MY.UAНовини
Яке завтра, 15 листопада, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
Яке завтра, 15 листопада, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити

Яке завтра, 15 листопада, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити

Завтра, 15 листопада, Європейський день музичної терапії. Віряни вшановують пам'ять святих мучеників та ісповідників Гурія, Самона, Авіва. До Нового року залишилося 46 днів.

15 листопада 2024 року — п’ятниця. 996-й день війни в Україні.

Що завтра за церковне свято

15 листопада в церковному календарі – день пам’яті святих мучеників та ісповідників Гурія, Самона, Авіва. Гурій і Самон жили в місті Едесі (сучасна Шанлиурфа, Туреччина) в III столітті під час правління римського імператора Діоклетіана. Вони були християнами і активно поширювали християнське вчення, проповідували серед місцевих жителів. За це їх було арештовано і піддано катуванням. Пропонували зректися віри, але обидва мужньо відмовилися це зробити, залишаючись вірними Христу. Гурія і Самона засудили до смертної кари, і вони прийняли мученицьку смерть, показавши приклад стійкості й відданості християнським ідеалам. Авів жив у IV столітті і служив дияконом в Едесі. За імператора Лікінія також зазнав переслідувань за свою віру. Як і Гурій та Самон, Авів відмовився зректися християнства. Його було піддано жорстоким катуванням і згодом спалено живцем.

Що не можна робити 15 листопада

  • Не слід відмовляти у допомозі, коли вас просять про неї.
  • Не можна їсти м'ясні, молочні страви, бо почався Різдвяний піст.
  • Не варто влаштовувати гуляння, співати і танцювати.

Народні прикмети і традиції на 15 листопада

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: погожий, але похмурий день до поганої погоди в травні;
  • іржуть коні до гарної погоди;
  • випало і лежить багато снігу — до великого урожаю наступного року;
  • поривчастий вітер — до Миколая (6 грудня) протримається така погода.

В народі Різдвяний піст, який починається від цього дня і триває до Різдва, називали Пилипівкою. Згідно з церковними правилами, слід не лише відмовитися від м'яса, молока, сиру і масла, але й проводити весь вільний час в молитвах.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 15 листопада

Які завтра іменини: Григорій, Дмитро, Микита, Микола, Петро, Пилип.

Талісманом людини, народженої 15 листопада є обсидіан. Людство знає цей камінь не одну тисячу років. Він має вулканічне походження. Здавна обсидіан використовували для проведення магічних ритуалів.

Цього дня народилися:

  • 1837 рік — філософ-неокантіанець 19 століття з України, відомий своїм великим впливом на Фрідріха Ніцше та Теодора Лесінґа, який присвятив логіці Спіра тему своєї докторської дисертації, Африкан Спір;
  • 1965 рік — український політик, дипломат, заступник голови Секретаріату президента України Ющенка Роман Безсмертний;
  • 1981 рік — уродженець Керчі, учасник Євромайдану, Герой України Сергій Кемський.

Пам’ятні дати 15 листопада

Календар важливих подій в Україні та світі за 15 листопада:

