. Проте водночас я отримував задоволення, спостерігаючи, як актори опрацьовують своїх персонажів. Також перед командою стояла задача пункт за пунктом дотримуватися сценарію, адже обставини створення фільму були надзвичайно важкими. Я контролював усі етапи, усі деталі.

«Насіння священного інжиру»

— Ваші два останніх фільми зроблені про тих, кого можна назвати псами режиму. Я думаю, що ви добре вивчили їхній триб життя. Скажіть, що це за люди? Як вони домовляються зі своєю совістю?

— Хороше питання і гарне порівняння. 15 років я вже борюся з цензурою. Неодноразово мав справу з органами безпеки, які проводили обшуки, допити. Маю досвід спілкування з людьми з різних рівнів тоталітарної влади: суддями, прокурорами. Навіть коли я сидів обличчям до стіни з заплющеними очима, то запитував у себе: оцей слідчий, який стоїть наді мною, про що зараз думає? Деякі люди обіймають посаду, лише переслідуючи власну вигоду, а деякі — через вірність ідеології. Друга категорія набагато небезпечніша, оскільки задля своїх принципів вони готові на все. Одного дня я вирішив написати про таких схиблених на ідеології діячів.

У в’язниці я мав розмову з одним із тюремників, який сказав, що його родина на нього тисне, звинувачує в співпраці з системою. Цей випадок дав мені змогу зрозуміти, що в таких сім’ях існує розкол, а тому ідеологія вже не спрацьовує як раніше. Саме так заклалися підвалини для написання нового фільму — розповіді про сім’ю, де батьки звикли коритися і терпіти, а діти вимагають не мовчати, опиратися.

«Зла не існує»

— Скажіть, а перед винесенням звинувачень були спроби домовитися з вами неофіційно, типу «та ми все розуміємо, але ж і ви зрозумійте нас» і таке інше?

— Кілька років тому такі пропозиції мені робили, та я не пристав на них. А по останній справі мені вже й нічого не пропонували. Якби я лишився в Ірані, то вийшов би на волю вже в літньому віці.

— До речі, а як офіційно звучали обвинувачення?

— Діяльність проти національної безпеки, розповсюдження пропаганди проти режиму, тримання алкогольних напоїв удома, а також розповсюдження розпусти (оскільки жінки в кадрі без покритої голови).

— Якийсь Кафка.

— Усе моє життя в Ірані — кафкіанський абсурд. Уявіть, мене ув’язнив режим і просить, щоб я створив для них фільм. Це хіба не абсурд? Чистої води Кафка.

— У Радянському Союзі, коли людина потрапляла в число «неугодних», від неї відверталося навіть найближче оточення, бо боялися теж потрапити в немилість. А як поводилися ваші друзі?

— Усі такі системи діють за схожим принципом. Усяке було, але в мене є і відважні друзі. Дуже гірко, коли люди навколо дозволяють собі забивати тебе камінням, коли колеги починають винуватити тебе, щоб ти лишався у фокусі уваги тоталітарної машини. Вони роблять це, щоб виїхати твоїм коштом, стати поміченими. Деякі навіть можуть бути причетними до покарання. Страх і плазування перед такою системою деким розцінюється як наявність розуму.

Знайомо. Якщо не секрет, як вдалося втекти?

— Коли говоримо про місця позбавлення волі, зазвичай ідеться про страшні й негативні речі. Та я як культурний гангстер (сміється) саме у тюрмі познайомився з політичними в’язнями, які запропонували допомогу у втечі, якщо я наважусь. Я дуже вдячний тим, хто провів мене безпечним шляхом, хоча це видалося надзвичайно важкою пригодою. Йшли пішки, горами. Днями я лише мріяв про те, як дістануся безпечної точки та зможу потрапити до Європи. Це довга історія. Не можу розказувати подробиці, сподіваюся, колись матиму таку нагоду. Також хочу висловити вдячність посольствам Франції та Німеччини. Тому що коли я дійшов до країни, що сусідила з Іраном, саме ці посольства допомогли мені надалі.

Які у вас враження від Києва, від фестивалю?

— Ще жодна моя подорож не була настільки змістовною і водночас приємною для мене.

Які ваші кінематографічні плани?

— Зараз я дуже зайнятий роботою, пов’язаною з моїм останнім фільмом. Було заплановано багато поїздок. Деякі довелося скасувати, щоб відвідати «Молодість». Наразі я радий бути тут, але згодом планую відвідати Америку в рамках промокампанії на здобуття «Оскара», потім повернуся до Європи для участі в інших фестивалях.

Це все плани на найближчі місяці. Коли поїздки закінчаться, почну працювати над трьома проєктами. Всі три — про Іран, однак один пов’язаний і з Європою, а ще один — анімація. Раніше моє життя було під постійними заборонами, а наразі мені нема чого боятися. Боюся лише одного — обмеження смислів. Якщо коли-небудь зіштовхнуся з дефіцитом смислів, це означатиме для мене кінець мистецької кар’єри.

