Міністерство оборони України пояснило, як працює алгоритм проведення типових випробувань (ТВ) серійних зразків озброєння та військової техніки (ОВТ).
Про це написали на сайті оборонного відомства.
Типові випробування є важливим етапом у процесі оцінювання ефективності змін, внесених у конструкцію або технологію виготовлення серійних виробів. Вони проводяться для того, щоб оцінити вплив змін на технічні та тактико-експлуатаційні характеристики виробу.
Випробування здійснюються на зразках ОВТ, у конструкцію або технологію яких вже були внесені запропоновані зміни. Обсяг таких випробувань визначається програмою та методиками, розробленими виробником згідно з ДСТУ В 15.211.
Типові випробування можуть проводитися як на випробувальних базах самих виробників, так і на спеціалізованих випробувальних організаціях, таких як Державний науково-дослідний інститут випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки, або на підприємствах з відповідною випробувальною базою.
Результати випробувань фіксуються у вигляді Акту та протоколів, які відображають усі результати тестів. Якщо результати підтверджують ефективність змін, вони вносяться до робочої конструкторської документації відповідно до ДСТУ В 15.902.
Для реєстрації змін у технічних умовах на зразок ОВТ необхідно звертатися до Головного управління забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки через електронну пошту mdalc@mil.ua.