MY.UAНовини
Операція «Павутиння»: як рибальська сітка рятує від дронів українських воїнів
Операція «Павутиння»: як рибальська сітка рятує від дронів українських воїнів

Операція «Павутиння»: як рибальська сітка рятує від дронів українських воїнів

Українські волонтери доставили з Нідерландів близько 500 тонн рибальської сітки. Та на складах у Європі ще є тисячі тонн такого матеріалу. Цю сітку українські військові можуть використовувати для маскування, а ще як додатковий захист від дронів на техніці. Як таке покриття використовують на полі бою? Та з якими проблемами зіткнулися волонтери під час логістичної операції, дізнавалися репортери видання Frontliner.

У портових складах Європи, за інформацією від волонтерів, на свою утилізацію чекають тисячі тонн старих, нікому не потрібних рибальських сіток. Хоча, вони могли б стати справжньою знахідкою для українських військових. Адже на тлі активного застосування дронів у зоні бойових дій, захист від них є чи не першочерговим завданням. Така сітка може допомогти мінімізувати візуальну помітність об’єктів на місцевості в зоні бойових дій, а ще створювати додатковий барʼєрний захист від атак ворожих дронів. Саме тому українські волонтери розпочали логістичну операцію, що отримала назву «Павутиння».

Контрольна перевірка

Колона з 10 фур, які подолали більше 2000 км., на шляху з Нідерландів до Києва. Фото Артем Деркачов / Frontliner

Колона з 10 вантажівок рухається в напрямку Києва. У кожному контейнері близько 15 тонн рибальської сітки. Ця мережа має досить грубе плетіння, що ідеально підходить для піймання FPV-дронів, які російська армія активно використовує для атак на українські позиції.

Сітки грубого плетіння зі складу рибного промислового підприємства в Нідерландах. Фото Артем Деркачов / Frontliner

Вантаж прямує з Нідерландів, де, за інформацією волонтерів, у портових складах є ще близько 4000 тонн сітки, на яку вже почали полювати російські перекупники. Про це розповідають благодійники під час огляду вантажу в одному з логістичних хабів у Києві.

«Цю сітку намагався викупити Китай. Я думаю, кожен із нас розуміє для чого їм це, проте нам вдалося вмовити наших партнерів у Нідерландах віддати її нам безкоштовно. Ми витрачаємо кошти виключно на логістику», – розповідає представник БФ «Волонтер» Ігор Бондарчук.

Українські військові розвантажують рибальські сітки у прифронтовому селищі на Харківщині. Фото Артем Деркачов / Frontliner

Цю сітку, раніше рибальські підприємства використовували для промислу. Але з плином часу, як і будь-який матеріал, вона починала втрачати свої властивості, або ж зношувалася. Тоді її відправляли на склад, а після – на переробку чи утилізацію. Проте, як запевняє команда волонтерів, у такого матеріалу є шанс і на друге життя. Подібні сітки, зазвичай, військові розміщують над траншеєю чи на техніці. Вони можуть забезпечити не лише маскування, але й захист від скидів та влучання БПЛА «Ланцет» і FPV-дронів. Завдяки своїй структурі, сітка у багатьох випадках, як кажуть військові, рикошетить скид із дрона, після чого боєприпас вибухає на безпечній відстані від цілі.

Військовий Хаммер обладнаний антидроновою сіткою, що захищає верхню частину кузова від потенційних атак дронів. Фото Артем Деркачов / Frontliner

Наприклад, якщо ворожий дрон несе кумулятивний боєприпас і не досягає своєї цілі, тобто не торкається безпосередньо самої броні техніки, відтак він завдає мінімальної шкоди. Також під час атаки FPV дронами, у момент зіткнення з сіткою він може заплутатися, або просто вибухнути. Тому ворожий оператор буде змушений робити повторну атаку.

Таку партію рибальських сіток військові вже встигли протестувати на полі бою, додають волонтери, тож потреба у такому матеріалі серед українських підрозділів почала зростати з кожним днем.

«Спочатку ми завезли, скажімо, тестову партію. Це була зовсім невелика кількість цієї сітки. Та вона виявилась по-справжньому ефективна, запити від підрозділів із якими ми працюємо, почали зростати. Ми маємо намір допомогти нашим хлопцям вздовж усієї лінії зіткнення: Запоріжжя, Херсонщина, Донеччина, Харківщина. Немає ціни ресурсу, як людському, так і технічному: танки, бронемобілі, які закриті цими сітками. Вони стають недоступними для руських атак», – каже голова громадської організації Артем Кулюбаєв.

