У Національному драмтеатрі імені Івана Франка відбулася ювілейна академія "Шевченко — шлях до перемоги"
- © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA © Василь Артюшенко, ZN.UA
У Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка відбулася мистецька академія "Шевченко — шлях до перемоги", яка об’єднала дискусії про світове значення Шевченка і презентацію мультимедійного проєкту, базованого на його творчості. Особливою подією стало відкриття виставки художніх картин Івана Марчука з циклу "Шевченкіана". У рамках заходу також презентовано пам’ятну монету "Пльонтанізм", вшановуючи унікальну техніку Марчука.
У рамках заходу було представлено унікальні картини з фондової колекції Шевченківського національного заповідника, мультимедійний проєкт "Катерина", який презентував режисер та актор театру Франка Тарас Жирко, у супроводі унікальної авторської музики, створеної спеціально до презентації віртуозним композитором-імпровізатором Романом Гриньківим.
Важливою складовою Мистецької академії стала дискусія на тему "Світовий код Шевченка", адже Шевченко – видатний український поет, художник, мислитель – став для української нації не лише генієм, а й ідеологом та пророком. Його роздуми звучать актуально крізь століття, надихають на боротьбу на політичних трибунах та барикадах Майданів. Слова Шевченка карбують національну свідомість на шкільних лавах,та з шевронів на полі бою. Воювати за право бути вільним на власній землі. До дискусії долучився Посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс, докторка філологічних наук Оксана Сліпушко та інші.
Завершився вечір сучасною мовою Театру. Так у авторському прочитанні режисера легендарного Харківського Театру "Березіль" Олександра Ковшуна, на сцені Театру Франка показали виставу "Шевченко 2.0".