Заступниці голови Львівської обласної МСЕК оголосили підозру
Заступниці головного лікаря Львівської обласної медико-соціальної експертної комісії повідомили про підозру удекларуванні недостовірної інформації на мільйони гривень.
Як заявила пресслужба Державного бюро розслідувань, жінка у декларації за 2023 рік не вказала, що користується оформленими на родичів автомобілями BMW X5 2023 року та Mercedes GLE 2023 року та начебто «орендує» для них місце в паркінгу свого дому. При цьому сумарна вартість вищезазначених авто складає майже 6 мільйонів гривень.
Підозрюваній вручили клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді застави та відсторонення від посади.
Слідчі органи не називають імені підозрюваний, однак згідно з даними «Львівський обласний центр медико-соціальної експертизи» заступницею головного лікаря з медичної роботи є Руслана Іваночко.
Два тижні тому у неї та очільника Львівської обласної МСЕК Володимира Решоти пройшли обшуки.
Згідно з офіційною декларацією про доходи за 2023 рік Руслана Іваночко заробила 319 914 гривень зарплати, 64 603 гривень зарплати, отриманої в ЛНМУ імені Данила Галицького і 20 729 гривень соціальних виплат.
Також у неї є:
- квартира площею 74,1 квадратних метрів;
- нежитлове приміщення площею 3,6 квадратних метрів;
- квартира площею 29,5 квадратних метрів;
- земельна ділянка площею 1000 квадратних метрів;
- паркомісце площею 18 квадратних метрів;
- земельна ділянка площею 359 квадратних метрів;
- житловий будинок площею 149,8 квадратних метрів;
- житловий будинок (будівництво незавершене).
У власності її чоловіка Ігоря Кравчука, який працює в комунальному некомерційному підприємстві Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна лікарня» перебуває:
- квартира площею 146,8 квадратних метрів;
- гараж площею 35,8 квадратних метрів;
- автомобіль "Volkswagen T-Roc" 2021 року випуску;
- автомобіль "SEAT Ateca" 2021 року випуску.
Нагадаємо, 22 жовтня РНБО після низки корупційних скандалів ухвалила рішення про ліквідацію в Україні усіх Медико-соціальних експертних комісій. Повноваження МСЕК на разі покладено на Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності в Дніпрі.
Очікується, що з 1 січня 2025 року обласні, міські та міжрайонні МСЕК по всій країні припинять виконувати функції з експертизи інвалідності та встановлення втрати працездатності. Їхні функції передадуть кластерним та надкластерним лікарням.
Однак щоб виправити інвалідність державної системи, реформа МСЕК має бути лише елементом великого пазлу реформи сфери реабілітації. Якими можуть бути кроки на цьому шляху, в статті «Чому не спрацює реформа МСЕК і якою має бути процедура встановлення інвалідності» пояснив співзасновник GovTech-компанії Strimco Роман Ланський.