  • 1492 рік — Христофор Колумб вперше описує тютюн, який вживали індіанці;
  • 1837 рік — публікують систему стенографії;
  • 1881 рік — патент на повітроплавальний снаряд отримує Олександр Можайський;
  • 1884 рік — у Берліні відкривається Міжнародна конференція 14 держав з африканських питань, яка стає одним із етапів боротьби колоніальних країн за поділ Африки;
  • 1887 рік — Карл Гесснер отримує патент на цинкову батарейку;
  • 1889 рік — у Бразилії внаслідок військового перевороту повалюють імператора Педру II, країна стає республікою;
  • 1904 рік — отримано патент на бритву зі змінними лезами;
  • 1918 рік — розпочинається очолюване Директорією повстання проти влади гетьмана Павла Скоропадського;
  • 1919 рік — за спільним рішенням Директорії та уряду УНР члени Директорії Федір Швець та Андрій Макаренко виїзджають з дипломатичними дорученнями за кордон, передавши всю повноту влади Симонові Петлюрі;
  • 1920 рік — у Женеві відбувається перше засідання Асамблеї Ліги Націй, створеної 1919 року;
  • 1940 рік — понад 500 літаків люфтваффе проводять масоване 10-годинне бомбування міста Ковентрі (Coventry, Велика Британія);
  • 1945 рік — в Аугсбурзі групою українських вчених, що перебували в еміграції, засновується Українська вільна академія наук;
  • 1957 рік — відбувається перший політ міжконтинентального пасажирського літака Ту-144;
  • 1960 рік — в море виходить перший американський підводний човен класу типу "Джордж Вашингтон" з ядерними ракетами на борту;
  • 1971 рік — фірма Intel випускає перший мікропроцесор Intel 4004;
  • 2004 рік — на Першому Національному каналі Національної телекомпанії України відбуваються перші відкриті дебати кандидатів на пост Президента України — В. Ющенка та В. Януковича.

Погода на 15 листопада

Завтра, 15 листопада, в Києві хмарно до вечора, без опадів. У Львові похмуро, опадів не передбачається. У Харкові хмарно, без опадів. В Одесі похмуро, дрібний дощ очікується протягом всього дня, а після обіду він навіть може посилитися.

Температура повітря в Києві +4 вдень та +1 вночі. У Львові +5 вдень та -1 вночі. У Харкові +2 вдень та -1 вночі. В Одесі +4 вдень та +2 вночі.

Який завтра день в Україні і світі 

15 листопада в Україні і світі святкують Європейський день музичної терапії. Він був заснований Європейською федерацією музичної терапії (EMTC). Цей день покликаний привернути увагу до важливості музичної терапії, як методу покращення психічного та фізичного здоров'я. Музична терапія використовується для підтримки людей з різними фізичними, емоційними, когнітивними чи соціальними проблемами. Цього дня музичні терапевти в різних країнах Європи проводять семінари, концерти та відкриті сесії, щоб поділитися практиками та показати, як музика може змінювати життя. Вони також прагнуть підвищити обізнаність про професію музичного терапевта, можливості музичної терапії та її значення для суспільства.

Також 15 листопада День Стіва Ірвіна. Його створили на честь відомого австралійського натураліста та захисника дикої природи Стіва Ірвіна. Ірвін здобув світову популярність як "Мисливець на крокодилів" завдяки своїй телевізійній програмі, у якій з ентузіазмом досліджував світ тварин. Його сміливість і пристрасна любов до природи надихнули мільйони людей по всьому світу. Цей день було започатковано сім’єю Стіва Ірвіна, щоб вшанувати його життя, продовжити його справу та підвищити обізнаність про захист природи. В рамках Дня Стіва Ірвіна люди носять захисний колір Ірвіна — хакі, щоб підтримати дикі види та брати участь у заходах для збору коштів на збереження середовища існування диких тварин. Благодійний фонд Австралійського зоопарку, заснований родиною Ірвіна, підтримує охоронні проєкти, реабілітацію дикої природи та освітні ініціативи, спрямовані на захист довкілля.

А ще 15 листопада Всесвітній день вазектомії. Заснований 2012 року, цей день зазвичай включає просвітницькі кампанії, безкоштовні або субсидовані вазектомії в різних країнах, інформаційні семінари та заходи для обговорення міфів і фактів про вазектомію. Ініціатори прагнуть розвіяти страхи й хибні уявлення, адже вазектомія є малоінвазивною процедурою, яка не впливає на здоров’я або статеву функцію чоловіка.