Шлях на Харківщину

Український волонтер вночі допомагає військовим закріпити трос нас сітці під час її розвантаження. Фото Артем Деркачов / Frontliner

Після перевірки вантажу в Києві одна з фур прямує на Харківщину. Пізно ввечері, вантажівка прибуває до місця призначення. Розвантажують швидко, адже в цій області росіяни чи не щодня застосовують КАБи. А за всім цим постійно спостерігають ворожі розвідувальні БПЛА «Орлан». Вже на ранок операція продовжується, одну з сіток, яку щойно дістали з контейнера, військовослужбовець на позивний «Вільгельм» вирішує одразу закріпити її на своєму хамері.

Військовослужбовець на позивний “Вільгельм”. Фото Артем Деркачов / Frontliner

«Сьогодні зелена трава, завтра вже жовта, тож якого кольору ця сітка, то діло таке. Головне, щоби ці кляті дрони, хоча б не з першого разу могли нас підбити. Зараз війна артилерії й дронів. На техніку зможемо почепити сітку одразу, а от свої передові позиції ми, поки що облаштувати не зможемо. Росіяни зараз активно давлять Харківський напрямок, купа бомб і дронів, ракети, там копати не встигаєш, не то, що сітку натягувати», – каже військовослужбовець на позивний «Вільгельм».

Російські «волейбольні поля»

Облаштування захисних позицій в умовах сучасної війни – завдання не з легких і потребує не тільки ресурсів, але й часу. Кожен додатковий рівень захисту вимагає ретельного планування. Військові кажуть, що під час облаштування траншей рибальськими або ж спеціальними антидроновими сітками необхідно враховувати чимало факторів. Наприклад, сітка не повинна перешкоджати пересуванню військових в траншеї. Вона має не заважати веденню вогню чи кидку гранати.

Такий метод захисту активно використовують і росіяни, стверджує військовослужбовець на позивний «Десятий». Під час одного з останніх бойових вильотів, він побачив на своєму моніторі цілі «волейбольні поля», облаштовані подібною сіткою.

«Якось далеко залітали, знищували ротацію противника й під’їзди техніки. Після декількох вдалих влучань, через якийсь час ми помітили, що підари натягнули вздовж посадки сітку. Ми цю ділянку називаємо «волейбольні поля». Це не жарти, протяжність 10км., напевно. І я скажу вам так, це не цирк, і це дійсно заважає працювати», – розповідає оператор дрона на позивний «Десятий».
Протидія захисним укріпленням, таким як антидронові сітки, стала окремим напрямом у тактиці застосування безпілотників. Щоб прорвати оборону, пілот буде змушений виконувати повторну атаку. І вже після знешкодження захисту можна безперешкодно вражати цілі. Тому, як українські, так і російські оператори почали використовувати спеціальні дрони із запалювальними пристроями, або так звані дрони-запальнички. Їхня задача — підпалити сітки або інші захисні конструкції.

Військовий оснащує дрон для виконання бойових задач. Фото Артем Деркачов / Frontliner

«Закріплюємо запалювальний боєприпас і спалюємо. Проте, наприклад, я намагаюся облітати, ну або ж просто спочатку вибухом знищую сітку, а вже потім здійснюю повторну атаку», – розповідає оператор дрона на позивний «Десятий».
Наразі до України, як стверджують самі волонтери, їм вдалося завезти близько 500 тонн рибальської сітки. Та це лишень початок. Як кажуть, благодійники, вони організували вже більші партії і продумують доставку ще тисяч тонн.

Сітки грубого плетіння зі складу рибного промислового підприємства в Нідерландах. Фото Артем Деркачов / Frontliner

«За день вже 10 штурм поспіль, дронів у кацапів не меншає. А реби не завжди допомагають. Якщо, ця сітка нікому не потрібна, везіть! Все, що може допомогти захистити позицію чи техніку, ніколи зайвим не буде. Хай може воно й не панацея від російських дронів, але вже не раз у таку сітку попадалась фпівішка», – каже військовослужбовець Сергій Плотницький.

