Президент Південної Кореї відновив заняття гольфом, готуючись до зустрічей із Трампом
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль нещодавно знову почав грати в гольф — уперше за вісім років, у межах підготовки до майбутніх зустрічей із новообраним президентом США Дональдом Трампом, повідомляє Reuters.
Південнокорейські ЗМІ писали, що Юн відвідав поле для гольфу в суботу, 9 листопада. Востаннє він грав у гольф у 2016 році.
Аналітики кажуть, що Юн може спробувати знайти спосіб скористатися особистою дружбою з Трампом для просування інтересів Сеула на тлі зовнішньополітичних планів республіканця “Америка понад усе” та його непередбачуваності в керівництві державою.
Офіційні особи в Сеулі працюють над підготовкою до значних економічних змін, особливе занепокоєння викликає пропозиція Трампа щодо запровадження тарифів у торгівлі.
Південнокорейські компанії значною мірою покладаються на торгівлю зі Сполученими Штатами.
Під час передвиборчої кампанії Трамп описував Південну Корею як “грошову машину”, яка може дозволити собі “платити більше” за 28 500 американських військовослужбовців, розміщених у країні.
Також під час свого перебування на посаді президента тактика Трампа щодо Північної Кореї суттєво відрізнялася від політики попередніх адміністрацій США: він скоротив масштабні навчання з Сеулом і намагався вести переговори безпосередньо з північнокорейським лідером Кім Чен Ином, які врешті-решт провалилися.
Водночас, на думку експертів, певна схожість характерів Трампа і Юна може допомогти двом лідерам порозумітися.
“Я також думаю, що Юн загалом подобається політикам у Сполучених Штатах, і це допоможе йому (Юну — ред.), хто б не консультував Трампа з питань зовнішньої політики”, - каже експерт з питань Південної Кореї у Королівському коледжі Лондона Рамон Пачеко.
Втім, попри те, що аналітики прогнозують міцні відносини між двома країнами, дехто попереджає: цього може бути недостатньо, аби вберегти Південну Корею від негативних наслідків.
“Хоча багато лідерів намагатимуться повторити дружбу, яка була у (колишнього прем'єра Японії, з яким Трамп свого часу також грав у гольф - ред.) Сіндзо Абе з Трампом, немає жодних доказів того, що особисті стосунки призвели до якихось відчутних переваг для Японії”, - сказав Брюс Клінгнер з фонду “Спадщина” у Вашингтоні.
До Токіо ставилися так само, як і до Сеула в суперечливих переговорах про розподіл військових витрат, додав аналітик.
Днями Трамп і Юн уже провели телефонну розмову, однією з тем якої була присутність північнокорейських військ у Росії.
Як кажуть експерти, Трамп дуже полюбляє розбудовувати особисті та приватні контакти, і це фактор, який може впливати на його політику. У коментарі для ZN.UA надзвичайний та повноважний посол України, голова ГО “Центр нових рішень” Костянтин Єлісєєв казав, що українському президенту Володимиру Зеленському та його команді також доведеться налагоджувати тісніші особистісні контакти з Трампом, змінюючи дипломатичну тактику взаємодії з адміністрацією США: у цьому контексті українському лідеру також можна брати уроки гри в гольф.
Водночас, окрім налагодження міжособистісних відносин команді президента України потрібно особливо приділити увагу посиленню двопартійної підтримки з боку США: “дипломатія емоцій” з Трампом може не спрацювати, адже він вірить практичним, прагматичним речам.