15 листопада святкують Міжнародний день протидії булінгу. Цей день створений для привернення уваги до проблеми булінгу та підвищення обізнаності про її негативні наслідки для психічного здоров’я та емоційного благополуччя. Організації, школи, громадські ініціативи проводять різноманітні заходи: семінари, флешмоби, лекції, групові обговорення, створення мотиваційних відео та розробку антибулінгових програм. Багато акцій спрямовані на розвиток емпатії, підтримки, навичок мирного вирішення конфліктів і просування толерантності.

Також 15 листопада Міжнародний день сиру і хліба. Цей день присвячений поєднанню двох традиційних і всесвітньо улюблених продуктів — хліба та сиру, які вважаються основою багатьох культур і кухонь. Їхня історія налічує тисячоліття, і кожен регіон світу має свої унікальні види сиру та хліба, які часто є національним надбанням.

А ще 15 листопада Міжнародний фестиваль духовної музики та мистецтва. Щорічна подія, яка зазвичай проводиться у відомих соборах і церквах, де акцент ставиться на духовну музику, культурні виступи та релігійне мистецтво. Такий фестиваль, наприклад, проходить у Флоренції, Італія, щороку восени від 1981 року. У межах цього заходу організовуються концерти духовної музики, виступи хорів, оркестрів і сольних виконавців з усього світу. Фестиваль прагне продемонструвати велич музичних традицій різних релігій і культур. Репертуар включає класичну духовну музику композиторів, таких як Бах, Моцарт, Вівальді, а також сучасні твори. Виконання відбувається в унікальних історичних і архітектурних місцях, які підсилюють духовний вплив музики — таких як Флорентійський собор Санта-Марія-дель-Фйоре, базиліка Санта-Кроче та інші святині.

15 листопада святкують Міжнародний день таблиці множення. Цього дня школи, математичні клуби та інші освітні заклади організовують різноманітні конкурси, вікторини, ігри та інші інтерактивні заходи, де учні можуть закріпити свої знання таблиці множення. Особливу увагу приділяють ігровим методам навчання, які допомагають зробити математику більш цікавою і менш стресовою для дітей.