Автор тексту та фото: Артем Деркачов

Джерело: Frontliner

Like
Tweet
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
РФ збільшила атаки Шахедами після перемоги Трампа: чого добивається Путін
GlavRed
2024-11-14T22:42:23Z
РФ готова до переговорів: посол Москви виступив із неочікуваною заявою
GlavRed
2024-11-14T22:27:09Z
Трамп визначився з кандидатурою на посаду міністра охорони здоров'я
УкраинФорм
2024-11-14T22:18:40Z
Як могла відбуватися дружня зустріч Трампа і Байдена: вірусне відео від ШІ
TSN
2024-11-14T22:18:33Z
Трамп запропонує Росії "батіг і пряник": аналітик пояснив, чого чекати Україні
Хвиля
2024-11-14T22:06:20Z
"Розкажіть мені про поступки Росії": одеситка показала свою зруйновану квартиру
24tv
2024-11-14T22:00:37Z
Британія в ОБСЄ: Мир в Україні має бути справедливим та на основі Статуту ООН
УкраинФорм
2024-11-14T21:57:46Z
Просимо закінчити цю прокляту війну, – біженці з села на Курщині пожалілися Путіну
24tv
2024-11-14T21:51:48Z
Чи є наявність ядерної зброї у Росії єдиною причиною, що стримує НАТО від радикальніших кроків
24tv
2024-11-14T21:42:34Z
Результат на мільйон: для чого француженки кидають пральний порошок в унітаз
GlavRed
2024-11-03T18:27:51Z
5 продуктів, які краще їсти свіжими, а не консервованими
Фокус
2024-11-14T21:42:52Z
Як довго не кінчати під час сексу
24tv
2024-11-14T20:39:39Z
Який алкогольний напій найбільше шкодить: результати дослідження вас здивують
24tv
2024-11-14T20:06:20Z
О котрій годині лягати спати, щоб не бути зранку втомленим
24tv
2024-11-14T19:54:50Z
"Придатні усі": які розпорядження отримали лікарі ВЛК щодо "білобілетників", — нардеп
Фокус
2024-11-14T19:30:13Z
ВООЗ б'є на сполох: у світі понад 800 мільйонів людей хворіють на діабет
24tv
2024-11-14T17:33:49Z
Карамельно-яблучний тірамісу: ідеальний десерт на холодну пору
TSN
2024-11-14T16:54:35Z
Вчені назвали продукт, який може стати причиною інфаркту, особливо у жінок
TSN
2024-11-14T16:54:00Z
FM-TV із 15 жовтня знімає щорічний Різдвяно-Новорічний телепроєкт.
FM-TV
2024-11-14T22:18:34Z
Для релаксу й відпочинку: 3 легкі українські серіали, що допоможуть розслабитися після роботи
24tv
2024-11-14T21:36:22Z
В Алли Пугачової поставили пропагандистів на місце - що сталося
GlavRed
2024-11-14T21:27:36Z
Модний колір волосся 2024: головні тренди та тенденції у фарбуванні
TSN
2024-11-14T20:57:50Z
"Буде останнім": Христина Соловій оголосила про завершення концертної діяльності
GlavRed
2024-11-14T20:27:33Z
Зірка серіалу Пліткарка Шанель Бенкс зникла за загадкових обставин
360ua.news
2024-11-14T20:12:06Z
4 найкращі фільми з українкою Іванною Сахно, яка підкорила Голлівуд
24tv
2024-11-14T19:39:43Z
Відомий актор здивував подробицями особистого життя й чому живе з класною керівницею
TSN
2024-11-14T18:57:37Z
У Києві розпочався книжковий фестиваль «Фундамент: історії про культуру»
УкраинФорм
2024-11-14T18:36:04Z
Повітряні сили ЗСУ запускають офіційний канал у Viber
Детектор М
2024-11-14T22:39:12Z
Різдвяний піст 2024: дата за новим церковним календарем
24tv
2024-11-14T22:34:26Z
На сході Франції завершують підготовку бійці української бригади «Анна Київська»
УкраинФорм
2024-11-14T22:27:03Z
У Києві стартувала конференція Премії імені Георгія Ґонґадзе «Медіадні»-2024
Детектор М
2024-11-14T22:15:21Z
У Британії представили новий офіційний портрет короля Чарльза ІІІ з нагоди його дня народження
ZN UA
2024-11-14T22:13:11Z
В Україні чоловіки частіше стають жертвами сексуального насильства
