Як повідомляє Укрінформ із посиланням на сайт ООН, про це він заявив у вівторок на Конференції ООН з питань зміни клімату COP29, що проходить у Азербайджані.
«В епоху екстремальних кліматичних явищ фінансування втрат і збитків є обов'язковим. Я закликаю уряди виконати це завдання - в ім'я справедливості», - підкреслив Генсек ООН.
За його словами, світ стає небезпечнішим, «кліматичні катастрофи нагромаджуються, завдаючи найбільшої шкоди тим, хто найменше до цього причетний».
«Тим часом ті, хто найбільше докладаються до руйнації, зокрема промисловість викопного палива, продовжують отримувати величезні прибутки та субсидії», - сказав Гутерріш.
Він нагадав, що створено Фонд для відшкодування збитків, але підкреслив, що його початкова капіталізація в розмірі $700 мільйонів «навіть не наближається до виправлення шкоди, заподіяної вразливим верствам населення».
За словами генсека ООН, ця цифра приблизно дорівнює річному заробітку 10 найбільш високооплачуваних футболістів світу й навіть не покриває чверті збитків, завданих В'єтнаму ураганом Ягі у вересні цього року.
«Ми повинні серйозно поставитися до рівня необхідного фінансування. Я закликаю країни виділити нові фінансові ресурси для Фонду», - заявив він.
Гутерреш запропонував країнам запровадити податки для таких секторів, як судноплавство, авіація та видобуток викопного палива.
«Нам потрібна справедлива ціна на вуглець», - додав він.
На його думку, потрібно підтримати багатосторонні банки розвитку, «щоб збільшити їхній кредитний потенціал, і вони могли реагувати на кліматичну кризу».
Як повідомляв Укрінформ, у Баку з 11 по 22 листопада проходить Конференція ООН зі зміни клімату СОР29, у якій бере участь українська делегація.