— Останнє питання некінематографічне. Ми вже не вперше бачимо виступи народу, протести в Ірані. Здається, вся країна ненавидить цей режим. Чому він досі тримається?

— Тому що ця влада має багато грошей, силового контролю, насильницьких методів впливу. Чотири роки тому вони збили український літак, на борту якого було лише іранців 176 осіб, а ще ж український екіпаж! Уявіть, що вони роблять зі своїми ж громадянами! Тому я докладаю зусиль для впровадження трансформацій і перетворень без застосування насильства, однак цей процес буде довготривалим. Думаю, що народ знає один великий секрет — Ісламська республіка, продукуючи стільки проблем і породжуючи стільки викликів для свого суспільства, прирекла себе на знищення.

Титульне фото: Мохаммад Расулоф (фото Анастасії Мантач)

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
КіноІран
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Менше ніж у половині кімнат Лувру було відеоспостереження у 2024 році – звіт
ГЛАВКОМ NET
2025-11-07T02:00:39Z
Міс Всесвіт-2025: учасниця достроково покинула конкурс
GlavRed
2025-11-07T00:27:54Z
Знайшов дружині заміну: Роман Сасанчин "засвітив" обличчя нової дівчини
GlavRed
2025-11-06T23:27:52Z
Уперше в історії участі: українка стала Віцеміс Земля-2025
GlavRed
2025-11-06T22:27:30Z
"По чарочці": Остап Ступка висловився про свій алкоголізм
GlavRed
2025-11-06T20:27:50Z
Жінка-цукерочка: який зараз вигляд має вдова Миколи Мозгового
GlavRed
2025-11-06T20:27:05Z
Камалія попрощалася з донькою: що сталося
GlavRed
2025-11-06T19:27:01Z
Євробачення: Канада може стати новим учасником пісенного конкурсу
УкраинФорм
2025-11-06T19:21:32Z
MELOVIN розкрив шокуючу суму, яку вклав у створення свого нового альбому
GlavRed
2025-11-06T18:28:09Z
У Швеції через невідомі дрони призупинили роботу аеропорту: що відомо
InternetUA
2025-11-07T02:03:51Z
Акціонери Tesla схвалили премію для Маска у $1 трлн
ZN UA
2025-11-07T01:57:42Z
Волгоградський НПЗ призупинив роботу через атаку дронів – Reuters
ГЛАВКОМ NET
2025-11-07T01:48:34Z
Виплати при виході на пенсію: хто може отримати
Знай
2025-11-07T00:33:37Z
Внески від партнерів у межах PURL вже сягнули $2,82 мільярда - ОП
УкраинФорм
2025-11-06T23:24:04Z
У Швеції не виключають співфінансування угоди про продаж Україні Gripen
Европейская правда
2025-11-06T21:51:06Z
Удар акцизів по АЗС: як зміняться ціни на паливо і чи загрожує дефіцит
Хвиля
2025-11-06T20:30:31Z
Уряд скасував продовження пільг на імпорт електромобілів
360ua.news
2025-11-06T20:12:23Z
Дефіцит продуктів в Одеській області: до яких змін готуватися українцям
Политека
2025-11-06T20:00:18Z
Трамп вимагає виключити Південну Африку з G20
ZN UA
2025-11-07T02:09:02Z
Радбез ООН зняв санкції з президента Сирії Ахмеда аш-Шараа
УкраинФорм
2025-11-07T01:51:40Z
Bloomberg: Україна веде «позитивні» переговори зі США щодо ракет «Томагавк»
ГЛАВКОМ NET
2025-11-07T01:42:41Z
Показовий жест Трампа: ексочільник МЗС проаналізував візит постпреда США в НАТО до Києва
24tv
2025-11-07T01:39:22Z
РФ вербує іноземців на війну проти України в арабських країнах — розслідування
ZN UA
2025-11-07T01:36:29Z
Верховний суд США дозволив уряду позначати в паспортах тільки стать від народження
УкраинФорм
2025-11-07T01:09:53Z
Адміністрація Трампа анонсувала угоди з Boeing у Центральній Азії
ГЛАВКОМ NET
2025-11-07T01:06:13Z
Тривожна новина: чому зміна влади в Чехії важлива для України та до чого тут Орбан
24tv
2025-11-07T00:57:34Z
Генсек ООН на кліматичному саміті назвав «червону лінію» для людства
УкраинФорм
2025-11-07T00:57:19Z
ОГП оскаржить вирок, який виправдав окупанта у справі про мародерство на Київщині
УкраинФорм
2025-11-07T02:09:21Z