Також 15 листопада Міжнародний день письменників, які перебувають в ув’язненні. Цей день привертає увагу до проблем переслідування, арештів і ув’язнення письменників, журналістів, поетів і блогерів у різних країнах за їхні погляди, критику урядів або культурну діяльність. Цього дня ПЕН-клуб (міжнародна асоціація письменників, що займається захистом свободи слова та прав письменників) та інші правозахисні організації проводять кампанії, публікують звіти, звертаються до урядів із закликами звільнити несправедливо ув'язнених авторів. Цей день також присвячений пам’яті тих письменників, які постраждали або загинули за висловлювання своїх думок. Метою є забезпечення захисту свободи слова, права на творчість і доступу до правдивої інформації.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Політика США щодо далекобійних ударів вглиб Росії поки не змінилася - Держдеп
УкраинФорм
2024-11-14T23:12:33Z
У Держдепі оцінили перспективи використання Росією солдатів КНДР у війні проти України
Хвиля
2024-11-14T23:09:22Z
"Не служив — не мужик": окупант зарізав чоловіка, який хотів піти у ПВК "Вагнера"
24tv
2024-11-14T23:06:57Z
США регулярно передаватимуть зброю Україні, щоб встигнути використати $7,1 млрд
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T23:06:36Z
Романа Дудіна, якого підозрюють у держзраді, можуть випустити під заставу: адвокат повідомив суму
TSN
2024-11-14T23:00:58Z
Патріарх Кирило, діти чиновників РФ і олігархи літають за кордон як дипломати, — розслідування
Фокус
2024-11-14T23:00:17Z
Як могла відбуватися дружня зустріч Трампа і Байдена: вірусне відео від ШІ
TSN
2024-11-14T23:00:16Z
Трамп залучає на найвищі посади лояльних для себе осіб, але без досвіду – Reuters
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T22:51:47Z
РФ збільшила атаки Шахедами після перемоги Трампа: чого добивається Путін
GlavRed
2024-11-14T22:42:23Z
Результат на мільйон: для чого француженки кидають пральний порошок в унітаз
GlavRed
2024-11-03T18:27:51Z
5 продуктів, які краще їсти свіжими, а не консервованими
Фокус
2024-11-14T21:42:52Z
Як довго не кінчати під час сексу
24tv
2024-11-14T20:39:39Z
Який алкогольний напій найбільше шкодить: результати дослідження вас здивують
24tv
2024-11-14T20:06:20Z
О котрій годині лягати спати, щоб не бути зранку втомленим
24tv
2024-11-14T19:54:50Z
"Придатні усі": які розпорядження отримали лікарі ВЛК щодо "білобілетників", — нардеп
Фокус
2024-11-14T19:30:13Z
ВООЗ б'є на сполох: у світі понад 800 мільйонів людей хворіють на діабет
24tv
2024-11-14T17:33:49Z
Карамельно-яблучний тірамісу: ідеальний десерт на холодну пору
TSN
2024-11-14T16:54:35Z
Вчені назвали продукт, який може стати причиною інфаркту, особливо у жінок
TSN
2024-11-14T16:54:00Z
Наукову бібліотеку Одеси поповнили понад сто книжок французькою мовою
УкраинФорм
2024-11-14T22:45:48Z
FM-TV із 15 жовтня знімає щорічний Різдвяно-Новорічний телепроєкт.
FM-TV
2024-11-14T22:18:34Z
Для релаксу й відпочинку: 3 легкі українські серіали, що допоможуть розслабитися після роботи
24tv
2024-11-14T21:36:22Z
В Алли Пугачової поставили пропагандистів на місце - що сталося
GlavRed
2024-11-14T21:27:36Z
Модний колір волосся 2024: головні тренди та тенденції у фарбуванні
TSN
2024-11-14T20:57:50Z
"Буде останнім": Христина Соловій оголосила про завершення концертної діяльності
GlavRed
2024-11-14T20:27:33Z
Зірка серіалу Пліткарка Шанель Бенкс зникла за загадкових обставин
360ua.news
2024-11-14T20:12:06Z
4 найкращі фільми з українкою Іванною Сахно, яка підкорила Голлівуд
24tv
2024-11-14T19:39:43Z
Відомий актор здивував подробицями особистого життя й чому живе з класною керівницею
TSN
2024-11-14T18:57:37Z