Украина Криминальная
2024-11-14T22:09:23Z
Новий скандал на Хмельниччині: лікарка МСЕК за мільйони скуповувала майно у Хорватії
TSN
2024-11-14T22:06:55Z
15 листопада: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T22:06:02Z
Пентагон обіцяє виділяти Україні допомогу в міру поповнення власних запасів
УкраинФорм
2024-11-14T21:27:25Z
Росіяни грозяться не допускати експертів МАГАТЕ на окуповану ЗАЕС
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T22:36:34Z
Пенсіонерам в Україні щомісяця доплачуватимуть 2361 грн: хто отримає виплату
GlavRed
2024-11-14T22:27:43Z
"Банки можуть померти": економіст зробив невтішний прогноз через зростання Bitcoin
Фокус
2024-11-14T21:57:42Z
Мінімальний продуктовий набір подорожчав на 40 грн: що далі
Знай
2024-11-14T21:12:56Z
ЄС наклав рекордний штраф на компанію Meta за порушення антимонопольного законодавства
24tv
2024-11-14T20:24:03Z
У США збудували джерело "зеленої" енергетики на звалищі відходів
InternetUA
2024-11-14T20:16:08Z
Ціни на газ у Європі досягли найвищого рівня за рік через загрози перебоїв із постачаннями з росії
iPress
2024-11-14T20:07:37Z
Китай купує нафту з Західної Африки, зменшуючи залежність від росії
iPress
2024-11-14T20:07:26Z
5 гектар українського бавовнику замало: для економічної доцільності треба сіяти 30 000
24tv
2024-11-14T20:06:30Z
День ангела 15 листопада: кого та як вітати з іменинами
TSN
2024-11-14T22:18:29Z
Що не можна готувати в аерогрилі: названо топ-5 продуктів
24tv
2024-11-14T22:12:34Z
Скільки варити опеньки: секрети досвідчених господинь, перевірені поколіннями
24tv
2024-11-14T21:57:54Z
Рецепт вівсяного печива з пластівцями та горішками: Клопотенко розкрив секрети класичного десерту
Политека
2024-11-14T21:45:08Z
Як полагодити блискавку на курточці: це займе всього кілька хвилин
24tv
2024-11-14T21:12:12Z
Особистісний тест: те, що ви побачите першим, покаже вашу головну слабкість
TSN
2024-11-14T21:06:39Z
Форма великого пальця вказує на те, який у людини характер: пройдіть тест
TSN
2024-11-14T20:57:41Z
Як почистити золото в домашніх умовах, щоб воно блищало: найкращий засіб
GlavRed
2024-11-14T20:27:21Z
Авокадо тижнями не темнішатиме: ідеальний спосіб його зберігати
24tv
2024-11-14T20:24:20Z
Ліга націй: перемога Норвегії та інші матчі туру
Football.ua
2024-11-14T22:12:13Z
Спорт чи реклама: Магучіх розсекретила, де більше заробляє грошей
24tv
2024-11-14T22:00:32Z
Вогняна Бех-Романчук оголила стрункі ніжки: запальні фото легкоатлетки
24tv
2024-11-14T21:51:18Z
Ліга націй. Франція не зуміла обіграти Ізраїль
Football.ua
2024-11-14T21:51:03Z
Італія мінімально обіграла Бельгію
Football.ua
2024-11-14T21:45:59Z
Англія взяла реванш у Греції та очолила групу B2
Football.ua
2024-11-14T21:42:03Z
Дзаппакоста пропустить до чотирьох тижнів через травму
Football.ua
2024-11-14T20:46:26Z
Скандальний російський тренер провалив Лігу націй: Казахстан покидає другий дивізіон турніру
24tv
2024-11-14T20:45:30Z
Боавішта може зникнути з футбольної мапи Португалії
Football.ua
2024-11-14T20:21:52Z
Окупанти в Севастополі зводять оборонні споруди в бухті, щоб повернути кораблі – АТЕШ
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T22:39:38Z
Чим Україні загрожує втрата Курахового: експерт озвучив невтішний сценарій
GlavRed
2024-11-14T22:39:31Z
Намагаються оточити: які шанси в росіян зайти в Курахове
24tv
2024-11-14T22:18:32Z
На фронті 138 зіткнень, Курахівський та Покровський напрямки залишаються для ворога пріоритетними
