Рекордні жовтневі втрати ворога — майже 42 тис.
військових або 1 350 у середньому за добу — пояснюються виключно збільшенням кількості російських атак у поєднанні з традиційною тактикою "м’ясних штурмів".
І це, найімовірніше, не останній подібний рекорд окупантів.
Таку думку в ефірі телеканалу FREEДOM висловив військовий аналітик Олексій Гетьман.
Говорячи про структуру втрат, він зазначає, що така тактика росіян залишає однаково мало шансів вижити й досвідченим військовим, і свіжому поповненню.
"Залежно від того, який підрозділ отримав команду на штурм та які там взаємини між солдатами, військовослужбовцями та командирами середньої ланки.
Ми ж чули такі новини, що іноді посилають мало не спеціально на забій… Коли атакують професійні військові — вже з бойовим досвідом, вони краще орієнтуються, можуть правильніше пересуватися, правильніше прикриватися — це також суттєво не впливає за такої тактики.
Якби була інша, більш, скажімо, сучасна тактика ведення бойових дій, тоді їхнє просування було б суттєвішим, а втрати були б меншими.
Але вони навряд чи щось змінять", — вважає військовий аналітик.
Він нагадав про бої за місто Бахмут Донецької області, коли "на кожні 48 см просування" припадав один загиблий чи поранений росіянин, і констатував, що ворог буквально вистилає собі шлях власними трупами.
А зараз росіяни прагнуть захопити якнайбільше української території в очікуванні можливого замороження на лінії фронту.
Тому Гетьман прогнозує, що жовтневий рекорд своїх втрат армія РФ поб’є.
"Погодні умови вже трохи складніші для росіян, і вони вичерпали те, що вони готували для цієї наступальної операції, яка почалася ще у квітні-травні цього року.
Тому, я думаю, посиляться кількісно.
Це не дуже добре для нас, ми теж зазнаємо втрат, і не так просто відбивати ці масовані атаки", — додав аналітик.
Олексій Гетьман також зазначив, що втрати, хоч би якими рекордними вони були і як би шокували цивілізований світ, залишаються прийнятними для РФ.