Росіяни вдарили по Запоріжжю дронами: постраждали багатоповерхівки та дитячий садок
Фокус
2025-11-07T01:30:01Z
У Сумах ворожий дрон поцілив по дорозі, пошкоджено авто
УкраинФорм
2025-11-07T00:24:59Z
Вбивство чиновника у Мексиці: стрільцем виявився 17-річний юнак
ГЛАВКОМ NET
2025-11-07T00:03:33Z
Внаслідок атаки росіян у Запоріжжі повилітали вікна в будинках і дитсадку – ОВА
Украинская правда
2025-11-06T23:51:10Z
Правоохоронці припинили стихійне блокування вулиці після того, як майже сотня мотоциклістів заповнила місто
Топ Жир
2025-11-06T23:42:29Z
"Людям забороняють виходити": у Дніпрі через атаку БПЛА зупинили потяг "Інтерсіті"
Фокус
2025-11-06T21:36:59Z
На Київщині п'яний чоловік «припаркувався» у магазині
ГЛАВКОМ NET
2025-11-06T21:30:31Z
Росіяни атакували дронами цивільні автівки на Харківщині, троє постраждалих
УкраинФорм
2025-11-06T20:57:16Z
Армійські корпуси Сухопутних військ розгортають систему «Імпульс»
InternetUA
2025-11-07T02:03:50Z
Термін запуску заводу з виробництва боєприпасів в Україні посунувся - глава Rheinmetall
УкраинФорм
2025-11-07T00:18:32Z
Критично важливі підприємства ОПК визначають за новими критеріями: Міноборони роз’яснило, що змінилося
УкраинФорм
2025-11-07T00:00:22Z
Армія Азербайджану переходить на стандарти НАТО – Алієв
Украинская правда
2025-11-06T23:51:07Z
Рейси до аеропорту Брюсселя скасован через спостереження дронів
ГЛАВКОМ NET
2025-11-06T23:45:26Z
Дрони, які не бояться РЕБ: в Армія+ запустили унікальний курс навчання
Хвиля
2025-11-06T23:30:40Z
Компенсація за оренду житла: що змінилось у програмі для ветеранів
Хвиля
2025-11-06T22:30:54Z
7 листопада: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-11-06T22:03:26Z
В Україні створять хаб оборонних інновацій спільно зі Швецією
Европейская правда
2025-11-06T21:57:22Z
Додаткова відпустка: чи можуть її продовжити у разі хвороби дитини
ZN UA
2025-11-06T23:24:37Z
Конкурент Neuralink залучив $200 мільйонів на розробку безопераційних мозкових імплантів
УкраинФорм
2025-11-06T17:00:30Z
Під час війни на цукровий діабет другого типу стали хворіти люди, молодші 45 років - лікарка
УкраинФорм
2025-11-06T16:42:35Z
В Україні відкрився міжнародний центр протезування
УкраинФорм
2025-11-06T16:42:33Z
Не хотів працювати вночі: медбрат вбив 10 пацієнтів і отримав довічне
Фокус
2025-11-06T16:00:38Z
В Україну надійшло майже 123 тисячі доз вакцини проти гепатиту B для дітей
УкраинФорм
2025-11-06T14:51:22Z
Учені пов’язали погіршення пам’яті із жиром на талії
TSN
2025-11-06T11:36:29Z
У Греції лікарі страйкуватимуть дві доби
Европейская правда
2025-11-06T08:09:49Z
Між поколіннями зростає дистанція, люди дедалі більше страждають від самотності – дослідження
ГЛАВКОМ NET
2025-11-06T02:00:37Z
Пентхаус за 30 мільйонів доларів від Pagani включає гіперкар, який неможливо придбати за гроші
Топ Жир
2025-11-07T01:57:33Z
Нові автосалони Ford створені, щоб ви забули про сам процес купівлі автомобіля
Топ Жир
2025-11-07T00:12:28Z
Найпопулярніший електричний пікап у США може припинити існування до кінця року
Топ Жир
2025-11-06T22:27:26Z
General Motors може приготувати ще один сюрприз із заднім приводом
Топ Жир
2025-11-06T21:42:00Z
Новий BMW i4 M60 прискорюється на півсекунди швидше за M3
Топ Жир
2025-11-06T20:57:15Z
Porsche Macan отримує новий двигун від Audi та кардинальні зміни
Топ Жир
2025-11-06T20:12:58Z
Трансмісія цього не прощає: які звички водіїв непомітно «вбивають» коробку
GlavRed
2025-11-06T19:27:24Z
Розкриті таємниці невдалої моделі Jaguar XJ
Топ Жир
2025-11-06T19:12:24Z
Toyota натякає на четверту модель GR для американського ринку
Топ Жир
2025-11-06T18:33:16Z
Тіктокер з Одещини сів на п’ять років за поширення відео бойової роботи ЗСУ
