«Дія City»: які податки мають платити резиденти
В Україні дляІТ-компаній у 2022 році був введений особливий правовий та податковий режим «Резидентство Дія City». Для того, щоб стати «Резидентом Дія City», слід подати відповідну заявку в електронній формі. Фахівці адвокатського об'єднання «Бачинський та партнери» розповіли, які переваги мають резиденти та скільки податків вони мають платити.
Які податки мають платити резиденты в «Дія City»
Юристи пояснили, що переваги резидентства полягають не лише в гарантіях захисту інтелектуальних прав, стабільності умов, можливості застосування інститутів, а й у помірному податковому навантаженні.
«Зокрема, новелою стали гіг-конктракти, які поєднують у собі умови цивільноправового та трудового договору, що забезпечує гармонізацію інтересів як роботодавця-Резидента, так і гіг-контрактера; формалізація умов NDA та NCA», – йдеться у повідомленні.
Експерти зазначили, що при виборі структури функціонування слід взяти до уваги, що «Резиденти Дія City» оподатковуються таким чином: компанія може бути платником податку на прибуток на загальних підставах (18%), або ж платником податку на виведений капітал (9%). При цьому ставка податку у розмірі 9% не застосовується, якщо компанія є контрольованою особою, або ж здійснює операції, що не відповідають встановленому принципу «витягнутої руки»:
- Податкові ставки на працю: 5 % – ПДФО; 22% – ЄСВ від мінімальної заробітної плати; 1,5% – військовий збір.
- Інвестиції: 0% податку для фізичних осіб на дивіденди від компанії (за умови, якщо їх виведення не частіше 1 разу на 2 роки)
- Є можливість отримання податкової знижки (від загального оподаткованого доходу віднімається вартість придбаної частки Стартапу).
Фахівці додали, що юридичні особи, які подали заяву про перехід на оподаткування як резидента «Дія City» – платника податку на особливих умовах до уповноваженого органу під час звернення про набуття цього статусу відповідно до підпункту 141.10.1 Податкового кодексу України, вважаються резидентами «Дія Сіті» – платниками податку на особливих умовах з першого числа місяця, наступного за кварталом, у якому юридичну особу внесено до реєстру.
«Особливий податковий режим починає діяти не з моменту внесення юридичної особи до реєстру «Дія City», а з першого числа місяця, наступного за кварталом, у якому юридична особа була внесена до реєстру «Дія City» та подала відповідну заяву до податкових органів», – йдеться у повідомленні.
Раніше ми писали, чи можеІТ-компанія забронювати своїх працівників.