Росія намагається чинити вплив на вибори в Румунії
Росія намагатиметься вплинути на вибори в Румунії, зокрема і через деяких кандидатів у президенти, пише румунське видання Digi24 із посиланням на джерела.
«Є інформація з джерел у політичних колах, які стверджують, що Росія вживає кроків, щоб вплинути на вибори в Румунії. Вони працюють через довірених осіб, через посередників, таких як афілійовані або фінансовані ними організації, можливо, навіть через кандидатів», – пише видання.
За даними співрозмовників, наразі ледь не кожен російський громадянин у Румунії постійно контролюється Службою розвідки (SRI). Крім того, SRI також відстежує усіх учасників виборчого процесу та пов’язаних з ними політиків і організації щодо того, чи намагається хтось із них поставити під сумнів членство Румунії в Європейському Союзі та НАТО.
Крім того, румунські парламентарі вимагають перевірити, чи залучені до виборів такі країни, як Росія, Китай, Північна Корея, або фінансовані ними хакери, які можуть атакувати державні установи.
«Ми бачимо стурбованість цією темою, в тому числі серед парламентарів. Вони просили SRI перевірити, чи такі країни, як Росія, Китай, Північна Корея, впливають чи беруть участь у виборах, чи є дані про хакерів для атак на державні установи», – йдеться у матеріалі видання.
Міністр цифровізації вже повідомив про існування «фірмової» російської мережі тролів: у соцмережах були виявлені акаунти, які належать до добре організованих мереж і намагаються поширити неправдивий контент для просування певних кандидатів.
Румунська поліція вже відкрила кримінальну справу за цим фактом.
Вибори у Румунії відбудуться менш, ніж за два тижні – 24 листопада. Другий тур заплановано на 8 грудня. У проміжку між двома турами пройдуть парламентські вибори.
Участь у голосуванні візьмуть 20 кандидатів. До другого туру, ймовірно вийде прем'єр-міністр, соціаліст Марсель Чолаку. Хто стане його суперником - вирішать виборці.
Минулого місяця Конституційний суд Румунії виключив зі списку кандидатів на майбутніх президентських виборах депутатку Європарламенту, лідерку ультраправої партії «SOS Румунія» Діану Шошоаке.