Розвідники за допомогою fpv-дронів знищили обладнання росіян для зв’язку і спостереження
УкраинФорм
2024-11-14T23:12:30Z
Новий скандал на Хмельниччині: лікарка МСЕК за мільйони скуповувала майно у Хорватії
TSN
2024-11-14T23:00:30Z
Повітряні сили ЗСУ запускають офіційний канал у Viber
Детектор М
2024-11-14T22:39:12Z
Різдвяний піст 2024: дата за новим церковним календарем
24tv
2024-11-14T22:34:26Z
На сході Франції завершують підготовку бійці української бригади «Анна Київська»
УкраинФорм
2024-11-14T22:27:03Z
У Києві стартувала конференція Премії імені Георгія Ґонґадзе «Медіадні»-2024
Детектор М
2024-11-14T22:15:21Z
У Британії представили новий офіційний портрет короля Чарльза ІІІ з нагоди його дня народження
ZN UA
2024-11-14T22:13:11Z
В Україні чоловіки частіше стають жертвами сексуального насильства
Украина Криминальная
2024-11-14T22:09:23Z
15 листопада: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T22:06:02Z
Росіяни грозяться не допускати експертів МАГАТЕ на окуповану ЗАЕС
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T22:36:34Z
Пенсіонерам в Україні щомісяця доплачуватимуть 2361 грн: хто отримає виплату
GlavRed
2024-11-14T22:27:43Z
"Банки можуть померти": економіст зробив невтішний прогноз через зростання Bitcoin
Фокус
2024-11-14T21:57:42Z
Мінімальний продуктовий набір подорожчав на 40 грн: що далі
Знай
2024-11-14T21:12:56Z
ЄС наклав рекордний штраф на компанію Meta за порушення антимонопольного законодавства
24tv
2024-11-14T20:24:03Z
У США збудували джерело "зеленої" енергетики на звалищі відходів
InternetUA
2024-11-14T20:16:08Z
Ціни на газ у Європі досягли найвищого рівня за рік через загрози перебоїв із постачаннями з росії
iPress
2024-11-14T20:07:37Z
Китай купує нафту з Західної Африки, зменшуючи залежність від росії
iPress
2024-11-14T20:07:26Z
5 гектар українського бавовнику замало: для економічної доцільності треба сіяти 30 000
24tv
2024-11-14T20:06:30Z
День ангела 15 листопада: кого та як вітати з іменинами
TSN
2024-11-14T23:00:30Z
Особистісний тест: те, що ви побачите першим, покаже вашу головну слабкість
TSN
2024-11-14T23:00:06Z
Що не можна готувати в аерогрилі: названо топ-5 продуктів
24tv
2024-11-14T22:12:34Z
Скільки варити опеньки: секрети досвідчених господинь, перевірені поколіннями
24tv
2024-11-14T21:57:54Z
Рецепт вівсяного печива з пластівцями та горішками: Клопотенко розкрив секрети класичного десерту
Политека
2024-11-14T21:45:08Z
Як полагодити блискавку на курточці: це займе всього кілька хвилин
24tv
2024-11-14T21:12:12Z
Форма великого пальця вказує на те, який у людини характер: пройдіть тест
TSN
2024-11-14T20:57:41Z
Як почистити золото в домашніх умовах, щоб воно блищало: найкращий засіб
GlavRed
2024-11-14T20:27:21Z
Авокадо тижнями не темнішатиме: ідеальний спосіб його зберігати
24tv
2024-11-14T20:24:20Z
Ліга націй: перемога Норвегії та інші матчі туру
Football.ua
2024-11-14T22:12:13Z
Спорт чи реклама: Магучіх розсекретила, де більше заробляє грошей
24tv
2024-11-14T22:00:32Z
Вогняна Бех-Романчук оголила стрункі ніжки: запальні фото легкоатлетки
24tv
2024-11-14T21:51:18Z
Ліга націй. Франція не зуміла обіграти Ізраїль
Football.ua
2024-11-14T21:51:03Z
Італія мінімально обіграла Бельгію
Football.ua
2024-11-14T21:45:59Z
Англія взяла реванш у Греції та очолила групу B2
Football.ua
2024-11-14T21:42:03Z
Дзаппакоста пропустить до чотирьох тижнів через травму
Football.ua
2024-11-14T20:46:26Z
Скандальний російський тренер провалив Лігу націй: Казахстан покидає другий дивізіон турніру
24tv
2024-11-14T20:45:30Z
Боавішта може зникнути з футбольної мапи Португалії
Football.ua
2024-11-14T20:21:52Z
Труханов розповів про наслідки удару по Одесі
TSN
2024-11-14T23:06:59Z