УкраинФорм
2024-11-14T22:12:00Z
Атака по Одесі: ракетний удар зруйнував квартиру відомої політологині Ганни Шелест
TSN
2024-11-14T22:06:20Z
Карта бойових дій в Україні станом на 15 листопада 2024 року
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T22:00:11Z
Це найбільше горе, – боєць розповів, що може викликати у нього сльози
24tv
2024-11-14T21:51:05Z
Сили безпілотних систем відбивають масований наступ росіян поблизу Рівнополя: потужне відео
24tv
2024-11-14T21:45:43Z
Військовий обурився поведінкою чоловіків у тилу: "Поки одні захищають..."
Знай
2024-11-14T21:30:56Z
На Харківщині схопили чоловіка, який вкрав смартфон у своєї колеги
InternetUA
2024-11-14T21:46:20Z
В Одесі після атаки росіян є загибла та поранені – ОВА
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T21:27:24Z
Росіяни вдарили по Одесі «Шахедами», загинула жінка
УкраинФорм
2024-11-14T21:25:01Z
Ракетний удар по Одесі: є влучення у житловий будинок
TSN
2024-11-14T21:18:16Z
Вбив людину ніжкою від стільця: у Вінниці затримано зловмисника
TSN
2024-11-14T21:06:34Z
На Хмельниччині працівницю банку підозрюють у привласненні коштів клієнтів
InternetUA
2024-11-14T20:21:07Z
В Одесі пролунав вибух
УкраинФорм
2024-11-14T20:03:19Z
Чоловік отримав 17 тисяч штрафу, бо прийшов оновити дані: справу розглянув суд
Политека
2024-11-14T20:00:58Z
«Відмивання» ₴16 млн. держкоштів: повідомлено про підозру поліцейському, який відмовився давати свідчення на допиті
Украина Криминальная
2024-11-14T19:54:27Z
Антарктида епохи динозаврів була покрита тропічними лісами: вчені знайшли крихітний доказ
TSN
2024-11-14T22:33:15Z
У Росії готуються до відключення від світового Інтернету
TSN
2024-11-14T22:07:00Z
Китайці створили робота, який гасає по пересіченій місцевості, виконуючи акробатичні трюки
InternetUA
2024-11-14T21:52:56Z
До сліз: у мережі набрав популярності тренд про Різдво, зиму та дитячі спогади
24tv
2024-11-14T21:12:26Z
Науковці винайшли унікальну GPS-систему, що може шпигувати за людьми
InternetUA
2024-11-14T20:14:36Z
Відомі медіа La Vanguardia та The Guardian припиняють публікації в X через проблеми з модерацією
iPress
2024-11-14T20:07:06Z
Найтонші смартфони Android у 2024 році: який з елегантних гаджетів обрати
Фокус
2024-11-14T20:03:34Z
Цифровий музей: GOG запускає програму збереження класичних ігор для майбутніх поколінь
24tv
2024-11-14T19:54:56Z
Провідні газети Британії та Іспанії відмовилися від соцмережі Х
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T19:48:54Z
Електромобіль замість генератора: lifecell тестує альтернативний спосіб живлення базових станцій в блекаути
ITC
2024-11-14T19:43:04Z
Більше не танцюйте зі скребком: як очистити лобове скло від морозу за лічені хвилини
24tv
2024-11-14T18:39:56Z
Фахівці розповіли, чи потрібно утеплювати двигун автомобіля на зиму
TSN
2024-11-14T16:54:02Z
Chery показала ефектний концепт Fulwin Hunting Wild
AutoCentre
2024-11-14T16:19:41Z
Mercedes-Benz представив один з найдорожчих у світі авто
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T15:15:38Z
HWA розповіла подробиці про рестомод Evo
AutoCentre
2024-11-14T15:04:53Z
Японія, зустрічай! Українці готуються до гоночного марафону «8 годин Фуджи»
AutoCentre
2024-11-14T15:04:13Z
Суперкар BYD Yangwang U9 підкорив легендарний Нюрбургрінг
AutoCentre
2024-11-14T13:04:32Z
Cadillac Vistiq 2025: розкішний електричний кросовер з автономністю 483 км, потужність 615 к.с. та ціною від $78,8 тис
ITC
2024-11-14T12:34:00Z