Про це у Варшаві, під час спільної пресконференції з президентом Польщі Анджеєм Дудою, заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Під час наступного саміту, який має відбутися в Гаазі, НАТО буде розглядати, як надалі зміцнювати власну систему стримування й оборони. Союзники нарощують спроможності оборонної промисловості, виробляють більше снарядів, кораблів та ракет, ніж протягом минулих десятиліть. Але нам потрібно робити більше і швидше, - навколо цього концентрувалося наше обговорення. Я знаю, що можу розраховувати на Польщу, яка буде прокладати шлях», - сказав керівник НАТО.
Він нагадав, що вже зараз Польща має «зразкове» оборонне фінансування, яке перевищує 4% ВВП, а у наступному році планує досягти позначки оборонних витрат у 4,7% ВВП. Це, за словами Рютте, надсилає чіткий сигнал не лише потенційним противникам, а й США: Європа розуміє, що має робити більше для спільної безпеки. Ця робота саме й починається зі збільшення видатків на оборону та з отримання більших спроможностей.
«Ще одним пріоритетом для нас є протиповітряна та протиракетна оборона. Сьогодні я був на церемонії відкриття бази захисту від балістичних ракет у Редзіково. Це містечко суттєво посилює нашу спроможність захищатися від зростаючої загрози балістичних ракет, що виходить з-поза меж євроатлантичного простору. Це – частина ширшої протиракетної оборони НАТО, що включає ще одне містечко у Румунії, американські есмінці поблизу Іспанії та систему раннього попередження в Туреччині. Це нове містечко є свідченням потужних зобов’язань, які США і Польща мають у нашій колективній обороні», - сказав генеральний секретар Альянсу.
Він підкреслив, що водночас союзники зміцнюють інтегровану систему протиповітряної оборони, яка має нові спроможності для захисту від повітряних загроз із усіх напрямків та включає сучасні засоби ППО й новітні винищувачі. При цьому НАТОрегулярно проводить масштабні навчання з координації дій в рамках спільної системи протиповітряного захисту.
«Мірою того, як ми стикаємося зі зростаючою загрозою, ми також посилюємо нашу єдність, наші спроможності та нашу рішучість», - додав Рютте.
Як повідомлялося, під час Вашингтонського саміту в липні союзники по НАТО погодилися визначити показник у 2% ВВП як мінімальну межу для оборонних витрат в кожній із країн-членів. На цей час такий обсяг фінансування виділяють 23 країни Альянсу. При цьому «прифронтові» держави, такі як Польща та країни Балтії, значно перевищують цей показник.
Фото: Getty Images