Війна, день 995. Внутрішній план перемоги представлять уже наступного тижня
Football.ua
2024-11-14T23:01:24Z
Атака по Одесі: ракетний удар зруйнував квартиру відомої політологині Ганни Шелест
TSN
2024-11-14T23:00:20Z
Російські загарбники атакують Україну ударними БпЛА: мапа тривог
TSN
2024-11-14T23:00:09Z
Окупанти в Севастополі зводять оборонні споруди в бухті, щоб повернути кораблі – АТЕШ
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T22:39:38Z
Чим Україні загрожує втрата Курахового: експерт озвучив невтішний сценарій
GlavRed
2024-11-14T22:39:31Z
Намагаються оточити: які шанси в росіян зайти в Курахове
24tv
2024-11-14T22:18:32Z
На фронті 138 зіткнень, Курахівський та Покровський напрямки залишаються для ворога пріоритетними
УкраинФорм
2024-11-14T22:12:00Z
Карта бойових дій в Україні станом на 15 листопада 2024 року
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T22:00:11Z
Вбив людину ніжкою від стільця: у Вінниці затримано зловмисника
TSN
2024-11-14T23:00:55Z
Кількість постраждалих від атаки росіянами Одеси зросла до восьми людей
УкраинФорм
2024-11-14T23:00:23Z
У ДТП на Вінниччині загинув пасажир авто
Украина Криминальная
2024-11-14T22:57:01Z
На Харківщині схопили чоловіка, який вкрав смартфон у своєї колеги
InternetUA
2024-11-14T21:46:20Z
В Одесі після атаки росіян є загибла та поранені – ОВА
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T21:27:24Z
Росіяни вдарили по Одесі «Шахедами», загинула жінка
УкраинФорм
2024-11-14T21:25:01Z
Ракетний удар по Одесі: є влучення у житловий будинок
TSN
2024-11-14T21:18:16Z
На Хмельниччині працівницю банку підозрюють у привласненні коштів клієнтів
InternetUA
2024-11-14T20:21:07Z
В Одесі пролунав вибух
УкраинФорм
2024-11-14T20:03:19Z
Антарктида епохи динозаврів була покрита тропічними лісами: вчені знайшли крихітний доказ
TSN
2024-11-14T23:00:43Z
У Росії готуються до відключення від світового Інтернету
TSN
2024-11-14T22:07:00Z
Китайці створили робота, який гасає по пересіченій місцевості, виконуючи акробатичні трюки
InternetUA
2024-11-14T21:52:56Z
До сліз: у мережі набрав популярності тренд про Різдво, зиму та дитячі спогади
24tv
2024-11-14T21:12:26Z
Науковці винайшли унікальну GPS-систему, що може шпигувати за людьми
InternetUA
2024-11-14T20:14:36Z
Відомі медіа La Vanguardia та The Guardian припиняють публікації в X через проблеми з модерацією
iPress
2024-11-14T20:07:06Z
Найтонші смартфони Android у 2024 році: який з елегантних гаджетів обрати
Фокус
2024-11-14T20:03:34Z
Цифровий музей: GOG запускає програму збереження класичних ігор для майбутніх поколінь
24tv
2024-11-14T19:54:56Z
Провідні газети Британії та Іспанії відмовилися від соцмережі Х
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T19:48:54Z
Електромобіль замість генератора: lifecell тестує альтернативний спосіб живлення базових станцій в блекаути
ITC
2024-11-14T19:43:04Z
Більше не танцюйте зі скребком: як очистити лобове скло від морозу за лічені хвилини
24tv
2024-11-14T18:39:56Z
Фахівці розповіли, чи потрібно утеплювати двигун автомобіля на зиму
TSN
2024-11-14T16:54:02Z
Chery показала ефектний концепт Fulwin Hunting Wild
AutoCentre
2024-11-14T16:19:41Z
Mercedes-Benz представив один з найдорожчих у світі авто
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T15:15:38Z
HWA розповіла подробиці про рестомод Evo
AutoCentre
2024-11-14T15:04:53Z
Японія, зустрічай! Українці готуються до гоночного марафону «8 годин Фуджи»
AutoCentre
2024-11-14T15:04:13Z
Суперкар BYD Yangwang U9 підкорив легендарний Нюрбургрінг
AutoCentre
2024-11-14T13:04:32Z
Cadillac Vistiq 2025: розкішний електричний кросовер з автономністю 483 км, потужність 615 к.с. та ціною від $78,8 тис
ITC
2024-11-14T12:34:00Z