УкраинФорм
2025-11-07T01:39:41Z
На евакуацію погоджуються менш як третина одиноких маломобільних жителів Донеччини - ОВА
УкраинФорм
2025-11-07T00:48:16Z
Напруга на фронті зросла: Генштаб розповів про останні події
GlavRed
2025-11-07T00:27:42Z
Окупанти атакували Чугуїв: постраждали підприємство та навчальний заклад
ГЛАВКОМ NET
2025-11-07T00:18:55Z
Вибиті вікна в багатоповерхівках та дитсадку: росіяни атакували Запоріжжя
TSN
2025-11-07T00:18:50Z
Підрозділ ГУР показав шлях російського окупанта в полон — відео з його власного телефона
ZN UA
2025-11-06T23:15:41Z
"Не шкодує резерви": РФ намагається пришвидшитись на Покровському відтинку, — DeepState
Фокус
2025-11-06T23:15:18Z
Київ — повітряна тривога: загроза застосування балістики
TSN
2025-11-06T23:03:38Z
Війна, день 1352. Довічне ув'язнення для російського окупанта, атака на Волгоградський НПЗ
Football.ua
2025-11-06T23:00:40Z
Грошове дерево цвістиме цілий рік: секретна підгодівля для всіх рослин
GlavRed
2025-11-07T01:27:55Z
День ангела 7 листопада: кого та як вітати з іменинами
TSN
2025-11-06T22:36:50Z
Не в столиці і не у великому місті: де сховалася найдовша вулиця України
GlavRed
2025-11-06T22:27:26Z
Весною зацвітуть як ні в кого іншого: коли найкраще висаджувати тюльпани
24tv
2025-11-06T21:48:58Z
Сезон вже почався: печемо легкий пиріг з мандаринами, від смаку якого запаморочиться в голові
24tv
2025-11-06T21:39:26Z
Експерт з подорожей об'їздив 26 локацій і назвав ідеальне місце для відпочинку
24tv
2025-11-06T21:18:22Z
Замість Біг-Бена та Оксфорд-стріт: куди піти, щоб побачити справжній Лондон
24tv
2025-11-06T20:24:28Z
Чим почистити килим від бруду: копійчані методи, які виведуть будь-які плями
24tv
2025-11-06T20:15:35Z
Не лише Відень і Зальцбург: топ місця в Австрії, які варто побачити
Фокус
2025-11-06T20:12:06Z
Чому важливо вибирати чохли від перевірених брендів для вашого Samsung
GameWay
2025-11-07T13:01:00Z
Учені б'ють на сполох: сумний прогноз неминучого глобального потепління
GlavRed
2025-11-07T01:51:40Z
Для подолання наслідків екоциду Чорного моря потрібні нові природоохоронні акваторії - науковець
УкраинФорм
2025-11-07T01:33:50Z
Ретроградний Меркурій вдарить по чотирьох знаках зодіаку - кого чекають труднощі
GlavRed
2025-11-07T01:27:25Z
OpenAI перевищила мільйон комерційних користувачів
InternetUA
2025-11-07T00:33:42Z
Square Enix передасть контроль за якістю ігор штучному інтелекту
InternetUA
2025-11-06T23:10:23Z
Американські розробники представили новий автономний морський дрон Romulus
InternetUA
2025-11-06T22:03:05Z
Rockstar Games офіційно перенесла вихід Grand Theft Auto 6
24tv
2025-11-06T21:45:24Z
Розкрито реальний час роботи iPhone 17
InternetUA
2025-11-06T20:33:20Z
Асист Довбика та гегемонія данців. Чим запам'ятався четвертий раунд Ліги Європи?
ГЛАВКОМ NET
2025-11-07T01:15:40Z
Максимальний результат для України. Усі результати Ліги конференцій за 6 листопада
ГЛАВКОМ NET
2025-11-07T00:06:57Z
«Динамо» з розгромом здобуло першу перемогу в Лізі конференцій
ГЛАВКОМ NET
2025-11-06T23:27:44Z
Феєрія Динамо і божевільна кінцівка у Македонії — євровечір у Лізі Конференцій
Football.ua
2025-11-06T23:18:59Z
Ліга Європи УЄФА: "Рома" з асистом Довбика перемогла "Рейнджерс"
УкраинФорм
2025-11-06T23:09:28Z
Українці в єврокубках: Довбик зробив асист за "Рому", Романчук приніс перемогу румунам
ZN UA
2025-11-06T22:48:31Z
Ліга Європи: Рома і Астон Вілла беруть очки, ПАОК нищить суперника
Football.ua
2025-11-06T22:42:18Z
Джонатан Девід визнаний найкращим гравцем КОНКАКАФ сезону-2024/25
Football.ua
2025-11-06T22:30:11Z
Динамо у феєричному матчі з шістьма голами розгромило Зрінськи у Лізі конференцій
24tv
2025-11-06T22:03:10Z